Когато кърменето си отива...

  • 1 417
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Хей, горе главата... Не увейсвайте носове така... Аз макар и да съм малко по-далеч от точно описаните от вас емоции... Мога и да с включа с лек коментар... Позволявате, а...?
Ламтурниче, приеми факта, че... Твоята Калина скоро вече няма да е кърмаче... Каквото и да става занапред... Тя ще си е твоето малко момиче... Дори и порастнало... Ще си имате ВАШИТЕ моменти на близост и ще бъдете все така близки... Какви са тези силни думи...? "Никога вече няма да бъдем толкова близки"... Това не е истина и вие го знаете дори по-добре от мен...
Пак ви казвам, горе главата...! На който сега това му е било първото кърмаче... Тепърва ще идва второ... А на който е било второ... Идва трето... И така нататък... До безкрай...
newsm10

# 16
  • Мнения: 2 959
.. А на който е било второ... Идва трето... И така нататък... До безкрай...
Експрес, лесно ти е така на теб! Отстрани и до безкрай може да продължава, ама мама така ли мисли?! Hug Шегувам се, децата са най- голямото щастие и Ти благодаря за хубавите думи. Рядко мъж, може да каже такива топли слова по подобен повод. Вашата мама е щастлива с такава подкрепа до себе си! Peace

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Знаете ли , мами, на мен отбиването ми предстои, но виждайки как расте синът ми , а сега - колко бързо расте дъщеря ми си мисля , че по децата се измерва времето. Наскоро на един сайт прочетох следното , което искам да споделя с вас:
"Вашите чада не са ваши чада.
Те са синове и дъщери на копнежа на живота за живот.
Идват чрез вас , но не са из вас.
И макар да живеят с вас, не ви принадлежат.
Можете да им отдадете любовта си , но не и мислите си, защото те имат свои мисли.
Можете да дадете подслон на телата им , но не и на душите им,
Защото душите им обитават къщата на бъдното, в която не можете да влезете дори насън.
Можете да се стремите към тях , но не се мъчете да ги направите като себе си,
Защото животът не се връща назад, нито помни вчера.
Вие сте лъковете , които изстрелват чадата ви като живи стрели."

# 18
  • Мнения: 2 959
...Вие сте лъковете , които изстрелват чадата ви като живи стрели...
Руми, много хубави думи, макар и доста болезнени. Истината почти винаги боли, но това е живота. Успешно и безболезнено отбиване на дъщеричката. Peace

# 19
  • Мнения: 4 242
Много ме натъжават подобни теми Sad
Гледай напред само мога да ти пожелая мила, и ще видиш толкова прелести, каквито не си предполагала че ще во се случат! Знам че така или иначе ще си изживееш мига както си му е реда (както и аз някога, когато ни дойде времето), но не тъжи дълго! Wink

по случай офф-а- и аз давам "амми" на кукли и животни всякакви, но в повечето случаи не у дома а в кварталната градинка, за ужас на всички майки и баби Crazy

# 20
  • Мнения: 8 450
Много ме натъжават подобни теми Sad
Crazy



Що бе,Мери? WinkА на мен ми вдъхват оптимизъм! HugКакто и да ви звучи! LaughingЗначи и на моята улица може да изгрее слънце,нали така?Много ми е хубаво да кърмя,но искам вече свобода и възможността да изчезна нанякъде за цял ден ,без да ме търси сукалчето.Не че не изчезвам,де!Ама вечерта се разсипва от сукане,за да си навакса. Rolling EyesМай ми идва в повече кърменето през последните два-три месеца,но всички опити за отбиване не водят до нищо.

# 21
  • Мнения: 4 242
Ами знам ли, не ми се спира някак... Предполагам защото винаги ми е харесвало, никога не ме е ограничавало в нищо. Скитам по цял ден с Ива и все още съм спокойна ако нямам подготвена никаква друга храна. Угаждам си с абсолютно всичко. Алкохола не ми липсва, никога не съм била фен и от 50гр съм готова за купона а от 2г насам от една глътчица ми се замайва главата, така че не опитвам вече дори, само бира или вино понякога.
Освен това ще бебеправим трето само ако си купим жилище, а купуването е отложено във времето по незвисещи от нас обстоятелства, което ще рече че може да няма време за бебе и това ще ми е първо и последно кърмене...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 121
И ние вървим натам. Проведохме курс на отказване от нощното и вече губи интерес. Хем ми се попийваше вече биричка, хем ми е отлкова мъчно...

# 23
  • Мнения: 2 959
...което ще рече че може да няма време за бебе и това ще ми е първо и последно кърмене...
Мери, я стига с глупостите! Време за деца винаги има, стига да имате желание. Я горе главата, и жилищният проблем скоро ще Ви се разреши и няма да имаш проблеми с хазяйки, и реда на бебчо ще дойде! Hug

...Май ми идва в повече кърменето през последните два-три месеца,но всички опити за отбиване не водят до нищо...
Емия, ще доведат със сигурност, само изчакай Вашият момент с детенце. След това ще го търсиш този момент на уединение с бебока, но той ще е преминал. Успех и се наслаждавай на кърмаческият миг, макар за теб да Ти се струва вечност. Peace

Ани111, колко дълъг беше при Вас курса за отказване от нощното? newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 121
Ами още не е приключил, буди се от време на време. Не знам дали тук е мястото, но явно се интересуваш, та ще пиша вкратце в какво се състои. Таткото става нощно време, а аз се завивам през глава, за да не ме видят  Mr. Green. Дондуркане, рев, игра... Вече седмица и почти не се буди, най-много 1-2 пъти и замалко, въобще не вярвах толкова бързо да се подобрят нещата - малката ставаше за кърмене поне 5-6 пъти на нощ. Просто в един момент ми се искаше да поспя повече от 2-3 часа накуп и дойде момента...
Иначе колкото до отбиването - няма какво толкова да провесваме нос - мъничетата сами се отказват, според мен няма нищо по-хубаво от това!

# 25
  • Мнения: 980
Тъжно и странно е.

Винаги съм се надявала кърменето ни да не стигне до зависимост, но усещам, че зависимата накрая съм аз, а не малката. Confused

Не ми харесва, че почна да се отбива...спря нощните, отказва дневните, пропуска сутрешните...Знам точно как се чувстваш.

Напоследък наблегнах на други неща от живота, намалих влизанията тук, представих си как точно исках да протече периода на кърмене преди да родя- около година, безоблачно споделено щастие, безпроблемно отбиване... Ми, че това е реалността!!!!

Това не ми пречи да се радвам на лекото отстъпление на Габи пред един гаден кътник  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт