Математически турнири 1-4 клас. Тема №50

  • 86 006
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 8 074
Ама вие сериозни ли сте? Не аз го внушавам, а организаторите. Тя ме попита при това положение кога и как би могла да се класира. Детето е голямо. Може да си прави сметката. За останалите 11 места се бие с деца от 12 класа. Какво да си помисли детето? Освен че като се е провалило един път няма как да влезе повече в затворения  кръг на медалистите. И хич не искам да ми е окичено детето. Достатъчно други постижения има.
Чета последните няколко страници и просто не мога да повярвам! Говорим за дете в първи клас! Какъв "провал" и как то вижда провала, ако някой не му е обяснил, че неотиването му в Несебър е провал! Какво ще стане ако не дай си боже в седми клас не е (поне)  на национален кръг по математика и поне по още една научна дисциплина Thinking
Скрит текст:
И аз съм била състезател по математика но в доста по-зрели години (ако 12-16г са такава възраст, но просто после бях студентка и нямаше как да се впиша в училищни състезания)... Благодаря на родителите си, че не са ми внушили такова усещане за провал, въпреки "ужасните" ми резултати 4-7 място отборно (средно 32 отбора) 7-30 място индивидуално...
Извинявам се ако съм рязка, но все пак говорим за 8 годишни деца за които математиката е сметки и сметки... и логика... и забавление от състезанието. Тепърва ще влязат в дебрите на науката и тепърва ще се виждат заложбите им!
Направо като опит за вмъкване в някаква велика каста на математиците ми звучи това! Dizzy Face "затворения  кръг на медалистите" Thinking

# 406
  • София
  • Мнения: 1 740
Няма друго състезание по света, където от училище влизат 45 стари медалисти и 11 нови. Няма логика. И това трябва да се каже на организаторите. И трябва масово да пишем за да ни схванат мисълта. Класират се децата по успех и се тегли чертата. Стар или нов медалист не трябва да има значение.

Говорим за по големите. Малките нямат и шанс да отидат на финал. На тях даже не са дали по-голяма бройка при положение, че няма как да има ведалисти от предна година. Те пък са най-ощетени

# 407
  • Мнения: 8 074
Ама вие това в регламента кога го прочетохте? След като детето се оказа в "граничната" група или когато го записвахте за състезанието?

# 408
  • Мнения: 2 285
Ако говорим за първокласниците в ДАНИС, децата с най-висок резултат са 5. И едно от тях да не стигне до финал, ще е ощетено, независимо че е решавало по-бавно от останалите.
Тук не говорим за "гранични" групи, а за малки деца с равен брой точки, та да видим как ще процедират от академията...

# 409
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Няма друго състезание по света, където от училище влизат 45 стари медалисти и 11 нови. Няма логика. И това трябва да се каже на организаторите. И трябва масово да пишем за да ни схванат мисълта. Класират се децата по успех и се тегли чертата. Стар или нов медалист не трябва да има значение.

Говорим за по големите. Малките нямат и шанс да отидат на финал. На тях даже не са дали по-голяма бройка при положение, че няма как да има ведалисти от предна година. Те пък са най-ощетени

кое е училището?
в квотите не видях такова.
подкрепям питането.

Ама вие това в регламента кога го прочетохте? След като детето се оказа в "граничната" група или когато го записвахте за състезанието?
аз смятам, че си има регламент - ако ми харесва детето участва, ако не - пропуска.
ако може да стане с агитки, дайте да пишем и до организаторите на Салабашев, Чернорозеца и Хитър Петър - да искаме и те да направят национално в Несебър лятото и на Банско зимата.TrollfaceTrollface
състезанието е сравнително ново, видях как промениха регламента миналата година за да коригират проявите на агресивен "патриотизъм" в някои училища.
сигурно може да се направи и по-добре, не знам.
защо не погледнете на нещата от друг ъгъл - за децата с медали от 2017 са предвидени отделни квоти точно за да се даде шанс на децата, които сега започват или са малко по-... да кажем неуверени.
така никой никого не измества. Simple Smile




# 410
  • София
  • Мнения: 1 103
 Специално изрових списъка на участниците във финала на Данис от миналата година: http://childrens-academy-bg.com/appdata/files/Списък%20финалисти%20Несебър%202017.pdf

 Не знам каква е била квотата, но списъка е доста дълъг и ме навежда на мисълта, че който не е поискал той не е бил включен. Така че не виждам място за притеснение. Състезанието е доста и комерсиално и не вярвам да строшат хатъра на децата и родителите.

# 411
  • Мнения: 19 296
Общо взето така беше предни години. С два сребърни медала се отиваше на финал. От тази година промениха регламента и вече трябват участия и в трите състезания. Освен това не е позволено явяване в друго училище, а само в тези школи, ако училището, в което учи детето, не провежда състезанието. Затова и квотите идват малко, тъй като се събират силни деца на едно място. При явяването по други училища в минали години се разпределяха малко или много.

# 412
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Скрит текст:
до миналата година имаше възможност дете да се яви в друго училище.
училището домакин определяше кой да иде на финал.
и се е случвало да избере "своите" деца, независимо, че от "чуждите" има деца с по-добри резултати.

това доведе до промяната на регламента.
което показа, че:
1) организаторите се вслушват в разумни доводи;
2) имат желание да правят промени към по-справедливо разпределяне и по-добра организация.


# 413
  • София
  • Мнения: 1 740


Ето списък на 4 клас. Направен на бързо. Жълтите са медалистите от миналата година. Има си пак силни деца. Какво да кажем сега на децата на 3 и 4то място? Максимум едно от останалите не жълти ще се класира. Затова го нарекох затворен кръг на медалистите. Защото догодина ще е същото.

# 414
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045


Ето списък на 4 клас. Направен на бързо. Жълтите са медалистите от миналата година. Има си пак силни деца. Какво да кажем сега на децата на 3 и 4то място? Максимум едно от останалите не жълти ще се класира. Затова го нарекох затворен кръг на медалистите. Защото догодина ще е същото.

аз лично нищо няма да им кажа - имат си родители, които да им обяснят, че тази година не са се класирали, значи догодина трябва да се постарят повече.

# 415
  • Мнения: 815
Ако детето е добър математик и се бори за прием в МГ след 4 клас, е абсолютно ненужно да се ядосвате точно за това състезание и да му предавате тези емоции. За мен МБГ е супер комерсиално и донякъде корумпирано състезание. Има къде по-интересни и стойностни състезания. Е да, не носят медали, но в крайна сметка, не тенекийките са важни!

# 416
  • София
  • Мнения: 982
Ако 55 и 145 си направят труда да го организират, няма да има проблем с бройката за Несебър в ДАНИС.

55-то си организират състезанието и ще изпратят децата в Несебър с квота от училището, незнам защо ги свързвате с ДАНИС.
За 55-то не знаех, че организират, но половината третокласници от ДАНИС са Шилерчета, или поне най-силните.

# 417
  • Мнения: 111
СМБ Изток са публикували разпределение за ВМС за 125-то.

# 418
  • Мнения: 989
Днес се запознах с теста от Кенгуруто на дъщеря ми, и се оказа че има с 5 точки повече от обявените...

# 419
  • Мнения: 21 455
Днес се запознах с теста от Кенгуруто на дъщеря ми, и се оказа че има с 5 точки повече от обявените...
От коя задача?

Общи условия

Активация на акаунт