Моля за препоръка за ясла без ваксини

  • 11 571
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 825
На колко години е детенцето? Имам сведения за градините около нас, може да си разменим информация на лични.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Малкият ми син беше приет без всички ваксини в общинска ясла преди 2 години.

# 32
  • София
  • Мнения: 877
В първата частна ясла/градина, която харесаш и отидеш за разговор с директора, ще разбереш наистина дали е по нормативна база или правилата за частни са други. Казваш-не, благодаря. Ако имате разрешение за отлагане, може да посещава някакъв период според него-6м./1 г. напр. Бавачка също е много добра опция, сходна цена, през зимата може да я води в детски център почасово. Едва ли някой може да ти препоръча защото много рядко остават неваксинирани деца.

# 33
  • Мнения: 2
Има частни детски ясли и градини, които изискват само необх.изследвания на детето преди приема му, но не и ваксиналния му статус. Много по-трудно е да намериш дет.градина, която да отговаря на изискванията ти и да се хареса на детето, отколкото другия проблем. Казвам го от опит. Успех!

# 34
  • София
  • Мнения: 714
Не ви ли е страх, че вместо да изпишете вежди, може да извадите очи с не поставянето на ваксините?
С тези емигранти е пълно с всякакви болести. Туберкулозата я има, коклюша също, да не говорим за по сериозните шарки.
С нивото на нашето здравеопазване, едно дете около 15кг много трудно ще се пребори с нещо по сериозно...
Ние една варицела толко тежко изкарахме, че не мога да си представа нещо по сериозно.

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама, такива хора обичайно не искат да са с емигрантите, а децата в яслата или градината са са белички и чистички, ваксиниранички, за да пазят техните.
на мен покрай твоя пост сега ми хрумна един въпрос - от една група от 20 деца колко деца според вас, могат да са неваксинирани и колко да са ваксинирани? Къде е границата? Може ли всички да са неваксинирани? Или половината?

# 36
  • Мнения: X
Да, страх ме е. Страх ме е и от евентуалните реакции след ваксина, които съм имала аз. Темата не е за това, но отговорът е-да. Страх ме е.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Честно да ти кажа, като виждам всеки ден в градския транспорт какви елементи пътуват, ми се изправя косата. поне през зимата имах извинение да съм с маска заради грипа и зимните вируси, ама сега вече няма как. Кихат, кашлят, бършат сополи с голи ръце, после пипат дръжки и седалки... и после сядат майки с малки деца, а децата и те пипат, после ръцете в устата... Малко като Монк звуча, ама това е положението.  Затова и не знам кое е по-голямото зло - ваксината или да пипнат нещо пътьом.

# 38
  • Мнения: 2 475
Andariel, знаеш отговорът.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Честно, не знам. Радвам се, че моите вече пораснаха, а навремето никой не е поставял под въпрос дали да се слагат ваксини или не, ама това беше преди двайсет години почти.

# 40
  • Мнения: 1 399
За съжаление не мога да ти дам препоръка за конкретна градина/ясла, защото не съм от София. Но и аз ти препоръчвам да провериш кооперативите. Знам за един (Бистрица), но има и много други. Поне в този, който посещаваше моята дъщеря, всички деца бяха без ваксини и нямаше неразбрали и сърдити. След това я прехрърлих в един Монтесори център, където също не бяха обвързани с държавните изисквания. Там искаха имунизационен статус, но само за информация, тоест не беше задължително да е пълен. Ние бяхме с повечето ваксини, имаше и деца без нито една.

# 41
  • Мнения: X
Благодаря! Пиша ти на лични, Бистрица ми е супер!

# 42
  • Мнения: 2 417
Аз няма да критикувам и нападам,всеки сам избира дали да ваксинира детето си.Ясленска и градинска възраст все ще избутате,но помислете и за училищните години.Там също искат ваксините,изброени по дата и ред на поставяне.Ако няма такава информация,ще ви изискат причините за отлагането,доказани със спец.ведомост.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
така е, но в училище най-много да ги глобят, а не могат да ги изключат, защото по закон децата трябва да посещават училище.

# 44
  • Мнения: 2 417
Аз не съм казала,че ще бъде изключено детето,но може да е пречка при записването.В класът на дъщеря ми има две мом4ета без ваксини и всяка година предават фалшиви бележки,защото директорката е казала,че няма да допусне децата да посещават учебните занятия.Това е предпоставка за стресова ситуация спрямо съответните ученици и семействата им.От друга страна може да има недоволсвто  и от родителите на останалите съученици,както всъщност стана при нас.Ситуации бол.Хубаво е да се обмисли добре всичко,защото темата е обширна ,както и последиците.

Общи условия

Активация на акаунт