КОЗУНАЦИ 2018 & 2019

  • 63 599
  • 745
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 607
..........,аз все нещо слагам повече .Лимона ще ми е много или малко ,или ванилията .Така ми е по лесно .
Имам ги, малко ги ползвам или почти никак, силен аромат,  миришат ми на гадни  парфюми, но ти си ги ползвай, това че аз не ги харесвам няма никакво значение.
И аз бях купила (или бяха като подарък в кулинарно списание  newsm78, забравих вече), но и на мен не ми харесаха. Peace
Аз слагам само лимонова кора (от домашен лимон). За нас е достатъчно, харесва ни така. Peace

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Ароматите при мен са лим. кора и ванилия винаги, а иначе понякога слагам и ром, кардамон, порт. кора.
Аз обимислям през уикенда да си изпробвам новия миксер, детето заминава на зелено у-ще и да ѝ пратя малко козунак.

# 287
  • Мнения: 225
Светли празнични дни! Моите козунаци.

# 288
  • София
  • Мнения: 11 665
Светли празнични дни! Моите козунаци.
...............................
chef

# 289
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Прекрасни Flowers Hibiscus

# 290
  • Мнения: 39 041
Ползвам и махлеб за подправка за козунак.

# 291
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Козунаци от мен днес. Sunglasses

# 292
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Много са хубави, Морена! Hands Thumbsup
A eто ги и моите.

# 293
  • Мнения: 1 953
Ох, много са хубави! Ама какви са тези козунаци по това време, пак ли има празник, за който се правят? Аз вече за баклава си мисля, която ям на Коледа.

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Венета, благодаря, твоите също както обичайно.  Simple Smile
rovaru, аз не правя само по празници, а през годината като ни се прияде, но не много често де... през някой и друг месец...  Баклава също. Simple Smile

# 295
  • Мнения: X
Офф, що ми трябваше да отварям темата.... Така ми се прияде козунак. А по план - график няма да правя нищо до Коледа.

# 296
  • Мнения: 6 607
Морена, Венета, прекрасни козунаци! Браво!  smile3501
И на мен ми се прияде козунак. Дали да не спретна един утре в хлебопекарната. Thinking

# 297
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Морена, Fortuna , благодаря ви! Heartpulse

Rovaru и аз си мисля за баклава, и два пъти купувам кори, но все на баница стават. Много вкусна стана последните два пъти, промених леко рецептата и много ни допадна, а баклата все още си чака реда. Но сега за осми ще направя сигурно и също за Hова година ще направя.

Иначе козунак и аз не бях правила отдавна, но тези ги направих за девет дни на майка ми. Тя много харесваше моите козунаци, затова направих това, което тя обичаше да си хапва.

# 298
  • София
  • Мнения: 11 665
Не сте само двете с козунаците, и аз снощи го забърках, остана ми половин кутия маскарпоне и разтопен шоколад и аз к`во да ги пазя, набързо завъртях един Козунак с маскарпоне, половин доза, достатъчно днес да раздам с житото и другите сладкиши.



Скрит текст:
Венета, по случайно прочетох , че си имаш мъка, моите най-искрени съболезнования.

# 299
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Венета,
Скрит текст:
по случайно прочетох , че си имаш мъка, моите най-искрени съболезнования.

Скрит текст:
Благодаря ти...

Marcheva14, козунакът ти е разкошен! Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт