Въпроси към вземалите Достинекс

  • 3 026
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Тъй като докторът ми ми се вижда разсеян по отношение на лечението ми с достинекс- веднъж казва, че ако пролактина ми е в норма трябва да преустановим лечението, праща ме на изследване, то показва пролактин в норма и той после ми обяснява, че трябва да продължим лечението, защото ако го спрем пролактина пак може да скочи, имам няколко въпроса към тези от вас, които са имали леко повишен пролактин и са вземали Достинекс.
(При мен повишеният пролактин е в резултат на понижена функция на щит. жлеза, а не поради аденом на хипофизата)

1. Колко време продължи лечението?
( Аз съм на 1/2 табл веднъж седмично от ноември 2005 ( 7 месеца) и се чудя не го ли вземам прекалено дълго. Пролактинът ми е в норма (на долната граница).

2. По каква схема докторът спря лечението при вас?

3. След като спряхте да пиете Достинекс имахте ли проблеми с пролактина?

# 1
  • Мнения: 1 320
Моят лекар препоръча да сменя достинекса с парлодел и да го пия до първия положителен тест за бременност. Пия по 1/2 таблетка дневно, пролактинът ми е по средата между двете референтни граници.

# 2
  • Мнения: 1 951
1. при мен беше съвсем бързо, пих една опаковка от две хапчета (1/2 два пъти в седмица) и при контролата всичко беше наред.

2. доктора каза че трябва да продължа да пия по 1/2 таблетка седмично до забременяване, независимо от добрите резултати

3. спрях да ги пия понеже смених лекаря и от тогава не съм имала проблеми (да чукна на дърво) макар че всъщност не съм сигурна доколко наистина е имало проблем (една от причините да сменя лекаря)

Общи условия

Активация на акаунт