Професионални серии за коса - тема 119

  • 108 862
  • 776
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 14 471
Като отговор на въпроса "с какво мислите да експериментирате за новия сезон" - с нов цвят.

В тази връзка да ми препоръчате маслена маска, която смъква боя Joy

# 196
  • Мнения: 2
Момичета, бях на представянето на тези нови шампоани от естествени съставки. Какво е вашето мнение за такива продукти. Какво ще ме посъветвате да поръчам ли или да заложа на масовите марки.
https://https://plovdivtown.com/brave-new-hair-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC% … 1%8F%D1%82%D0%B5/

# 197
  • Мнения: 35 891
чета статията, която представя марката и ако се доверя на текста, никога не бих си купила продукт на марката - толкова безсмислици и глупости на едно място отдавна не бях чела Grinning

Скрит текст:
Цитат
Марката не вреди на косата, защото съставките са безопасни и няма нито една излишна. Екипът работи с най-големите европейски и американски производители на активни съставки, в които няма силикони, сулфати, парабени и петролати. Насочени са към веган съставките, защото чистите био продукти не вършат голяма работа върху третирана коса и не могат да се преборят с химията, използвана върху нея.

# 198
  • Мнения: 587
чета статията, която представя марката и ако се доверя на текста, никога не бих си купила продукт на марката - толкова безсмислици и глупости на едно място отдавна не бях чела Grinning

Скрит текст:
Цитат
Марката не вреди на косата, защото съставките са безопасни и няма нито една излишна. Екипът работи с най-големите европейски и американски производители на активни съставки, в които няма силикони, сулфати, парабени и петролати. Насочени са към веган съставките, защото чистите био продукти не вършат голяма работа върху третирана коса и не могат да се преборят с химията, използвана върху нея.

Е, не! Кой го е писал това Joy Голям смях е, наистина, особено ако се задълбочиш в четенето.
Между другото в последно време аз се изумявам на безумиците на рибата. Убиха ме с писаниците за онези хапчета, а последното за новата серия на Kerastase - Aura BRITAnica... направо нямам думи.
И най-забавното е, че на сайта са си написали "Експерти в грижата за косата!" Satisfied
Смешна работа, ама айде няма да ги нареждам, толкова могат хората - толкова правят.

# 199
  • Мнения: 1 713
Здравейте, момичета,

 От два месеца се боря със страшни цъфтежи. Горе - долу тогава си смених козметиката за след баня - взех Термото на Напура (на мястото на Олиосета) и Ми Аманте (на мястото на Маракеш). Възможно ли е от тях да ми цъфти така косата?

Има ли такива от вас, които са от София? Бихте ли ми препоръчали на лични ДОБЪР фризьор за подстрижка, че не моментът за експерименти.

# 200
  • Мнения: 4 730
ona_neg, от самите продукти надали ти цъфти косата, по-скоро ти идват слаби или недостатъчни като грижа и от там косата започва да цъфти или да се къса... Особеноа ако се ползват топлинни уреди или силни бои...
Аз като видя, че дадени продукти не ми действат в дадено направление и ги заменям с други... Има много финиши, които са "гола вода" и за нищо не стават... А цената на доста от тях е космическа...Satisfied

Да кажа, че за себе си стигнах до извода, че протеиновите шампоани ми дразнят скалпа и ми правят пърхот, сърбежи, обриви.... И сега съм в чуденка как да ползвам такива шампоани, в които има някакви протеини... А косата има нужда и от такива от време на време...Thinking

# 201
  • Мнения: 3 018
лунна пътека, опитай протеинов шампоан и хидратираща маска.

Съгласна съм с мнението ти за смяната на продуктите. Маракеш за мен си остава номер 1 за цъфтежа, и това е.

# 202
  • Варна
  • Мнения: 7 690
  Тя ползва от половин година само протеинови и балансирани продукти с превес на протеина.

  ona_neg Олиесета и Маракеш са грижа..да ме прощават феновете на Ми Аманте ама си е силиконец в промишлени количества както и Термото на Напура. Ми Аманте го пробвах и го подарих,Напура я имам,харесвам я и си я ползвам,но върху Маракеш или върху олиото на Олиесета. Моята коса не цъфти от години благодарение на Маракеш и нектар термик в началото.
 Лунна знам,че си фен на Лореал. Моя скалп не се разбира с техните шампоани. Не знам на какво се дължи,но всичките ми дразнят.....Имала съм подобен проблем при продължително ползване на Керастаз,но това стана при двумесечно непрекъснато ползване на Архитект  Laughing-идиотия от моя страна. Реших проблема с грижа за скалпа и вкарване в употреба на медисютикълс хидрокленс. Страхотен шампоан за моята коса и скалп. Определено е много добре балансиран нищо,че го дават за суха коса и скалп.
  След есенния косопад,който сериозно ме стресна вече половин година на всяко миене ползвам нещо за скалп. Измазах един серум на Епруваж,в момента съм с лосиона на Jungle Fever. Чат пат слагам стамиген и анаген ампулки. Миналата седмица заредих нова кутия Анаген и шампоан стамиген както и няколко детоксикиращи ампулки  Laughing смахната работа  Joy. Боже как смърдят бях ги забравила  Laughing.

 Днес намазах шампоана стамиген на скалпа,постоях десетина минути разпених и изплакнах. Дължините измих с малко Шуши Силк  разреден с вода. Напурите не ми действат добре на дължините....Сложих маска Шуши и след нея само малко масло макадамия. На скалпа половин детоксикираща ампула  Laughing цялата къща се осмърдя на болница. Оставих я да изсъхне сама и в момента съм като къдравата Сю  Laughing.

# 203
  • Мнения: X
Преди години много харесвах серума на маракеш за цъфтящи краища.За съжаление вече не е така.Косата ми не го харесва.
След него е суха,разхвърчана с една дума ужасна.При редовна употреба заради сухотата косата ми се накъсва и цъфти.Затова не го използвам вече.Отлежава в шкафа.Давам му шанс през определен период от време и за година и няколко месеца нещата не са се променили Sad
Пробвах ми аманте и нямам проблем с цъфтене и накъсване на косата.От както използвам ми аманте косата не цъфти.
Тук там забелязвам някое друго косъмче с цъфтеж,но и с Маракеша имах такива единични косъмчета.
Може би не са твоите продукти и косата ти има други нужди .
Принцесата,в Маракеш също има силикони.Сещам се ,че беше на трета позиция в състава Simple Smile

# 204
  • Мнения: 4 730
prinzesata, наистина напоследък ползвам главно Лореал, макар че имам много други запаси от харесвани преди серии - Мароканойл двете серии, Алтерна имам 2-те хайверени и Тен, на Керастаз - Олео релакс, Терапист и Архитект и други останали или само шампоан или само маската. Но рядко посягам към запасите, защото с шампоаните на Лореал ми е спокоен скалпа и като измия с друг някой от наличните и веднага се получава дискомфорт... Иначе другите маски си ги комбинирам и с шампоаните на Лореал без проблем... Единствено не ми харесаха шампоаните Интенз и Абсолют, много протеинови ми идват...
Сега си чакам на Ливинг пруф Фул серията, спомням си от преди, че шампоана ми беше ОК, дано пак е така....
В последно време и не поръчвам много нови неща, мина ми първоначалния мерак да експериментирам, понеже не всичко ми се отразява добре. Финишите съм ги свела до минимум, главно серума на Маракеш ползвам и едно олио след това...
За Напура нищо тяхно не харесах което бях взела за проба, а и тази миризма на етерични масла ме задушава.... Laughing

Силиконите на мен не ми пречат, даже напротив, те заглаждат, подреждат косата и оправят фриза... Но е добре да се мие косата от време на време с ДПШ, за да не става натрупване на силиконите... При мен дългото ползване на изчистен състав продукти води до сухота, цъфтеж и фриз... Визирам например ДМО... Никак не са ми достатъчни такива био-, натурални и т.н. продукти....Stuck Out Tongue

# 205
  • Варна
  • Мнения: 7 690
 Ааааа и аз нямам нищо против силиконите не ме разбирайте погрешно  Laughing Hug. Косата ми ги харесва обаче предпочитам финиши,които освен тях имат и нещо полезно за косата. В неделя се боядисвах и сега съм в хидратиращ етап  Laughing та Шушито ми дойде идеално с всичките си силикони.

 ДМО ми е супер за 2-3 измивания и то задължително с кокос по дължините като преуош.... после обратно при добрите силикони  Laughing.

# 206
  • Мнения: 3 018
Взех си шампоан и маска без отмиване на SP ( на Wella ) за блясък. Някой ползвал ли ги е?

# 207
  • Мнения: X
Взех си шампоан и маска без отмиване на SP ( на Wella ) за блясък. Някой ползвал ли ги е?
Ел,използвала съм шампоана.Подарих го на мама после.Не е лош , раздразни ми скалпа леко.
Като спомена маска без отмиване аз съм си харесала балсама без отмиване на алфапарф с мед и серума им за цъфтящи краища.Четох добри отзиви за тези продукти ,цената е направо смехотворна .
Принцесата и моята коса обича силикони.Идеално ми се отразяват кенди миста и кенди олиото на алтерна в които има силикони Simple SmileКакто и митик ойла и олиото на марокан .
Шампоаните и балсамите и маските държа за са изчистени от към такива неща.
След като измия мацам смело Simple Smile
Ще я погледна така хвалената боя на JF ,интересно ми е да видя дали има моето номерче боя

# 208
  • Мнения: 3 542
Взех си шампоан и маска без отмиване на SP ( на Wella ) за блясък. Някой ползвал ли ги е?

Би ли показала кои са тези. Особено маската без отмиване - търсих и не намирам.

# 209
  • Мнения: 2 576
Моля за мнения за тази термозащита:
Alterna Multi-Vitamin Heat Protection Spray

https://www.arlen.bg/product/2402/multivitaminen-termozashtiten- … -spray-125ml.html

Общи условия

Активация на акаунт