Трудова борса и обезщетения - 2

  • 73 875
  • 768
  •   1
Отговори
# 180
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Има ли смисъл току що завършил гимназист да се запише в Бюрото по труда? Плащат ли здравни осигуровки в такъв случай? Касае се за два месеца (надявам се), ама все пак... Laughing

# 181
  • Мнения: 54 389
Не мисля. Здравни не се плащат, ако получаваш обезщетение. Гимназист няма как да получава.

# 182
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Не мисля. Здравни не се плащат, ако получаваш обезщетение. Гимназист няма как да получава.
Благодаря! И аз така си мислех, но да питам все пак... Laughing

# 183
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Привет! От 01.02 съм на борсата. В понеделник ще започвам работа и съответно ще подпиша договор. Уговорих се с работодателя да ме пусне 2 часа по-рано за да се отпиша от Бюрото и НОИ. Има ли значение къде първо ще отида? Понеже времето ще е ограничено, не искам да се лутам.

# 184
  • София
  • Мнения: 1 218
Първо в БТ, после в НОИ .

# 185
  • Мнения: 2 109
Мисля, че само в БТ се ходи за отписване, май си подават служебно информация към НОИ. Преди 3-4 години се отписвах, не съм ходила в НОИ.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Понеже го правих това,казвам (в случай, че получаваш обезщетение)-първо Борса, после НОИ.На мен ми отне около 30 мин. общо.

# 187
  • Мнения: 4 406
БТ после в НОИ, задължително в НОИ.

# 188
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Благодаря ви за отговорите. Тогава ще е първо БТ. Просто ще имам около час преди да затворят, а са на разстояние едно от друго, за това попитах дали има значение. Хубав ден!

# 189
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Благодаря ви за отговорите. Тогава ще е първо БТ. Просто ще имам около час преди да затворят, а са на разстояние едно от друго, за това попитах дали има значение. Хубав ден!

Не е задължително да е в един ден отписването  Peace

# 190
  • Мнения: 4 406
Вярно ли е, че може да работим на 4 часов работен ден и да получаваме същия размер на помощите.
Подхвърлиха ми го!

# 191
  • Мнения: 1 561
И аз с един въпрос, ако сте запознати.
Бях на борсата миналата година до 2.02.2018г, назначена съм от тогава и работя.

Ако ме съкратят имам ли право пак на борса, за колко време и пак ли на 60% от сумата, на която съм се осигурявала и за колко време назад се смята, че реално съм от 5 м на работа.

# 192
  • Мнения: 54 389
Ако имаш остатък от платената борса, може да си го ползваш преди да са минали 9 месеца от назначаването ти. След това изгаря и чак след 3 години имаш отново право.

# 193
  • Мнения: 1 561
Ако имаш остатък от платената борса, може да си го ползваш преди да са минали 9 месеца от назначаването ти. След това изгаря и чак след 3 години имаш отново право.

Мне, нямам, всичко използвах, значи чак след 3 год......
А ако се случи сега, какво се случва, някакво обещетение не се ли полага?

# 194
  • Мнения: 54 389
Сега нищо не ти се полага. Ако направиш 12 месеца стаж, за последните 18 месеца,  тогава ще имаш право на минимално, по 9 лв. на ден, за 4 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт