априлчета на месец и на два да викнем ний ура

  • 12 971
  • 371
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 288

Молбата за еднократна помощ я подадох, но си скъсах нервите , затова ще напиша какво искат като документи:
1. Акт за раждане /задържат го при тях до получаване на сумата/
2. Копие от акта за раждане
3.Декларация от общината за родствени връзки
4. Личната ви карта
5. Номера на сметката на дебитната ви карта, защото пари се превеждата само по нея. В случай че нямате такава, от там ще ви издадат безплатно, но трябва да изчакате близо два месеца.

Приятен ден на всички  bouquet
Добавка към пета точка - Новия IBAN номер на вашата картова сметка, който ще важи след 5 юни
клио Това с нервите явно е запазена марка на всички такива институции из цялата страна  #2gunfire

За успокояването на бебо.... на дръжката на столчето за кола съм вързала едно сърце от онези музикалните... при нас музиката е от "титаник"  Confused която и без туй ми беше доста досадна...., но на бебко му действа много успокояващо, когато я пусна млъква и почва да се кокори.... , но престава да реве  Joy Не знам, поне засега действа, ама ми се струва, че и тоя номер ще му омръзне  newsm78
Cherepahova   и след като се изака, какво... смени ли водата за да я доизкъпеш или... мислила съм няколко пъти ако го направи как да постъпя  newsm78
  bouquet

# 16
  • Мнения: 766
Цитат
Cherepahova   и след като се изака, какво... смени ли водата за да я доизкъпеш или... мислила съм няколко пъти ако го направи как да постъпя 


Не  adyto. Извадих я веднага и я доизкъпах с поливане само Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 631
Днес най-после и при нас е по-прохладно! newsm44

Филипа, Юлче и Мама Меца, и ние сме с родилни или майчини петна, но доста по-изразени  cry - на клепачите, острани на нослето, на челото, на тила и по косата; както и на палеца на лявата ръчичка. В здравния форум пусках такава тема и се получиха доста отговори. Ако ви интересува - можете да прочетете там /на 6-та страница/, да не досаждам и тук с моите притеснения!

Мами със секцио, започна ли някоя от вас с коремните преси и как ви се отразява? Май е още раничко за това, но тоз тумбак моя...  smile3511 А и скоро една позната категорично ми заяви, че въобще нямал да ми се махне коремът, т.к. съм била второ секцио, мускулите били рязани, бля, бля, бля...  blahblah blahblah Е, успя да ме депресира! tantrum Rage

# 18
  • Мнения: 6 164
Както винаги много полезен постинг на mama meca! Peace Благодаря ти, аз не знаех, че не трябва да се мажат слънцезащитни кремове и онзи ден отидох да взема на Виши един за бебко, но го бяха свършили в аптеката... Обаче много ме е страх от слънцето - аз направих за 1 час на слънце слънчева алергия, а за 2 дни як тен на потник като ТКЗС-арка. Mr. Green Все пазя бебо от слънце, въртя количката, глася я, но все пак лъчите се отразяват от повърхността и ме е шубе. Thinking А нещо за другите кремове знаете ли дали може да се слагат - например съм му взела на Мустела за студ и вятър, който му слагам в гадните дни, че му изпръхват бузките от вятъра?

Шишетата с веро ли ги миете или само с вода, преди стерилизация? Една мама ми каза, че не било хубаво с веро, а само с вода плакнела тя.  newsm78

Нашите драми продължават с прословутата ми докторка, дето ми следи бременността. Sad Онзи ден звънна, да повторим изследването за фенилкетонурия, което се оказа доста сериозно заболяване - дало било гранични резултати, и след сума ти реване, тичахме към родилното, взеха му кръв от пръстчето и от там в Майчин дом в Генетичната лаборатория нося пробата. Чак там поглеждам какво нося и виждам, че от МД са пратили писмо с молба за 2-ра проба, в което пише /с големи букви / поради "НЕКАЧЕСТВЕНО ВЗЕТА ПРОБА"! И лекарките ме зауспокояваха, че изобщо не е правен анализ, че е некадърно взета пробата, а не е лошо изследването, дори ми го показаха: в едни кръгчета се капе кръв, докато избие от задната страна на листа - да се напои хубаво, а първия път само зацапали леко листа и не попило достатъчно. Хубаво, ама защо не ми каза така мойта докторка, толкова е и разбрала. И пак ни изправина нокти. #Cussing out Днес ще излезе резултата, дано всичко е наред. Praynig

Друго какво да кажа... Вчера бяхме на църква за 40 дни.
От миналия ден сме с летния кош, че не се дишаше по-предните 2 дни. Крис не мигна през деня на 23 и 24-ти. Адска жега и от жега не спа. Нито навън има къде да се скриеш, поне в нашия квартал, нито вкъщи с всичките изолации и щори успяхме да се спасим. Добре, че захладня малко.

Криско заспива понякога след папкането в 8 и чак в 6 сутринта се буди. Това прави 6 хранения за ден. Лошо ли е?

# 19
  • Мнения: 288
Вече и нашите снимки се мърдят в албумчето  Party  Hug

# 20
  • Мнения: 81
Здравейте мамчета,
да се отчета и аз. Не ми оставя много време да седя пред компщтъра и затова не пиша често. Сега съм самичка с Иван и в момента спи. Вчера бяхме на консултация и вървим много добре, то с това ядене през 2 часа и половина е наддал за 40 дни кило двеста и петдесет и вече е 4850 гр и 56.5 см. Сложиха му и ваксина в крачето.
Все още има колики и ние се държим, но все пак е кротък спи и яде.
хайде за сега чао хубав и слънев ден ви Желая
мами за разходка в южния пар обаждайте се да се видим. Иван трябва да яде към 10 и след това излизаме.

# 21
  • Мнения: 5 103
Здравейте и от нас.
Шишетата ги мия с бебешки сапун и вода.
За коремните преси почнах, но лекичко и не се пресилвам.
Ние утре погача ще правим и почвам приготовленията.

# 22
  • Мнения: 81
Криско заспива понякога след папкането в 8 и чак в 6 сутринта се буди. Това прави 6 хранения за ден. Лошо ли е?

Мисти, не се притеснявай щом спи цялата нощ се радвай. хубаво е да си почине коремчето му. Иван не мога да го науча да не се буди за папата през нощта. почива максимум за 5 часа. Ще ми изяде ушите този лакомник. за 5 минути иска да затоли глада и отказа да суче от мен защото мързел и иска да му тече в устата и с шише е по бързо и лесно и сега се цедя и му давам, по максимум 4-5 минути суче и се нервира.
на 24 май ходихме в църквата Св. георги да ни чета политва и ни пречистиха.    
Погачата я нправихме на 24-ти.

# 23
  • Мнения: 288
Погачата я нправихме на 24-ти.
Момичета, аз за 40 дни също ходих в църквата, но това с погачата не ми е ясно ... какво точно се прави?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Envia аз съм секцио и правя коремни преси. Доктора ми каза, че може само да не се пресилвам и ако усетя болка да спра.
Шишетата ги мия само с гореща вода, но аз АМ не давам.
Да ви питам вие мажете ли се с нещо за стягане на кожата? Аз ползвам Anew на Avon обаче ефект не виждам. Сега ми предложиха крем на Орифлейм, смятам и него да пробвам.
А как разбрахте, че са ви спрели коликите и бебешоците имат само газове - каква е разликата? И давате ли още капки против колики?
Misty четох, че гладно бебе не спи - и съм съгласна тази теория така че едва ли има място за притеснение.

# 25
  • Мнения: 5 391
Мисти, работата е там, че и ние сме на 6 хранения newsm78
мама меца беше споменала, че ако са 7-8 не би трябвало да се притеснявам, че може да ми намалее кърмата, да ама те са си 6, като понякога пропуска някое и остават дори 5 Thinking
А много искам да мога да кърмя дълго, така съм се вкопчила в това кърмене, че...

# 26
adyto, явно целта на социални служби е да те изтощят от нерви и да се откажеш накрая Winkот големите пари които държавата дава.
Ние също пропускаме хранения, или ги изместваме с по 1-2 часа и така и на нас ни се връзват 5-6 хранения, но не смятам че е фатално. Ако е гладно бебето , ще се събуди, ние нямаме установен режим. Нощното хранене всъщност е в 4ч.сутринта, връзват се 7часа почивка на стомахчето Thinking

По време на жегите, докато мрънка беба все някой я гушкаше, само и само да поспи, но аз реших да я оставя по едно време сама на нейното легло и се оказа че се чувства доста по-добре, когато не е в допир до друго тяло : Naughtyтака че ви препоръчвам да пробвате.
А в количката , дори на сянка доста запарва и се върти като пумпал #Crazy

Мойта беба все заспива на дясната си страна, и както и да я глася и подпирам пак надясно е главичката.... Crossing Armsопасям се да не и се изкриви главата, да стане по-сплесната от тази страна. Вие имате ли подобни опасения?

Приятен ден на всички Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 147
Здравейте мами и бебчовци Hug
Да се включа и аз днес. Досега майка и татко бяха тук и аз използвах момента да ида да напазарувам малко.
Първо да благодаря на мама меца за инфото за слънцезащитните кремове newsm20. Много се надявах да се включи по въпроса.

adyto welcome на теб и на бебчо.

А сега да се включа и по някои въпроси:
в количката отдолу слагам едно като одеалце, за да му е по-мекичко, но вече мисля да сложа нещо по-тънко, за да не го запарява това.

Cherepahova, аз пускам светкавицата на фотоапарата ако много съм зуумнала, иначе стават размазани снимките. А за стриите може да пробваш контрактубекс. Аз маслото на икаров не съм го ползвала, но в аптеката на мен ми препоръчаха него, а и Данчето беше казвала, че с него си е заличила белег от изгаряне, а някой друг ми беше казвал, за ефект при стрии.

Аз гушкам бебчо като плаче ... не мога да го слушам как плаче, сърцето ми се къса ...

Сега се обадих на педито за да се разберем за понеделник кога да отидем и да сложат ваксината на Кало и познайте какво ми каза ... нямало я петвалентната ваксина в момента Sad Или трябва да изчакам един месец или да го боцкат два пъти (веднъж за ДТК и веднъж за полиомиелит) ... чудя се какво да направя. Незнам дали ако изчакам, за да му сложат 5-валентната или да го боцнат два пъти и да пропуснем едната компонента ... че не ми се иска да го бодат 3 пъти. Това ми се струва направо убийствено за бебе.
Някой знае ли дали тази ваксина я има по аптеките и дали мога да си я купя?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 531
Защо се притеснявате че яденията са 6? Според мен трябва да са точно толкова, ако се спазва приблизително 3-часовия интервал. Ако бебето обаче папка по-често ще са повече.

Аничка, и аз мерси за инфото за слънцезащитните кремове.
Сега излизам по магазините да се снабдя с шапка против слънцето за мен  и някакъв крем за лице с УВ защита, че вече хванах тен.

сега още един въпрос за храните - Може ли да ядем риба тон???

# 29
  • Мнения: 577
Момичета има ли някой със столче за кола Бертони? Днес трябва да пътуваме извън града (110км), но нашата девойка пищи като я сложа в стола. Някой да е имал моя проблем?

Аз в количката съм сложила единия обиколник като дюшече, защото иначе ми се струва много ръбесто. А иначе колани не й закопчавам все още.

Общи условия

Активация на акаунт