За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 61

  • 37 790
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16 871
....А при кърменето го има и момента "не съм много гладен, ама бих се сгушил в мама".
Дааа, слагаш го до се храни и заспива Simple Smile
Опитваш да го "отскубнеш" и почва да сучи 😁

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Относно питането на Unknown678 от предната тема бих споделила, че при нас през първите два месеца нямаше заспиване освен по корем върху нас плюс много неспокоен сън (от коликите, бяха доста силни към 3 до 6 сутрин). Страшно безсъние беше. Давахме Колийф и Лефакс. Когато отминаха в средата на втори месец (т.е. успокои се), вече категорично не искаше да спи вече върху нас, заспиваше си в легълцето. Педиатърката чу коликите на слушалки тогава и каза Колийф да бъде приеман до края на трети месец, въпреки че за нас уж бяха преминали. Вече сме в средата на четвърти, даже и на ръце не иска да бъде държан продължително, спи си спокойно в кошчето, но не иска да бъде сам, докато е буден. Така че няма какво да те безпокои, период е и отминава, гушкайте и давайте любов. А и всички източници твърдят, че до 6ти месец няма как да се "разглези" дете в този аспект. И аз получавах укори от родителите ми, но те са друго поколение, доста промени има в съветите на педиатрите. Чета и слушам вътрешната си интуиция, както и наблюдавам поведението на детето. Щом се успокоява от нещо, има нужда от него. 

# 32
  • Мнения: 18 442
А защо не искаш да е подстригваш?

Защото резултатът ще е плачевен с майка с нулеви фризьорски умения плюс бебе във вихъра си. Спи ужасно леко и всяко докосване я кара да се завърта, я главата, я цялата на някоя страна, та и докато спи не е по-лесен вариант.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 759
Защото резултатът ще е плачевен с майка с нулеви фризьорски умения плюс бебе във вихъра си. Спи ужасно леко и всяко докосване я кара да се завърта, я главата, я цялата на някоя страна, та и докато спи не е по-лесен вариант.
А ако ти помага някой? Да държи детето, а не ножицата.

Дъщеря ми нямаше никаква (почти никаква) коса до 2г възраст. Не съм си и помисляла за подстригване.
Използвах малки ластици за бретона. По едно време използвах и т.нар. "диско въшки", но се отказах след като дълго време не успях да намеря една загубена. Не беше изядена. Върнах се на тях в по-късен етап.
В детската градина сама се подстрига и ме отмени в тази дейност Joy

Синът ми имаше много коса и съм му подстригвала бретона. Малко преди да навърши 1г го заведохме на фризьор. След неговият 0 номер много ревах и не съм повтаряла. Стигна само до 2 или 3ти след въшлясването в у-ще.

# 34
  • Мнения: 18 442
Да, вариант е някой да я държи. Не че няма да си личи, че аз съм се упражнявала де. Засега го оставям като последен вариант, а снощи се сетих за малките ластичета за плетене на голямата. На първо време ще я връзвам с тях и ще пробвам по-усилено тия дни да намеря подгходяща лента.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 759
С ластиче ще ти е най-удобно. Моята не понасяше ленти. Смъкваха се и ѝ пречеха. Не трябва и да е много стегната, за да не ѝ притиска ушите.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Какво е най-подходящо според вас за влизаща в очите коса? Не ми се иска да я подстригвам.
Не ти се иска, но това е начинът на тази възраст.
Съгласна. Шнолички, фибички, лентички са опасни, просто подрежи бретона.

# 37
  • Мнения: 11
Здравейте от мен. Моят син стана много голям има и гънки и тръпчинки и бузки абе доста добре е охранен.  притеснявам се, че го прехранваме, но реве за храна, винаги си я довършва и после НЕ връща храна.
Педиатърката съветва да почваме захранване, опасно ли е да почна захранване на 5 месеца? Той ги прави след 4 дена. Кърмих около 2.5 месеца и после нямах кърма (частично защото не бях и сериозна с кърменето за моя жалост), та сме на АМ.
За захранването имам подготвена схема, но още ме е страх да почвам. От друга страна ме е страх и да не му се появят хранителни липси. За самото захранване чета толкова много неща, че ме хваща страх дали избраната от нас схема от нас е най-оптимална. Също така какво се прави ако бебето не иска храната? продължава ли се сменя ли се, настоявате ли?
Мерси!

За косата, аз моето бебе го водя при моя фризьор. Аз самата не бих посмяла, но аз и ноктите не мога да му ги режа...
За разглезване не знам, но момичета, след 3-4ти месец нещата стават песен! И ние имахме всички колики, ревове, безсъние. Сега само ми повтарят какво добро и спокойно бебе е и сме постоянно навън с него.

# 38
  • Мнения: 6 938
Цитат
след 3-4ти месец нещата стават песен
ехх..дано е някоя весела песен Grinning

Доколкото съм чела, за бебетата на АМ е нормално захранването да започне по-рано-към 5ти месец.

# 39
  • Мнения: 11
Цитат
след 3-4ти месец нещата стават песен
ехх..дано е някоя весела песен Grinning

Доколкото съм чела, за бебетата на АМ е нормално захранването да започне по-рано-към 5ти месец.

ами да ти кажа, мен просто ме е срам и ми е неудобно от моето бебе, толкова е добро. Само си гука и се смее със щърба уста. Играе си и самичко много често. Е гушкаме се, помрънкваме, но като цяло просто няма такова добро бебенце. Спинка си цяла нощ. Сега бяхме на ресторант с татко му, показвах му интериора. Той си гледа, слуша, разучава и в някакъв момент загука. И по музеи сме ходили и по какво ли не. А в началото я имах 3-4 часа сън я не. и понякога ми се искаше да избягам от вкъщи за една нощ и да отида на хотел да си поспя.  И това с бавачка. А сега сме без бавачка.
4-5ти месец са си вече човечета, а не мишленца.

# 40
  • Мнения: 2 429
Ииии после идва шести месец, зъбите почват да го мъчат, спира да спи, след това тръгва да върви и с писък се втурва навсякъде, където е опасно за него, не ще да седи в количката и не можеш да го прибереш, пък ако си късметлия и го хваща бебешкия пубертет по—рано.

# 41
  • Мнения: 11
ами не знам, засега е просто приказка, иначе за понататък, няма ли каишки за бебета нещо? то и кучето ми ги правеше тези неща с втурването, но си го водихме на каишка и при нужда с намордник...

# 42
  • Мнения: X
Слагай на детето каишка и наморник и хич да не ти дреме !
Хора, вие четете ли какво пишете, бе ?!
Какви каишки, какви пет лева и как ще сравнявате бебе с куче ?! Боди, това ти ли си ?!

Аз започнах захранване на пет месеца и според мен е съвсем навреме.

# 43
  • Мнения: 2 429
За каишка не знам, но намордника не е лоша идея, че по едно време и всичко лапат от земята...

# 44
  • Мнения: 833
Няма проблем, има каишки, намордници - всичко. Супер, че малкият е станал такова прекрасно бебенце!

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 17:12 от Hitrushana

Общи условия

Активация на акаунт