Високи стойности на ЧХГ

  • 4 133
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 701
Здравейте, момичета! Simple Smile

Днес бях на преглед при гинеколог и съм малко притеснена. Confused
Бременна съм в 3-4 седмица и когато това се установи, лекарката ми реагира доста резервирано. На ехографа (вагинален) се виждаше околоплоден сак, без ембрион. Стойностите на ЧХГ (измерени вчера) са над 2000 и това видимо притесни лекарката ми, но не ми обясни защо. На преглед съм отново на 10 април.

Понеже нищо не разбирам и съм малко в паника, може ли да ми кажете: трябва ли да се притеснявам заради все още невиждащото се ембрионче и заради високите стойности на ЧХГ?

Благодаря предварително! Hug

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Отиди на друг лекар,който ще ти обясни.Така или иначе в такива ситуации повече от едно мнение е задължително

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нормата на ЧХГ за 5 г.с. е до над 7000, така че не виждам това да е притеснително. Ето
http://bremennost.bg/hcg-stoinosti.html
Може да са близнаци и да не ги е видяла, рано е още. При близнаци стойностите са двойни.
Аз също бих потърсила второ мнение, вместо да се притеснявам до 10ти.

# 3
  • София
  • Мнения: 701
Благодаря, момичета, ще послушам съвета ви и още утре съм на друг лекар за второ мнение. Hug

Иначе, savina_33, според таблицата, за четвъртата седмица трябва да е до 426 и за завишените стойности навсякъде пише, че или издава проблем, или е многоплодна бременност. Но утре ще имам яснота. Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 5 466
Не се шашкай,ембрионче се вижда при чхг над 2 000 и то с добра апаратура.
 Аз бях с близнашко чхг,доста високо беше за седмицата в която трябваше да бъда.После на биохимимния и бета чхг-то ми беше в небесата.Имам здраво момченце на годинка.
 Иначе пусни едно чхг след 48 часа,ако се удвоява ,всичко е наред.

# 5
  • София
  • Мнения: 701
Не се шашкай,ембрионче се вижда при чхг над 2 000 и то с добра апаратура.
 Аз бях с близнашко чхг,доста високо беше за седмицата в която трябваше да бъда.После на биохимимния и бета чхг-то ми беше в небесата.Имам здраво момченце на годинка.
 Иначе пусни едно чхг след 48 часа,ако се удвоява ,всичко е наред.

Днес си пуснах второ ЧХГ (общ бета ЧХГ) и в рамките на 48 часа от 2861 се е повишило до 6251.

Прегледът ми е следобед, така че все още нямам второ лекарско мнение! Blush

# 6
  • София
  • Мнения: 5 466
Не се шашкай,ембрионче се вижда при чхг над 2 000 и то с добра апаратура.
 Аз бях с близнашко чхг,доста високо беше за седмицата в която трябваше да бъда.После на биохимимния и бета чхг-то ми беше в небесата.Имам здраво момченце на годинка.
 Иначе пусни едно чхг след 48 часа,ако се удвоява ,всичко е наред.

Днес си пуснах второ ЧХГ (общ бета ЧХГ) и в рамките на 48 часа от 2861 се е повишило до 6251.

Прегледът ми е следобед, така че все още нямам второ лекарско мнение! Blush
Супер е!Всичко ще е наред,пиши като мибе прегледа

# 7
  • Мнения: 5 468
Иначе, savina_33, според таблицата, за четвъртата седмица трябва да е до 426 и за завишените стойности навсякъде пише, че или издава проблем, или е многоплодна бременност. Но утре ще имам яснота. Heart Eyes

Ако имаш закъснение(а ти вероятно имаш), значи си бременна в 5та или в 6та гестационна седмица, а не в 4та Hands V

# 8
  • Мнения: 1 174
Бременност с бременност не си приличат. Изчакай си прегледа нява смисъл да ходиш да правиш ново изследване... На този етап е нормално да не се види добре сакчето с ембриона. Все повече бъдещи майки искат да видят/разберат дали всичко е наред, едва ли не от сливането на сперматозоида с яйцеклетката. Високото ЧХГ си е добър знак.

# 9
  • София
  • Мнения: 701
Благодаря, момичета! Hug
И второто мнение е, че нарастващото ЧХГ е добър знак. Да се надяваме, че всичко ще е наред! Blush
Знам, че съм нетърпелива. Просто съм още в лек шок (в положителен смисъл, разбира се!) и нищичко не знам още Bowtie

Общи условия

Активация на акаунт