Магията на изтока - тема 53

  • 45 176
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • BG
  • Мнения: 4 456
гост, прави ми впечатление, че ти изобщо не четеш темите и информацията, която се публикува тук.
Описах подробно новите японски сериали преди два дни.

Явно само 2в1 чете темите, като мен. Аз чета нейната информация за корейците, а тя моята за японците.
Не се сърди, но когато видя, че става въпрос за японско в повечето случаи не чета постовете, без значение кой ги е писал, защото много рядко се навивам да гледам японско,а и азиатско като цяло в един скорошен период дори не съм гледала. Напоследък ми се появи някакво желание, затова започнах два-три сериала, а днес разгледах и японския раздел при рускините и затова се включих с коментари за тези сериали. Просто не знаех, че са били коментирани преди. Така че- ако си писала за Hana Yori dango ти се извинявам и те разбирам, че е неприятно да кажеш/напишеш нещо, което после друг да го повтори, все едно е останало незабелязано, но не е умишлено.

# 46
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Не, не се извинявай. Спокойно.

Аз лично чета темата и знам кой какво е публикувал, независимо дали харесвам нещо или не. Чета всеки пост свързан с Азия, само спама подминавам.
Може изобщо да не ме вълнува виетнамското кино, например, да не съм изгледала ни един виетнамски филм, но благодарение на Tuon разбирам за него.
Може да не гледам корейско, но чета всичко за корейските сериали, което се пуска тук. 2в1 и Тайна публикуват, а аз си казвам, че и този корейски сериал няма да го бъде за мен.
Дори сега гледам, че има много нови корейски сериали, които ама нищо не ми говорят, но 2в1 тези дни е заета и не е пускала нищо за тях, за това и ги подминавам.

Точка по темата.

# 47
  • Мнения: 9 188
Edge of Innocence
Китайски,но е базиран на японския роман ""Summer, The Portrait of a 19 Year Old" на Шимада Соди.
Мистерия.Дори трилър с малко драма.
Започва като любовна история Той се влюбва с Тя,но този филм е предназначен за тийн аудиторията (то си личи от заглавието на романа и на филма),защото ясно дава знак,че никой не е това за което се представя и може (и вероятно) крие тайни.Не е филм с невинни,честни и  влюбени,а по японски за хора от плът и кръв със своите грешки,историята ще се опита да ви накара сами да намерите истината и няма да ви поднесе почти нищо даром.Има своите мистични моменти,своите драматични и романтични.Филмът държи в напрежение,интересно е "какво ще се случи",в един момент може да се разочаровате,но в следващия да останете приятно изненадан.
Няма ефекти - аууу,напротив местата за снимки са съвсем обикновенни,което сякаш прави героите по-близки до зрителя,музиката е приятна,артистите играят.Мрачните тонове присъстват,студени,сякаш без слънце.
Краят е различен или поне не очаквах точно това.Няма да го издам,но ще кажа,че плаках и се усмихвах.

П.П. Има доста интимна сцена,което е забавило продукцията на филма и не е получил одобрението на китайската критика и не е бил достъпен до всички кина в страната.

Сюжета накратко,без спойлери - Той е ранен при злопулика и вижда света от болничния прозорец.В съседство е Тя и Той се влюбва в нея.Тя е убила баща си?Или не го е направила?Какво може да я накара да извърши подобно нещо?Дали наистина е убийство? Той бавно навлиза в нейния сложен свят,а тя малко по-малко иска да сложи крайна на тази връзка.

песен от филма

# 48
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Чета и си викам: "Какъв е тоя китайски филм?" и отварям - хоп, това бил новият филм на Тао.
Tuon, предупреждавай отдалеч кой е в главната роля, хаха.
Няма да го гледам, дори и само заради Тао. Не мога да забравя какво направи през 2015 г., напускането и плюенето по колегите му... Много подло постъпи.

# 49
  • Мнения: 9 188
Blush
Не знаех,че е известен.Поне на мен не ми беше.Не съм го гледала никъде и чак след като писах за филма прочетох,че бил в корейска група,която вероятно съм слушала с някоя песен,но .... да кажем,че творят далеч от моя музикален вкус.
Посипвам си главата с пепел,но да кажа,че игра добре,но физически не ми хареса.Не ми трепна сърцето и реших,че не си струва да го споменавам.Blush

# 50
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Той беше част от любимата ми корейска банда - ЕХО. Един от четиримата китайци, но вече няма нито един, за съжаление, останаха само корейците.
Напусна след скандал през 2015 г. и то по много подъл начин, но това е дълга тема.
И, да, разбирам те напълно. Има характерна физиономия и не всеки го харесва. Няма как да ти трепне сърцето при него.

Това беше последното му участие във видео с момчетата. И след това си тръгна...
Ще го познаеш със сигурност. Появява се на 1:06 мин.

# 51
  • Мнения: 36 460
"В прокълнатите земи" има нов трейлър - изглежда Джон Ву ще разнася бебето през целия сезон. Трябваше да оставят Вейл, за да се грижи за него зад кадър Sad


В промо снимките показват още един добре изглеждащ азиатец - Луис Тан. Не го видях  в трейлъра - предполагам, че няма да е значим персонаж.
Скрит текст:


Скрит текст:
Еха, какво палто! Purple Heart

# 52
  • Мнения: 6 747
Понеже, покрай Misty, съм набрала инерция с корейските психо-драми захванах Return. Е, този сериал напълно отговаря на поговорката "С такива приятели врагове не ти трябват".

# 53
  • BG
  • Мнения: 4 456
И аз се присъединявам към rossonera в бойкота на Тао, макар че по едно време мислех да започна Negotiator, че много го хвалеха, но се отказах. А беше първият от ЕХО когото харесах визуално.
Petia Ivailova, ама точно днес си мислех да питам в темата за сериалите някой знае ли кога ще почва Into the badlands,  и ти ме зарадва.

# 54
  • Мнения: 9 188
Рос,колко човека са били в групата? Преброих 8 или 9,но много мърдат.
Вероятно ги бъркам с друга група,че тази,която помня бяха по-малко.Не са Big Bang,тях ги знам.
Тази песен не съм я слушала,но и рядко слушам корейска музика.
Кажи сега Шо и филм да се чува?

Кой беше сериала (корейски) в който беше намесен Пакистан?Трилър,май?

# 55
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
На 8 април 2012 г. започнаха като 12 и бяха разделени на две групи по шест. Едната ЕХО-К, изцяло с корейци и беше решено да промотират само в Корея, другата ЕХО-М (М от мандарин) с 4-мата китайци + двама корейци, които пеят изцяло на мандарин и промотират в Китай.
През 2013 г. ги обединиха в едно цяло ЕХО, което пусна пълен албум, с него пробиха и след 2014 г. се започна с напусканията на китайците, един по един (много е дълго и сложно, за да обяснявам), та се стигна до сегашната картинка едно изцяло корейско ЕХО, с осем корейци, които пеят и на хангъл, и на мандарин.
Китайците бяха Крис, Лей, Лухан и Тао. Крис снима доста китайски филми, може и да ти е попадал, прави и музика. Лулу сега го раздава повече с реклами, но и той снима. Лей снима, прави музика (водят го реално като част все още от групата, но никой не го е виждал с тях от година и половина, просто е само изпълнител към компанията, нищо повече), всичко и на финал Тао... както и сама виждаш освен друго се изявява и като актьор.

Сега са само осем корейци:

Ким Мин Сок с псевдоним Шумин - най-възрастния в групата, вокалист
Ким Джун Мьон, в псевдоним Сухо - лидер на групата и вокалист
Бюн Бекхьон - главен вокал, с невероятен глас, и го обичам, и го мразя, сложно е с него
Ким Джонг Де, с псевдоним Чен - главен вокал, това е славейчето на групата, има глас за милиони
Пак Чанйол - рапър
До Кьонг Су с псевдоним D.O - отново главен вокал и прекрасен актьор, единственият, който проби наистина като актьор
Ким Джонг Ин, с псевдоним Кай - танцуващият феникс, както го нарича гост, най-добрият в танците
О Сехун - макнето, най-малкият в групата, за хубост и красота, той ми е най-голямата слабост, защото е невероятно момче с много особен характер, но винаги мъж на място.

И, естествено щом са от SM Ent. - всички танцуват, хаха. Нямат грешка до един.

Това е накратко историята им. Останалото е многоооо дълго.

Сенсей има нов филм, да. На 4 май е премиерата, а филмът е на Миике - Laplace's Witch.
Като за нас, чак по Коледа, така че е рано още.

Иначе виж какво има днес от Сенсей. Уникален шемет е и все бъзика по-малките от него Джонита, хаха.

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 19:38 от rossonera

# 56
  • Мнения: 9 188
Рос,мерси за инфото:hugs:

Ах,Шо Heart Eyes Толкова забавен,нищо,че не разбирам какво приказва.

В Laplace's Witch е с участието на Sota Fukushi,а много го харесах в My Tomorrow, Your Yesterday
Koгато говорихме за японските артисти,май не стигнахме до 20+годишните,но ако бяхме той щеше да ми е в списъка с любимци.

# 57
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
За стигане - стигнахме, но ти казах тогава, че ако започнем и с набор 90+, аз лично ще има много да изброявам.

Сега е вълната им. Има много млади и талантливи японци, но водещите според ролите и филмите, които правят са: Кенто Ямазаки (най-много), Сота, Шухей Номура, Масаки Суда, Рюноске Камики, Махиро Такасуги, Макеню.
Кеншин не го слагам, защото той е набор 89 и не влиза в тази категория.

Джонитата пък малко я позакъсаха. Нямат такава голяма звезда от новото поколение, каквито бяха преди години Кимура, Ямапи, Каме. Опитаха с двама-трима, но не върви. Налагат Рьоске Ямада, но той е дечко, 164 см. с вдигнати ръце. Не става.
Опитват сега с Шо Хирано и Нозому Котаки, но ще видим.

Джонитата още залагат на сексапила на Араши, който се лее в лицето на Сенсей и Джун Мацко, хаха. Старо и изтъркано вече, но класика.
Дори наскоро имаше допитване до японките, кои са техните любими японски мъже. Еми, като ги няма вече SMAP, познай кои бяха на първите пет места - Араши, един след друг, като Айба беше първи, абсурд, но... Мания.

# 58
  • Мнения: 9 188
Цитат
Джонитата още залагат на сексапила на Араши, който се лее в лицето на Сенсей и Джун Мацко, хаха. Старо и изтъркано вече, но класика.
Дори наскоро имаше допитване до японките, кои са техните любими японски мъже. Еми, като ги няма вече SMAP, познай кои бяха на първите пет места - Араши, един след друг, като Айба беше първи, абсурд, но... Мания.
Joy Joy Joy
Не Joy  Някак си,след като примижа с очи Джун може и да го видя секси,но Шо? Той е талантлив,сладур и сякаш има нещо детско в него,но секси?Секси?Сатоши и той ли в петицата?
Явно не съм японка или те гласуват по навик.

От споменатите имена не съм гледала  Нозому Котаки и Макеню,нито филми,нито сериали.Другите все във филм съм ги видяла.

# 59
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
А, моля, моля, хаха, Джун Мацко за мен си е класика. Недей така. Готин е, има един особен чар. Аз си го обичам много.



А Сенсей той е съвкупност от много качества. Затова е любимец на японската нация. Да знаеш какви неща прави в предаванията на Араши, особено в спортното им предаване Vs Arashi . Гледам го, дали на запис, дали само откъси. Голям образ е той, заразява с настроение и шеги.
Те са си шоумени и петимата, до един. А Нино каква е шматка... Умирам от смях с него.

Общи условия

Активация на акаунт