Юлски мами 2018- Тема 4

  • 54 173
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 233
Аз ръкавички не ползвах.И за мен са опасни.Не се е обезобразявал от дране.....те са им толкова меки ноктенцата че в началото като го дръпнеш и се отлюспва.Но нищо не ви пречи и да си ги режете с ножичка.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 630
Значи да подготвяме дългите ръкави и ританки, за резерва с къс ръкав.. пък ако има нещо татковците ще купуват на момента. Аз влизам в седми месец, бебчо е за началото на юли, но живот и здраве тъй като ще е секцио сигурно датата ще бъде края на юни. Въпреки , че като се влезе в деветия по всяко време може да реши да се показва.. Трета фетална за първи път чувам че се прави, док не е казал да има нужда( минала съм първите две) та няма и да правя. Май излизам в 45 дневният болничен.. но заради тежеста на работата ми( нон стоп в кола и многооо друсане по тези улици) ще си взема от началото на май още две седмици. Още месец активна работа и почивкааа. Вие до последно ли ще работите?! Знам зависи какво , но аз с всеки изминал ден ми е все по трудно да правя и елементарни неща като да слизам от колата., да качвам стълби , да си завързвам  обувките.. като седя много и започват да ме болят ту крак ту кръст.. да вървя се изморявам , абе няма угодия. Поплаках се малко, че само тук ще ме разберете. Слънчев ден на всички и не се преуморявайте Simple Smile

# 47
  • Мнения: 687
С първото дете четох противоречиви мнения за ноктите и доста време събирах смелост да ги отрежа, през което време пробвахме и с и без ръкавички. С второто ги изрязахме веднага, щом се прибрахме от болницата, не сме ползвали никакви ръкавички. И сега не смятам да ползвам.

И двете ми деца са пролетни бебета и още в първите им седмици имаше доста топли дни (вкл. вкъщи беше беше доста топло), та си стояха само по боди с къс ръкав докато са у дома, на вън също в топли дни не са били навлечени... Та за юлското бебе определено смятам, че ще ползваме основно бодита с къс ръкав, освен ако не се случи някое необичайно студено лято Simple Smile

# 48
  • Мнения: 925
И аз ръкавици не съм ползвала.Още 3 часа след раждането им изрязах ноктите. Не спазвам поверия .Също съм ги обличала с тънки ,но с дълга ръкав дрешки.Смятам и сега така да направя.

# 49
  • Мнения: 1 756
Ще работя до 23ти май, живот и здраве. После оставащите ми две седмици отпуск и 45 дневния болничен. И мен ми е трудно с движенията. Нямам търпение да дойде кец времето поне за обувките да не се напрягам. Мелят ми някакви хора, че се връзвали до девети месец. Боли меееее, кво ми се хвалят, ако ще и челна стойка да са правили. Родили преди няколко месеца и вече раздават съвети на кило. Много се дразня! Ще си правя всичко както аз го чувствам и както ми е кеф. Иначе съм добре Simple Smile Малко ме болят краката, ама аз днес и бая си походих. Довечера сме на театър, после на рожден ден. Искам четвъртък вечееее. Остават 29 работни дни за мен.

# 50
  • Мнения: 587
На мен много ми се иска да го изпишат по къс ръкав, но май няма да стане. Не мога да си харесам нищо подходящо, а и колкото повече гледам, толкова по-лошо ми става от синьо, сиво, райета, слончета, кученца или от цените на дрешките, в които липсват. В списъка на болницата има и шапка, и ръкавички, но поне ръкавицитите смятам да изпусна.

Привет. Казвам го, защото може и да не знаеш. Ръкавичките са не за да топлят, ами защото новородените бебенца често се драскат по лицето - просто са им некоординирани движенията. Моя мъник му слагахме доста дълго ръкавички, защото постоянно се драскаше по лицето.

При раждането на племеника ми акушерките категорично казаха да не му слагаме ръкавички. И аз смятам да ги пропусна.

# 51
  • Мнения: 61
На мен много ми се иска да го изпишат по къс ръкав, но май няма да стане. Не мога да си харесам нищо подходящо, а и колкото повече гледам, толкова по-лошо ми става от синьо, сиво, райета, слончета, кученца или от цените на дрешките, в които липсват. В списъка на болницата има и шапка, и ръкавички, но поне ръкавицитите смятам да изпусна.

Привет. Казвам го, защото може и да не знаеш. Ръкавичките са не за да топлят, ами защото новородените бебенца често се драскат по лицето - просто са им некоординирани движенията. Моя мъник му слагахме доста дълго ръкавички, защото постоянно се драскаше по лицето.

При раждането на племеника ми акушерките категорично казаха да не му слагаме ръкавички. И аз смятам да ги пропусна.

Ама естествено, че както си решиш така и ще направиш. Аз раждах в Надежда и там искаха ръкавички. А и както казах, цялото му лице беше издрано.

# 52
  • Мнения: 1 756
Има гащеризончета с вградени чорапки и ръкавички при нужда. Чувала съм, че са доста удобни, а и детето няма как да си сваля ръкавичките. Може и да не се слагат, но ги има като опция. Купих такова на една мартенска госпожица от mothercare, затова знам Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 096
Относно 3та ФМ, на мен също не ми е препоръчвана, ама просто краста да си видя бебето и да ми кажат, че всичко му е наред. Grinning Разбирате ме, пусти мерак.
Смятам да работя до края на май месец, нищо, че по ПРМ трябва още около 20 да си бия камшика, но мисля да си изтикам месеца и тогава. Имам и отпуск като за целия китайски народ, ама в момента ми търсят заместник, обучавам и колега и не искам да ме тормозят по време на болничен.  Та,ако се чувствам добре - до края на май, ако не ще пускам отпуск и така ще го изтикам до 45 дневния.

Като се обърна назад - то не останало бе. Почват да ме хващат лудите на моменти и нареждам всички в офиса, че чак и има ефект. Grinning

# 54
  • София
  • Мнения: 179
Ехе, нова тема, пък сте и изписали 4 стр.
Аз съм малко заета тези дни, от миналата седмица обучавам една нова колежка, която се надявам по-скоро да ме замести, но...ще видим. Намислила съм си да прекратявам работа на 02.06, когато излизам в 45 дневен, но ще видим, дано ми се получат нещата...Вчера бях при майка ми , където съм оставила нещата от голямата ми дъщеря...леле боже имам тонове дрехи....дори не знам ще ги облека ли на второто всичките.
Първото ми е зимно бебе, но от него пак имам хиляди бодита лекички с дълъг ръкав, които съм слагала под плюшени гащеризончета, а тези плюшените мисля ,че ще ми влязат в употреба Септември, все пак всички първоначални дребни дрехи са от 0 до 3 мес.
Казах към края на Май, майка ми да извади и да ги изпере на ново, та нищо няма да купувам.

# 55
  • Мнения: 170
Ръкавички лятно време....малко прекалено е.На моите деца съм им рязала ноктите,така че и ръкавички не съм ползвала.
Лятно бебе не съм имала,но си мисля,че поне комплектите за изписване са все с дълъг ръкав.Аз мисля и от двата вида бодита да взема,но да заложа на тънките,с дълъг ръкав.
На мен ми препоръчаха 3та фетална морфология,но така или иначе каквото и да е,все ще се ражда.Та се чудя да я правя ли изобщо?

# 56
  • Мнения: 587
Ръкавички лятно време....малко прекалено е.На моите деца съм им рязала ноктите,така че и ръкавички не съм ползвала.
Лятно бебе не съм имала,но си мисля,че поне комплектите за изписване са все с дълъг ръкав.Аз мисля и от двата вида бодита да взема,но да заложа на тънките,с дълъг ръкав.
На мен ми препоръчаха 3та фетална морфология,но така или иначе каквото и да е,все ще се ражда.Та се чудя да я правя ли изобщо?
На мен не са ми я препоръчвали и за сега съм решила да не я правя. Те и първите 2 никой не ми ги беше препоръчал де, сама си ги препоръчах 😄 Може би ако нещо ме притесни при следващите прегледи при АГ тогава ще преценя, но ако всичко е наред, на трета няма да ходя. Дано всичко да върви гладко, и на вас го пожелавам.

# 57
  • Мнения: 437
Взимате си ножичка в родилното и още там може да им изрежете ноктите! Аз не бях, но майката с мен в стая го направи - вече вряла и кипял с две деца, та щом се прибрах, изрязах ноктите и след това редовно ги режех, почти не е имала издрано.

# 58
  • Мнения: 687
На мен ми препоръчаха 3та фетална морфология,но така или иначе каквото и да е,все ще се ражда.Та се чудя да я правя ли изобщо?
Идеята на третата фетална е, че при нея може да се видят проблеми при сърцето и мозъка, които е възможно да не бъдат видяни при втората. Ако има такива не се прави аборт, а се предвижда  място и екип за раждането, които могат да поемат такъв случай и да направят някаква интервенция на новороденото, ако е нужно. 

Последна редакция: вт, 03 апр 2018, 10:12 от ada123

# 59
  • София
  • Мнения: 16
Здравейте 🤗
Относно ръкавичките, спомням си, че съвсем малко съм ги слагала - 2-3 дена с баткото. Но както казват по-горе майките, всичко си е до дете и то си показва има или няма нужда.
На 3-та ФМ ще ходя при д-р Марков. Нямам притеснения, всичко за сега е чудесно, но и аз искам пак да си видя бебка.
Поздрави и хубав ден на всички! ☀🧚🏼♀🌷

Общи условия

Активация на акаунт