Отговори
# 735
  • Мнения: 3 191
Мими - честито! Наистина детето е имало късмет!

Настанала е масова истерия по групите във фейса с кампанията тази година.  На присъстващите на класирането са дали списъци с приети/ неприети деца и благодарение на няколко чули за защита на личните данни, всичко придоби космическо измерение. Що имало списъци, що тия били богопомазани, що се разпространявали, ама лични данни имало, до медии и телевизии писаха....

# 736
  • Мнения: 2 999
 Мими, честита ви ясла.

# 737
  • Мнения: 4 651
Мими, пусни тото 😁
Ние го минахме мерака за целуване по уста.  Обяснявахме се, че и за мен и сестра си не може да се ожени, а трябва да си избере Лили или Петя, или друга девойка 😁

# 738
  • Мнения: 973
Мими, честито!
За темата с женитбите все се сещам за моята 4-годишна племеница как каза на баша си: "ще се оженя за Шон Пол!". Баща й отчаяно възкликна: "малеее, точно за него ли?", а тя успокоително му отговори: "офф, добре де, тате, спокойно - за теб ще се оженя!"

# 739
  • Мнения: 2 615
И аз да потвърдя, че първата година е до термин.Аз родих по-рано месец и си вземах високото майчинство и след годинката Simple Smile.

# 740
  • Мнения: X
Сложените имунизации в родилния дом ги има описани само в епикризата.
 Нещо като "имунизационен паспорт", в която да са всички сложени ваксини няма ли?
 Кой го прави? Не е ли трябвало от родилното да направят нещо такова? Или Джи пито на бубето ще го направи?
Тази епикриза

# 741
  • Мнения: 4 651
В родилното ми дадоха имунизационен паспорт с нанесени ваксините.
Ако не са ти дали, то е само една книжка, само се преписват серийните номера вътре. Няма подписи, печати и т.н.

# 742
  • София
  • Мнения: 23 156
На нас лл ни направи книжка, описала е и ваксините от болницата. Имаше копие от епикризата и за нея.

За майчинството няма по-дълго, то е 410 дни от 45 дневния преди раждане. Като минат 410 дни започва втората година. Нои няма как да се прецакат и да плащат повече.

# 743
  • Мнения: 4 651
Бамба, тоест плащат до термина и тогава трябва да съм на работа ако не вземам втората година?

# 744
  • София
  • Мнения: 23 156
Да.

# 745

Общи условия

Активация на акаунт