Професионални серии за коса - тема 119

  • 108 944
  • 776
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 023
Каква е рутината с маските и балсамите? И аз съм къдрава, напоследък във влажното време се видях в чудо  Grinning

# 706
  • Мнения: 3 542
Ползваш 2 маски на миене - аз ползвам Терапист, Флиудисте, Хронологист, Олео Релакс, Абсолуте Липидиум, като седиш с всяка по половин час, може и трета - Лореал за боядисана коса е много подходяща, като нея я оставям без измиване аз, после балсам за оформяне на къдрите и поддръжка в дните, когато не миеш. Ползвам балсами Витамино колор на Лореал, ТИГИ-С сериите, Ший Мосчър. Когато е ден без миене и сутрин трябва да освежа, пръскам вода с балсам и малко масло, после оформям с малко количество от гореизброените и готово.

# 707
  • Мнения: 812
Здравейте. Искам да попитам някой ползвал ли е capillan hair care активатор??
Поръчах си го но не ми стана ясно дали се отмива след това или просто нанасям и го оставям?
Понеже пише на словашки използвах преводач, но няма информация дали се отмива...
Прати ли са ми към пратката обяснение за продуктите които съм поръчала и за този пише  че се отмива след 15 мин.  но на опаковката не го пише и за мен сякаш няма логика да се отмива.... Търсих в нета инфо но не открих нищо... Вие сте ми последната надежда Grinning
Прилагам снимка на продукта и това което са ми изпратили като описание.


Пише нанесете,, маската,,  а то не е маска... Както и,, нанесете по цялата дължината,,  което за мен няма логика понеже е активатор на разстежа и би следвало да се нанася само в корена... Чудя се да не са се объркали...
Какво мислите?

Аз използвах две опаковки и поръчах трета.Ползвам на вече измита и подсушена коса като грижа за скалпа.Като водичка е, мирисът му ми е малко като лекарство, но чудесно освежава скалпа, ако има сърбеж и раздразнение- успокоява, не омазнява изобщо и при мен овлажнява скалпа и придава лек обем в корените. Не го отмивам и вече ми е любима грижа особено в горещините. За сух скалп е благодат.

# 708
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Еми то в тия жеги си е жив мазохизъм да се клепа човек с еластисайзъра  Laughing,но свикни преди всяко миене да слагаш някакво олио на дължините. За предпочитане е кокосово сурово пресовано,но ако нямаш може и зехтин. Даже някоя дрогерийна маска или такава,която не харесваш или ти е нищоправеща,но задължително слагай нещо преди миене пък било то и за 15мин. Ще усетиш разликата веднага.
Да питам правилно ли съм разбрала- мацам краищата с масло – косата ми е изсветлена и сухолява. Стоя мин 15 мин  и по план с измиването? Какви резултати да очаквам Thinking

# 709
  • Мнения: 414
Здравейте. Искам да попитам някой ползвал ли е capillan hair care активатор??
Поръчах си го но не ми стана ясно дали се отмива след това или просто нанасям и го оставям?
Понеже пише на словашки използвах преводач, но няма информация дали се отмива...
Прати ли са ми към пратката обяснение за продуктите които съм поръчала и за този пише  че се отмива след 15 мин.  но на опаковката не го пише и за мен сякаш няма логика да се отмива.... Търсих в нета инфо но не открих нищо... Вие сте ми последната надежда Grinning
Прилагам снимка на продукта и това което са ми изпратили като описание.


Пише нанесете,, маската,,  а то не е маска... Както и,, нанесете по цялата дължината,,  което за мен няма логика понеже е активатор на разстежа и би следвало да се нанася само в корена... Чудя се да не са се объркали...
Какво мислите?

Аз използвах две опаковки и поръчах трета.Ползвам на вече измита и подсушена коса като грижа за скалпа.Като водичка е, мирисът му ми е малко като лекарство, но чудесно освежава скалпа, ако има сърбеж и раздразнение- успокоява, не омазнява изобщо и при мен овлажнява скалпа и придава лек обем в корените. Не го отмивам и вече ми е любима грижа особено в горещините. За сух скалп е благодат.
На вашата опаковка пише ли да не се отмива? Аз го купих с цел по бърз разтеж на косата, уж това му е предназначението... При теб има ли такъв ефект? На мен сякаш малко и на спирт ми мирише, нещо такова..
А моята коса иначе е мазна... Сега си взех и шампоан на Bioderma за мазна коса да видим дали ще има резултат...

# 710
  • Мнения: 3 023
Ползваш 2 маски на миене - аз ползвам Терапист, Флиудисте, Хронологист, Олео Релакс, Абсолуте Липидиум, като седиш с всяка по половин час, може и трета - Лореал за боядисана коса е много подходяща, като нея я оставям без измиване аз, после балсам за оформяне на къдрите и поддръжка в дните, когато не миеш. Ползвам балсами Витамино колор на Лореал, ТИГИ-С сериите, Ший Мосчър. Когато е ден без миене и сутрин трябва да освежа, пръскам вода с балсам и малко масло, после оформям с малко количество от гореизброените и готово.
Маската на Лореал за боядисана, не я отмиваш?   Балсам за оформяне на къдрици, кой? И него ли без отмиване? Аз няколко пъти слагам маска за блясък на СП, която си е без отмиване, и вечерта косата е яко заплетена, направо за миене става....та не си представям ако не отмия друга маска, или отгоре на другия ден сложа балсам  newsm78
Ако ползваш две маски на миене, и двете ли трябва да са хидратиращи или и двете протеинови?

# 711
  • Мнения: 864
Ползваш 2 маски на миене - аз ползвам Терапист, Флиудисте, Хронологист, Олео Релакс, Абсолуте Липидиум, като седиш с всяка по половин час, може и трета - Лореал за боядисана коса е много подходяща, като нея я оставям без измиване аз, после балсам за оформяне на къдрите и поддръжка в дните, когато не миеш. Ползвам балсами Витамино колор на Лореал, ТИГИ-С сериите, Ший Мосчър. Когато е ден без миене и сутрин трябва да освежа, пръскам вода с балсам и малко масло, после оформям с малко количество от гореизброените и готово.
Маската на Лореал за боядисана, не я отмиваш?   Балсам за оформяне на къдрици, кой? И него ли без отмиване? Аз няколко пъти слагам маска за блясък на СП, която си е без отмиване, и вечерта косата е яко заплетена, направо за миене става....та не си представям ако не отмия друга маска, или отгоре на другия ден сложа балсам  newsm78
Ако ползваш две маски на миене, и двете ли трябва да са хидратиращи или и двете протеинови?

ВИж малко по-назад в темата. Муун ти е казала съкратено каквото аз й обясних за маските малко по-подробно. Има инфото няколко страници назад.

Маската и аз не мога да разбера защо е без отмиване, на мен не би ми действало добре.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Еми то в тия жеги си е жив мазохизъм да се клепа човек с еластисайзъра  Laughing,но свикни преди всяко миене да слагаш някакво олио на дължините. За предпочитане е кокосово сурово пресовано,но ако нямаш може и зехтин. Даже някоя дрогерийна маска или такава,която не харесваш или ти е нищоправеща,но задължително слагай нещо преди миене пък било то и за 15мин. Ще усетиш разликата веднага.
Да питам правилно ли съм разбрала- мацам краищата с масло – косата ми е изсветлена и сухолява. Стоя мин 15 мин  и по план с измиването? Какви резултати да очаквам Thinking

 Да правилно си разбрала  Hug. Това е своеобразна защита на третираните дължини,които нямат нужда от допълнително изсушаване от агресивните съставки на шампоана. На мен най-добре ми действа кокосовото масло и веднъж седмично си глезя косата с мазане вечер и спане с него,но няма как да е на всяко миене/напоследък в жегите мия през ден почти/. Вчера стоях точно 15мин. с кокос по връхчетата и Напура стамиген шампоан по скалпа. Дължините измих с Ланза кератиновия шампоан,после маската мината с терапевтичната преса и накрая за финиш само олиото на марката.
 Ами страхотна коса...обем,плътност,подредена и без никакъв фриз.

  bananadana само балсама на новите Керастаз ли отмъкна? Чудя се дали да го поръчам. За шампоана и маската е сигурно,но за балсама все още се чудя  Laughing.

# 713
  • Мнения: 864
Принцесата, да, само балсама, че вкъщи е като фризьорски салон вече. :Д Но предполагам при много от нас в тази тема е така. Исках предимно да видя на какво мирише серията без да давам чак толкова много пари, а и обичам балсамите след маска с измиване напоследък. Ухае приятно, на чисто и свежо, типично Керастасово на нещо химическо :Д Не ми харесва изобщо как мирише магистрал серията, архитект, както и бялата серия за плътност на керастас-според мен са ужасно пенетрантно химически. А и дисциплин е ужас. Но ги позвам заради ефекта. Та...бях приятно изненадана, новата серия не ме отвращава. Прави косата хлъзгава, поне балсама, което е супер.
Не знам длаи да поръчваш балсама, все пак той е нещо като екстра! Simple Smile Може би пробвай първо другите две и виж дали ти допадат?

А колкото до кокосовото: аз преди като ползвах смао разни био безсиликонови продукти задължително правих кокосова маска 3 пъти седмично за през нощта. Обаче от както почнах профи продуктите, това не мога да го повторя. Сякаш косата не може да ми се измие след това, става наистина мека и маслото я предпазва, но имам едно странно чувство сякаш косата не е чиста. Може би наистина е баш за изрусени коси тази практика. (ако се ползват силикони)

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 10:54 от bubanka

# 714
  • Варна
  • Мнения: 7 701
 О да говорим за третирани сериозно коси като бонус и дълги  Laughing. Никак ама никак нямам необходимост от скърцащи премити дължини  Laughing и кокоса ми е идеалното решение.
 Благодаря ти за хубавото описание  Hug. Мажистрал и аз не я харесвам като аромат...то и като действие не съм и особен фен де. Взех я като заместител,на Нутритермик като излезе.
 Дисциплин си ги харесвам особено термо крема него го имам винаги.
 За фризьорския салон няма да говорим  Laughing. Моята фризьорка определено има по-малко козметика от мен  Embarassed.
 А се чудя за балсама защото напоследък маските на Керастаз ми идват силни и ми утежняват,та идеята е да редувам маска с балсам на поредни измивания,защото в противен случай се налага да се лишавам от терапевтичното действие на шампоаните и да залагам на медисютикълс  Laughing.
 

# 715
  • Мнения: 3 542
Скрит текст:
Ползваш 2 маски на миене - аз ползвам Терапист, Флиудисте, Хронологист, Олео Релакс, Абсолуте Липидиум, като седиш с всяка по половин час, може и трета - Лореал за боядисана коса е много подходяща, като нея я оставям без измиване аз, после балсам за оформяне на къдрите и поддръжка в дните, когато не миеш. Ползвам балсами Витамино колор на Лореал, ТИГИ-С сериите, Ший Мосчър. Когато е ден без миене и сутрин трябва да освежа, пръскам вода с балсам и малко масло, после оформям с малко количество от гореизброените и готово.
Маската на Лореал за боядисана, не я отмиваш?   Балсам за оформяне на къдрици, кой? И него ли без отмиване? Аз няколко пъти слагам маска за блясък на СП, която си е без отмиване, и вечерта косата е яко заплетена, направо за миене става....та не си представям ако не отмия друга маска, или отгоре на другия ден сложа балсам  newsm78
Ако ползваш две маски на миене, и двете ли трябва да са хидратиращи или и двете протеинови?

Моята коса си понася да остана с маска и да не отмия, после слагам балсам от изброените някой> Витамино колор на Лореал, ТИГИ-С сериите, Ший Мосчър.  Когато разреша с балсам, става още по-добре. Утежнява ми се само ако прекаля с чисти масла - слагам по краищата от тях. Това за моята коса.

# 716
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Аз слагам SUBTIL ELIXIR на PHYTO по дължините и стоя 30 минути, въпреки, че пише 10. 😁 Косата ми е в прилично състояние в момента, боядисвана в тъмно и леко чуплива. Аз я обичам права, че ми стоят пластовете по-хубаво и мисля за трайно изправяне с кератин. След много дълъг период на ползване на профи козметика, онзи ден я измих ей така на майтап с Herbal Essences с бял чай и мента. И отгоре 3 минутната Shine на Aussie. Много добре ми се получи. Много хубава ми става и след ДПШ на Медисютикълс и детанглера на JMO. Приемам предложения за хубава балансирана серия с превес на протеин, че косата ми го харесва. Цената е без значение, обаче ароматът да.  За косата и детето не се стискам. 😁 Мерси!

# 717
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
No fear, относно активатора доколкото успях да прочета, не се изплаква. Пише да се нанесе на скалпа и да се масажира, да се внимава да не попадне в очите.

# 718
# 719
  • Мнения: 3 542

Ползвам маската от серията и много съм доволна, мирише много хубаво, не като Срамиген или Анаген сериите, прави косата мека, за накъсването сигурно и тя е помогнала заедно с другите неща, които ползвам. Ампулите много скъпи ми се виждат, пише, че след 5-тото ползване може да се очаква резултата. Пиши как са, ако ги вземеш.

Общи условия

Активация на акаунт