Магазин за плочки СИКО/ Ceramika Paradyż

  • 3 395
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,

Реших да създам тази тема за онези от Вас, на които им предстои ремонт на баня, смяна на плочки, фаянс, теракот или гранитогрес. Ако мога да помогна на поне един от Вас да не попада в ситуацията, в която попаднахме ние със съпруга ми, значи времето, което отделих да напиша тази тема не е било изгубено. Имам желание да Ви споделя моя потресаващ опит с фирма за плочки СИКО и полския производител на фаянс и теракот ПАРАДИШ.

Със съпруга ми си поръчахме два вида плочки за банята от магазин за плочки СИКО в град Бургас. Единия вид Адилио- Риво /ADILIO- RIVO/, а другия МАЛОЕ БИАНКО/ MALOE BIANKO.

Чакахме месец за доставката, което не беше кой знае какъв проблем за нас. Проблемът дойде, когато установихме, че половината ни плочки от серия Adilio Rivo са по-малък размер от останалите ни плочки от същата серия...

Гранитогресът за подовете от серия Малое/ Maloe от същия полски производител ПАРАДИШ дойде  коренно различен цвят от този, който си избрахме в магазин за плочки СИКО.

Първоначално продавачката си помисли, че грешката е в нея и предложи да ни поръча друг цвят от същата серия. За която отново търпеливо трябваше да изчакаме още 3 седмици. Съгласихме се, защото си бяхме направила проект и за двете бани, който комбинираше перфектно двете серии Adilio Rivo и Maloe Bianko.

В последствие трите седмици чакане станаха повече от месец. Разочарованието ни беше пълно, след като и с втората  доставка ни донесоха друг цвят плочки.

След като не мина номера, че това били същите плочки, които сме си поръчали. След като не мина и номера, че това били плочки имитация на дърво и затова цвета се разминавал толкова много -  от магазина най-накрая си признаха, че мострата им е от преди 4 години и от тогава производителят можело да си е сменил няколко пъти както цвета, така и шарките.

Основният проблем, а и причина поради, която създадох тази тема, е че тези плочки продължават да се предлагат в магазини за плочки СИКО. Затова внимавайте от кой магазин си избирате плочки/ фаянс и теракот за ремонт на жилището.

Пожелавам успех с ремонта на всички!


# 1
  • Мнения: 4 206
Сико работят с доставчици.
Аз проверих цвета на моите плочки както в сайта на производителя (турски са), така и в сайта на доставчика (Fenix).
В магазина на Сико нямаха мостра всъщност.
Ще поръчвам най-вероятно в събота.

# 2
  • Мнения: 9
Добре сте направили. И ние направихме същото и си мислехме, че няма какво да стане, но уви...  Стискам ви палци.

# 3
  • Мнения: 4 206
Вие като проверихте цвета на плочките в сайта на Полската фирма производител забелязахте ли разлика с мострите в Сико?
За грешките в размерите имат вина и производителя и Сико, че не са установили несъответствието.
Благодаря все пак за предупреждението и ще си проверя кашоните преди да ги взема от магазина.

# 4
  • Мнения: 9
Да, забелязахме разликата и сигнализирахме в магазина. Увериха  ни, че просто са объркани имената  на плочките. Имаше доста лутане докато самите те  установят кой цвят трябва да ни поръчат. Изобщо беше малък цирк..

# 5
  • Мнения: 4 206
Моята кухня отдавна е завършена и във вида, в който си я бях пожелала. Нямаше проблем с плочките.
Единствено ме изненадаха, че трябва да си ги взема от склада в другия край на града, а а не от магазина, който всъщност бил мострена зала. Първо се ядосах, но после установих, че би било трудно да се паркира и товари пред мострената зала, че е на основен булевард с голямо движение. Добре че съм ориентирана в града и веднага разбрах къде е склада...

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте,

Реших да създам тази тема за онези от Вас, на които им предстои ремонт на баня, смяна на плочки, фаянс, теракот или гранитогрес. Ако мога да помогна на поне един от Вас да не попада в ситуацията, в която попаднахме ние със съпруга ми, значи времето, което отделих да напиша тази тема не е било изгубено. Имам желание да Ви споделя моя потресаващ опит с фирма за плочки СИКО и полския производител на фаянс и теракот ПАРАДИШ.

Със съпруга ми си поръчахме два вида плочки за банята от магазин за плочки СИКО в град Бургас. Единия вид Адилио- Риво /ADILIO- RIVO/, а другия МАЛОЕ БИАНКО/ MALOE BIANKO.

Чакахме месец за доставката, което не беше кой знае какъв проблем за нас. Проблемът дойде, когато установихме, че половината ни плочки от серия Adilio Rivo са по-малък размер от останалите ни плочки от същата серия...

Гранитогресът за подовете от серия Малое/ Maloe от същия полски производител ПАРАДИШ дойде  коренно различен цвят от този, който си избрахме в магазин за плочки СИКО.

Първоначално продавачката си помисли, че грешката е в нея и предложи да ни поръча друг цвят от същата серия. За която отново търпеливо трябваше да изчакаме още 3 седмици. Съгласихме се, защото си бяхме направила проект и за двете бани, който комбинираше перфектно двете серии Adilio Rivo и Maloe Bianko.

В последствие трите седмици чакане станаха повече от месец. Разочарованието ни беше пълно, след като и с втората  доставка ни донесоха друг цвят плочки.

След като не мина номера, че това били същите плочки, които сме си поръчали. След като не мина и номера, че това били плочки имитация на дърво и затова цвета се разминавал толкова много -  от магазина най-накрая си признаха, че мострата им е от преди 4 години и от тогава производителят можело да си е сменил няколко пъти както цвета, така и шарките.

Основният проблем, а и причина поради, която създадох тази тема, е че тези плочки продължават да се предлагат в магазини за плочки СИКО. Затова внимавайте от кой магазин си избирате плочки/ фаянс и теракот за ремонт на жилището.

Пожелавам успех с ремонта на всички!




Магазините за плочки Сико са най-големите некадърници и нещастници, които съм срещал сред магазините за строителни материяли.
Днес чакахме поръчани плочки за баня. Дойде един голям камион, натоварен в целия фургон с две паленца от по 10 реда плочки. Караше го един полу-сакат шофьор, който изглежда по походката е болен от паркинсон и трудно проумявам, как изобщо е взел книжка С кат. Беше паркирал пред блока ни, но от другата страна на улицата и в страни пред една къща. До входа имаше 20м. разсояние. Майка го помолила да паркира между колите, които бяха паркирани успоредно пред блока, защото имаше около цели 6 метра между две коли. А онзи  и казал, че не кара колело. Плочките които беше докарал бяха в мокри кашони, увити в найлон, вир вода. Тръгнах да ги пренасям на ръка. Дойде брат ми и му каза на водача да спре пред входа на тротоара и, че не е нормално разстоянието на което е спрял. Онзи се фръцна, като ощипана мома, оплака се на шефката си по телефона и си тръгна. След това шефката на Сико се обади на брат ми по телефона и взе нещо да му се кара. Представяте ли си? Заради нейния некадърен шофьор, който не може да направи една маневра успоредно паркиране. Брат ми си поиска парите обратно и развали сделката. Много некоректни търговци са от магазин Сико на Подуяне под жп.моста. Аз от тях вече и един пирон не бих си купи. Да продаваш плочки и да нямаш кола с платформа за стоварване на стоката и шофьор който да умее успоредно паркиране..

Общи условия

Активация на акаунт