какъв доход трябва да имат двама души за да се решат да имат дете

  • 12 734
  • 208
  •   1
Отговори
# 75
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ако чаках да се почувствам добре материално за да имам дете,щях да си остана без.
Те децата са по важни от всичките пари на света .
но колкото и да са все не стигат

# 76
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Ами тука четох че една мама купувала обувки за по 50лв и доход от 1500 едва стигал Rolling Eyes Като стане дохода 3000 ще купува по 100 лв и пак ще се оплаква.
А и доколкото разбирам темата не е да имам ли второ дете, а да имам ли изобщо дете на този етап. Ами аз ще ти оговоря - НЕ. Човек който си задава този въпрос още не е готов да дели залъка си с друг, пък бил той и от неговата кръв. Когато желанието стане достатъчно силно, този въпрос ще отпадне.


 newsm10
Много точно казано! Когато разбрах че съм бременна въобще не се сетих колко пари ще ми трябват за да го гледам! И сега когато парите ни са по-малко от преди (заради големия ни заем) страшно много искам още едно дете!

# 77
  • Мнения: 6 167
 с 3000 евро мисля, че ще се оправим , защото не плащаме наем и не изплащаме нищо.

иначе не вярвам във взаимовръзката доход-бебе т.е стремя се да не мисля за тази страна на в-са. я виж ромите, нямат доходи , а имат по 10 деца.
отглежда се дете и с 200 лв. доход за 3членно сем. ( пример приятелка моя, живееща в Люлин).

# 78
  • Мнения: 268
много ви благодаря за отговорите,от мненията тук разбрах 4е 4овек може да отгледа дете и с малко и с пове4е,кога колкото има,важното е да има любов и разбирателство! Flutter

# 79
  • Мнения: 1 854
Според мен вьпроса би трябвало да е какьв приблизителен разход средно изисква отглеждането на дете. Под приблизителен разход имам предвид сбор сьставен от неизбежни харчове, като например раждане, бебешка козметика и храна, тоалетни принадлежности, ясла и прочие.Както някой мами са писали, след раждането идват и по-добри и надеждни дни така, че да се взираме в далечното бьдеще, ако сегашното не е много розово....няма голям смисьл, тоест не води до големи надежди.
Майка ми преди да се омьжа винаги ми е казвала....ако не искаш да се омьжиш поне отгледай едно дете...ще се оправим някакси, а жената е пенсионерка от дьлги години.
Кьсмет с решението, в живота понякога се получава и така, че семейства, които имат достатьчен доход не могат да имат деца!

# 80
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми сега става на една годинка, а от момента, когато забременях до сега доходите са ни се меняли много. Изпадали сме в моменти, когато мъжа ми не е работил и сме били само със 160 лв., но в следващия момент работи за 1500лв.
Сега доходите не са ни достатъчни (600лв.) за живота, на който сме свикнали, но още няколко месеца и аз ще започна работа и нещата ще се оправят.
Варианта да имате достатъчно пари за един сносен живот е мъжа ти да изкарва много, или ти да оставиш детето на някой да го гледа и също да започнеш работа (това обаче не всеки път е постижимо).
Ние никога не сме разчитали на финансова подкрепа от никого. Както обаче няма да взема пари, така и няма да ангажирам някого с моето дете, за да работя. Това си е мое решение и ще чакам детето да тръгне на ясла и чак тогава ще работя. Когато се случи това ще сме си добре с финансите.
Много важно е и в собствено жилище ли живеете или под наем. Ние живеем в собствено жилище и ако трябваше да даваме 200 лв. за наем сигурно до никъде нямаше да стигнем.
Лизингите, които изплащате ще свършат докато забременееш, родиш и
 детето започне да има нужда от повече средства, защото в самото начало те изобщо не са много.

Накрая ще завърша с това, което много от изказалите се до сега са ти казали - ако искаш дете, давай! Начин и средства се намират. Веднъж повече, веднъж по-малко, но никога не може да си сигурен какво ще ти се случи в бъдеще. Нека това да не е пречка за бебеправенето.

# 81
  • Мнения: 3 360
silviya.v Подкрепям с двете ръце!Точно така си е-не се знае какво ти "готви"Съдбата за утрешния ден!Не оставяй материалните неща да вземат превес!
Успех и късмет!

# 82
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ами тука четох че една мама купувала обувки за по 50лв и доход от 1500 едва стигал Rolling Eyes Като стане дохода 3000 ще купува по 100 лв и пак ще се оплаква.
А и доколкото разбирам темата не е да имам ли второ дете, а да имам ли изобщо дете на този етап. Ами аз ще ти оговоря - НЕ. Човек който си задава този въпрос още не е готов да дели залъка си с друг, пък бил той и от неговата кръв. Когато желанието стане достатъчно силно, този въпрос ще отпадне.


Само едно уточнение,

аз съм мамата, която купува обувки от по 50 лв., НООООоооо не се оплаква никъде, само споменава какво прави!

Моля, недейте да преиначавете думите на която и да е от нас!

# 83
  • Мнения: 1 202
Истината е една,че за да родиш наистина ти трябват доста парички.Но ако чакаш да дойде това време когато според теб ще имаш достатъчно пари за да си позволиш да имаш дете ще се окаже ,че времето е отлетяло неусетно и ще съжаляваш за твоето решение да чакаш.Затова се решаваш и каквото стане.Ще видиш,че като дойде малкото човече  пари ще се намерят за всичко.
Наистина няма по голяма радост от децата. Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 361
ако чакаш да съберете пари или да дойде момента; винаги ще излиза нещо и така все ще го отлагате; при нас го отлагахме 7г Confused - не прави тази грешка  Naughty когато се роди всичко ще си дойде на мястото и все ще се отгледа; ние имаме ипотека и 3 заема и само таткото остана да работи - помщ от никаде; аз съм по майчинсво

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ами тука четох че една мама купувала обувки за по 50лв и доход от 1500 едва стигал Rolling Eyes Като стане дохода 3000 ще купува по 100 лв и пак ще се оплаква.
А и доколкото разбирам темата не е да имам ли второ дете, а да имам ли изобщо дете на този етап. Ами аз ще ти оговоря - НЕ. Човек който си задава този въпрос още не е готов да дели залъка си с друг, пък бил той и от неговата кръв. Когато желанието стане достатъчно силно, този въпрос ще отпадне.


Само едно уточнение,

аз съм мамата, която купува обувки от по 50 лв., НООООоооо не се оплаква никъде, само споменава какво прави!

Моля, недейте да преиначавете думите на която и да е от нас!
Ами те хубавите обувки са по толкова, че и по-скъпи...според мен 50 лв. не са чак толкова много newsm78
  А иначе по въпроса: според мен човек трябва да се почувства готов за бебе,но не прекалено късно...При мен стана така-неподходящи връзки, квартири,смяна на местожителство/3 пъти Shocked/, напрегната работа...и все някак нямаше време за бебе. Когато всичко се оправи и се появи нашият татко бях на 33 години. Започнахме опити, но не ставаше.Така 4 години... Сега започваме "борба" за второ бебе, но наистина е трудно, защото имам хормонални проблеми и забременяването при мен е сложна работа...
 Гледането на бебето наистина изисква пари, но зависи как ще се гледа. До преди месец бяхме с детегледачка и на пюрета Хипп и това ми костваше 600 лв. на месец. Тръгна на ясла и сега плащам 20 лв.  Всеки си избира как ще гледа бебето. А може да се напазарува почти всичко от форума-мамите са страхотни Wink

# 86
  • Мнения: 6 472
Не съм се съобразявала с дохода. За децата пари винаги се намират, а ако почне да се чака, удачния момент все не идва.

# 87
  • Мнения: 609
да създадеш дете е отговорно, трябва прърво да си способен да се грижиш за себе си и след това и за него. мисля, че трябват поне 1000лв. на месец

# 88
  • София
  • Мнения: 7 242
А защо смятате, че да имаш или да нямаш дете опира най-вече до доходите?
На това му се вика "Да си правиш сметката без кръчмаря".
Когато с мъжът ми сключихме брак през 98 г., решихме да имаме 3 деца. Сега, 8 г. по-късно имаме само едно, а не сме спирали да "работим" по въпроса. Но аз съм безкрайно благодарна и за него.
Разбира се, важно е да можеш да осигуриш някакъв стандарт на детето си, но как ли би се почувствала жена, отлагала майчинството си години наред поради не до там добро материално състояние, която открива, че има проблем, изискващ дълго лечение, а времето, през което все още може да стане майка, уви, е малко.

# 89
  • Мнения: X
Както виждам болшинството вече са ти отговорили:Не са парите фактора който да определя дали е дошло времето за дете.НЕ Е дохода определящият в случая,а желанието....Дете се гледа основно с желание и любов...и всичко друго вече зависи от възможностите.Бабите ни са го казали"Може и с 2,може и с 200".Е,хубаво е,ако можеш и разполагаш с повече,но това едва ли ще направи детето ти по-щастливо.
Казвам ти го от позицията на човек минал през доста различни/във финансово отношение/ етапи през живота си...Е,сега сме в най-мизерния си период,но пък сме щастливи и въпреки,че още не се родило второто,вече мислим за трето дете.Не сме безотговорни-просто знаем какво е да нямаш и да даваш парите си за лекари и лекарства....Е,преценихме,че е по-добре за децата да ги даваме..

Общи условия

Активация на акаунт