Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 март 2018, 18:52 ч.

До момичетата в Бургас - информация за гинеколог - 8

• 21 313
  • 263
  •   1
Отговори
# 1
Карина, много благодаря за новата тема и старанието, което влагаш Simple Smile

# 2
И аз благодаря за новата тема. Предстои ми профилактичен преглед след раждане. Имам някои оплаквания да видим къде ще му се види края този път.

# 3
Със здраве в новата тема....

# 4
  • Карнобат
Къде в Бургас мога да отида на 4Д?

# 5
Троянчев, Парушева.  С по-голям плюс от мен за Троянчев.

# 6
  • Сливен
също и доктор Мануелян

# 7
  • Карнобат
също и доктор Мануелян

Дай инфо за него?

# 8
Tsvetkova85, д-р Мануелян е жена. Ето сайта ѝ.

# 9
  • Карнобат
Tsvetkova85, д-р Мануелян е жена. Ето сайта ѝ.
[/quote
Извинявайте Simple Smile не знаех.Благодаря за инфото Simple Smile

# 10
  • Бургас
Zlat_na, благодаря за съветите и информацията ! Hug

houms, много съжалявам за случилото се !

# 11
Момичета,водили ли сте деца на преглед при д-д Светла Маркова?Пише,че преглежда,ама съвсем малки деца дали преглежда?  Thinking

# 12
  • Бургас
Благодаря за темата. Записвам се и аз да я следя, че ми е много полезна.

# 13
Zlat_na, благодаря за съветите и информацията ! Hug

houms, много съжалявам за случилото се !

Благодаря!

# 14
Здравейте момичета.. Бременна съм в 19 гестационна седмица и ми предстои фетална морфология..записах си час при доктор Димитрова в клиниката на Калчева. Искам да попитам как протича прегледа, дават ли снимка и диск и каква е цената на прегледа. Благодаря ви предварително Blush

# 15
Здравейте момичета.. Бременна съм в 19 гестационна седмица и ми предстои фетална морфология..записах си час при доктор Димитрова в клиниката на Калчева. Искам да попитам как протича прегледа, дават ли снимка и диск и каква е цената на прегледа. Благодаря ви предварително Blush
Това същата Димитрова, която работи/работеше в Поморие ли е? Ако е тя, миналата година ходих при нея беше 50 лв ФМ, като цяло гледа на ехограф, мери някакви неща, после ти обяснява. Към 15-20 минути продължи прегледа. Даде и снимки и диск.

# 16
Мисля че е същата... Нали гледа на 4д все пак

# 17
Благодарим за темата Simple Smile

# 18
  • Бургас
Момичета препоръчайте ми добър гинеколог без др.Димитров, при др.Мануелян ходих искам второ мнение.
Благодаря ви  bouquet

# 19
Момичета препоръчайте ми добър гинеколог без др.Димитров, при др.Мануелян ходих искам второ мнение.
Благодаря ви  bouquet
Д-р Гамишев или ДимитровА.

# 20
Момичета, препоръчайте ми гинеколог в Бургас. Разглеждах старите теми, но не останах с кой знае какви впечатления и решение при кого да отида. Не помня при кои и колко пъти вече съм ходила, но все едно и също. Вече трета година през месец съм с гъбички. Правихме едно лечение за 6 месеца с д-р Градева мин.г., спрях и след лечението пак гъбички. Писна ми. Никой не може да ми каже защо и на какво се дължи. Никой не ми пуска някакви други изследвания. МБ, гъбички ли са, да, и айде едно и също?!

# 21
Begeli,  защо само Не Димитров. Не си доволна ли?!

# 22
  • Бургас
Даа, ходих си при него редовно от години, миналата година имах болка в ляво долу и му казах прегледа ме и каза от червата е. Мина време пак отидох, болката продължава а междувременно ходих на иригография защото мислих че е дебело черво и гастроентролог и ми каза пак червата Rolling Eyes.Отидох при др.Мануелян и тя ми каза че имам малка миома в ляво да я наблюдавам. Днес бях на профилактичен преглед при гастроентролога ми и той видя на ехографа киста 12мм. и миома 6мм. И сега не знам при кой да отида. На 44 години съм. ooooh!

Последна редакция: пн, 30 апр 2018, 11:21 от begeli

# 23
  • Бургас
За мен Татарова е чудесен лекар. Почти не съм чула лошо мнение за нея, а и води доста рискови бременности. Бих й се доверила

# 24
  • Бургас
 Благодаря miss july, мисля да отида при нея, изчетах цялата 7-ма тема и нищо лошо не прочетох за нея.

Колко струва прегледа при др.Татарова на частно?

Последна редакция: пн, 30 апр 2018, 11:21 от begeli

# 25
Гастрото да ви каже че имате киста и миома, а гинеколога да ви каже че е от червата........ Нямам думи.
Пишете мнението ви за Татарова, след прегледа. Мануелян е добър лекар, казала ви е за миомата, защо не сте доволна от нея. Ако миомата е малка, тя няма да ви предложи да я махате.

# 26
  • Бургас
Колко струва прегледа при др.Татарова на частно?
Една позната каза, че е платила 60 лв.

# 27
  • Където е сърцето
Мануелян е добър лекар, казала ви е за миомата, защо не сте доволна от нея. Ако миомата е малка, тя няма да ви предложи да я махате.

Тя казва, че търси още едно мнение, а не че не е доволна :

Благодаря ви  bouquet

# 28
  • Бургас
Здравейте отново, днес вземах направление и мисля да отида при др.Татарова, това ли е телефона и 0899944714? И много ли ще чакам с направление и не е ли по добре на частно да отида при нея?

Извинявайте с много въпроси но съм притеснена и объркана от доктори вече....

# 29
  • Бургас
Бегели, това е телефонът й. Нямам идея колко ще чакаш с направление. Обади й се и попитай. Ако не те устройва срокът, отиди на частно.

# 30
  • Бургас
Благодаря ви момичета Hug bouquet

# 31
Аз първият път отидох при Татарова с направление и не съм чакала дълго, успя максимално да ме вмести в графика си. Всеки четвъртък е май в Лайф-а с направления.
Колкото за частния прием - звъннете най-добре да питате. 

# 32
Момичета, какво ви е мнението за д-р Мануелян за фетална морфология. Предстои ми трета и трябва да избера. За първата ходих във Варна при д-р Цонев, но не останах доволна, защото сбърка мястото на плацентата и пола на бебето. После втората съвпадна с идването на д-р Стоилов от Пловдив в Девата, но това му беше последен месец в Бургас и след това спря да идва.

# 33
  • Сливен
Момичета, какво ви е мнението за д-р Мануелян за фетална морфология. Предстои ми трета и трябва да избера. За първата ходих във Варна при д-р Цонев, но не останах доволна, защото сбърка мястото на плацентата и пола на бебето. После втората съвпадна с идването на д-р Стоилов от Пловдив в Девата, но това му беше последен месец в Бургас и след това спря да идва.
Аз ходих при Мануелян на фм в 32 г.с и останах много доволна.Първата в 12с ми беше там където си правих ин витрото втората в 19с беше при Троянчев и от него останах доволна но той не е от най обяснителните.

# 34
Аз ходих при Мануелян на фм в 32 г.с и останах много доволна.Първата в 12с ми беше там където си правих ин витрото втората в 19с беше при Троянчев и от него останах доволна но той не е от най обяснителните.
Троянчев обяснява ако види проблем. Иначе наистина само казва това е ок, онова е ок.

# 35
  • Бургас
Здравейте, звъннах на др.Татарова много любезна беше по телефона и ми каза, че с направления часове има в юни и записах на частно, но каза и че апаратурата в частният кабинет е по добра.
утре съм на преглед, благодаря ви  Hug

# 36
А кой е по-добрият за ФМ - Мануелян или Троянчев?

# 37
Здравейте, бременна съм в 5-та седмица и ми предстои избор на гинеколог за ЖК. При първата ми бременност развих прееклампсия в девети месец и ми е доста притеснено. Според вас има ли в Бургас специалист, който да е наясно с този проблем и адекватно да проследи бременността ми?

# 38
Здравейте,
Моля, ако някой има информация или лични впечатления от д-р Нина Добрева от Бургас да сподели, тъй като имам час днес при нея, а във форумите срещам и добри и лоши отзиви за нея.

# 39
  • София
Здравейте, можете ли да ми препоръчате гинеколог за дете? Става въпрос за дъщеря ми, която навлиза в пубертера и подозирам, че скоро ще и дойде цикълът. Предполагам, че един преглед при гинеколог ще ме ориентира. И още един въпрос - знаете ли от каква възраст се полагат направления за гинеколог по здравната каса?

# 40
Здравейте, бременна съм в 5-та седмица и ми предстои избор на гинеколог за ЖК. При първата ми бременност развих прееклампсия в девети месец и ми е доста притеснено. Според вас има ли в Бургас специалист, който да е наясно с този проблем и адекватно да проследи бременността ми?
.        Доктор Златко Кироваков и аз бях с преекламсия вкара ме в болницата много мил любезен и добър професионалис.Когато се разбра че съм с преекламсия ме викаше на преглед всяка седмица вдигнах кръвно и той отново ме вкара в болницата. Много съм му благодарна вярно много се чака но си заслужава и преди всичко е човек.

# 41
Здравейте,
Моля, ако някой има информация или лични впечатления от д-р Нина Добрева от Бургас да сподели, тъй като имам час днес при нея, а във форумите срещам и добри и лоши отзиви за нея.
Съжалявам, но се съм я чувала. Къде работи?

# 42
  • Burgas
Здравейте!Може ли да ме насочите към лекар в Бургас за конизация-виждам,че повече се обсъждат лекари за проследяване на бременост ,но ако някоя от вас се е сблъсквала с горния проблем,моля да сподели кой лекар е извършил процедурата и дали сте доволени.

# 43
  • Сливен
Здравейте,

Работи в окръжна и кабинета и доколкото знам е до пицария зорница
Знам че преди години беше съдена за някаква лекарска грешка
Посещавала за профилактичен преглед и повече не бих стъпила в кабинета й много груба и държанието и беше ужасно

# 44
  • Бургас
.        Доктор Златко Кироваков и аз бях с преекламсия вкара ме в болницата много мил любезен и добър професионалис.Когато се разбра че съм с преекламсия ме викаше на преглед всяка седмица вдигнах кръвно и той отново ме вкара в болницата. Много съм му благодарна вярно много се чака но си заслужава и преди всичко е човек.
Проблемът не е, че се чака, а къде се чака. Веднъж се излъгах да заведа детето при Коларова в Първа и разбрах, че кабинета на Коларова и Кироваков са един до друг. Кабинетите им са в дъното на дълъг вътрешен коридор без прозорци и приток на свеж въздух. За мен е абсурдно бременна жена да чака на такова място и то редом до десетина кашлящи и сополиви деца.

# 45
  • Бургас
Здравейте!Може ли да ме насочите към лекар в Бургас за конизация

Аз правих при Недялков, всичко мина добре, година след това забременях Simple Smile

# 46
Здравейте,

Посещавала за профилактичен преглед и повече не бих стъпила в кабинета й много груба и държанието и беше ужасно

Да, точно там работи. Вчера бях на преглед при нея и няма да повторя. Бременна съм в 6 г.с. и 3 дни. Отидох, за да установи наличието на сърдечна дейност на плода. Д-р Добрева беше многоооо изненадана от моите очаквания, че може в 6 г.с. да се установи сърдечна дейност. След 2 часа бях на преглед в Дева Мария (кв. Ветрен) и чух сърдечната дейност на плода. Беше малко невъзпитана. Направи ми забележка, че не я гледам в очите докато ми говори, време, в което гледах снимката от видеозона. Това поведение за мен е крайно неприемливо.

# 47
Здравейте,

Да, точно там работи. Вчера бях на преглед при нея и няма да повторя. Бременна съм в 6 г.с. и 3 дни. Отидох, за да установи наличието на сърдечна дейност на плода. Д-р Добрева беше многоооо изненадана от моите очаквания, че може в 6 г.с. да се установи сърдечна дейност. След 2 часа бях на преглед в Дева Мария (кв. Ветрен) и чух сърдечната дейност на плода. Беше малко невъзпитана. Направи ми забележка, че не я гледам в очите докато ми говори, време, в което гледах снимката от видеозона. Това поведение за мен е крайно неприемливо.
Сериозно ли? Ужас! 😱😱😱 Не стига, че явно не разбира ами и тон държи. Благодаря, че сподели инфото. Успех с бременността Simple Smile

# 48
  • Бургас
Тази Добрева така ме разрева преди години... Още опитвахме за бебе и след поредния неуспех, изтеглих късата клечка да ида при нея на преглед за мнение и изследвания евентуално. Грубо ме "бръкна"  говорейки си за нещо странично със сестрата, изломоти нещо от сорта: "Ми продължавайте с опитите, ако стане - стане"... На молбата ми да ми пусне поне хормонални изследвания, отговорът беше убийствен: "Ти знаЙш ли колко бременни момичета имам записани при мен? А? Направленията не са много и си ги пазя за тях, а не за такива като теб!" и ме изгони. Почувствах се като егаси изрода - хем не мога да забременея, хем имам наглостта да искам все пак помощ... Случи ми се чудото все пак, но след доста години и не благодарение на някой лекар, хеле пък на такива като тази "лекарка" :/

# 49
Тази Добрева така ме разрева преди години... Още опитвахме за бебе и след поредния неуспех, изтеглих късата клечка да ида при нея на преглед за мнение и изследвания евентуално. Грубо ме "бръкна"  говорейки си за нещо странично със сестрата, изломоти нещо от сорта: "Ми продължавайте с опитите, ако стане - стане"... На молбата ми да ми пусне поне хормонални изследвания, отговорът беше убийствен: "Ти знаЙш ли колко бременни момичета имам записани при мен? А? Направленията не са много и си ги пазя за тях, а не за такива като теб!" и ме изгони. Почувствах се като егаси изрода - хем не мога да забременея, хем имам наглостта да искам все пак помощ... Случи ми се чудото все пак, но след доста години и не благодарение на някой лекар, хеле пък на такива като тази "лекарка" :/
Това е ужасно. Как може такова отношение?! Дано по-малко бъдат опарените от нея. 😡
П.П тя е рускиня, нали? Че сега се сетих за един случай със сестрата на мъжа ми, но първо ще попитам дали в била тя и ще ви разкажа .

# 50
Започнах да пиша вчера коментар за Добрева, ама се спрях. Днес реших обаче да споделя. Отивам бременна с повръщане и разстройство по спешност на преглед около полунощ. От напъните имах и леко кървене. Прегледа ме набързо на видеозона и ми каза, че трябва да спра фраксипарина, който си слагам. Как би се отразило това на бебето ми, не искам и да си помислям дори. Защото можеше и да е фатално, ако я бях послушала...

# 51
  • Бургас
Те неслучайно я съдиха тази коза..
...осъдиха ли я всъщност? Чудя се как има пациентки изобщо при тази слава и отношение.

# 52
Тази Добрева така ме разрева преди години... Още опитвахме за бебе и след поредния неуспех, изтеглих късата клечка да ида при нея на преглед за мнение и изследвания евентуално. Грубо ме "бръкна"  говорейки си за нещо странично със сестрата, изломоти нещо от сорта: "Ми продължавайте с опитите, ако стане - стане"... На молбата ми да ми пусне поне хормонални изследвания, отговорът беше убийствен: "Ти знаЙш ли колко бременни момичета имам записани при мен? А? Направленията не са много и си ги пазя за тях, а не за такива като теб!" и ме изгони. Почувствах се като егаси изрода - хем не мога да забременея, хем имам наглостта да искам все пак помощ... Случи ми се чудото все пак, но след доста години и не благодарение на някой лекар, хеле пък на такива като тази "лекарка" :/
Това е ужасно. Как може такова отношение?! Дано по-малко бъдат опарените от нея. 😡
П.П тя е рускиня, нали? Че сега се сетих за един случай със сестрата на мъжа ми, но първо ще попитам дали в била тя и ще ви разкажа .

Рускиня е. Аз лично реших да отида при нея след като прочетох няколко добри коментара в интернет. Радвам се, че повдигнахме темата за д-р Добрева, за да могат повече потенциални и бъдещи пациенти да направят информиран избор за гинеколог. Моля, някой да препоръча добри лекари, тъй като аз все още съм в процес на търсене Simple Smile.

# 53
  • Сливен
и аз отидох при Добресва защото опитвахме с мъжа ми за бебе едно че бръкна толкова грубо и аз дадох направо на заден и ми вика ами как правиш секс с мъжът ти ???
не мога да си представя как някой и се доверява имах една позната и двете бременности при нея си ги водеше
На една пт операцийте мо в окръжна влезе в операционата като е видях лошо ми стана но за мой късмет на бързо излезе

# 54
vlad_petrova, моя приятелка се следи при Кироваков, много е доволна. Аз ходя на профилактични при Татарова, за нея също има хубави отзиви.

# 55
За Татарова и аз съм чувала добри отзиви. Тя работи в един кабинет с Гамишев, та от там знам.
Бих гласувала доверие и на Димитрова, при нея ходих на ФМ.

# 56
  • Бургас
За Татарова и аз съм чувала добри отзиви. Тя работи в един кабинет с Гамишев, та от там знам.
Бих гласувала доверие и на Димитрова, при нея ходих на ФМ.
Бъркаш се с Мърмърова сигурно. Татарова не помня някога да е работила в един кабинет с Гамишев. Работеше в Света София и Дева Мария, а сега е в кабинета на Калчева

# 57
Ох, възможно е. Извинявам се. Но все пак за Татарова съм чувала добри отзиви.
Димитрова също е в кабинета на Калчева.

# 58
Здравейте,
някоя имали информация, кои са гинеколозите, които израждат в УМБАЛ Бургас?

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 20:51 от mischlence

# 59
.        Доктор Златко Кироваков и аз бях с преекламсия вкара ме в болницата много мил любезен и добър професионалис.Когато се разбра че съм с преекламсия ме викаше на преглед всяка седмица вдигнах кръвно и той отново ме вкара в болницата. Много съм му благодарна вярно много се чака но си заслужава и преди всичко е човек.
Проблемът не е, че се чака, а къде се чака. Веднъж се излъгах да заведа детето при Коларова в Първа и разбрах, че кабинета на Коларова и Кироваков са един до друг. Кабинетите им са в дъното на дълъг вътрешен коридор без прозорци и приток на свеж въздух. За мен е абсурдно бременна жена да чака на такова място и то редом до десетина кашлящи и сополиви деца.
.        Така си е както си прецините,но няма да съжалявате невероятен лекар и специалист е имах преди това 1 спонтанен аборт в 23 седмеци ако не беше той малката ми принцеса нямаше да е жива може би.

# 60
Здравейте,
Здравейте,
[/quote .  Кироваков,Душепеев,Факалиева,Лазарова,Велчева,Кирова ама не съм сигурна дали изражда,Тюркян Мустафа,Люцканов,Иванов,Ангелова и това са май може и да пропускам някой бях там 15 дни. Препоръчвам Кироваков с 2 ръце. Няма такъв лекър няма и да намерите по добро отношение от него да не кажа в цял свят ама в цялата болница Мбал Бургас

# 61
Здравейте,
Моля, ако някой има лични впечатления за д-р Радослав Горанов (Бургас) да сподели мнение.

# 62
Здравейте,
Моля, ако някой има лични впечатления за д-р Радослав Горанов (Бургас) да сподели мнение.
Здравей, vlad_petrova. Виждам, че се луташ и не знаеш на кого да се спреш. За този за когото питаш-не съм го чувала. Защо не избереш някой от Д-р Татарова, Д-р Милена Мануелян или Гамишев. И други добри специалисти сигурно има, но аз от тези съм чувала много положителни отзиви от мои приятелки следили се при тях. Твое си е решението. Аз много харесвам Д-р Мануелян Simple Smile

# 63
Здравейте,
Здравей, vlad_petrova. Виждам, че се луташ и не знаеш на кого да се спреш. За този за когото питаш-не съм го чувала. Защо не избереш някой от Д-р Татарова, Д-р Милена Мануелян или Гамишев. И други добри специалисти сигурно има, но аз от тези съм чувала много положителни отзиви от мои приятелки следили се при тях. Твое си е решението. Аз много харесвам Д-р Мануелян Simple Smile

Благодаря! Все още "разузнавам" Simple Smile, но и търся лекар, който работи със здравната каса, а д-р Мануелян не работи със здравната каса. Опитах се да си запазя преди две седмици час при нея и тя ми каза, че най-ранните дати са й от 29.05.2018 г. нататък - безумие. Оказва се, че си плащам здравните осигуровки напразно, тъй като и Дева Мария в гр. Бургас не работила със здравната каса и трябва за 3 минути преглед да плащам по 45 лв. - и така (за сега) всяка седмица... Много моля... Да разбирам ли, че добрите лекари не работят със здравната каса и тогава се питам защо да плащам Задължителните здравни осигуровки, като не мога след това да се ползвам от тях?!?!?? До кога така?!?!

# 64
Д-р Мануелян работи по здравна каса в определени дни от седмицата.Лично аз ходих миналия месец с направление 2 пъти Wink

# 65
Моите препоръки за лекари - Д-р Кироваков и д-р Татарова работят със Здравната каса.

# 66
  • Сливен
ако е за следене на бременност (но не само за бременност де ) докторите от девата работят по ЗК в света софия

# 67
Д-р Мануелян работи по здравна каса в определени дни от седмицата.Лично аз ходих миналия месец с направление 2 пъти Wink

Разбирам, но явно аз не "оцелих" момента, тъй като лично тя ми каза, че в момента договорът й  със здравната каса ... не разбрах, смотолеви нещо и ми каза преглед  - 50 лв.

# 68
Здравейте,
Горанов е страхотен лекар, но мисля, че вече не следи бременни. Но може и да не ми е вярна информацията, защото няколко месеца не съм го навестявала.
Аз лично съм много доволна. Е, понякога съм чакала малко повечко пред кабинета, но не може да се сравни с чакането при Кироваков Simple Smile. Моята бременност не беше от леките, но заедно с него успяхме да я доведем до успешен финал. На третия ден след секциото бях все едно не съм раждала. Белег почти нямам без да съм го третирала.
И да не забравяме една важна подробност, че е началник на АГ-то - ако ви се случи да отидете по спешност в Окръжна - по друг начин реагират на неговото име.

# 69
Златна, да разбирам ли, че мжга да избера Горанов за секцио? Смятам да се следя при Мануелян, но за раждане все още се чудя къде да е.

# 70
Златна, да разбирам ли, че мжга да избера Горанов за секцио? Смятам да се следя при Мануелян, но за раждане все още се чудя къде да е.
Аз си следих бременността при него, бяхме се уговорили още от самото начало, че ще раждам доста преди термина. Като избор на екип в този му смисъл не съм сигурна дали може да бъде избран той.

# 71
  • Където е сърцето
Благодаря! Все още "разузнавам" Simple Smile, но и търся лекар, който работи със здравната каса, а д-р Мануелян не работи със здравната каса. Опитах се да си запазя преди две седмици час при нея и тя ми каза, че най-ранните дати са й от 29.05.2018 г. нататък - безумие. Оказва се, че си плащам здравните осигуровки напразно, тъй като и Дева Мария в гр. Бургас не работила със здравната каса и трябва за 3 минути преглед да плащам по 45 лв. - и така (за сега) всяка седмица... Много моля... Да разбирам ли, че добрите лекари не работят със здравната каса и тогава се питам защо да плащам Задължителните здравни осигуровки, като не мога след това да се ползвам от тях?!?!?? До кога така?!?!
Просто не са верни и двете неща.

# 72
Просто не са верни и двете неща.

Гиги, много моля, само не подлагайте на съмнение достоверността на това, което пиша. Или може би сте присъствали на моите прегледи, на моите разговори, платили сте ми прегледите или смятате, че здравните осигуровки не са задължителни?!? Моля, ако твърдите, че нещо не е вярно - опровергайте го.

# 73
  • Където е сърцето
На вашите не съм присъствала, но лично аз съм при Мануелян по ЗК. Казали са ви по-горе (сега видях) и за специалистите от Дева Мария/ Св. София. За осигуровки не съм споменавала нищо, визирах болднатия текст, в случай че не разбирате. Просто можете да си проучвате нещата, преди да пишете. Опровержението устройва ли ви ?

# 74
На вашите не съм присъствала, но лично аз съм при Мануелян по ЗК. Казали са ви по-горе (сега видях) и за специалистите от Дева Мария/ Св. София. За осигуровки не съм споменавала нищо, визирах болднатия текст, в случай че не разбирате. Просто можете да си проучвате нещата, преди да пишете. Опровержението устройва ли ви ?

Явно не четете внимателно, но специално заради Вас ще повторя, че "д-р Мануялен смотолеви, че в момента договорът й със здравната каса нещо не е преподписан или нещо подобно..." Аз лично, от Вашето опровержение нямам нужда. Колкото дали съм си "проучила" нещата, моля да не си преписвате правомощия, които не са Ви възложени и ако Вие смятате, че сте достатъчно информирана и проучила нещата, не виждам какво правите тук, или най-вероятно искате да споделяте (не по най-възпитания начин) Вашите проучвания.

# 75
Здравейте,
Кироваков,Душепеев,Факалиева,Лазарова,Велчева,Кирова ама не съм сигурна дали изражда,Тюркян Мустафа,Люцканов,Иванов,Ангелова и това са май може и да пропускам някой бях там 15 дни. Препоръчвам Кироваков с 2 ръце. Няма такъв лекър няма и да намерите по добро отношение от него да не кажа в цял свят ама в цялата болница Мбал Бургас

Благодаря за полезната информация!
По-надолу се споменава и др Горанов. Той изражда ли?
Чувала съм и че рускинята др Добрева изражда там.

# 76
  • Където е сърцето
Явно не четете внимателно, но специално заради Вас ще повторя, че "д-р Мануялен смотолеви, че в момента договорът й със здравната каса нещо не е преподписан или нещо подобно..." Аз лично, от Вашето опровержение нямам нужда. Колкото дали съм си "проучила" нещата, моля да не си преписвате правомощия, които не са Ви възложени и ако Вие смятате, че сте достатъчно информирана и проучила нещата, не виждам какво правите тук, или най-вероятно искате да споделяте (не по най-възпитания начин) Вашите проучвания.
Доста внимателно чета : „че в момента договорът й със здравната каса ... не разбрах, смотолеви нещо“. Че не сте разбрала- не сте, но по-интересното е, че спорите.
Вие искате мнение, после споделяте грешна информация, засягате от се от даденета вярна, пишете да ви опровергая и накрая- че нямало нужда от това newsm78  Че и какво съм правила тук, възпитание  Laughing
Идеята на темата е да си помагаме с ДОСТОВЕРНА информация  Peace

# 77
Доста внимателно чета : „че в момента договорът й със здравната каса ... не разбрах, смотолеви нещо“. Че не сте разбрала- не сте, но по-интересното е, че спорите.
Вие искате мнение, после споделяте грешна информация, засягате от се от даденета вярна, пишете да ви опровергая и накрая- че нямало нужда от това newsm78  Че и какво съм правила тук, възпитание  Laughing
Идеята на темата е да си помагаме с ДОСТОВЕРНА информация  Peace

Не знам дали аз споря, но Вие със сигурност провокирате и поддържате спора! Сега, смятам, че всеки интелигентен човек може сам да направи извод от моя цитат с разговора с д-р Мануелян. Сега, специално за Вас искате да направя анализ на цитата ли, мисля, че явно само на Вас информацията Ви се струва недостоверна. ОЧЕВИДНО, при разговора ми с д-р Мауелян, последната реши да ме отпрати ако искам да си запиша преглед по здравна каса, защото с плащането на същия, ОЧЕВИДНО няма проблем. Мисля, че разговорът с Вас приключи. Който разбрал, разбрал. Що се отнася до достоверността на моя разказ, оставям на преценката на всеки, но не мисля повече да отделям време и внимание на хора, които четат, но не разбират. И все пак, кое Ви се стори невярно, че д-рът не работи по здравната каса (нещо, което не съм казала) или Вие разговаряхте с нея и тя Ви сподели, че или си измислям или не съм разбрала. За възпитанието няма да коментирам. Първо се научете да четете с разбиране и тогава изказвайте публично съмнение в достоверността на споделеното тук. Достатъчно...

# 78
Моля ви, не сме длъжни да ви четем личните спорове! Тази неща се правят на лично Simple Smile

# 79
Момичета, на никой те е полезно това, което правите. Кой какво чул, кой какво помисмил и т.н.т. Имам час за д- р Мануелян за 14.05. по здравна каса, с направление съм. Коментарите оттук нататък са излишни.

# 80
  • Burgas
Явно има нещо объркано около д-р Мануелян и работота й със Здр.каса-на мен преди месец ми отказа да запише час за профилактичен преглед ,ако съм с направление,с обяснението ,че ще спира да работи по Здравна каса.Тъй като още не бях взела направление ,записах час за платен преглед .Така ,че явно има някаква избирателност,не мога да схвана на какъв принцип точно .

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 10:02 от borka01

# 81
Явно има нещо объркано около д-р Мануелян и работота й със Здр.каса-на мен преди месец ми отказа да запише час за профилактичен преглед ,ако съм с направление,с обяснението ,че ще спира да работи по Здравна каса.Тъй като още не бях взела направление ,записах час за платен преглед .Така ,че явно има някаква избирателност,не мога да схвана на какъв принцип точно .

Благодаря, явно не само на мен се е случило, а останалите читатели моля за извинение, но все пак мисля, че по този начин стигаме до вярната информация, макар понякога и с не много добър тон. Гиги, моля и Вас за извинение, но е желателно да не изхождаме само от личните си впечатления.

# 82
Момичета, на никой те е полезно това, което правите. Кой какво чул, кой какво помисмил и т.н.т. Имам час за д- р Мануелян за 14.05. по здравна каса, с направление съм. Коментарите оттук нататък са излишни.

За Вас може да са излишни, за други - не.

# 83
Личните спорове наистина са излишни.
След като не е ясно Мануелян дали работи със ЗК или не, просто я изключете от списъка си и толкова. Доколкото разбрах, имате и други варианти за следене на бременността, не е само тя.
Според мен, най-оптималния вариант е който ви следи, той и да изражда.
В случай, че държите.

# 84
Здравейте,
Кироваков,Душепеев,Факалиева,Лазарова,Велчева,Кирова ама не съм сигурна дали изражда,Тюркян Мустафа,Люцканов,Иванов,Ангелова и това са май може и да пропускам някой бях там 15 дни. Препоръчвам Кироваков с 2 ръце. Няма такъв лекър няма и да намерите по добро отношение от него да не кажа в цял свят ама в цялата болница Мбал Бургас

.   Моля не съм сигурна за тях дали израждат.Даже тази Добрева не знам коя е.

# 85

В "Дева Мария" наистина прегледите в доболничната помощ са платени. Там е организирано по друг начин. Всички гинеколози преглеждат с направление в МЦ "Света София", включително женската консултация се извършва в медицинския център.

# 86
  • Бургас
Здравейте, момичета. От близо шест години не съм се интересувала от АГ за ЖК, но ми се налага да помисля пак. Може ли препоръки за АГ, който/която води в МР или в Окръжна? Много ще съм благодарна. На профилактични от две-три години ходя при д-р Ганчев. Той изражда ли? В чуденка съм, а съм в осма седмица.... Благодаря предварително на отговорилите...

# 87
Здравейте препаръчвам ви доктор Златко Кироваков най-неверояния доктор и човек най вече. Работи в Окръжна в Николай Чудотворец и изражда в Окръжна. Малко повечко се чака,но има защо не случайно пред кабинета е пълно с бременни мами. Simple Smile

# 88
  • Бургас
Привет дами, препоръчвам д-р Кироваков.
Доктор и човек.

👌🏻

# 89
Здравейте да се включа по темата,Аз родих при него той се падна на смяна,имала съм късмет,наистина много много добър,благодарна съм много и много доволна,наистина без съмнение и пак бих отишла при него!

# 90
Здравейте,

Здравейте,

Добрева ми водеше бременноста доволна съм

# 91
  • Бургас
Здравейте момичета.не съм чела назад темата.искам да попитам къде в Бургас мога да отида на колпоскопия и при кой доктор,поема ли се от ЗК ,ако не каква е цената горе долу.Благодаря на отзовалите се

# 92
С направление - преглед, ехограф и колпоскопия - 40 лв. Доктор Веселин Димитров в Транспортна болница

# 93
Здравейте! Може ли да попитам някой от вас бил ли е следян по време на бременност  от д-р Йорданов и д-р Георгиоски?  Работят по ЗК в Света София. Дават ли без проблем болнични, следят ли бременни?  А при някой от двамата да сте раждали? Какви са ви впечатленията?  Двоумя се между двамата и не съм сигурна кого да избера.  Първа бременност ми е и съм доста объркана. Прегледах по старите теми но не видях информация за тях. Извинявам се, знам че всеки ден ви пишат едни и същи въпроси много като мен.  Благодаря предварително.

# 94
  • Сливен
аз бях при Георгиоски моята бременост беше ин витро и имах мн операций от който мн сраствания и през бременноста имах доста болки .Отделно имах мн проблеми с бъбреците и винаги д-р Георгиоски реагирваше адекватно прехвърлих се при него от Короваков и не съжелявам.Даваше ми болнични без проблем
Винаги ми вдигаше телефона.Раждах в Девата при него сизбор на екип.
За Йорданов не съм очарована от визитацийте когато минаваше лежах два пъти през бремеността в патологична заради бъбреците .Но имаше мн момичета който си водеха ЖК при него и са си доволни.
В сфета софия си преглеждат по Зк Жк е един път в месеца мен всеки път Георгиоски ме гледаше на ехограф и не съм плащала иначе ти се полагат 2 или 3 видеозона за цялата бременност.
Ходила съм в месеца някой път 2 пъти и втория път си плащах прегледа 25 лв понеже не е ЖК

# 95
  • Бургас
Ако ще си говорим за отношение- да, Гергиоски е много мил и внимателен, но му липсва достатъчно опит и не бих му се доверила. Йорданов от визитациите и аз останах с лошо впечатление - държи се викокомерно, но аз лично бих заложила на него. Знам, че е добър лекар

# 96
Момичета, дали Тони Баракова все още преглежда в Девата? Ако някой е ходил скоро каква е цената на прегледа?

# 97
аз бях при Георгиоски моята бременост беше ин витро и имах мн операций от който мн сраствания и през бременноста имах доста болки .Отделно имах мн проблеми с бъбреците и винаги д-р Георгиоски реагирваше адекватно прехвърлих се при него от Короваков и не съжелявам.Даваше ми болнични без проблем
Винаги ми вдигаше телефона.Раждах в Девата при него сизбор на екип.
За Йорданов не съм очарована от визитацийте когато минаваше лежах два пъти през бремеността в патологична заради бъбреците .Но имаше мн момичета който си водеха ЖК при него и са си доволни.
В сфета софия си преглеждат по Зк Жк е един път в месеца мен всеки път Георгиоски ме гледаше на ехограф и не съм плащала иначе ти се полагат 2 или 3 видеозона за цялата бременност.
Ходила съм в месеца някой път 2 пъти и втория път си плащах прегледа 25 лв понеже не е ЖК
[/quote .    Аз пък съм ходила по 2 пъти в месеца при Кироваков и нито веднъж не ми е искал пари. Имах проблемна бременност.

# 98
  • Сливен
аз пък като бях при Кироваков в началото като ходих си плащах !
За мен е безумие да чакаш по 2-3 часа и да влезеш и да те претупа (съжалявам ама съм чакала бебка 6 г и съм минала през няколко операций и мъки да е имам за да ме претупва ) , да чакала съм и в клиниките по ин витро но там чакането си заслужава и не си на едно място с болни понеже кабинета му е до ЛЛ .Отделно като влезеш претупва и на моменти беше толкова крив
Да не говорим че ми се е налагало да звънна и не ми е вдигал ок знам че е доктор зает но може да върне обаждане когато може
Аз може би съм от малкото който не са доволни от Кироваков и не го крия .Адски прехвален....

# 99
  • Бургас
Fair_wind_82 , с кой го смени или си изкара Б. при него?

# 100
  • Сливен
Fair_wind_82 , с кой го смени или си изкара Б. при него?
Смених го с д-р Георгиоски и не съжелявам.
Преди да се насоча към Георгиоски бях се запътила към д-р Милена Мануелян но тя почна да работи по касата от юли 2017 , а аз не ми се чакаше защото и болничния ми изтичаше.
Но пак повтарям не налагам мнението си просто за мен беше важно да ми се обръща внимание и не да ми се претупва прегледа

Последна редакция: пн, 11 юни 2018, 22:38 от fair wind_82

# 101
Понеже се колебая между Ирмов и Георгиовски не мога да не попитам как избрахте втория? Ирмов нали е завеждащ , не е ли по- добър лекар?

# 102
  • Бургас
Понеже се колебая между Ирмов и Георгиовски не мога да не попитам как избрахте втория? Ирмов нали е завеждащ , не е ли по- добър лекар?
Не. При нормално протичаща бременност всеки е добър. Аз не бих избрала нито един от двамата. Следих се при Татарова, която води много тежки бременности и е чудесен професионалист. Ако не нея, бих избрала Йорданов или Ангелов. Гергиоски е много мил и внимателен, но няма много опит. На Ирмов пък самочувствието му е по-високо от професионализма. Естествено има доволни и от двамата. Съветвам те да търсиш мнения сред хора, които познаваш и които са имали проблемни бременности

# 103
Благодаря за споделеното мнение, надявам се да се включи някой който се е следил при Ангелов с отзив, за Татарова ме спира това, че не работи в Девата, а само с уговорка за секциото. Бих била по-добра сигурна следящия да работи там, Ангелов дали е добър в секциото?

# 104
Момичета за платен преглед при Татарова, да ме види само отвреме навреме дали всичко е наред ,къде да ходя .? В центъра на Калчева или в Лайфа?

# 105
  • Сливен
Лежах в една стая с момиче което си следила Б при Ангелов беше крайно разочарована защото заради него роди в 32 г.с
Всички от Ямболско си следят при него Б

# 106
Момичета за платен преглед при Татарова, да ме види само отвреме навреме дали всичко е наред ,къде да ходя .? В центъра на Калчева или в Лайфа?
В лайф хоспитал работи по ЗК и графика и е много пълен. Най вероятно ще можеш да запишеш час след месец ако си с направление. Иначе в центъра на Калчева си е на частно и е по-празен графика, може да запазиш от началото на седмицата за същата седмица в повечето случаи. А и ехографа в лайф хоспитал е под всякаква критика

# 107
Благодаря, аз имам лекар по здравна каса, но искам да отида и при Татарова, може да ми хареса, за всеки случай и тя да ме види. Знаете ли каква е цената на прегледа в центъра на Калчева?

# 108
За преглед с ехограф и взимане на секрет за микробиология мисля, че ми взеха 60лв в началото на годината ако не се лъжа

# 109
Благодаря, аз имам лекар по здравна каса, но искам да отида и при Татарова, може да ми хареса, за всеки случай и тя да ме види. Знаете ли каква е цената на прегледа в центъра на Калчева?
При тазо Татарова исках да ходя за второ мнение между ЖК. Думите и бяха “ От два стола да не паднеш накрая” Опеределно се засегне, че не съм избрала нея за ЖЛ Sad Не бих я препоръчала. Миналата година по време на планувано секцио сряза пикучния мехур на едно момиче Sad Голяма докторка, няма що

# 110
При тазо Татарова исках да ходя за второ мнение между ЖК. Думите и бяха “ От два стола да не паднеш накрая” Опеределно се засегне, че не съм избрала нея за ЖЛ Sad Не бих я препоръчала. Миналата година по време на планувано секцио сряза пикучния мехур на едно момиче Sad Голяма докторка, няма що

Ужас!!! Имах друго мнение за нея, но и тя явно е груба и вулгарна като Калчева. Благодаря за информацията, хич няма да ходя при нея. Мануелян си я харесвам много.

# 111
  • Където е сърцето
Че Татарова води ли ЖК по ЗК, че да се засяга, че не е избрана ?

# 112
Да май, в Лайфа. Там поне съм правила преглед с направление, също съм и виждала бременни да я чакат.

# 113
  • Където е сърцето
Ясно, не знаех. Благодаря за отговора !

# 114
Момичета препоръчайте ми гинеколог за установяване най вероятно  на менопауза .Не съм от Бургас

# 115
Аз раждах с избор на екип при д-р Георгиоски, останах доволна. За щастие цялата ми бременност мина нормално, с изключение на едно леко кървене във втория месец. В началото бях при Татарова, но когато напусна Девата трябваше да я сменя и не съжалявам. Наистина много я хвалят, но аз не останах очарована от отношението и , освен това имаше и леко претупване. Тя е много натоварена и мога да я оправдая до някъде, но това че при мен всичко е било наред не означава че трябва за 5-10 мин. да ме претупа. При д-р Георгиоски аз се чувствах много по-спокойна, всеки път когато съм го търсила е отговарял бързо. Лека бременност на всички!

# 116
Аз раждах с избор на екип при д-р Георгиоски, останах доволна. За щастие цялата ми бременност мина нормално, с изключение на едно леко кървене във втория месец. В началото бях при Татарова, но когато напусна Девата трябваше да я сменя и не съжалявам. Наистина много я хвалят, но аз не останах очарована от отношението и , освен това имаше и леко претупване. Тя е много натоварена и мога да я оправдая до някъде, но това че при мен всичко е било наред не означава че трябва за 5-10 мин. да ме претупа. При д-р Георгиоски аз се чувствах много по-спокойна, всеки път когато съм го търсила е отговарял бързо. Лека бременност на всички!

Наде, секцио или нормално роди?  Каква е процедурата в Девата? Кога дават бебето и то с майката ли остава? Ако не искаш упойка и окситоцин, можеш ли да откажеш? А веднага ли режат пъпната връв? Извинявай, че те засипах с въпроси, но единия ми вариант е да раждам в Девата.

# 117
Че Татарова води ли ЖК по ЗК, че да се засяга, че не е избрана ?
Това беше 2016 г още беше в Девата

# 118
  • Бургас

Наде, секцио или нормално роди?  Каква е процедурата в Девата? Кога дават бебето и то с майката ли остава? Ако не искаш упойка и окситоцин, можеш ли да откажеш? А веднага ли режат пъпната връв? Извинявай, че те засипах с въпроси, но единия ми вариант е да раждам в Девата.
Татарова не е за всеки. Аз си мисля, че с отношението си цели и да си подбира пациентките, защото е претрупана с работа.
В болницата ти дават бебето почти веднага при нормално раждане и след 24 ч при секцио. Ти казваш дали искаш да ти го оставят за постоянно или за по-кратко. От гледна точка на кърменето е добре да е постоянно при теб. Иначе го хранят с адаптирано мляко и после някои майки се чудят защо не им се е получило кърменето.
Окситоцин слагат, за да контролират контракциите. Епидурална може да откажеш /аз отказах/. За пъпната връв не знам кога я режат. Това трябва да питаш твоя си лекар. Аз раждах миналата година

# 119
Наде, благодаря ти. Аз се следя точно при Татарова. Знаех, че е претрупана още като я избирах, но я препоръчваха много за рискови бременности. Честно казано до сега не съжалявам - не е имало претупване в нито един момент, напротив.  Изключително силно впечатление ми прави паметта и - спомня си не само името ми, но и всичко, което сме преминали на прегледите и цялата ми предистория. Досега не ми се е случвало, дори ЛЛ не ми знае така добре нещата.

# 120
  • Където е сърцето
Това последното звучи много обнадеждаващо. А вие на частно ли се следите при нея ?
Момичетата родили нормално в Девата : на всички ли ви слагаха системи окситоцин ? Може ли да откаже човек ?

# 121
Наде, благодаря ти. Аз се следя точно при Татарова. Знаех, че е претрупана още като я избирах, но я препоръчваха много за рискови бременности. Честно казано до сега не съжалявам - не е имало претупване в нито един момент, напротив.  Изключително силно впечатление ми прави паметта и - спомня си не само името ми, но и всичко, което сме преминали на прегледите и цялата ми предистория. Досега не ми се е случвало, дори ЛЛ не ми знае така добре нещата.
Аз също се следя при нея. В началото ми се стори студена, ама може наистина така да подбира пациентите. Аз първоначално се свързах с нея по телефона, не се познавахме. Извика ме първо на частно. Не ми направи много добро впечатление. На първия преглед не се държа особено добре, но може би така опознава пациентките.
Относно това, че помни подробности, днес ми цитира стойност на хемоглобина ми от преди 3 месеца 😮 На мен лично такива лекари ми правят добро впечатление, личи си отношението. Някои могат да кажат, че понякога е малко по рязка, ама ние не сме там за да ставаме приятелки в крайна сметка.
Аз се следя по ЗК при нея, като няколко пъти ходя в частния ѝ кабинет за прегледи, които така или иначе не минават по каса

# 122
При мен беше точно като Мър Мяу - първи разговор по телефона, преглед в частния - помнеше всичко, което сме говорили, после минах по ЗК в Лайф хоспитал и от време на време като трябва да ползваме техниката в частния ходя там. Следях се на около 45-50 дни заради голямата навалица, сега след 33 г.с. ходя само в частния на всеки 2 седмици. Не ми се струва студена, просто е сдържана, но когато има да каже нещо важно, не го спестява. На всеки въпрос ми е отговаряла с огромно внимание и изчерпателно, което при друг лекар не ми се е случвало. Напълно спокойна се чувствам при нея, вярвам на преценките и, само ми се ще раждането да мине по-естествено, с минимална намеса.

# 123
Някой да е раждал скоро в окръжна болница секцио със спинална при Лазарова? Надявам се да събера отзиви, все още се колебая между Девата и Окръжна.

# 124
Аз също се колебая, само че за нормално раждане между Окръжна и Бургас мед.. Какво ще кажете вие😉

# 125
  • Бургас
Това последното звучи много обнадеждаващо. А вие на частно ли се следите при нея ?
Момичетата родили нормално в Девата : на всички ли ви слагаха системи окситоцин ? Може ли да откаже човек ?
Както писах, с Окситоцина контролират контракциите. И аз не исках окситоцин, но Татарова ми обясни, че е добре да го включат, за да контролират процеса. Иначе предполагам може да се откаже писмено с декларация. На мен ми го включиха, но беше на такава бавна капка, че сигурно от цялата система ми бяха влели броени милилитри.
В Дева Мария лежах 3 пъти за цялата бременност и съм много доволна от грижите. На изписването ми идеше да ревна. Всички са изключително мили и сестрите се грижат за теб като за роднина. За окръжна нямам наблюдение, ама държавна болница- мерси, не. В Бургасмед пък нямат читава неонатология. Бих избрала или Девата или Окръжна

# 126
  • Където е сърцето
Под „контролират“ се има предвид „ускорят“. В друга насока няма как да го контролират, вливайки хормон който предизвиква свиване на матката. Татарова продължава да води нормални раждания в Девата, нали? Как става уговорката, ако искаш да родиш при нея?

# 127
Под „контролират“ се има предвид „ускорят“. В друга насока няма как да го контролират, вливайки хормон който предизвиква свиване на матката. Татарова продължава да води нормални раждания в Девата, нали? Как става уговорката, ако искаш да родиш при нея?
Аз звъннах директно в клиниката на Калчева и си запазих час при Татарова за частен преглед. Там обсъдих всичко с нея, от кога да почна да ходя по-често, кога да говоря и в болницата за избор на екип. Но по ЗК не съм се следила при нея.

# 128
Аз звъннах директно в клиниката на Калчева и си запазих час при Татарова за частен преглед. Там обсъдих всичко с нея, от кога да почна да ходя по-често, кога да говоря и в болницата за избор на екип. Но по ЗК не съм се следила при нея.
В коя седмица направихте първият си преглед при Татарова в центъра на Калчева. Тя освен секцио в Девата, води ли и нормално раждане?

# 129
  • Бургас
Момичета, знаете ли дали Троянчев ще е тази седмица в Бургас

# 130
  • Бургас
Те, че се ускоряват, се ускоряват, но доколкото разбрах се прави и за застраховка ако контракциите утихнат в момент, в който е наложащо да са налице

# 131
  • Където е сърцето
Скрит текст:
В коя седмица направихте първият си преглед при Татарова в центъра на Калчева. Тя освен секцио в Девата, води ли и нормално раждане?
Аз мислех по всъщия начин да процедирам. И мен ме интересува в коя седмица я посетихте за първи път и колко прегледа/консултации направихте.

# 132
Скрит текст:
Аз мислех по всъщия начин да процедирам. И мен ме интересува в коя седмица я посетихте за първи път и колко прегледа/консултации направихте.
Не си спомням със сигурност. Беше някъде в края на седмия-началото на осмия месец. Исках второ мнение, защото следящият ме гинеколог препоръчваше секцио,а аз исках естествено. Доколкото си спомням тя каза, че е добре преди да вляза в деветия месец да реша дали ще съм при нея. И от деветия месец започнахме да следим и тоновете веднъж седмично.