Всичко за всички марки гел лакове 17

  • 66 676
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 892
Матовия  топ на Коди не е добър. На Веналиса е супер

# 721
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Обичах, иди да ти наострят клещите при точилар! Всички клещи се захабяват с времето при интензивно ползуване.

Колежките из групите имах предвид, не моите в салона. Моите работят с омекотител. Аз не искам, защото гелът ми се надига от него.
С розовите приставки пиля с омекотител, с розовия конус видях да повдигат на сухо(всъщност беше черен), но не съм пробвала. .....

Розовата приставка не е толкова груба като черната. Всъщност, аз черна не съм виждала, не съм и сънувала  hahaha. Виждала съм и пипала бели, розови като тези, които ти показа, едни сиви или сиво-зеленикави изглеждат на снимка и тъмно сини. Те са с различна грубост и това, което правя с розовата на ноктите намъжа ми не става на моите. Неговите са сухи и се повдигат идеално с розовата. Моите са фини, мазни, нали ги мажа непрекъснато и еластични. За ММ ползувах груба и голяма диамантена топка на ниска скорост а за мене синята, по-малка и на около 15000 оборота. Номерът го е обяснила - те са хиляди приставки. Съжалявам, че не купих някоя синя и сива, но в магазина ми се видяха груби и купих бели, а те за нищо не стават. Може да купиш сивата и една синя за да добиеш представа. От продаваните тук, по грубост от груби към фини вървят синя, сиво-зелена, розова, бяла. Черни тогава в магазина нямаше, може би не се ползуват в зъботехниката и са специални за нокти. Иди в такъв магазин, ако не за друго, да ги разгледаш. Консултират и обясняват по-добре от нищо не разбиращите продавачки в магазините за материали за нокти. Ще ти обяснят и за скорости и за подходящи за точно твоя апарат приставки.

Колежките ти може и да не работят на ниска скорост. Ниска е абстрактно понятие. Имам предвид, че ако работят на четвърт скорост с микромотор с начални 10000,  който вдига до 70000 оборота, скоростта, която слагат, може да е на първите деления, защото копчето избира от 10 до 70к. Там половин обороти са 40 000, четвърт 25-30 000. На НДЕД jd700 няма много ниска скорост. Започва от към 5-6000 и така до 30000. А твоят може би има. Ако не е измерена с тахометър няма как да я знаеш със сигурност каква е в даден момент. Може приставките им да са с по-голям диаметър от твоите и затова на тях да им се получава, а на тебе не. Ако виждаш, че нищо не става:

1) увеличаваш скоростта докато започне да пили
2) сменяш с -по-груба приставка

Има едни клещи, които са тънки като ножица, но са клещи. Те влизат по-дълбоко и орязват повече кожа. С тях се реже на 90° а не 45, както с дебелите. А може да пробваш с ножица, тънка. Не реже като клещи, но нали после полираш.

Средството за кутикули трябва, може би да се дезактивира със сапун и вода или само с вода за да не повдигагела. Идва ми на ума да предлагаш да оправяш кутикулите в даден ден а гел и акрил на следващия, ако клиентът живее или работи наблизо. Това, което много от нас правим у дома.

Аз си поиграх с пилата, заинтригувана от високата скорост и се оказа, че диамантената игла чисти най-добре на, дръж се, максимална скорост, която преценявам към 25к. Тогава наистина чисти. Много лошо си изпилих вътрешната странична гънка на кутрето и сега още от дъното имам свободен край. Дано да се оправи. Това в името на науката  Joy Joy

# 722
  • Мнения: 18 395
Още един глас за матиращия топ на Веналиса. Не само не лъсва, но и маникюрът е доста траен с него.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 7 699
 Дами хайде в новата тема  Heart Eyes http://old.bg-mamma.com/?topic=1032061.msg36615087#msg36615087

# 724
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Здравейте,

Може ли някой да каже защо ми пожълтява белият лак. Ползвам топ на Cuccio. И като цяло май не само белият?

Много са причините за жълтеене, сивеене и кафенеене на гел и гел-лак. Не е свързано с марка и цена. Може да жълтее цветния лак а може и да е от топа. И Кучио жълтее и Гелиш ми жълтееше. Някои от причините и как да ги избегнем.

1) колкото е по-лесно разтворим гела, толкова е по-лесно за различни пигменти от храна, козметика, почистващи препарати, дим и пушилки да навлязат между молекулите на топа. Решението е твърд силър над избърсания топ. Силъра се изпилва изцяло преди сваляне, защото е непромокаем за ацетон. Тук, във Франция го слагат рутинно. За съжаление той само забавя жълтеенето, защото пигменти навлизат и от вътрешната страна на свободния край.

2) фотоинициаторите - съставките, благодарение на които гелът се изпича като го удари определено количество УВ светлина с определена дължина на лъчите. Най-подходящите за ЛЕД са оранжеви на цвят и е трудно да се скрият в гел със студен оттенък. Ако не се употребят след дни започват да си подават жълтите главици. Решението е тънки слоеве, за да се изхабят и дастатъчно печене на правилен интензитет и дължина на лъчите. Мощна широкоспектърна лампа, с три думи. Често не помага.

3) Остаряване и захабяване на отворен гел. С времето съставките бавно реагират помежду си. Термо лаковете на Елит99 са с променен цвят още след година. Няма оправия. Онзи ден изхвърлих доволно 20ина лака, повечето мацнати веднъж на мостра. Доядя ме, че не съм ги подарила на човек, който щеше да ги ползува.

Аз зная обясненията, но решение не съм намерила засега. Единственото смислено е да се лакира с бял нормален лак върху готов маникюр с гел. И да се сложи нормален топ.

# 725
  • Мнения: 164
Това правих днес

# 726
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 478
Страхотен е, ма ма! Hug

# 727
  • Мнения: 13 929
Кое е синьото, много прилича на това, с което съм в момента 😀

# 728
  • Мнения: 164
Кое е синьото, много прилича на това, с което съм в момента 😀
На Фокалур температурен е номер Т19

# 729
  • Мнения: 2
Момичета, здравейте!
Мисля да си купя комплект за маникюр. Избирам между  https://www.olx.bg/ad/strahoten-podarak-za-neya-komplekt-za-mani … Y.html#5b4215a3e3 и https://www.olx.bg/ad/uv-komplekt-uv-lampa-za-manikyur-uv-gel-la … K.html#5b4215a3e3
Може ли някой да каже своето мнение за комплектите?
Благодаря!

# 730
  • София
  • Мнения: 10 302
Момичета, здравейте!
Мисля да си купя този комплект за маникюр https://www.olx.bg/ad/strahoten-podarak-za-neya-komplekt-za-mani … Y.html#5b4215a3e3
Може ли някой да каже своето мнение за комплекта?
Благодаря!

Лампата, спокойно можеш да изхвърлиш, мъчих се с такава преди има няма 6г.

Всичко останало са китайски боклучки....

# 731
  • Мнения: 2
Момичета, здравейте!
Мисля да си купя този комплект за маникюр https://www.olx.bg/ad/strahoten-podarak-za-neya-komplekt-za-mani … Y.html#5b4215a3e3
Може ли някой да каже своето мнение за комплекта?
Благодаря!

Лампата, спокойно можеш да изхвърлиш, мъчих се с такава преди има няма 6г.

Всичко останало са китайски боклучки....

Благодаря!

# 732
  • Варна
  • Мнения: 7 699
 Момичета има нова тема.......

# 733
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Момичета, здравейте!
Мисля да си купя комплект за маникюр. Избирам между  https://www.olx.bg/ad/strahoten-podarak-za-nАко не ти се четеeya-komplekt-za-manikyur-CID655-ID6t3SY.html#5b4215a3e3 и https://www.olx.bg/ad/uv-komplekt-uv-lampa-za-manikyur-uv-gel-la … K.html#5b4215a3e3
Може ли някой да каже своето мнение за комплектите?
Благодаря!

Боже мили  ooooh!! Савинка, изчети, моля те, всичко в първия пост!  Доста е дълго, да, но ще ти спести неприятности. Не са хубави комплектите и за същите пари има в пъти по-добро. Омръзнало ни е да го повтаряме и да си трием пръстите. Дай си време и изчети всичко! Жалко, че сме си губили времето да обясняваме надълго и нашироко. И от двата комплекна ще си много разочарована най-вероятно. Ако не ти се чете всичко, прочети за алергиите поне, грабвай една Сън1 или Сън1s от али, Коди от ултрабонд до каучуков топ, 2-3 цветни лака, клечки, пръчки, ацетон. Не забравяй карето, че да не ореваваш темите после и идвай да показваш маникюри!

принцеса, май се пише ЛС до модератор и заключват темата. Иначе седи отворена и по-добре, хаха. Представи си да влезеш в новата и от първите страници да те гледат линкове за ув лампи от олха. Ти поне знаеш колко е траен маникюра с такива продукти и какъв кеф е да сваляш Блускай на 3тия ден заради белене.

# 734
  • Down south
  • Мнения: 7 667
Какво е "олха", някаква марка?

И в тази тема искам да кажа, че вече три пъти маникюр ми издържа по две пълни  седмици, без никакви забележки.
Gelish!
Досега  само четях за такива чудеса Heart

Общи условия

Активация на акаунт