Медицинско за граждански брак - от къде?

  • 31 144
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,
Извинявам се ако темата се повтаря, но това което намерих бяха стари теми и отговори, а спешно ми трябва актуална информация (моля да ме препратите ако някъде има такава и съм пропуснала).

Та така, по същество. На стъпка сме издаване медицинско за брак и  питането ми е някой който скоро е правил или има информация къде може да отидем в София да ни издадат медицинки без изледвания и обикаляне по кабинетите. Принципно изледвания за Васерман сме правили , но преди повече от 6м. Варианта с личния лекар също отпада, тъй като сме далече от него.  Моля ако някой може да даде актуална информация, може и на лично, къде в София можем да отидем и да ни издадат медицинските без допълнителни главоболия ?

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 3 157
Предполагам,че всеки лекар може да издаде медицинско срещу заплащане,разбира се.На някои кабинети съм виждала ценоразпис,в него има и издаване на медицинско.Като цяло не виждам никакъв смисъл в издаването на този документ при брак,но така или иначе трябва да се направи.

# 2
  • Мнения: 15
Абсолютно съм съгласна! Ние също не виждаме смисъл, затова искаме до колкото е възможно да си го спетим поне до някъде.
А на всичкото отгоре в една частна клиника ни обявиха цена от 120 лв за двете медицински... айде няма нужда

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Всяка клиника, тип Торакс, Вита и пр. Но ще ви вземат кръв за Васерман, съмнявам се някой да подпише без изследване.

# 4
  • София
  • Мнения: 22 944
През 2015 г отидохме на Пиротска 10, там ставаха сравнително бързо медицинските()До час, два, ако не се лъжа.. Взеха кръв, ама дали я изследваха наистина не знам, сложиха всички необходими печати, подписи и т.н. Не помня точно колко струваше, може би около 30 лв.

Торакс не я препоръчвам. След няколко телефонни разговора ни връщаха 3 пъти за тези медицински, накрая им теглихме майните и отидохме на Пиротска, имахме доброто желание да си направим всички изследвания реално, но ни отказаха с несериозното си отношение...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не трябват ли и печати от Психиатрията? Поне навремето беше така. И преди 9 години медицинските ни струваха мисля по 45 лева на човек в частен МЦ. Та сума от 120 лева не ми звучи нереално, но може и да има по-евтини варианти.

# 6
  • София
  • Мнения: 22 944
Той човека си сложи всякакви печати.  Whistling Не казвам, че е правилно, но ни свърши работа.

# 7
  • Мнения: 3 157
И ние ходихме на Пиротска-там,където подавахме  документи ни пратиха.Всякакви печати сложи,кръв не са ни взимали.120лв ми се струва абсурдно-повече от 25лв/човек не виждам за какво ще ви искат.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Е как ви изследват за Васерман без да ви вземат кръв? То вярно, че всичко е парлама, ама чак пък толкоз... Вярно няма за какво да вземат повече от 25 лева като реално нищо не правят, освен да бият печати... Там, където на нас ни ги правиха и кръв вземаха, и преглед при пулмолог имаше, и не помня още какво.

# 9
  • Мнения: 3 157
Не съм се задълбочавала какво трябва да се изследва,но отидохме,където ни пратиха и се върнахме с печати.Питаха ни само дали сме болни от заразни болести,казахме-не и дотам.

# 10
  • София
  • Мнения: 22 944
На нас ни взеха кръв.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да де, супер проформа и на практика незаконно са издали тези медицински.

# 12
  • Мнения: 3 157
Предполагам,че е така.Тогава бях бременна и едва ли бих разрешила да ме бодат по някакви съмнителни лаборатории за да ми издадат проформа документ.Може би затова не са си дали зор.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 199
 А някой от Варна, който скоро е правил медицински да даде насоки за бързо с нормални цени издаване на медицински за брак.

# 14
  • София
  • Мнения: 371
Мястото на Пиротска дали е живо още? Аз днес пуснах васерман, утре ще взема резултатите, личната иска и психо и невролог, не ми се занимава а в понеделник трябва да ги нося готови :/

Общи условия

Активация на акаунт