ЛЛЛ срещи - идея и въпрос (за софиянки и други)

  • 1 744
  • 38
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 806
Кажете  Hug

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 09:24 от Бу

# 1
  • Мнения: 4 242
Много се каних, но тази седмица ни заляха безброй проблеми у дома, няма да мога... Sad

# 2
  • Мнения: 3 760
Аз утре ще ти кажа!
Ако не се намери кола - не тръгвам!
П.С. Благодарско Ефросина, но няколко часа с влак...звучи прекалено рисковано!

# 3
  • Мнения: 1 547
Мда. Този път софийското присъствие май никакво няма да го има. Ние още чакаме...

# 4
  • Мнения: 1 547
Няма да дойдем тоз път. Съжалявам за което. Ентусиаст съм, но трябва да пътувам сама с автобус. Принципно не ми пука, но семейните не ме пускат. Ще ме водят на друго мероприятие.
А и събираме сили за Бузлуджа Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 161
А някой не може ли да намери зала в София и да изнудим Бу да дойде? Тя е една, ние сме много (в София и в други големи градове). Явно че не става това с пътуването с малки деца, особено за по-големи бройки хора. И на мен ми се идва, ама транспортно си е мъка и не мога да се прежаля, особено като знам, че и с мен, и без мен, срещата ще си стане.

# 6
  • Мнения: 1 547
emem, не разбираш ли? В Пловдив е по-интересно. По-магично, ако щеш. В София какво - нали всеки ден си тук. Пътуването до Пловдив е като от Младост до Люлин. Софийски сбирки не са ми интересни. Следващият път ще съм с кола и ще возя който пожелае натам  Wink

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
А така - София! А за нас по-отдалечениете не мислите, а?  Crossing Arms

Аз съм на линия утре и смятам да ви отсрамя всички  Mr. Green
Чудех се дали да взема мъжа ми и да покажем най-новото средство за поддържане на лактацията?
... но реших, че на някой може да му дойде в повечко, затова за компания ще доведа Кенга от Сливен Grinning

# 8
  • Мнения: 3 161

Ами не, не разбирам каква романтика има да пътуваш 2-3 часа до Пловдив и още толкова обратно с малко дете, за да прекараш 2-3 часа в зала, дето е все едно къде се намира. Не си въобразявам и че детето ще е във възторг. И да, обичам да ходя до Пловдив, но мислиш ли, че могат да дойдат купища майки от София? Мислиш ли, че всички имат коли? Мислиш ли, че дори финансово за много от тях не е проблем? Така се ограничава достъпът за много майки. И не, нямам нищо против който иска да пътува от София до Пловдив или където му се ще, но не виждам защо да няма шанс и за тези, които по една или друга причина не могат да го напаравят. 

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 00:08 от emem

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всичко си зависи от нагласата явно - за мен като за Смърфи това е един вид свободен ден, в който не съм си вкъщи, не съм в София, виждам се с хора, някъде другаде съм, където е интересно и весело. За дребната е разнообразие, да не виси само в паркчето или при баба си. Камен и баща му могат да се забавляват по мъжки, от което са много щастливи (или поне Камен Mr. Green).
Миналия път пътувахме с Бубанка, с тяхната кола, двете ни малки деца и таткото им-ентусиаст Grinning Докато си приказвахме, не разбрахме кога сме стигнали в Пловдив Laughing
Срещата беше шумна, весела, видяхме се с куп народ, не успяхме да се наговорим - така че след това се понесохме едно дъъълго шествие по пролетни улици, размотавахме се, гледахме, седнахме на сладоледена къща, децата бесняха и се забавляваха страхотно (на срещата достойно уважиха произведенията на Сладка Хапка, дърпаха си играчките, разхождаха се и заничаха във всички колички, разглеждаха книгите от библиотеката и т.н., така че въобще не им беше скучно - изобщо просто няма начин да е скучно някъде, където има тълпа дечурлига Laughing). Накрая дребчовците поокапаха, че се умориха - в този момент ние си тръгнахме със Зъхи, моята дребна спа през цялото време и се събуди точно в Младост, така че отново имаше голямо приказване и всичко мина идеално.
Много ме е яд, че този път ще пропуснем - но предвид че дребната беше болна съвсем доскоро, а и предстои Бузлуджа, съм малко предпазлива и не искам да пътува още.
А по повод финансовите и други пречки - някой дали попита Бу за нея как е Wink Все пак и тя има дете, съпруг, семейство, които може да не са щастливи да остават сами, докато тя пътува из страната, в добавка пътуванията са разход и за нея, и то не само финансов.
По принцип това си е пловдивската група, а не българската ллл-група - естествено, добре дошъл е всеки, откъдето и да идва, но няма задължение за междуградско присъствие. На който когато му се ходи и ако може.
Вярно, кофти е, че няма групи в повече градове - но това е въпрос на ентусиазъм и организация на местно ниво - да се намери човек, на който му се занимава и иска да се обучи. Един лидер не може да огрее навсякъде, каквото и да прави и колкото и желание да има.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 806
Аз съм на линия утре и смятам да ви отсрамя всички  Mr. Green
Добре, че една Джейд ще измие позора Laughing
Че то какво стана - предния път юруш! и ура!, а сега...
Нищо Simple Smile по пощата ще ви пратя членски карти и новата брошурка, която направихме за продажба - "Съвместен сън с бебето" - how-to's Wink

# 11
  • Мнения: 7 106
...

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 09:09 от 3ори

# 12
  • Мнения: 3 161
Цитат
А по повод финансовите и други пречки - някой дали попита Бу за нея как е...

Естествено, че е проблем това - както за Бу, така и за много други. Все пак тя е една, без нея ЛЛЛ среща не може да стане (засега) и може да бъде "командирована" от събраните средства (и тези, които ще се съберат, ако има подобни срещи и в други градове).

Цитат
По принцип това си е пловдивската група, а не българската ллл-група

Е, аз бях останала с друго впечатление...

Все пак добре ще е самата Бу да даде разяснения и да се изкаже по предложението. Естествено, че ако няма сили и желание, никой не може да я накара да пътува като Левски из цяла България. Въпросът беше, ако тя иска, и ако някой има възможност да осигури зала в София или друг град с повечко форумки, защо не?

# 13
  • Мнения: 6 243
Мисля, че тази дискусия не води до никъде.
Съвсем скоро в София ще има акредитиран(и) ЛЛЛ лидери и тогава ще се проведе софийската среща.
Организацията на една ЛЛЛ среща не е никак малко работа, нека не искаме от един човек чудеса от храброст, тя прави немалко и така.

Аз лично с огромно неудоволствие пропускам тази среща, но както вече писах, моят свекър празнува 60 годишен юбилей днес, по обяд. Ще отбележа пропусната среща с една лекция за ползите от късното кърмене, която така или иначе няма да ми се размине, като знам зълвата как ще се ококори, като види сучещата Ирина.

# 14
  • Мнения: 1 547

Ами не, не разбирам каква романтика има да пътуваш 2-3 часа до Пловдив и още толкова обратно с малко дете, за да прекараш 2-3 часа в зала, дето е все едно къде се намира. Не си въобразявам и че детето ще е във възторг. И да, обичам да ходя до Пловдив, но мислиш ли, че могат да дойдат купища майки от София? Мислиш ли, че всички имат коли? Мислиш ли, че дори финансово за много от тях не е проблем? Така се ограничава достъпът за много майки. И не, нямам нищо против който иска да пътува от София до Пловдив или където му се ще, но не виждам защо да няма шанс и за тези, които по една или друга причина не могат да го напаравят. 

Абсолютно подкрепям Хапчица, че тази дискусия не води до никъде. Сърбят ме ръцете обаче да ти отговоря. Първо, никой не казва, че е задължително да си с детето. И аз съм хора, като Jade  Mr. Green Лично аз не си водих детето първия път именно защото това ми е свободния ден. Освен това не виждам никакъв проблем за едно малко дете да пътува 2 часа (толкова е пътят, не повече) от София до Пловдив. Малките деца често пътуват и по повече време. Всичко е въпрос на организация. Пък и не е задължително да дойдат купища майки от София. Нали идват купища майки от Пловдив. Не зная кой има и кой няма кола. Аз имам кола от 11 май, 2006 г. И последно: шанс за останалите винаги има. Кърмачески срещи има всеки вторник и всички желаещи могат свободно да присъстват.

За мен е жизнено важно да виждам старозагорската и пловдивската кърмаческа общност на тези събития. Също така искам да подреждам залата в 1 ДКЦ на "Понеделник пазара" - в София си нямаме. Искам да нося на Бу замозалепващи се етикети и съм щастлива да бъда в Пловдив.

А за днешната среща, на която, за огромно съжаление не присъствам, си бях подготвила реч. Мислех да разкажа на бременните мами, че начинът на родоразрешаване не влияе на количеството и качеството на кърмата  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт