Преместване на кухня при гарсониера

  • 10 242
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 510
Нашият е 2-ст., същото + спалня.
Пускам снимки на хола и бившата кухня, т.е. онова, което е налично при гарсониерата. Нямам актуални от всеки ъгъл, затова събрах микс от различни периоди.

Хол + бокс:
Скрит текст:






В началото имахме и барплот, но не препоръчвам, без него е по-добре. Някъде съм загубила снимките, но на тези се вижда горе долу как беше:
Скрит текст:



Бившата кухня, когато я ползвахме като спалня:
Скрит текст:



Бившата кухня като детска:
Скрит текст:





Хладилник, пералня и сушилня - в коридора:
Скрит текст:

# 61
  • Мнения: 161
Скрит текст:
По описанието банята и хола нямат обща стена.
Аз съм ЗА кухня в коридора, на гърба на банята.
Имам апартамент, купен е така и е много удобен.

Ето ви схема на подобна гарсониера за по-нагледна ориентация.
Най-удобно е да направите хол/кухня/трапезария, като тръбите заустите в канала на банята. Освен това няма да пускате мръсния канал по пода, а ще мине през стената на хола и банята и ще се включи във вертикалния щранг на банята. Успех!



А ако кухнята е на мястото в коридора срещу вратата?  Печка и пералня до мивката и голям хладилник в ъгъла до входната врата. Абсорбатора се включва в банята.По този начин ще има две пълноценни стаи според мен.
Но няма да има място за гардероб в антрето ане искам да има такъв в стаите.

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 16:22 от Не се сърди, човече

# 62
  • Мнения: 46 510
Не можете да го включите в банята.

# 63
  • Мнения: 161
Защо да не ? Дупчи се стената към бянята и се скрива в окачен таван.

# 64
  • Мнения: 46 510
Защото е различен тип това в банята. Миризмата отива във всички съседи, които ще си търсят правата.

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Скрит текст:
По описанието банята и хола нямат обща стена.
Аз съм ЗА кухня в коридора, на гърба на банята.
Имам апартамент, купен е така и е много удобен.

Ето ви схема на подобна гарсониера за по-нагледна ориентация.
Най-удобно е да направите хол/кухня/трапезария, като тръбите заустите в канала на банята. Освен това няма да пускате мръсния канал по пода, а ще мине през стената на хола и банята и ще се включи във вертикалния щранг на банята. Успех!



А ако кухнята е на мястото в коридора срещу вратата?  Печка и пералня до мивката и голям хладилник в ъгъла до входната врата. Абсорбатора се включва в банята.По този начин ще има две пълноценни стаи според мен.
Но няма да има място за гардероб в антрето ане искам да има такъв в стаите.
При моя много близка приятелка е така в гарсониерата. Ужаааас! Не бих го препоръчала този вариант на никого. И хем при нея етажа е последен и са хванали някакъв общ отдушник, та поне вентилация някаква има. По-добре си направете кухня в дневната, а бившата кухня да стане на спалня.
При нас има някаква идиотка, само да я разбера коя е  Twisted Evil сложила печка или котлон в банята, или пък е изкарала абсорбатор в банята. Е, целия вход осмърдя на пържени филии сутрин и пържен дроб вечер  Sick Домоуправителката прави допитване до всеки и никой не признава. Но ще се разбере де, всеки и е вдигнал мерника. Може ли да има толкова малоумен народ просто ...

# 66
  • Мнения: 161
Бившата кухня на детска стая и ако хола е всекидневна-спалня и кухнята е там и сутрин и едно кафе да станеш да си направиш пак трябва да се будят спящите в хола.
А ако е в антрето ще е един вид изолирано. Но не мога да намеря място за гардероб. Защо да е ужас?

# 67
  • Мнения: 46 510
Това е друго. Вие от гарсониера искате да направите 3-ст... и пак, като си направите кафето как ще го пиете? На крак?
В такъв случай да, няма как да се получи по друг начин, освен кухнята в коридора. Но не е удобно, в другата тема писах защо.

Обмислете смяната с малко по-голям апартамент, няма как на 40 квадрата да направите 2 спални и да е удобно. При 60 квадрата е ок.

# 68
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Бившата кухня на детска стая и ако хола е всекидневна-спалня и кухнята е там и сутрин и едно кафе да станеш да си направиш пак трябва да се будят спящите в хола.
А ако е в антрето ще е един вид изолирано. Но не мога да намеря място за гардероб. Защо да е ужас?
Защото там освен кухня има и закачалки с дрехи, обувки навсякъде, чанти и чадъри, внася се мръсотия отвън направо в кухнята при храната; за да отвориш хладилника примерно, трябва да сбуташ други неща, че да има на къде да се отвори вратата. Ако не си на последен етаж да "хванеш" работещ отдушник, всичко се вмирисва на манджи, дрехите и цялата къща. Не си е работа. И няма място за нищо.

Общи условия

Активация на акаунт