Карти Таро - тема 17

  • 73 283
  • 771
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12
Здравейте
 От къде мога да си купя карти таро? Ако изобщо се купуват..  Искам да знам нещо за момчето, в което съм влюбена от години.. Струва ли си да чакам него.. имаме ли общо взето бъдеще заедно.. мисли ли изобщо за мен както аз за него.. Cry или да продължавам напред. . :'( ако изобщо продължа да живея.. много съм отчаяна..

# 61
  • Мнения: 10 691
Здравейте
 От къде мога да си купя карти таро? Ако изобщо се купуват..  Искам да знам нещо за момчето, в което съм влюбена от години.. Струва ли си да чакам него.. имаме ли общо взето бъдеще заедно.. мисли ли изобщо за мен както аз за него.. Cry или да продължавам напред. . :'( ако изобщо продължа да живея.. много съм отчаяна..

Виж в големите книжарници.
Скрит текст:
Днес видях във Сиела и в Букпойнт че има.

# 62
  • гр. София
  • Мнения: 153
Здравейте! Благодаря за съветите. Купих си Таро-то на Уейт и книжката за тълкуване от книжарница Буктрейдинг. Струваха 16 лв., понеже някой питаше. Сега пак да питам как редите картите? Попрочетох из нета, но виждам доста различни методи. Препоръчайте ми лесни варианти, като за начинаещ, за да опитам тълкуване. Благодаря предварително!

# 63
  • Мнения: 10 210
Като за начинаещ - 3 карти и гледаш и дъното на колодата (последната карта след разбъркване).

# 64
  • Мнения: 12
Аз бих помолила някой да ми гледа на Таро,ако е възможно. . Поне докато си купя мои.??

# 65
  • Мнения: 260
Здравейте! Благодаря за съветите. Купих си Таро-то на Уейт и книжката за тълкуване от книжарница Буктрейдинг. Струваха 16 лв., понеже някой питаше. Сега пак да питам как редите картите? Попрочетох из нета, но виждам доста различни методи. Препоръчайте ми лесни варианти, като за начинаещ, за да опитам тълкуване. Благодаря предварително!

Подредбата с 3 карти е най-подходяща за начинаещи. Условно е минало-настояще - бъдеще, но с течение на времето ще разбереш, че това наистина условно, защото времето в Таро тече по други закони. Както и т.нар. карта на дъното няма никакво значение. Подредбата е с 3 карти, а не с 4 или 5, нито пък с 2.
Най-важно е да тълкуваш картите в комбинацията, а не една по една, но това ще дойде постепенно.
Не се хвърляй да правиш всякакви други подредби, знам че в началото любопитството надделява.

# 66
  • Мнения: 260
Аз бих помолила някой да ми гледа на Таро,ако е възможно. . Поне докато си купя мои.??

Задай ясен и конкретен въпрос.

# 67
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Има различни подредби. И с четири карти. Например:

т. нар. Кръст (по същия начин се редят картите на подредбата 'Следваща стъпка'), подходяща за определяне на ситуацията и тенденцията за нейното развитие. С типични въпроси: Какво е положението с професията, в работата ми; как стоят нещата във връзката ми, в личния ми живот и планове? Как трябва да се държа, какво да (на)правя?
Може да се ползват и само картите на голямата аркана.
1 - началната ситуация, позицията на питащия. Това, за което става въпрос.
2 - показва какво в момента не е (толкова) важно за ситуацията/положението/житейския етап. Нещото (обстоятелства, събития, емоции), което не носи нито страх и опасение, нито надежда.. Това, което не трябва да се прави в момента.
3 - това, което е важно и съществено в момента. Това, което трябва да се направи.
4 - това, към което би се стигнало. Развитието, решението, положителния вариант на развитие.

Според мен предимството на тази подредба са указанията. Т.е. съдържа някакво упътване, предложение, предполага някакво решение и активност от страна на питащия.

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 18:19 от DimS.

# 68
  • Мнения: 10 210
Vanda17, най-ценно ще ти е, ако успееш да се научиш ТИ да усещаш картите ти и интуитивно, това ще дойде с времето и ако си го позволиш. Не приемай ничие мнение относно "правилно" и "неправилно" за Закон Божи. Simple Smile  Както навсякъде, така и в Таро, валидна е максимата: "когато се съмняваш, попитай себе си". Simple Smile

# 69
  • Мнения: 12
Имаме ли общо бъдеще с мъжа който обичам. Simple Smile 
Аз бих помолила някой да ми гледа на Таро,ако е възможно. . Поне докато си купя мои.??

Задай ясен и конкретен въпрос.

# 70
  • гр. София
  • Мнения: 153
Трите карти една до друга ли се подреждат? Закрити ли и има ли значение как се отварят?

# 71
  • Мнения: 10 210
Една до друга. Отваряй ги странично, т.е. не ги превъртай, за да не им смениш посоката, има разлика в тълкуването. Реши си дали искаш да гледаш само с прави карти или и с обърнати, за начинаещи препоръчват само с прави, но всеки прави каквото намери за добре за себе си.

# 72
  • гр. София
  • Мнения: 153
Една до друга. Отваряй ги странично, т.е. не ги превъртай, за да не им смениш посоката, има разлика в тълкуването. Реши си дали искаш да гледаш само с прави карти или и с обърнати, за начинаещи препоръчват само с прави, но всеки прави каквото намери за добре за себе си.
Благодаря! Така и аз предполагах. А за въпрос само с "да" и "не" пак ли три карти се теглят?

# 73
  • Мнения: 10 210
Благодаря! Така и аз предполагах. А за въпрос само с "да" и "не" пак ли три карти се теглят?
Да, ще получиш повече информация за ситуацията. Някои си теглят по 1 карта, но за мен това не е добър подход, не ми се вижда сериозно. Пример: ако зададеш въпрос да/не и изтеглиш карта Смъртта, как ще я тълкуваш, като "не"? Защото може просто да означава процеси на трансформация, които да водят до отговор "да" и при 3 карти това ще стане ясно.

# 74
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Скрит текст:
Една до друга. Отваряй ги странично, т.е. не ги превъртай, за да не им смениш посоката, има разлика в тълкуването. Реши си дали искаш да гледаш само с прави карти или и с обърнати, за начинаещи препоръчват само с прави, но всеки прави каквото намери за добре за себе си.
Благодаря! Така и аз предполагах. А за въпрос само с "да" и "не" пак ли три карти се теглят?

Според Хайo Банцхаф (не според мен, че съм начинаещ) именно въпроси, които предполагат отговор "да" или "не" трябва да се избягват. Той казва:
Картите (Таро) могат да Ви помогнат доста при взимане на решения, но не могат да решат вместо Вас. Вместо такива, поставяйте въпроси от рода на "Какво ще се случи, ако постъпя така/направя това?" И "Какво ще се случи/какъв ще е резултатът, ако не направя това/не постъпя така?"
С една дума, въпросът трябва да е възможно най-ясен и зададен коректно и конкретно - без смесване на тематика, съдържащ само една алтернатива, а не няколко. Например: вместо "С Петър ли да изляза или с Георги?" въпросът трябва да е "Как ще протече срещата/какво да очаквам от времето заедно с Петър?" и по същия начин се задава въпрос за Георги. По този начин картите ще дадат по-ясен и точен отговор т.е. тълкуванието на един точно и коректно зададен въпрос обещава да бъде много по-точен и ясен отговор за питащия.
Съществува и подредба за Решение, вече с 7 карти, в която се редят карти за два пътя/варианта и се проследяват обстоятелствата, шансовете и крайния резултат от всеки възможен избор паралелно.
Или пък подредбата "Следващата стъпка", която е с 4 карти и дава указания за вземане на решение.
Разбира се, че подредбата с 3 карти е най-удобна за начинаещи. Но и при нея би трябвало да се избягва поставянето на въпроси изискващи еднозначен отговор "Да"/"Не"

Последна редакция: вт, 17 апр 2018, 21:20 от DimS.

Общи условия

Активация на акаунт