Идеи за презентиране на млечни продукти в градината

  • 1 565
  • 5
  •   1
Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Момичета ,  има седмица на здравословното хранене с тема Млечните продукти в детската градина .
Родителите , трябва да представим тези храни .
В последния момент ,  майката се разболя и аз трябва да я заместя.
УТРЕ  е деня ,  преди малко научих ,  че няма кой .
Децата са на 5г и 6г.  .
Идеята е да се разкаже от къде идва млякото  ,  първо .
После да се направи показно как става от прясно , кисело мляко .
Купено е сирене , кашкавал ,  прясно мляко , цедено мляко , краставици ...
Много ми е скучно на мен това ,  а идеи за по разнообразно показно нямам,  пълен блокаж съм , моля ви ,  ще ми помогнете ли с  идеи ,  как , какво да им покажа ?
Има време мога да отреагирам  ,  магазините работят до 22часа .

# 1
  • Мнения: 4 756
Как си с презентациите Пауър пойнт и дали в градината има условия за прожектирането на една такава презентация? Не че имаш много време, но това ми се струва най-лесният вариант - картинки ще намериш в интернет, докато приказваш, ще ги показваш и това е.

Другият вариант е да им направиш някакви постери с картинки. Картинките, разбира се, ще ги вземеш от интернет. Не знам обаче как ще се справиш с времето.

Във всеки случай според мен са ти необходими някакви визуални материали, за да можеш да им задържиш вниманието. Само с говорене трудно ще стане.

Може евентуално да измислиш някаква история и в хода на историята да описваш процеса на добив на мляко и как от прясно мляко става кисело. Например мишката Сири (ако имаш плюшена мишка у дома, вземи я), която много обича сирене, иска да разбере от къде идва то.

# 2
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Имат мултимедия  , сега ще разгледам дали няма някое филмче кратко детско , благодаря ти !

# 3
  • Мнения: 4 756
Идеално значи. Направи една презентация - взимаш една мишка за водеща фигура (все ще намериш някой симпатичен плъх в интернет). А защо не и Мики Маус? На първия слайд слагаш снимка на крава с теле, на втория - един земеделски стопанин как дои кравата, на третия - млякото с цистерна отива за бутилиране в завода, на четвъртия - част от прясното мляко се превръща в кисело и т.н. Ако можеш някаква приятна мелодийка да свалиш от интернет и да прикачиш към презентацията, също ще се хареса на децата.

И после можеш да добавиш колко е важен калцият за зъбите - да не забравяме възпитателния елемент!

успех!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Как мина, мадам тиква?

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Техниката ме предаде ...
Седнах на килима и дар слово , колко щеш ,  но не успях да им задържа дълго вниманието -25деца за стотни от секундата  става ЛУДНИЦА 😂
После им направихме по един бананов шейк  и сами си сглобиха  по един мини сандвич ,  правиха и хапки  и честно казано това им беше много забавно , защото имаше формички за кашкавала и сиренето ,  бях взела и зеленчуци , та твориха децата ...

Общи условия

Активация на акаунт