На море в Турция- тема 50

  • 106 755
  • 756
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 41
Здравейте,момичета Simple Smile
Плануваме да си направим почивка в Турция в периода 12-18 май ,но се чудя дали ще е достатъчно топло и температурата на водата как е през този период на годината,понеже сме с дете и както знаете те са луди на тема плаж и водни забавления Simple Smile За първи път ще почиваме в Турция .Чудим се към коя дестинация да се насочим ,Кушадасъ или Мармарис.Моля ви препоръчайте ми хотел от които сте останали доволни.Бюджета ни е около 1000-1100 лв  за тримата.Ще пътуваме с колата и затова искаме да е нещо по близко Simple Smile)) Наши приятели бяха миналата година във Аква  Фентази и бяха много доволни,но ако имате време споделете и вашите впечатления и препоръки,насоки за да намеря добър хотел.Също така ако споделите и подходящ маршрут също така ще ми е в полза.Гледах старите теми но тотално се обърках Sad Благодаря на всички които ще се отзоват.Хубав и слънчев ден.
[/quote
Водата в морето по това време може би ще ви е малко хладна 20-21 градуса., но на басейните ще ви е добре.В Мармарис преди 3 год. Бяхме от 1 до 6 май и по цял ден бяхме на басейна - водата беше приятна , но в морето много студено.Бяхме в клуб Тюрбан- доволни сме има доста мнения за него в темата.В Дидим 2016г.бяхме в края на м.май и вече ставаше за плаж в морето. Дано да случаите на топло и слънчево време.
В Кушадасъ сме ходили 2 пъти но август месец- Палм уинкс бийч резорт/този в Давутлар/- но има само 3 пързалки.Иначе хотела те е лош.
Аква фентъзи е Супер- аква парк и т.н😀😀😀
Ние сме от 19.05 в Алания- децата ни са 14+ а там все още се водят деца.

# 316
  • Мнения: 563
- ако на връщане си тръгвате от Памуккале ,къде бихте пренощували по пътя ?
И аз се присъединявам към въпроса. Тъй като мислим на тръгване от Кушадасъ да направим една нощувка около Памуккале, то къде по пътя към БГ може да се отседне, за да се раздели пътуването?
Интересна идея, в смисъл имате няколко варианта. От Кушадасъ до Памуккале са около 2-3 часа път, там се разглежда и обикаля за пак 2-3 часа. Може да пробвате ако тръгвате сутринта от Кушадасъ да отидете и да разгледате Памуккале и следобеда да се придвижите към България за да спите някъде по-наблизо и на другия ден да се приберете спокойно. Което означава място в рамкиде на 3-4 часа от Памуккале, ако е повече ще е много като цяло. Например Бурса, Ескишехир или някъде към ферибота, ако сте решили да се връщате обратно от Памуккале, въпреки многото път. Само разсъждавам, но едва ли си струва да нощувате в Памуккале.

Ние ще почиваме до Кушадасъ и на връщане сме решили да спим в Памуккале. Сутринта може да направим плаж, обядваме и тръгваме за Памуккале, разхождаме се, разглеждаме, вечерта спим, имаме включена закуска на другата сутрин и отпочинали тръгваме към БГ. Това да станеш рано, да пътуваш 2-3 часа, после поне 2 часа разходка и пак път ми се вижда по-изморителен вариант.

Ако тръгнете от кушадъсъ на обяд 12-13 не може да стигнете до него до 15
Комплекса работи до 17//или поне да толкова беше когато бяхме ние//
Цял ден обикаляне там и на другия ден път до БГ без почивка си е тежичко.
По добре спете там --не е толкова скъпо.
Има доста за разглеждане горе --може да се цопнете и в басейна ако си носите бански.
аз бих направил така --до последно в хотела
тръгвате за памуккале --настанявате се --разходка --на другия ден идете до горе --може и цял ден да седите има път  с кола до там. починете си вечерта и на 3 ден пътувайте.

ние уцелихме ден за профилактика и започнаха да пускат от 13ч --разгледахме на 2 на 3 --газ колкото може да върви колата до кушадъсъ --шопинг до последно --//23ч// --обикаляне и ядене  като за последно до към 1ч и от там газ към БГ, без почивка. Не че не го изкарахме ама бях скапан.

# 317
  • Мнения: 253
Здравейте,момичета Simple Smile
Плануваме да си направим почивка в Турция в периода 12-18 май ,но се чудя дали ще е достатъчно топло и температурата на водата как е през този период на годината,понеже сме с дете и както знаете те са луди на тема плаж и водни забавления Simple Smile

В средата на месец май в Мармарис и Кушадасъ морската вода е около 18-20 °C , не е много приятно влизането в толкова студена вода. Ако си падате по басейни, там може би ще е по-топла.

Чудим се към коя дестинация да се насочим ,Кушадасъ или Мармарис.


Мармарис е прекрасен курорт, влюбена съм в него, но има малко хотели, насочени за семейства с деца. Кушадасъ е по-подходящ от гледна точка на детски забавления и плаж. Ако повече ви допада Мармарис, ще препоръчаме 2-3 хотела.

Здравейте,момичета Simple Smile
Моля ви препоръчайте ми хотел от които сте останали доволни.Бюджета ни е около 1000-1100 лв  за тримата.

На колко години е детето? На какво държите? Посочената сума само за хотелско настаняване ли е или включва и гориво?

Здравейте,отново Simple Smile благодаря ви за бързия отговор Simple Smile
Явно трябва да се насочим в друг период да е почивката там Sad Вие кои месец сте си избрали и бихте ми препоръчали като топло време и цена?
Детето ни е на 7 години и бюджета ни е само за хотела които искаме да бъде ол инклузив пакет .
Ако може също така да ме насочите колко горе долу като сума ще ни трябват за такси по магистралите до Кушадасъ.

# 318
  • Варна
  • Мнения: 290
Здравейте момичета! Планираме почивка в края на септември и сме се спряли на SUENO HOTELS BEACH SIDE.Ще пътуваме с дете на 5 години.Прочетох всичко публикувано в темата за него.Ако има някой с по скорошни впечатления ,моля да сподели.благодаря предварително!

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте,момичета Simple Smile
Плануваме да си направим почивка в Турция в периода 12-18 май ,но се чудя дали ще е достатъчно топло и температурата на водата как е през този период на годината,понеже сме с дете и както знаете те са луди на тема плаж и водни забавления Simple Smile За първи път ще почиваме в Турция .Чудим се към коя дестинация да се насочим ,Кушадасъ или Мармарис.Моля ви препоръчайте ми хотел от които сте останали доволни.Бюджета ни е около 1000-1100 лв  за тримата.Ще пътуваме с колата и затова искаме да е нещо по близко Simple Smile)) Наши приятели бяха миналата година във Аква  Фентази и бяха много доволни,но ако имате време споделете и вашите впечатления и препоръки,насоки за да намеря добър хотел.Също така ако споделите и подходящ маршрут също така ще ми е в полза.Гледах старите теми но тотално се обърках Sad Благодаря на всички които ще се отзоват.Хубав и слънчев ден.
Според мен не е подходящо времето. Няма смисъл да биете толкова път и да гледате морето като бедни роднини. За бюджета ви бих ви посъветвала да отидете в началото на октомври в Мармарис. Водата е чай, времето лятно и топло и цените са чувствително надолу. Кушадасъ лично на мен въобще не ми харесва като курорт. Даже няма база за сравнение с Мармарис.

# 320
  • Мнения: 1 710
Явно трябва да се насочим в друг период да е почивката там Sad Вие кои месец сте си избрали и бихте ми препоръчали като топло време и цена?
Детето ни е на 7 години и бюджета ни е само за хотела които искаме да бъде ол инклузив пакет .
Ако може също така да ме насочите колко горе долу като сума ще ни трябват за такси по магистралите до Кушадасъ.

За да бъде пълноценна почивката ви и да се радвате и на морето, и на басейните има няколко варианта:
- Отивате в Кушадасъ или друг курорт на Егейско море в средата на юни или в средата на септември. През този период за хотелите, които ви предложих, ще са ви необходими около 1300 лв. за 6 нощувки.  Лошото е, че това е предпочитаното от всички време за почивка и има вероятност да не намерите свободни стаи. Добрата новина е, че с повечко ровене из резервационни сайтове можете да намерите и по-ниска цена от 1300 лв. Това е приблизителната сума ако резервирате през български турагент.

- Друг вариант е да преглътнете 250-300 км повече и да отидете в района на Анталия в последните дни на май и първите на юни или в края на септември. Там, пак за около 1300 лв. могат да се намерят страхотни хотели. Ето няколко от тях за сравнение:
VONRESORT GOLDEN COAST - комплекс тип холидей вилидж, с хубав аквапарк и хубав плаж.
CLUB HOTEL TURAN PRINCE WORLD - огромен хотел и аквапарк и лунапарк.
KAMELYA WORLD - страхотен комплекс, включващ два хотела и клубна част. Разположен е на най-хубавия плаж в Анталия.
Хубавото на този вариант е, че хотелите са топ, имат много развлечения за деца и няма начин да не ви харесат. Лошото е, че пътя е по-дълъг и че 1300 лв. е абсолютния минимум за 6 нощувки за посочените хотели. Могат да се намерят и по-евтини, напълно приемливи хотели, но не си заслужава да се бие толкова път за тях.

- Последния вариант е да отидете в Егейските курорти съвсем в края на септември. Плюсът на този вариант е, че цените падат и могат да се резервират по-хубави хотели на по-приемливи цени, а също и че морето е топло. Минусът е, че водата в басейните е студена и има опасност от дъждовни дни.

# 321
  • Мнения: 253
Момичета,вие всички ли резервирате през туристически  оператори?Така ли е най изгодно и най сигурно,че хич не съм наясно Relaxed.През тях не излиза ли много по -скъпо? Дайте съвет моля ви Simple Smile
Благодаря ви предварително

# 322
  • София
  • Мнения: 1 839
най-сигурно е да резервираш през хотела Peace При толкова фалирали тур оператори и при българското законодателство, където потребителят винаги е прецаканата страна през бълг. туроператор си е несигурно.
Сега пишещите във форума представители на агенции отново ще нададат вой до небесата Joy
През хотелите в повечето случаи е и по-евтина резервацията.
Общо взето ако трябва да обобщаваме най-скъпо е през бълг. тур оператор.
Но колкото повече наближава сезона толкова повече изборът от хотели се ограничава и толкова повече цените стават високииии високииии.
За този сезон мисля, че вече си закъсняла с търсене на добри цени за добри хотели.
Най-евтините цени за летния сезон директно през хотелите са в дните от 25 декември до 1 януари. Затова смело резервирай тогава директно в хотела, че няма тур оператор български или чуждестранен, който да може да ти даде такава цена Peace
Казвам го от личен опит, а не защото съм го чул или прочел някъде Simple Smile

# 323
  • Мнения: 253
най-сигурно е да резервираш през хотела Peace При толкова фалирали тур оператори и при българското законодателство, където потребителят винаги е прецаканата страна през бълг. туроператор си е несигурно.
Сега пишещите във форума представители на агенции отново ще нададат вой до небесата Joy
През хотелите в повечето случаи е и по-евтина резервацията.
Общо взето ако трябва да обобщаваме най-скъпо е през бълг. тур оператор.
Но колкото повече наближава сезона толкова повече изборът от хотели се ограничава и толкова повече цените стават високииии високииии.
За този сезон мисля, че вече си закъсняла с търсене на добри цени за добри хотели.
Най-евтините цени за летния сезон директно през хотелите са в дните от 25 декември до 1 януари. Затова смело резервирай тогава директно в хотела, че няма тур оператор български или чуждестранен, който да може да ти даде такава цена Peace
Казвам го от личен опит, а не защото съм го чул или прочел някъде Simple Smile


Много,много ти благодаря Роже Simple Smile

# 324
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Роже, сигурно си прав, но в нашия случай не беше така. Туристическата агенция ни даде най-добрата цена. Гледах в различни букинг сайтове тогава и включително писах на хотела, но не получих по-ниски цени.

# 325
  • Мнения: 253
Роже, сигурно си прав, но в нашия случай не беше така. Туристическата агенция ни даде най-добрата цена. Гледах в различни букинг сайтове тогава и включително писах на хотела, но не получих по-ниски цени.



Здравейте,видях че сте от Бургас Simple Smile Може ли да споделите през коя агенция сте си направили резервацията Simple Smile

# 326
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Ние сме от 19.05 в Алания- децата ни са 14+ а там все още се водят деца.

Здравейте, Roksy 11,  може ли да споделите в кой хотел сте в Алания от 19.05? Благодаря

# 327
  • Мнения: 41
Ние сме от 19.05 в Алания- децата ни са 14+ а там все още се водят деца.

Здравейте, Roksy 11,  може ли да споделите в кой хотел сте в Алания от 19.05? Благодаря
Ефталия оушън

# 328
  • Мнения: 253
Момичета,последно ви досаждам RelaxedПрепоръчайте ми хотели в Анталия ,моля от които сте доволни и да има забавления за деца Simple Smile

# 329
  • Мнения: 382
На предната страница Марги е отговорила точно на такова питане.

Общи условия

Активация на акаунт