ЛЛЛ срещи - идея и въпрос (за софиянки и други)

  • 1 747
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
А за днешната среща, на която, за огромно съжаление не присъствам, си бях подготвила реч. Мислех да разкажа на бременните мами, че начинът на родоразрешаване не влияе на количеството и качеството на кърмата  Twisted Evil
Амуахаха, изпревариха те Mr. Green С Джейд бяхме едно скромно малцинство нормално родили, та майките, родили със секцио, разказаха много интересни неща, особено Кенга (от Сливен идва момичето!), чието бебе започнало да суче на третата седмица от живота си...

Емем, отговорът е 'не'. Действително обмислях за известно време варианта временно да водя и софийска ЛЛЛ група, но ми идва преко сили. Тук водя ЛЛЛ групата, която (бидейки първа) иска доста усилия. Всички материали се превеждат и адаптират, всичко се променя на Бг според нашите условия; отделно водя лекции за кърмене в ЦБ, на всеки 3 месеца - Училище за кърмене със серия лекции, модерирам този форум и се опитвам доколкото ми е по силите да върша нещо полезно в него, превеждам понякога статии, работя и се опитвам да имам и някакъв семеен живот, да отделям време за детето си, което е на първо място... Просто не мога.

Но, както Сладка хапка отбелязва, скоро ще има ЛЛЛ група в София и Стара Загора. А дотогава с удоволствие преголямо ще се виждаме с всички ви в Пловдив, надявам се (всъщност тайничко се надявам да имаме редовни гости и след създаване на бъдещата софийска ЛЛЛ група Wink )

# 16
  • Мнения: 3 161
Смърфиета, разбирам, че на теб много ти се ходи до Пловдив, но говорим не за теб и не за мен, а за голям брой майки, за които една среща в София би била много по-лесно осъществима. И просто питах дали няма някой възможност да запази зала, и дали Бу случайно не би се навила да ни посети като официално ЛЛЛ лице. Наистина не разбирам какво толкова страшно има в това предложение и защо ти така се юрна да го оспорваш. В крайна сметка, достатъчно е никой да не предложи зала, или пък Бу да каже, Не, не ми се ходи до София, и всичко се решава от само себе си, няма нужда да водим дебати по въпроса.

И тъй като докато писах това, Бу вече е отговорила - благодаря за отговора, Бу. Аз нямах предвид да водиш ЛЛЛ - София, а по-скоро да се организира и тук една среща, на която просто да прелетиш за два часа и да те видят и пипнат и софийските мами. Разбирам, че ангажиментите ти са много, но тъй като и тук ентусиасти не липсват, а скоро явно ще има и действителни лидери, си помислих, че някой може да предложи зала (има хора с най-разнообразни професии и контакти), някой да се заеме с организацията (примерно бъдещите лидери, които и без това ще го правят скоро), а от теб - присъствието и чара.  Grinning Е, като не може - не може.  Wink Оттеглям си предложението.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 547
И просто питах дали няма някой възможност да запази зала, и дали Бу случайно не би се навила да ни посети като официално ЛЛЛ лице (това си е ваш бизнес - бел. моя)  Mr. Green

...че някой може да предложи зала (има хора с най-разнообразни професии и контакти), някой да се заеме с организацията...

#Shocked

И определено вече не съм убедена, че проблемът ти е, че срещите са в Пловдив.  Mr. Green

Истината е, че вече няма значение. 

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 13:30 от Смърфиета

# 18
  • Мнения: 3 161

Не разбирам нито какво намекваш, нито защо с този тон. Писах ти на ЛС, моля да ми отговориш.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Тъй. Понеже имам път към София все някога (без фиксирани дати…дипломата ми ме чака от две години във ВИАС да си я прибера с още малко попълване на документация), предлагам следното.
Изберете 2 от темите в окачената тема и тук, в тази тема, решете кои да са. Ще се опитам да направя две срещи в София (което не означава, че няма същите теми да се проведат тук, в Пловдив). Дати, разбира се, не мога да фиксирам отсега, но поне да помислим дали може и как, ако изобщо.
Организацията от типа на зали и озвучаване (ако се налага) е във ваши ръце. Grinning
Да не кажете после нещо…

Наистина, на ЛС е по-добре да разрешите проблема.

# 20
  • Мнения: 3 161
Ами чудесна новина, ама аз вече си оттеглих предложението...  Mr. Green

Но ако има други ентусиасти за софийска среща, казвайте, и ще мислим заедно как да подготвим срещата и къде. А за темите - всичките са интересни; може би ако се повторят тези, които вече са се правили в Пловдив, ще струва най-малко усилия за Бу.

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гласувах за 5 тема - нормални ли са тези неща в хода на кърменето и за предпоследната - грижи за бебето през нощта, защото ми се струва, че са най-универсални и най-често задавани като въпроси от най-голямо количество майки.
Ако ще се прави среща в София, трябва да помислим сериозно за начина на разпространение на информацията. Форумите са чудесно средство и без съмнение ще доведат много мами, но най-добре да не разчитаме само на тях, а да опитаме да стигнем до колкото може повече майки без достъп до нет.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ами чудесна новина, ама аз вече си оттеглих предложението...  Mr. Green
....
ако се повторят тези, които вече са се правили в Пловдив
Не си го дала само ти обаче Wink

Първата по-скоро не, защото имаше доста майки от София, но тази от онзи ден беше наистина интересна, с чудесна дискусия - "Как изборът на метод за раждане може да повлияе на кърменето". Включват се не само 'секцио-нормално', което е първа асоциация, но и раждане със/без системи, видове упойки - с/без, ранно/късно поставяне на гърда и прочие.

Донякъде, разбира се, мина толкова гладко и оживено и защото бяхме малко хора (обичайната група е 10-20 човека, над 30 обикновено се разделят на 2 с двама лидери, но засега това е невъзможно, та ще правим каквото можем, пък да става каквото ще Simple Smile )

# 23
  • Мнения: 3 161
Гласувам за 11 тема, първо защото, както казах, ще е по-лесно да се прави вече позната тема, и второ, защото началото на кърменето е основополагащо и за развитието на кърменето нататък.

За място на срещата нямам идеи за зала - както казах, ако някой има възможност да осигури такава, да свирка. Аз бих предложила детски клуб, напр. Ментов носорог, където ходещите кърмачета ще ги оставим да играят в залата за деца, а бременните и майките (с бебетата) могат да си говорят в кафенето. То е сравнително голямо. Но все пак пространството там е ограничено и едва ли ще има място за повече от 20-30 майки. Плаща се 3 лв. за час, 4 лв. за 2 часа за дете, иначе ако си без дете плащаш само кафето, което ще изпиеш. Ако не се намери по-подходящо място, аз се наемам да ангажирам Ментов носорог (но да е през седмицата - събота и неделя има рождени дни).

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Като имам визуално идея за какво идеше реч на първата среща, а също и от капацитета на Ментов носорог, другите детски клубове и очаквания брой заинтересувани мами в София (дори само от форума) - няма начин да се поберем в клуб. Трябва си зала, и то големичка.

# 25
  • Мнения: 2 885
Споменете по-големичка зала /щото аз имам идеи, но те са по-скъпички, от 200 лв. нагоре за ден/ и другото го оставете на тези, дето организирането на събития и разпространението на информация им е професия.

# 26
  • Мнения: 35 961
Споменете по-големичка зала /щото аз имам идеи, но те са по-скъпички, от 200 лв. нагоре за ден/ и другото го оставете на тези, дето организирането на събития и разпространението на информация им е професия.

финансовата част на 200 лв. и нагоре точно как я виждате? с входна такса за всички присъстващи /членове и нечленове или ...? /

# 27
  • Мнения: 3 161
Според мен, търсим вариант без пари; няма как да финансираме наемане на зала. Затова питах има ли майки, които биха могли да предложат такава. Ако има - чудесно; ако няма - и 20-30 майки е нещо, поне ще се видим на софийска територия, ще се срещнем на живо с Бу, ще се наберат нови ЛЛЛ членове. Пък като се сформира местна организация - ще мислим за по-големи бройки. Иначе и зала 1 на НДК да наемем, пак няма да съберем всички майки, които искаме да информираме за ценността на кърменето.  Wink

# 28
  • Мнения: 2 885
Ох, ми нали това имах в пред вид.
Аз знам само зали, които се плащат.
Трябва да се има в пред вид и удобното паркирване /до колкото е възможно в София/.
Стефан не съм го водила още по детски клубове от рода на Ментов носорог, т.к не може да ходи и идея си нямам за такива пространства.

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 13:34 от немирница

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Варианти за зали има различни. Пример - всяко училище има физкултурен салон, който събота и неделя не се ползва. Читалищата имат големи зали, които могат да дадат под наем на ниска цена. Различни по-големи фирми също имат конферентни зали - ако някой работи в такава и има възможност да попита и да помоли за еднократно спонсорство (т.е. да дадат ключ и да не искат пари). Ако щете, болниците също имат зали, пригодени за целта, в които провеждат курсове за бременни и т.н. Някои езикови училища, които правят курсове, също имат зали, които са свободни през уикенда. Зали имат и общините, и ритуалните зали ако щете Laughing Да не забравяме някои малки квартални кина, които и без друго стоят празни и понякога се ползват за разни сбирки. Централната библиотека има малки зали, театрите - също.
Да не забравяме също, че търсим по възможност по-удобно централно разположение. Според мен най-удачни като вариант са читалищата и училищата.
Централно в София е примерно читалище д-р Петър Берон, до Южния парк. Имат голяма зала, която преди беше кино, после клуб.
Толкова брейнсторминг от мен - ако някой се е подсетил, че има познати и връзки някъде, да свирка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт