Измами в интернет

  • 7 113
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Здравейте!Идеята ми за тази тема е да споделим и да си помогнем, ако някой е бил мамен или знае за измама в нета да сподели и да предотврати някой друг да не се излъже или пък поне да знае,че не е единствен.😀😅


 Сетих се,че преди време имаше в Facebook една измама с смс-и "да видиш кой ти е гледал профила",където пращаш смс,пращат ти код или нещо подобно... уж,че смс-а струва само 0.12ст и виждаш само хубави нагласени коментари, накрая проверяваш сметката и за един смс са ти взели 5-6лв.Пишиш коментар..набързо го трият и в крайна сметка си ни взеха 10лв за нищо.Ех верно,че сме си виновни ние,че се занимаваме с глупости,но съм сигурна, че не сме били единствените.Мисля,че за сега още по друг начин от нет не са ни лъгали,но пък специално аз съм си доста по предпазлива вече.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 948
Ами който се занимава с глупости и вярва на такива е нормално да бъде измамен. То всичко преди това се проверява, ама на... А и не мога да приема трезвомислещ човек да се интересува от това кой му е гледал профила, какъв му е процента на популярност и прочее идиотщини. Съжалявам, че си обедняла с 10лв, за да си почешеш егото.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 532
Не е ограничена само в интернет, но си е класическа измама - сертификат за коректна фирма. И се чудя как може толкова балами да им се вързаха.

# 3
  • Мнения: X
Не съжалявай...Не са твой тези пари,че да ми мислиш за егото и като цяло "един трезво мислещ човек" не като тези,които ще ми тръгват да съдят... един трезво мислещ, ще може да прочете какво съм написала и каква ми е идеята!Нито ще съм първата,нито последната!Целта е да си споделим.. за да не бъдем излъгани,а не да съдите щото за сега не сте станали "балами"!И съм сигурна,че има много хора,дето няма да са излъгани само в фейсбук,а и на много други места в нета!
Не съжалявам,пък и съм била доста по-малка,но пък си ми е за урок и съм много по внимателна!

# 4
  • София
  • Мнения: 38 321
Ох, веднага някой да нападне!
Аз пък искам да кажа, че описаното е много характерно за интернет измамите - взимат парите и бегат.
Обикновено регистрират фалшиви сайтове и мейли в страни извън БГ, където не могат да се проследят.

# 5
  • Мнения: X
От 2-3г нямам Facebook, няма общо колко ми е пука колко съм била популярна...единственото интересно ми беше групите за "покупко-продажба и подаряване"Никога не съм и разбирала хората към,които ме обявяваш че съм!-като "непозната",неуспешно правеща анализи на хората, с опит да ги съди и засягащатата егото им...Видяла съм 0,12ст....нищо!Проверява... ами нали съм го проверила за това са ми отишли 10лв за проверката...!Не разбирам тези хора дето нито могат да помогнат,нито да напишат нещо смислено,но пък решават да напишат някакъв упрек!Нали това е група за взаимопомощ??!!Ако смятате,че се помага с допълнително пилене "колко си сгрешил,че въобще си си разбрал грешката" Ее не е помощ и това не е вашата тема!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 948
Никого не съдя, просто наистина ми е непонятно как възрастни хора се хващат на тези по-очевидните измами, както тази от примера ти. Имам познати, ожулвани от сайтове за продажба, но те са си изцяло виновни. Още като се влезеше във въпросния сайт, си личеше, че нищо не му е наред - като се започнеше от интерфейс и се стигнеше до цени. Та в този ред на мисли, ако скъпата ми приятелка се беше поинтересувала преди да се "хвърли", щеше доста главоболия и пари да си спести. А и повечето от сайтовете, които водят до измама, биват изтривани от създателите си след постигане на някаква цел.

# 7
  • Мнения: X
Еми ето има такива,като видиш евтино и се хвърляш и ти излиза по скъпо ама..Как да провериш?Добри коментари и всичко изглежда наред..Можеш да ни споделиш сайта ако го знаеш за да не се опарят други и като мен глуповати..Сетих се и за друго за което бях чела някъде.. Изпращат ти смс в,който пише,че си абониран за някаква игра или за нещо за което идея си нямаш и ако искаш да си приключиш абонаментта да им върнеш смс,който уж е безплатен,а всъшност те дерат.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 948
Не мога да го споделя, защото беше преди време, а и вече не е активен. Първото съмниелно нещо беше, че беше доста простовато направен за компанията, която претендираше, че представя. Сега не мога да си спомня къде точно го търсих, но има търсачки, с които да се провери достоверността на даден сайт. Досега не са ме подвеждали, а и аз съм проверявала 2-3. И след като се усъмних, директно писах на официалната страница с линк към фалшивата. Оттам съответно отрекоха да имат нещо общо с тях.

# 9
  • Мнения: 31 487
Аз пък се чудя колко трябва да си зле, че да плащаш кой ти е гледал профила  Shocked

Явно са хора на които животът име само фейсбук.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 532
Ще се учудиш колко много са тези, за които животът е там.

# 11
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Така е за жалост. Направо получавам алергия, като видя някой забит в телефона с часове, но това е друга тема.
Аз пък да ви предупредя на внимавате с пазаренето в Али експрес, преди две седмици някой ми беше откраднал данните на дебитната карта и дори си беше позволил да си купи нов уеб сайт от Италия за 270 евро, а след като си блокирах картата имаше наглостта да ми изпрати имейл от името на банката, без лично обръщение, а направо ме молеше да си попълня данните наново, защото профилът ми бил временно деактивиран на посоченият линк, който нямаше нищо общо с наименованието на банката ми. По принцип не пазарувам никъде другаде в интернет, не плащам с карта,  на банкоматите от които бях теглила се установи, че е нямало скимиращо устройство, от банката потвърдиха, че е плащано по интернет, та няма от къде другаде освен от Али експрес. Бъдете внимателни с фалшивите имейли от банките също.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 653
Вие в Али експрес чрез Пей пал ли плащахте?

# 13
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Не, дори нямам Пей пал.

# 14
  • Мнения: 9 196
Еми ето има такива,като видиш евтино и се хвърляш и ти излиза по скъпо ама..Как да провериш?Добри коментари и всичко изглежда наред..Можеш да ни споделиш сайта ако го знаеш за да не се опарят други и като мен глуповати..Сетих се и за друго за което бях чела някъде.. Изпращат ти смс в,който пише,че си абониран за някаква игра или за нещо за което идея си нямаш и ако искаш да си приключиш абонаментта да им върнеш смс,който уж е безплатен,а всъшност те дерат.

А ти мислиш ли, че който не проверява за какво и къде плаща - като тебе, ще провери в тази тема пък точно? След като е било преди години това с Фейсбук и от години нямаш такъв, защо сега пускаш темата?

Докато има агнета, ще има и вълци.

Темата ти е странна, защото не споменаваш нищо конкретно - нито въпросния номер, нито конкретен уебсайт, а чакаш другите да пишат, защото ...?! Пиши с точни данни, щом твърдиш, че е за взаимопомощ.

# 15
  • Мнения: X
Не,въобще не мисля така...Ей така си пуснах тема просто да има к'во да си пишем??!!Та.. дори и да не тръгне някой да търси,преди това може вече да го е прочел тук?!Амаа нее..,нали трябва първо да се провери?!Дам,темата ми е толкова странна и непонятна,че да не повярваш,че могат да те излъжат в интернет..Разбира се аз си пазя номерчето и даже продължавам да си пращам смс-чета... 😂А за темата защо да не я пусна сега,сега съм решила(сетила),сега я пускам.Винаги ще има измами...Странно е разсъждението ви!Достатъчно е да се види и да се разбере каква е схемата на измамата,номера лесно може да се промени,какъвто и да е номера,достатъчно е да се знае,че дадено нещо е лъжа!И честно казано сега покрай коментиращите за фейсбук,разбирам,че не бива да съдя хората забити в фейсбук-а си,това си е тяхното време,тяхните занимания и мен грам не ми дреми защо и как се забил някъде!Един е забит в този сайт,друг другаде...!Всеки има правото да си прави каквото иска щом не пречи на другите!
Еми ето има такива,като видиш евтино и се хвърляш и ти излиза по скъпо ама..Как да провериш?Добри коментари и всичко изглежда наред..Можеш да ни споделиш сайта ако го знаеш за да не се опарят други и като мен глуповати..Сетих се и за друго за което бях чела някъде.. Изпращат ти смс в,който пише,че си абониран за някаква игра или за нещо за което идея си нямаш и ако искаш да си приключиш абонаментта да им върнеш смс,който уж е безплатен,а всъшност те дерат.

А ти мислиш ли, че който не проверява за какво и къде плаща - като тебе, ще провери в тази тема пък точно? След като е било преди години това с Фейсбук и от години нямаш такъв, защо сега пускаш темата?

Докато има агнета, ще има и вълци.

Темата ти е странна, защото не споменаваш нищо конкретно - нито въпросния номер, нито конкретен уебсайт, а чакаш другите да пишат, защото ...?! Пиши с точни данни, щом твърдиш, че е за взаимопомощ.

# 16
  • Мнения: X
Има вълнА от някакви мними военни ветерани от Афганистан, които омайват възрастни дами с цел да изкопчат пари от тях. Обикновено твърдят, че са вдовци, а профилите им са с 1-2 снимки. Майката на една приятелка редовно получава съобщения от такива.

# 17
  • Мнения: 7
Има вълнА от някакви мними военни ветерани от Афганистан, които омайват възрастни дами с цел да изкопчат пари от тях. Обикновено твърдят, че са вдовци, а профилите им са с 1-2 снимки. Майката на една приятелка редовно получава съобщения от такива.

Това сега го научавам и явно не случайно вчера получих поканата от този господин
Скрит текст:

# 18
  • Мнения: X
Това са мошеници. Снимката всъщност изобщо не е на човека, чието име и чин се използва, а са някакви тарикати я от Нигерия, я от някоя друга африканска държава.

Аз преди години се бях регнала в международен сайт, в който ми писа един подобен. Представянето му беше все едно четеш някакво CV за назначаване на работа. И той вдовец Wink Само като видях снимките, които най-вероятно са копирани от нета, усетих, че има нещо гнило. Като му зададох няколко въпроса, съвсем стана ясно, че използва някакви готови текстове и не отговаря никак адекватно. Като пуснах имената на човека в търсачката, излезе инфо от някакъв форум, че това е фалшив профил на някакъв нигериец, който е успял да измами няколко жени. Съжалили се над бедния вдовец и му пратили пари.
Най-тъпото е, че като сигнализирах на сайта, не предприеха абсолютно нищо и този все някоя е успял да излъже. Даже ей така от кумова срама не казаха, че ще проверят доколко е читав профила.
Явно сега са плъпнали негови подобия във ФБ, защото тази позната е получила няколко покани от различни маршали с ордени Laughing

# 19
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Ох, веднага някой да нападне!
Аз пък искам да кажа, че описаното е много характерно за интернет измамите - взимат парите и бегат.
Обикновено регистрират фалшиви сайтове и мейли в страни извън БГ, където не могат да се проследят.
Aaa в грешка си. В полицията се опитаха да ме убедят, че такива умници ги хващали на момента Smile

# 20
  • Мнения: 25 528
Еми ето има такива,като видиш евтино и се хвърляш и ти излиза по скъпо ама..Как да провериш?

Пускаш името на сайта в гугъл и допълваш "мнения". И "отзиви" върши работа.
Наскоро ми излизаше във фейса реклама на сайт с много красиви дрехи на смешно ниски цени. Не ми беше за евтинджоса, колкото това, че дрехите бяха точно по мой вкус. Но подозрително ниските цени ме усъмниха. Пуснах го в Гугъл, и о! чудо! Веднага изскочиха предупреждения от форума, включително и няколко теми, посветени на тези мошеници.  Laughing

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 664
Постоянно някакви уж американци военни ми пращат покана за приятелство. Трия покани и блокирам, това са измамниците. Но някои им се връзват.

# 22
  • Мнения: 250
Има вълнА от някакви мними военни ветерани от Афганистан, които омайват възрастни дами с цел да изкопчат пари от тях. Обикновено твърдят, че са вдовци, а профилите им са с 1-2 снимки. Майката на една приятелка редовно получава съобщения от такива.

Това сега го научавам и явно не случайно вчера получих поканата от този господин
Скрит текст:

Мъжът от снимката е починал още през 2014г., наистина има нещо общо с Афганистан - бил е убит там.
Аз получавам сравнително често покани от непознати с 0 общи приятели и с (единствена) качена снимка преди 5 часа - направо ги блокирам.

# 23
  • Мнения: 30 802
В момента гледам, че българи още не са си научили урока за пирамидите и дават пари на една схема с криптовалути. Обаче и германци дават. Чакам я да гръмне скоро. Всеки месец има такива схеми, ама - кьорав карти не играе...

# 24
  • Враца
  • Мнения: 2 606
Постоянно някакви уж американци военни ми пращат покана за приятелство. Трия покани и блокирам, това са измамниците. Но някои им се връзват.

Пък на мен само от Военноморския флот!  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 017
На мене също ми беше писал някакъв от Афганистан, отговорих му, но му писах, че си имам мъж, даже, че му е бивш колега и той спря да ми пише.  Joy

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 664
Има вълнА от някакви мними военни ветерани от Афганистан, които омайват възрастни дами с цел да изкопчат пари от тях. Обикновено твърдят, че са вдовци, а профилите им са с 1-2 снимки. Майката на една приятелка редовно получава съобщения от такива.

Това сега го научавам и явно не случайно вчера получих поканата от този господин
Скрит текст:

Мъжът от снимката е починал още през 2014г., наистина има нещо общо с Афганистан - бил е убит там.
Аз получавам сравнително често покани от непознати с 0 общи приятели и с (единствена) качена снимка преди 5 часа - направо ги блокирам.
Ха! И аз съм получила същата покана от същият човек!  Директно трия и блокирам. Интересно, ако той не е между живите вече, кой пуска покани от негово име? Да не би да са пак нигерийските измамници?

# 27
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Явно и аз съм от поканените, станахме вече. Но всъщност като се сетя една позната на възраст 50+ си пишеше с с този господин (незнайно кой), дори и беше поискал банковата сметка да и изпраща пари, представяше се за много богат с имение, прислуга и т.н., има хора които им се връзват.

# 28
  • European Union
  • Мнения: 1 372
Мен пък много ме дразнят тези писма, които постоянно получавам в пощата си. Предполагам, че ако са на английски, може и да им се върже някой, но на български едва ли имат шанс (заради кофти превода). И въпреки това постоянно идват:
Скрит текст:
скъп ,
За новата година актуализацията на нашата банка е да ви уведомим, че профилът ви е временно деактивиран.

Какво трябва да направя ?


За да продължите, трябва само да попълните данните си за повече сигурност.
копирайте / поставете тази връзка в лентата на браузъра си: ....... и така нататък

# 29
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Мен пък много ме дразнят тези писма, които постоянно получавам в пощата си. Предполагам, че ако са на английски, може и да им се върже някой, но на български едва ли имат шанс (заради кофти превода). И въпреки това постоянно идват:
Скрит текст:
скъп ,
За новата година актуализацията на нашата банка е да ви уведомим, че профилът ви е временно деактивиран.

Какво трябва да направя ?


За да продължите, трябва само да попълните данните си за повече сигурност.
копирайте / поставете тази връзка в лентата на браузъра си: ....... и така нататък
И аз получих същото писмо от Fibank, което точно съвпадна с източването на картата ми, но го изпратих на мениджърката в банката и тя ми каза изобщо да го игнорирам, че е фейк.

# 30
  • Мнения: 1 712
Явно и аз съм от поканените, станахме вече. Но всъщност като се сетя една позната на възраст 50+ си пишеше с с този господин (незнайно кой), дори и беше поискал банковата сметка да и изпраща пари, представяше се за много богат с имение, прислуга и т.н., има хора които им се връзват.
На една колежка така и източиха кредитната карта.Жена на 60 години,а как се върза не знам.Ухажора се представяше за военен в момента е на мисия в Афганистан.Вдовец,две деца.

Мейлите от Fibank и на мен ми ги изпратиха три пъти
След като не се вързах смениха банката ЦКБ.Получих още два пъти и като не отговорих се отказаха.

# 31
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Същата история с тази жена, представяше се за вдовец, но богат, ама като и поиска банковата сметка да и праща уж пари тя спря да му пише, явно се светна. Аз вяра нямам на никого, не знам защо, но съм много скептично настроена към запознанствата в социалните мрежи, дори и някой познат да ми прати покана първо проверявам, питам, разпитвам, някак ми е неприятно чувството да знам, че някой напълно непознат ще ми разглежда профила, не че съм  много активна, но все пак. А след като ми се случи това с Али експрес съм още по предпазлива, измамниците дебнат от всякъде.

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 664
И аз получих писма от двете банки, обаче не съм клиентка на нито една от тях. Игнор и така . Ако някой е поискал сметката ти , за да ти праща пари, къде е врътката? Нали не му даваш пин код. Не че ще прати нещо де, ама се чудя къде е измамата. Една съседка така се раздели с приятеля си, заради уж американски военен, с когото уж щяха да се женят.  То емоция, то чудо. Накрая и поиска пари за някаква уж неголяма такса, да освободил едни пари, че после да и изпрати. И така работата стана ясна..

# 33
  • Перник
  • Мнения: 300
Ама нали ако ти знае цифричките отпред на картата и вече може да си прави каквото си иска...или? трябва да знае и пина ли ?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 17 886
Ама нали ако ти знае цифричките отпред на картата и вече може да си прави каквото си иска...или? трябва да знае и пина ли ?
Номера на картата не е номера на банковата сметка.

# 35
  • Перник
  • Мнения: 300
ааааа
Ами добре де, ако ти има номера на банковата сметка какво може да ти направи освен да ти прати пари?

# 36
  • Мнения: 143
Не знам доколко е фалшив сайт с повече от 30х.харесвания /уж/,  но в търсенето си на подходящата рокля попаднах на сайта подиум.бг, в който има голямо разнообразие от модели на добри цени. Получих поръчката бързо, но размерът изобщо не съответстваше, кройката беше ужасна, а по мнение на шивачка, с която се консултирах относно възможна промяна, по- лесно било да ми ушият нова рокля отколкото да оправят закупената. Тогава реших да се възползвам от възможността за връщане, но последва нова изненада. Въпреки че е посочен адрес, на който да се връщат артикули, трети ден куриер не успява да достави пратката, като ми казва, че няма такава фирма на адреса и никой не вдига телефона за контакт.  На запитване от моя страна защо това е така, от фирмата ме убедиха, че и те много бързат да си получат роклята, защото имали нов клиент за нея и че щели да се свържат с Еконт, но така или иначе промяна в статуса на пратката няма, а аз съм убедена, че става въпрос за измамници, които няма да ми върнат парите. Така че, скъпи дами, когато търсите тоалети, пазете се от този сайт.

# 37
  • Мнения: 6 582
Не знам доколко е фалшив сайт с повече от 30х.харесвания /уж/,  но в търсенето си на подходящата рокля попаднах на сайта подиум.бг, в който има голямо разнообразие от модели на добри цени. Получих поръчката бързо, но размерът изобщо не съответстваше, кройката беше ужасна, а по мнение на шивачка, с която се консултирах относно възможна промяна, по- лесно било да ми ушият нова рокля отколкото да оправят закупената. Тогава реших да се възползвам от възможността за връщане, но последва нова изненада. Въпреки че е посочен адрес, на който да се връщат артикули, трети ден куриер не успява да достави пратката, като ми казва, че няма такава фирма на адреса и никой не вдига телефона за контакт.  На запитване от моя страна защо това е така, от фирмата ме убедиха, че и те много бързат да си получат роклята, защото имали нов клиент за нея и че щели да се свържат с Еконт, но така или иначе промяна в статуса на пратката няма, а аз съм убедена, че става въпрос за измамници, които няма да ми върнат парите. Така че, скъпи дами, когато търсите тоалети, пазете се от този сайт.



Аз също поръчах рокля от този сайт, но с опция преглед и тест. ПРобвах, хареса ми и си я платих.
Ти без опция тест ли си поръчала?

# 38
  • Мнения: 40 552
И да предупреждавате, все тая. Тези сайтове са еднодневки и утре ще са затворени, а ще има нови на тяхно място. Трябва да се приеме по принцип, че голям удар с много евтина и хубава стока не се случва току така. Е, всеки греши поне веднъж и си поръчва нещо от такъв сайт, а после се ругае, че е бил идиот. Важното е да се вземе поука и да не се прави повече. Пак да ти покажат на снимка едно, а да ти пратят боклук, е най-малкото зло. Може и много по-зле да бъде. Най-добре плащайте с пейпал, а не с карта.

Общи условия

Активация на акаунт