Дясна или лява ръка

  • 2 263
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Дъщеря ми е на 2 години и 10 месеца и се храни и рисува с лявата ръка.Аз не и правя забележки,защото виждам,че и е много по-лесно.Но госпожите от яслата ми казват,че трябва да я насърчавам непрекъснато и че така не е правилно.Чувала съм,че това е генно заложено,въпреки че никой в нашия род не си служи с лявата ръка.Трябва ли според вас да я притеснявам всеки път като посегне с лявата ръка.
Гери е на 1`7 - същият случай е - пише, рисува, по-скоро драска де Mr. Green и се храни с лявата ръка, а в рода ни нямя никой левичар newsm78 Бях започнала да я насърчавам с дясната, но една мед.сестра ми каза, че това приучване на детето било като мини инфаркт за него - понеже едната половина на мозъка отговаря за едната страна на тялото и обратно  и по този начин затормозявам мозъка...не знам колко истина има в това, но мисля да я оставя така, както на нея й е добре newsm78

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз не бих се притеснявала и не бих коригирала детето си, нека рисува както си иска и с която ръка си иска, стига да се чувства комфортно. Ако ще и с крака да рисува, госпожите нямат право да се месят в това коя ръка да ползва детето ми. Това си е неговия избор и аз нямам власт над него. Децата заслужават поне малко свобода.

# 17
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Синът ми също засега ползва предимно лявата си ръчичка и с лявото краче рита топката. Не му правя забележки за това... И ако остане левичар няма да го коригирам!

# 18
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Аз никога не съм се притеснявала от този факт и съм убедена,че не е временно,защото с дясната въобще не може да се храни,ръката и трепери и всичко разлива.Притеснява ме факта,че още от яслата започват да ме тормозят госпожите и съответно и нея.Представям си какво ще е понататък.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тормозят те, защото е много по- удобно от гледна точка на това, че пишем от ляво на дясно, да се пише с дясната ръка......Ако пишехме от дясно на ляво, с лявата щеше да е по- удобно......

# 20
Същото казваше и мъжът ми,че ако пише с лява ръка ще си размазва написаното.Понеже и на нас 2-то ни дете посягаше с лявата. Аз се радвах ,но след като татко му настоя за дясна стори ми се логично и отстъпих.Обясни ми,че скоростния лост при колите е проектиран за дясна ръка и т. н.

# 21
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ако ти тормозят детето в яслата заради лявата ръка #Cussing out им направи забележка!Питай ги не са ли виждали левичари,в никакъв случай недопускай да ти тормозят детенцето и да му създават измислени комплекси за малоценност Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 39 715
Скоро мисля, че обсъждахме подобна тема.
Явно учителките са от старото соц. поколение. Кое не е правилно?
Аз съм от превъзпитаните "левичари"... ми не знаех, че до 1ви клас съм била левичарка... в у-ще хем аз се мислех за сбъркана, хем лекарката кат ни правеше силови замервания на ръце и крака мислеше, че съм сбъркана. Добре, че не си спомням процеса на "превъзпитание".
Само пиша с дясна.

Дияна тръгна на ясла на 2.8г. До този момент си беше утвърдена левичарка. Предупредих в яслата, последствие и в градината да не ми тормозят детето. Нямам проблеми за левичарството на Дияна.

Само някои деца и казвали, че не било "правилно" да се храни с лявата ръка. Аз казах на дребната хич да не ги слуша Simple Smile

# 23
  • Мнения: 603
Същото казваше и мъжът ми,че ако пише с лява ръка ще си размазва написаното.Понеже и на нас 2-то ни дете посягаше с лявата. Аз се радвах ,но след като татко му настоя за дясна стори ми се логично и отстъпих.Обясни ми,че скоростния лост при колите е проектиран за дясна ръка и т. н.
Както вече написах, съм левичарка. Карам кола и не ми е проблем, че лоста е от дясно. Също така и комп. мишка държа с дясна ръка. Това, че лявата ръка е по развита, не означава, че дясната с нищо не може да се справи  Mr. Green
Просто лявата по-добре извършва фините движения като писане, рисуване, рязане...
За размазването е вярно, но по-скоро се зацапва ръката, а не написаното. Получава се само при писане с молив и химикал, който пуска прекалено много мастило. Е, не е фатално  Laughing

# 24
  • Мнения: 271
Същото казваше и мъжът ми,че ако пише с лява ръка ще си размазва написаното.Понеже и на нас 2-то ни дете посягаше с лявата. Аз се радвах ,но след като татко му настоя за дясна стори ми се логично и отстъпих.Обясни ми,че скоростния лост при колите е проектиран за дясна ръка и т. н.
Както вече написах, съм левичарка. Карам кола и не ми е проблем, че лоста е от дясно. Също така и комп. мишка държа с дясна ръка. Това, че лявата ръка е по развита, не означава, че дясната с нищо не може да се справи  Mr. Green
Просто лявата по-добре извършва фините движения като писане, рисуване, рязане...
За размазването е вярно, но по-скоро се зацапва ръката, а не написаното. Получава се само при писане с молив и химикал, който пуска прекалено много мастило. Е, не е фатално  Laughing

и аз съм шофьор и не ми пречи,че съм левичар,и мишката държа с дясната,но имам един приятел на мъжо,който я държи с лявата и ми е много интересен Mr. Green

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Същото казваше и мъжът ми,че ако пише с лява ръка ще си размазва написаното.Понеже и на нас 2-то ни дете посягаше с лявата. Аз се радвах ,но след като татко му настоя за дясна стори ми се логично и отстъпих.Обясни ми,че скоростния лост при колите е проектиран за дясна ръка и т. н.
Както вече написах, съм левичарка. Карам кола и не ми е проблем, че лоста е от дясно. Също така и комп. мишка държа с дясна ръка. Това, че лявата ръка е по развита, не означава, че дясната с нищо не може да се справи  Mr. Green
Просто лявата по-добре извършва фините движения като писане, рисуване, рязане...
За размазването е вярно, но по-скоро се зацапва ръката, а не написаното. Получава се само при писане с молив и химикал, който пуска прекалено много мастило. Е, не е фатално  Laughing


Това за размазването не мисля, че е вярно, имам приетл който пише и с двете ръце, когато пише с дясната винаги размацва мастилото и ръката му е намацата, но когато пише с дясната няма подобен проблем, не размацва. Аз полвам дясната ръка, но винаги се мацам с мастило докато пиша, не знам защо, а левичарите които познавам все с чисти ръце са ходили...  newsm78 Имам познат който също държи мишката с лявата ръка понеже му е по удобно, а е десничар.  Shocked

# 26
  • Мнения: 2 353
 Много ясно, че това са страшни отживелици! Всеки човек знае с коя ръка му е по-удобно да борави, тези яслени лелки са много нахални.
 По повод различните умения на левичарите и десняците, имам една колежка, която реши да развие артистичността си и започна да тренира писане с лявата си ръка. В началото доста грозно, но напоследък взе да надобрява. Все още не забелязваме промяна, обаче тя тренира само от месец. Така че, много здраве на лелките. Хората се опитват да се развиват, лелките се занимават с брутални глупости Crazy

# 27
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия ми син е левичар. Понеже много обича да чете разни енциклопедии, като започна да учи в първи клас и започнаха учителките да го мъчат за ръката беше изровил от някаква детска енциклопедия нещо такова (цитирам по памет): на десничарите лявата половина на мозъка им е по-развита защото тя контролира дясната ръка, на левичарите обаче са им развити и двете половини защото освен че развиват дясната половина като ползват лявата ръка, развиват и лявата половина защото са принудени да ползват и дясната си ръка - например за рязане с ножици. Не знам колко е вярно, но той с тази теория си остана левичар защото учителките спряха да го закачат. 

# 28
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Дъщеря ми е на 2 години и 10 месеца и се храни и рисува с лявата ръка.Аз не и правя забележки,защото виждам,че и е много по-лесно.Но госпожите от яслата ми казват,че трябва да я насърчавам непрекъснато и че така не е правилно.Чувала съм,че това е генно заложено,въпреки че никой в нашия род не си служи с лявата ръка.Трябва ли според вас да я притеснявам всеки път като посегне с лявата ръка.

За мен това са остарели прийоми. Учителките си карат по старата инерция и това е.  newsm78
Обясни им, че за теб е нормално детето да си служи, с която ръка му е удобно и не им разрешавай да го объркват.

# 29
  • Мнения: 798
Моят син също ползва лявата ръка. Сменя ги все още. Като се умори прехвърля от едната ръка в другата, но май предпо4ита лявата. Изобщо не ме притеснява това, чела съм 4е не трябва на сила да се приу4ва леви4ар да борави с дясна ръка. То това си е закодирано в мозъка и не мисля 4е е правилно да се налагат ограни4ения. Лелите в яслата явно са от старото поколение, не им обръщай внимание. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт