Вит. А и вит. Е (извадено от седмичната тема) *Б*

  • 18 106
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Svetli, дано да се хване здраво бебока за 9 месеца!

Пий и ВИТАМИН Е или ТОКОФЕРОЛ - предпазват от ранен аборт!

Стискам ти палци!

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 07:44 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Svetli, дано да се хване здраво бебока за 9 месеца!

Пий и ВИТАМИН Е или ТОКОФЕРОЛ - предпазват от ранен аборт!

Стискам ти палци!

Какво е ТОКОФЕРОЛ? За пръв път го чувам  Embarassed

# 2
  • Мнения: 686

Какво е ТОКОФЕРОЛ? За пръв път го чувам  Embarassed

витамин Е

ето линк: http://adipharm.com/product.php?l=bg&n=44

аз след овулацията този месец пия всеки ден по 1

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
sunlight и аз пия вит Е, даже имам съмнения че заради него ми се регулира нередовния цикъл... ама аз не го пия само след овулация, ами започвам седмица преди нея и така до лелка. Гинеколкожката ми каза да го пия без да уточнява кога и аз си го самоназначих. Обаче го спирам от време на време, че да не го предозирам.

# 4
  • Мнения: 2 123
Аз знам,че вит.Е се пие през първата половина от месечния цикъл
 newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 35 935
Аз знам,че вит.Е се пие през първата половина от месечния цикъл
 newsm78
И аз  newsm78  Пия го от 1 до 15-16 ден , докато засека овулация.
И така месец, след месец.....

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Аз знам,че вит.Е се пие през първата половина от месечния цикъл
 newsm78
Аз пък пиех до ову вит. А и после до цикъл вит.Е Grinning
Благодаря за пожеланията ви момичета вчера.
И честит ви 24-ти май   bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 35 935
Жабче, защо се чудиш на отговора ми. Grinning
Пия вит.А  и Е  задължително от 1 до 15 ден, след това, ако искам пия само вит.Е.
Но А и Е пия през месец./защото  го вземам  от доста време /3-4 год/.
Когато не   го пия   - вземам напр. бета-каротин или лецитин и т.н. все за плодовитост Wink.
пенелопа  spoko не се ядосвай
Честит Празник на всички
  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Здравейте и от мене и честит празник! Аз не работя днес, но пък си имам достатъчно задачки за изпълняване, а и чуждите ни партньори работят, та току хвърлям по някой поглед в служебния мейл.

Пенелопа радвам се че си по-добре  spoko Надниквай по-често при нас Wink

Денис ми чудя се аз, защото реших че пак нещо не правя както трябва  Blush То не че като правя други неща правилно е взело та станало де  Tired Реших да ви препиша листовката на вит Е, която имам:

"Всяка капсула съдържа:
- Витамин Е - 100 мг
- Соев лецитин - 20 мг
- Слънчогледово масло - до 250 мг
Действие:Витамин Е е мощен антиокислител, потискащ образуването на пероксиди при обмяната на ненаситените мастни киселини и липидите и пречи на окислението на мастноразтворимите витамини А, К и Д, съхранявайки ги за организма. Витамин Е е известен като витамн на размножението и неговото действие се свързва главно с функциите на половите жлези, но също така той има мого силно въздействие върху мембраните в организма - клетъчни и субцелуларни. Много важен е витамин Е за обмяната на белтъците и на нуклеиновите киселини, а и активността на редица ензими е свързана с токоферола. Витамин Е благоприятства функцията на напречнонабраздената мускулатура, включително и на миокарда. Като мощен антиокислител има важно значение за предпазване на организма от злокачествени образувания.
Лецитин: За голямата биологическа важност на лецитина говори фактът, че на тази субстанция са богати мозъкът, половите жлези, надбъбреците и др есенциални органи. Свързан с простите мазнини и холестерола, лецитинът улеснява тяхната резорбция, разтваряне, транспорт и окисление.
Приложение: За профилактика и лечение на:
1/ Сърдечно-съдови заболявания и смущения в периферното кръвообращение; артериална хипертония; атеросклероза; стенокардия и инфаркт; исхемична болест на сърцето; мозъчно-съдова болест и инсулт;
2/ Обменни заболявания - затлъстяване, диабет, чернодробна стеатоза, хиперлипопротеинемия;
3/ Заболявания на половата система:
- стерилитет
- полова слабост
- заплашващ аборт
4/ Превантивно за повишаване имунната устойчивост на организма, намаляване опасността от развитие на ракови заболявания.

Дозировка:
1/ За профилактика: по 1-2 капсули дневно в продължение на 2-3 месеца, следвани от 1-2 месеца почивка и отново вклщчване до три курса. При нужда курсовете могат да се повторят.
2/ За лечение: три пъти дневно по1-2 капсули, като се съблщдават указанията на лекар."

Моите витамини са на Фитофарма, 60 капсули в една кръгла кутийка.

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 16:17 от Жабче

# 9
  • София
  • Мнения: 35 935
Жабче
Аз пия Лецитин по 1200мг.дн. , а вит.Е по 800.
Когато пия Геритамин, вземам 400мг  вит.Е
Е , не че е станало нещо  Wink , но от както пия тези високи дози, БТ е супер, прогестерона винаги ми е на горна граница.
Пия и други неща разбира се. newsm78

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Денис аз системно пих вит Е /по 100 мг дневно/ само последния цикъл и графиката на БТ наистина беше супер, най-хубавата откакто съм започнала да меря, но пък бременност пак нямаше да му се не види. Този цикъл мисля пак да пия, от вчера започнах, защото моят цикъл е дълъг и овулацията ми е около 20ти ден.

Иначе преди месеци съм пила герикапс до овулация и после ги спирах заради вит А. Цикълът ми преди да започнем бебеправенето беше много неритмичен, с различни дължини стигащи чак до 53 дни понякога. Обаче откакто пия витамини /имам впредвид фолиева киселина, вит А и вит Е/ се спря категорично на 34 дни вече 5 цикъла. Е, като изключа един ановулаторен от 31 дни, заради който всъщност започнах редовно да приемам вит Е.
А не се ли предозира като се пие така редовно, аз от това се притеснявам?

Дафити
нали знаеш, докато няма лелка - има надежда  Wink Стискам ти палци!

# 11
  • София
  • Мнения: 35 935
Жабче Герикапс пия през 1-2 месеца ,вече 4 година , по съвет на мамолог. Понякога и 2 поредни месеца.
Опасно е, ако се предозира вит.А , но данни за хипервитаминоза при вит.Е, няма.
Големи дози(Е), са тези над 800-1000мг. дневно и то приемани за много дълъг период /и пак няма данни за увреждания/.
Дозата на вит.А  в герикапса е добра, не е висока. Висока беше в Геритамина, мисля 3 пъти по-висока, те и затова го спряха.Там пък вит.Е беше ниско.
А толкова пък Геритамин съм изпила  ooooh!
След като така добре се отразяват на МЦ, не спирай да ги пиеш.
А мериш ли БТ?

# 12
  • Мнения: 9 990
А вие по предписание ли ги пиете тези неща?Или просто като хранителна добавка, като витамини?Аз досега нищо не съм пила, освен фолиевата, даже се чудя вече дали да продължавам в моя случай, че често забравям. ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 35 935
А вие по предписание ли ги пиете тези неща?Или просто като хранителна добавка, като витамини?Аз досега нищо не съм пила, освен фолиевата, даже се чудя вече дали да продължавам в моя случай, че често забравям. ooooh!
Герикапса ми го изписа лекарка, акушер-гинеколог, заедно с фолиева к-на, когато казах, че искам бебе.
След това ми го препоръча мамолог/за да нямам проблем с гърдите/ каза ми да го пия през месец / или два/. Просто да правя почивки.
Всичко пия по собствена инициатива, чета и гледам да няма препокриване на някои витамини. И ги редувам /най-вече мастноразтворимите/.
Трябва да се внимава и да не се приемат безразборно.
Аз съм сигурна в знанията си и не се притеснявам. Wink
 

# 14
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Пенелопа вит. Е ми изписа гинеколога като ходих на профилактичен преглед преди да започнем с бебеправенето. Герикапс си самоназначих след като се порових за информация, но го пих всичко на всичко 2 пъти по 10тина дни преди овулация.

Денис меря БТ Wink Кликни на лентичката с калинката и ще видиш графиката от текущия цикъл + тази от миналия, когато пих вит Е. И аз съм забелязала че и Герикапса и вит Е ми влияят добре на гърдите - не ме болят преди цикъл и не стават зърнести както друг път. А БТ меря по предписание на същия гинеколог, понеже заради нередовния цикъл държеше да видим имам ли овулация. Та така по неволя още в първия цикъл, в който бебеправихме, ми се наложи да се боря с термометъра Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 35 935
 
Жабче казах ти за мен smile3555 Nerd
Та..., графиката ти е много добра. Има овулация, ЖТ функционира много добре.
Дано и този месец да е така. Wink

# 16
  • Мнения: 9 990
Добре де, може ли и аз да пия тогава, независимо дали ще продължим или не с опитите за бебе?Този Герипакс и вит, Е помагат ми се струва като ви чета за по-леко протичане на цикъла.Казвате, и че регулира .Ха-ха, Жабче, ма ние с тебе еднакви, душко-и аз мерих за първи път, само че на втори месец от бебеправенето де WinkИ мога свободно от аптеката да си го купя, нали?
Хайдееееееее, днес чакаме да НЕ им идва на някои мацки!!!!!!!Стискам палци и на краката! Praynig

И още нещо да ви попитам-много ми се иска да не меря този месец температура.Този цикъл, който мина обаче ме обърка, освен,че късна овулация, то и по принцип ми закъсня.Споменавала съм преди,че ми е редовен, обикновена на 28-29 дена, с ясно изразена фертилна ЦС около средата на цикъла.Исках да си науча ЛФ колко ми е, от миналия цикъл излиза по дълга/18-19 дена/, но според мен всичко сега беше инцидентно.Та се питам дали да не меря и този?Така или иначе знам,че няма да гоня овулация този месец и може би ще съм спокойна, как мислите?

Последна редакция: чт, 25 май 2006, 09:13 от пенелопа

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Пенелопа съвсем свободно си се продават в аптеката, те са си витамини. Пък ако ти се занимава мери БТ, тъкмо няма да си затормозена и от мисълта да не изпуснеш овулацията. Миналия МЦ все пак имаше положителен тест и затова не мисля, че това ти е нормалната дължина на ЛФ.

Дара и аз това си мислех за жегите и температурата, понеже вече 3 дни е 36.70 - 36.75, а нормално за този период от цикъла ми е 36.50-36.60.

Какво друго забелязах след приема на вит Е освен неболящите гърди - минимум ПМС, нямах така изявеното засилено бяло течение през лутеалната фаза, усетих много отчетливо пукането на фоликула, нооооо пък лелката ми разказа играта  #Crazy . Така ме боля че не знаех на кой свят се намирам, кървенето беше по-обилно от друг път и по-дълго като продължителност, придружено от съсиреци и големи парчета лигавица.

Хайде хубав ви ден   bouquet А на нечакащите - успех!  Praynig

# 18
  • Мнения: 9 990
Така, добре,че видях, че е отделна тема Wink
Значи-купих си Герикапс и прочетох в листовката-ами аз май съм имала нужда от тях бездруго.Венците ми кървят.Имам чупливи нокти.Смятам, че макар да не зная дали ще продължим с опитите за бебе точно сега, ще са ми от полза  bouquet

# 19
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Пенелопа точно така, на мъжа ми му изписаха Герикапс за кървящи венци, така че и той пие витамини. С други думи с един куршум - два заека, понеже тези витамини помагат и на спермитата.
Само внимавай с вит А, той е от тези витамини, които може да се предозират. А също така не бива да се пие след овулация ако все пак пробвате за бебе Wink , понеже има риск от увреждане на плода.

# 20
  • Мнения: 9 990
Ами аз си взех Герикапс и го започнах, смятам до ову да го пия, после почивка и после още 10 дена с началото на цикъла.Паралелно си взех вит.Е 100мг.Чудя се с фолиевата дали да продължавам само newsm78Жабче, мойто мъж обаче няма как да го накарам.... WhistlingТой ще стане подозрителен, ако разбере,че го бутам сред неможещите спермчета, той така ще го изтълкува.Чакам го да се върне от поредното фирмено поливане на сделки и хапване на корем и го емвам да слабеем.много качихме и двамата тази зима, а миналата година бяхме супер.Той като мен е предразположен и си трупа-главно шкембе.Принципно и много спортуваше, но от Нова година насам-няма кога.Та сега ще го юрна да се стяга, че и на него му е терсене.Тогава ще си започне и неговите си там витамини сам.

# 21
  • Мнения: 3 010
Здраейте, моми4ета не съм се включвала отдавна тук......, но искам да ви дам нещо, във връзка с нов продукт, съдържащ вит. А и вит. Е. Казва се Geritamin Neo. Може да прочете http://www.actavis.bg/News/Geritamine+Neo+BG.htm  Надявам се да помогна с нещо, хайде успеь на всички с бебеправенето и бебеносенето на други.

# 22
  • Мнения: 686

мойто мъж обаче няма как да го накарам.... Whistling
 

И аз моя не мога да го накарам да пие витамини. Иначе аз откакто пия витамин Е и кожата ми спря да се лющи и косата ми стана по-здрава и се надявам и за другото да помогне ...

# 23
  • Мнения: 3 376
... на мъжа ми му изписаха Герикапс за кървящи венци...

Хмм, мойте венци също са от най-кървящите. От 2 месеца пия витамин А и Е, но по отделно, не заедно, т.е до ову А, след ову Е. Обаче никакъв ефект върху венците за сега Cry Ако имате идейки как да си помогна, ще съм ви благодарна  bouquet

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Гризка той освен витамините ползва и паста за зъби Лакалут, но подобрението е минимално. Може би трябва да му изпишат антибиотици вече, има такива специални за венците....ноооо не мога да го накарам да иде ни на лекар, ни на зъболекар... Мъжка им работа  Crossing Arms

Забравих да напиша че и си жабури устата с една червена течност, която много мирише на спирт, но не съм обърнала внимание какво е  newsm78 И трите неща му изписа зъболекар. Интересното при него е, че кариеси няма, а пък все си има проблеми с венците.

# 25
  • Мнения: 9 990
Лакалут на мен ми помага.Чистя и зъбен камък веднъж годишно задължително.Жабуря от време на време с разни води-в аптеките ги има, но те са ми в тежест сутрин и вечер-все ме домързява.Та го карам само на пастата за зъби, сега и витамините Hug

# 26
  • Мнения: 3 376
Аз знам, че и Витамин Ц е срещу кървене на венците. А преди време се жабурках с една билкова вода за уста - Алсипин, и имаше много добър ефект срещу възпаление и болка във венците. Може би ще е добре и срещу кървене.

# 27
  • Мнения: X
Относно кървенето на венци-майка ми е стоматалог, та да кажа:два пъти годишно-усун и пролет се пие Ровамицин / българския вариант / или по-добре родажил -френския. Той се отлага в костта на челюста.Има подобрение, но трябва да знаете, че това е обусловено или от парадонтит, дълбока захапка и др..С една дума-окончателно лечение май няма Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 35 935
Относно кървенето на венци-майка ми е стоматалог, та да кажа:два пъти годишно-усун и пролет се пие Ровамицин / българския вариант / или по-добре родажил -френския. Той се отлага в костта на челюста.Има подобрение, но трябва да знаете, че това е обусловено или от парадонтит, дълбока захапка и др..С една дума-окончателно лечение май няма Hug
И аз знам точно това - 2 пъти в годината Ровамицин.
Моя баща повече от 10 години прилага  тази схема и няма проблеми.

# 29
  • Мнения: 9 990
Точно така, аз съм с  дълбока захапка, носех шини като малка, но ги "загубих" при едно излизане Confused

# 30
  • Мнения: 7 914
Имам един допълнителен въпрос по тази тема...
Четох за схемата до 15-16-я ден вит. А и след това до цикъл вит. Е - и ми се струва най- логична! Но въпроса де факто този 25-26-ти всъщност е овулацията, нали? Т.С. трябва да се изчака преминаването на овулацията и тогава да се започне с вит. Е , нали? newsm78


Другия ми въпрос е , може да се избегне предозирането? newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 35 935
Имам един допълнителен въпрос по тази тема...
Четох за схемата до 15-16-я ден вит. А и след това до цикъл вит. Е - и ми се струва най- логична! Но въпроса де факто този 25-26-ти всъщност е овулацията, нали? Т.С. трябва да се изчака преминаването на овулацията и тогава да се започне с вит. Е , нали? newsm78

Другия ми въпрос е , може да се избегне предозирането? newsm78
Вит.А се пие до овулацията. Вит Е може да се пие през целият цикъл.
Дозата на вит.А е около 10 000 МЕ (може и 15 000).
В Герикапса бяха 7 500 в Геритамин Нео  5 000 МЕ /може и да бъркам/
Предозирането на вит А е опасно и се избягва, като не се приема всеки месец.
Ако пиеш напр.Герикапс - пиеш го от 1 до 15 ден /когато е О,/ после пиеш само вит Е /като самостоятелен медикамент, а не поливитамин където има вит.Е/

# 32
  • Мнения: 3 376
Четох за схемата до 15-16-я ден вит. А и след това до цикъл вит. Е - и ми се струва най- логична! Но въпроса де факто този 25-26-ти всъщност е овулацията, нали?

Искаш да кажеш този 15-16ти, нали, не 25-26ти? Да, овулация е. Пиеш витамин А до ову, и след овуто Витамин Е. Макар че, както е казала Денис, Витамин Е може да се пие през цялото време. Въпросът е да не предозираш Витамин А-то и да не го пиеш след ову.

# 33
  • Мнения: 59
Аз този цикъл за пръв път пих Герикапс приблизително до 15 - я ден и като прочетох темата го спрях. Може поради тази причина да съм с късна овулация. По принцип имам ову на 8 - 10 ден. Сега съм на Токоферол по 1 дневно

# 34
  • Мнения: 3 376
Не вярвам герикапса да ти е забавил овулацията. Витамин А не се пие след ову, защото ако се предозира може евентуално да навреди на плода (шансът не е огромен, но все пак сме длъжни да вземем всички предпазни мерки). Но на самата овулация не вреди, напротив, точно за по-качествена овулация се пие.

# 35
  • Мнения: 2 673
 пожелавам на всички мноооого бебишорковци и беболини Outta Joint

# 36
  • Мнения: 7 914
Момичета мерси за отговорите!  bouquet

Гризката,
точно това имах предвид, че последните 2 месеца цикъла ми се измести на 45 дена и съответно по пътя на логиката трябва да приемам двойно повече витамини.... newsm78 Може би ще е добре да ги пия през дена а по време на фертилните дни всеки ден? newsm78

Вече от половин година пия фолиева киселина ама при нея знам, че няма опастност от предозирване! Peace

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Звездичка за фолиевата не се притеснявай....аз я пиех година преди да забременея и после още 4 месеца...дори и комбинираните ми витамини я има пак.
За вит. Е и вит.А аз ги пиех три месеца така...вит.А до ову и после до края вит.Е...Януари месец забременях  Peace
Успех на всички и внимавайте с вит.А...не бива да се пие повече от три месеца без почивка.

# 38
  • Мнения: 267
Момичета, внимавайте с тези витамини, особено с витамин А. Има много информация за него...

# 39
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
До овулация или пийте по 1 табл Герикапс, или вит.А го съчетайте и с вит.Е, защото Е способства за усвояването на А от организма. 

# 40
  • Мнения: 7 914
...Януари месец забременях  Peace

 Praynig Дай боже да те последвам!


Благодаря ви, момичета, за помощта и съветите!  bouquet

# 41
  • Мнения: 9 990
Така, може и да не е свързано точно с бебеправенето, но да се отчета и аз-започнах този цикъл с Герикапс-1 блистерче от 10 капсулки-до овулация-вчера изпих последното.Кървенето от венците ми спря още на 2-3 ден от приема.Сега продължавам с Вит. Е.Т.е, ако мога така да кажа-при мен може да има двоен ефект-хем да ми помогне за някои здравословни проблемчета, хем да ми помогне за бебе Grinning

# 42
  • София
  • Мнения: 35 935
Така, може и да не е свързано точно с бебеправенето, но да се отчета и аз-започнах този цикъл с Герикапс-1 блистерче от 10 капсулки-до овулация-вчера изпих последното.Кървенето от венците ми спря още на 2-3 ден от приема.Сега продължавам с Вит. Е.Т.е, ако мога така да кажа-при мен може да има двоен ефект-хем да ми помогне за някои здравословни проблемчета, хем да ми помогне за бебе Grinning
Аз го пия 2х1 - 1 опаковка за 10 дена.

# 43
  • Мнения: 9 990
Момичето в аптеката така ми каза-по 1 на ден, после почивка и после с новия цикъл допивам опаковката.

# 44
  • Мнения: 456
Момичета, искам и аЗ да ви попитам нещо. АЗ до преди няколко месеца пиех периодочно Центрум от А до Цинк. Но от няколко месеца пия фолиева киселина и спрях да пия Центрум ... но дали да не Започна пак? Спрях Защото ме беШе страх да не предоЗирам витамин Б, но сега се Замислям Защото в Центрум има и А и Е и т.н. но пьк от друга страна вие пишете че А се пие до овулация.... някои може ли да ми даде сьвет?  newsm78
Благодаря ви предварително.    bouquet

# 45
  • Мнения: 4 546
момичета, аз знам, че витамин А се приема само по лекарско предписание!
витамин Е не може да се предозира, така ли?

# 46
  • София
  • Мнения: 35 935
момичета, аз знам, че витамин А се приема само по лекарско предписание!
витамин Е не може да се предозира, така ли?
Не е точно така за вит.А. Него го има в поливитаминните комплекси.
Като си купиш такъв медикамент си го пиеш 1 месец, без да ти е изписан от лекар. Wink
Витамин Е може да пиеш до 800мг. всеки ден - без проблем /това е дозата, ако искаш бебе/. Ако те притеснява дозата - намаляш я.
Ако чакам лекар да ми изпише витамини, ще има да си чакам....newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 35 935
Момичета, искам и аЗ да ви попитам нещо. АЗ до преди няколко месеца пиех периодочно Центрум от А до Цинк. Но от няколко месеца пия фолиева киселина и спрях да пия Центрум ... но дали да не Започна пак? Спрях Защото ме беШе страх да не предоЗирам витамин Б, но сега се Замислям Защото в Центрум има и А и Е и т.н. но пьк от друга страна вие пишете че А се пие до овулация.... някои може ли да ми даде сьвет?  newsm78
Благодаря ви предварително.    bouquet
Ако те е страх, може да го пиеш до Овулацията.Ще го приемаш например  до 15 ден  от МЦ. Ако не стане чудото - следващият месец продължаваш с останалите табл.(от 1 до 15 ден на МЦ)

# 48
  • Мнения: 4 546
момичета, аз знам, че витамин А се приема само по лекарско предписание!
витамин Е не може да се предозира, така ли?
Не е точно така за вит.А. Него го има в поливитаминните комплекси.
Като си купиш такъв медикамент си го пиеш 1 месец, без да ти е изписан от лекар. Wink
Витамин Е може да пиеш до 800мг. всеки ден - без проблем /това е дозата, ако искаш бебе/. Ако те притеснява дозата - намаляш я.
Ако чакам лекар да ми изпише витамини, ще има да си чакам....newsm78
не, имам предвид витамин А в чист вид, не от комбинираните витамини

# 49
  • София
  • Мнения: 35 935
Нещо немога да разбера  newsm78
herelina, кой твърди, че вит.А се взема само по лекарско предписание?
Ако те притеснява нещо, попитай лекарят си и го помоли да ти изпише въпросният витамин. Той ще ти посочи дозата и колко време може да го пиеш.

ПП.Колко мг. (или МЕ ) е този  витамин А  в чист вид?

# 50
  • Мнения: 51
Момичета, а аз пия мурсалски чай, богат е на витамин Е и затова го пия, предпочитам го пред витамини в капсули.  Laughing А за витамин А вместо капсули - моркови, червени домати и червени чушки. И много плодове - грейпфрут, мандарини, портокал.

Общи условия

Активация на акаунт