Паническо разстройство - 32

  • 77 803
  • 733
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 17
Lovely, моите атаки са траели по цели седмици без да спират! Постоянен световъртеж, повръщане, неспане.... болки. Спомням си, че таванът ми се въртеше. Изправех ли се сякаш залитах. Стигна се дотам, че да не мога да се изкъпя права. Трябваше да се придържам за стената.  Първите ми паник атаки бяха ужасни. Явно и моят уплах отделно е допринесъл за продължителното действие на паниката. Но от такива физически неразположения  можех да се измъкна единствено с АД. Беше ми нужен АД, за да мога да ходя нормално, а не като пияна; да се стабилизирам дотолкова, че да съм в състояние да обърна внимание на психиката си. 
Сега, когато паниката е отново тук след няколко години ремисия, не съм прибягвала до АД, но вземам Празепам(бензодиазепин) и в същото време ходя на психолог. Старая се да ограничавам хапчетата до минимум, но когато се налага, вземам.

# 151
  • Мнения: 4 406
Лъвли, така е, увеличават се дозите. А трябва ние да си ги намаляваме. Уж казвам, идва лято, слънце, но жегите много зле влияят на ЦНС. От преход по била за два дни съм се връщала с такова ПР. Психиатърът - по ниското в горичката, е като гледам тези върхове над мен нали ми трябват успокоителни.
Аз нали до октомври 30 години бях в София, направо с този транспорт изпадах в нервна криза, на работа все пеш си ходех, е то 1 час беше, и навръщане и фитнес. То тогава не ми трябваха приспивателни.

Всички ми казват - стой си на борсата, 600-700 лв. се дава много рядко в Благоевград, а заплатите са минималните.
Ами ще си стоя на борсата, разходки, фитнес, планини....

# 152
  • Мнения: 232
Рената, как добре те разбирам идея си нямаш. Аз затова получавам ПА на интервютата. Само като си представя как ми висва шеф и колеги на главата, докато аз правя нещо и ми прилошава. Аз съм иначе същата. Треперят ми ръцете ако ме гледат, чак мишката не си уцелвам, гласа ми трепери. Адски кошмар. Не знам това кога отминава. След като свикнеш може би, но и естеството на работата е проблем при някои от нас. При мен грешките струват пари и винаги се работи в кратки срокове и под напрежение. Това вече май не мога да понеса, след като се обзаведох и с ПР и трябва да мисля как ще сменям професията или изобщо какво ще работя.
lovеly и при мен грешките струват пари и нерви.А допуснеш ли такива се почва едно викане по теб.Опитвам да свикна,но ми е много трудно.Просто пффф постоянно се притеснявам да не съм сбъркала,а нервите и стреса естествено играят лоша шега и грешиш.Оххх отчайвам се,не искам да оставам пак в къщи,но и този стрес там няма свърши добре,нито ще го понеса дълго.

# 153
  • Мнения: 2 053
*Sima*, леле, седмица криза...ти ме уби. Аз едвам издържам по един ден да съм в криза и искам вече да се самоубивам и какво ли не. Ако стигна до седмични кризи, това ще е вече дъното. Радвам се, че сега не си чак толкова зле. Значи и ти все пак взимаш успокоително. Е, ще си бъдем наркомани явно, това ни е съдбата. Дано се справиш с психолога, искрено ти го желая и после да захвърлиш всички хапове.
Обаче аз за себе си не знам как ще стане без хапове, ама изобщо не знам.

Аз след всяка криза почвам да заспивам, ама некотролируемо да заспивам, дори и ако е някъде навън. Това случвало ли ви се е? Странно е, все едно имам някъв проблем с мозъка...

Джери, разбира се, стой си на борсата и не се занимавай с идиоти. Дай си я тая почивка, заслужила си я. Ще мислиш после какво да правиш. За градския транспорт и аз гледам да го избягвам максимално, но не става винаги. Оня ден с метрото пак пътувах от първа спирка, а там става някакъв митинг винаги. То София вече си е митинг навсякъде де, тълпи от хора се мъкнат нагоре-надолу. И е много тежко за такива като мен, които искат колкото се може по-малко хора да виждат. Все едно съм в Токио, само тъпкачи в метрото още нямаме.

renatta, ще сменяме попрището с теб май. На такова ми прилича. Но какво ще правя аз идея си нямам. Че и имам изискване да е работа без стрес, спокойна. То всеки иска такава и къде ще я намеря не знам. Преди месец бях във Велинград и имаше там едни магазинчета в центъра, стояха си жените най-спокойно, мине един човек на час...викам е тука оставам. Ей такова нещо ми трябва. А не постоянно - срокове, бюджети и т.н.

# 154
  • Мнения: 1 908
Момичетата предстои ми ходене в Истанбул и децата много искат да посетим аквариума но мен малко ме е страх защото имам фобия от тунели и тесни пространства дали ако се натъпчам с Ривотрил ще се справя . Така преди години се преборих и качих на корабче с помоща на Ривотрил и изживяването беше супер

# 155
  • Мнения: 232
*Sima*, леле, седмица криза...ти ме уби. Аз едвам издържам по един ден да съм в криза и искам вече да се самоубивам и какво ли не. Ако стигна до седмични кризи, това ще е вече дъното. Радвам се, че сега не си чак толкова зле. Значи и ти все пак взимаш успокоително. Е, ще си бъдем наркомани явно, това ни е съдбата. Дано се справиш с психолога, искрено ти го желая и после да захвърлиш всички хапове.
Обаче аз за себе си не знам как ще стане без хапове, ама изобщо не знам.

Аз след всяка криза почвам да заспивам, ама некотролируемо да заспивам, дори и ако е някъде навън. Това случвало ли ви се е? Странно е, все едно имам някъв проблем с мозъка...

Джери, разбира се, стой си на борсата и не се занимавай с идиоти. Дай си я тая почивка, заслужила си я. Ще мислиш после какво да правиш. За градския транспорт и аз гледам да го избягвам максимално, но не става винаги. Оня ден с метрото пак пътувах от първа спирка, а там става някакъв митинг винаги. То София вече си е митинг навсякъде де, тълпи от хора се мъкнат нагоре-надолу. И е много тежко за такива като мен, които искат колкото се може по-малко хора да виждат. Все едно съм в Токио, само тъпкачи в метрото още нямаме.

renatta, ще сменяме попрището с теб май. На такова ми прилича. Но какво ще правя аз идея си нямам. Че и имам изискване да е работа без стрес, спокойна. То всеки иска такава и къде ще я намеря не знам. Преди месец бях във Велинград и имаше там едни магазинчета в центъра, стояха си жените най-спокойно, мине един човек на час...викам е тука оставам. Ей такова нещо ми трябва. А не постоянно - срокове, бюджети и т.н.
Ами така ще е lovely ,аз уж спокойна работа търсех,уж за това я и започнах тази,работата е приятна дори,ноо много стрес и напрежение се внася някак.Постоянни крясаци,и прехвърляне на вина от този,на онзи.С тези неща не мога да сеикна,направо топка застава на гърлото ми.Иначе,аз имам огромно желание да работя нещо спокойно,дори и за по малко пари да е,но да умам свободно време и да не ме товари толкова психически,но трудна работа е това с намирането на такава.Ходиш на интервюта и навсякъде ти обясняват спокойно е  ,лесно е ,пък почваш и почва едно мачкане.

# 156
  • Мнения: 350
Момичетата предстои ми ходене в Истанбул и децата много искат да посетим аквариума но мен малко ме е страх защото имам фобия от тунели и тесни пространства дали ако се натъпчам с Ривотрил ще се справя . Така преди години се преборих и качих на корабче с помоща на Ривотрил и изживяването беше супер

Не е за хвалене,но аз с негова милост РИВОТРИЛА😀
обиколих света.Ако не беше той,щях да обиколя световните болници🐒🙆.

# 157
  • Мнения: 1 908
Аз принципно Ривотрил пия рядко при нужда, но при пътувания ми е пръв помощник и се справя чудесно

# 158
  • Мнения: 415
Момичетата предстои ми ходене в Истанбул и децата много искат да посетим аквариума но мен малко ме е страх защото имам фобия от тунели и тесни пространства дали ако се натъпчам с Ривотрил ще се справя . Така преди години се преборих и качих на корабче с помоща на Ривотрил и изживяването беше супер
Аз мисля, че там ще ти е интересно преживяване и нищо няма да ти стане. Просто сега го мислиш предварително. Защо не опиташ без, но си носи в чантата за всеки случай, ако те “хванат лудите” Simple Smile

# 159
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Пиете ли нещо специално за замяйването и световъртежа? При мен е като пропадане на пода под мен за секунди. Имам и шипове, вероятно е от тях. Питам за разни от рода на вестибо, бетасерк...

# 160
  • Мнения: 5 459
Нежи, пробвай с вертигохил. Хомеопатично е и е много добро за световъртежи.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 549
Пиете ли нещо специално за замяйването и световъртежа? При мен е като пропадане на пода под мен за секунди. Имам и шипове, вероятно е от тях. Питам за разни от рода на вестибо, бетасерк...
Нежи, а каза ли ти някой док дали може да е от шипове наистина, защото и аз имам такива усещания

# 162
  • Мнения: 4 406
Комшийката от шипове беше така. Аз си знам, че е от ПА и удрям успокоително.

Дани, ще те замаят емоциите и няма да усетиш нищо.

Аз вече съм човек, т.е. в рамките на нормалното. Абе в рамките на нормално лудите Innocent

# 163
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Пиете ли нещо специално за замяйването и световъртежа? При мен е като пропадане на пода под мен за секунди. Имам и шипове, вероятно е от тях. Питам за разни от рода на вестибо, бетасерк...
Нежи, а каза ли ти някой док дали може да е от шипове наистина, защото и аз имам такива усещания
Преди време правих снимка на шийни прешлени и вс е в шипове. Беше ми изписала вякакви хапчета, ама не помня какви... А дали е от тях или от друго, май никой не може със сигурност да каже.

# 164
  • София
  • Мнения: 1 549
Аз пиех бетасерк 1 месец, имаше минимален ефект, но ако са ти го изписали пробвай. Тогава го пиех в комбинация с милгама и ако не ме лъже паметта едно акутил.

Общи условия

Активация на акаунт