КГБ = Клуб на Готините Баби - 188.

  • 66 393
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 8 369
 bgбайрактарке ХУЛИ, веднага се прицънцурвам към компанията - три, три. Малко, ама качествени Mr. Green Веднага почвам да пиша. И те поправям - не три, а цели пет са се разписали днес.  hahahaТи да видиш!
Та вчера имах тест за решаване. Бях се спекла, не знаех к'во е туй нЯщо newsm78 Е, мина. Мисля, че се справих, но след седмица ще видим дали така мисли и преподавателката Simple Smile Снощи си легнах много рано, но и рано се събудих. Днес беше натоварен ден-от сутрунта на тръстиката, на обяд с колеги от поликлиниката на китайско ресторантче ( отбелязахме 7.април ), а след това в Университета на консултация за следващата курсова работа и още - събрах си материалите за новата разработка. Сдобих се с една много интересна книга - Проект дълголетие се казва. Като си купя някоя книжка и й се радвам както първолаче на букварче Simple Smile Да приключа с университетските новини-в сряда представих реферата си на професора и имам първата шестица за този семестър. Много ми върви на интересни теми-сега писах за слуховете. Увода и финала ми бяха две интересни притчи. Впечатлих преподавателя си. Simple Smile
И след толкова натоварен емоционално ден, прибрах се, почетох малко и като съм заспала, та ей сега се събудих. Подхващам нощна смяна-ще замеся за утре тесто за мекици и ще измайсторя един тас кебап.
Та ей такива ми ти работи!
Хайде сега да ви кажа Лека нощ ЯНЕ, ИХА, ИВЕ, АЛФЕЯ и ХУЛИ и сладки сънища. Който е тук-за него са прегръдките Hug Hug Hug Hug Hug. За отсъстващите - нЕма smile3534

# 241
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Добро утро в съботааааааа!
Печката работи на високи обороти. Рано- рано, ще съм готова с изхранването. Не се получава нищо, с "НИЩОГОТВЕНЕТО". Хем ми забраняват да готвя, после сърдито и гладно гледат и търсят "Нещо за хапване?".
Получава се само между две яденета.
Иви, ударила си едно рамо за рецептата. Не знам защо не ми се е получило.
Иха,  за козунака-само маята слагам едно пакетче от 7 грама, защото ми се вижда много даденото в рецептата .За цветята, аз сея остеоспермум, газания и мини циния. Летни са и едногодишни, но така пръскат семена, много саморасляци поникват. Аз събирам семена и си сея разсад, защото самосевките закъсняват.
Лек, приятен и усмихнат ден!
пп. Забравила съм да публикувам и сесията ми изтекла. Ха ха ха.

# 242
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292

 Добро утро и от мен!
Аз пък си поспах Embarassed Снощи гледах Полицаите...и сега чак си пия кафето. Ето и за вас:

               

# 243
  • София
  • Мнения: 8 369
Добро утро, красавици!
И аз тропам с тиган в кухнята. Правя палачинки за щерката и голямата внучка, Е, и деди ще получи, разбира се. newsm64 Момичетата снощи долетяха, за няколко дни.
ЯНЕ, пия си с удоволствие кафенцето. Благодаря ти, миличка Hug
ФУРИЙКЕ, на мен ми се отвори рецептата. Това е класическата рецепта. Аз замесвам с килограм брашни, 6 яйца и т.н., но мазнината ми е в двойно количество. задължително слагам мас и добавям олио или масло. Някъде бях чела, че е добре мазнината да е комбинация от растителна и животинска. Стават много хубави козунаците и кифличките. Пробвала съм рецепти със сметана, с маскарпоне, но класиката си е класика!
Другите красавици сигурно още спят - мързелушки, безделушки Mr. Green
Хайде, хубав ден Hug

# 244
  • Мнения: 5 346
Да, вярно е. Поспаланка съм. Поспах си до към 10.30. Ама снощи легнах след Милен Цветков.
Сега вече почти приключих с манджорето. Имах малко висменка, малко кървавица и сготвих зеле, ама зеле   "ала колене на прасе'. Т. е. първо сварих зелето, после изпържих висменката  , сипах истисканото от водата  зеле та и то се пообърка в мазнината. Добавих червен и чер пипер, кимион, а отгоре наредих на парченца предварително сварената кървавица. Сега се запича във фурната. Да живеят тенджерите под налягане!!! С тях и кървавицата, и зелето станаха бързо. Но!!! Кой ще яде, се пита в гатанката.  Лопнах си от пържената висменка, лопнах си от кървавичката и се наядох. Синът вероятно ще се прави на сит, защото не е фен на зелето и така ще си имам манджа за следващите 3 дни.
Сега ще мързелувам.  Пожелавам мързелуване и на вас!

# 245
  • София
  • Мнения: 5 074
К.А.Г., хайде сега превеждай. Какво е това висменка ?

# 246
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292
 К.А.Г. пращай по еконт - обожавам тази манджа, но нямам от нищо! А щом синът не е фен на зелето - сложи му от пълнежа на зелето Joy
Хули, висменка, или осмянка е прошарено месо от корема на прасето. С доста сланинка и кожичка.
Номер 10:

             

# 247
  • София
  • Мнения: 5 074
Уаааууу, значи и аз пращам адреса за Еконт. Тъй, че манджата свършиииииии....
След малко отивам на свинско погребение. Ще си изпрося от тази мръвка и както имам още кисело зеле, ще си врътна и аз такава манджа в  гювеча. Нищо, че и аз ще си я ям сама.

# 248
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292

 Е, чакам аз, чакам Joy Joy Joy

# 249
  • Мнения: 5 346
Хули, вече са ти обяснили що е това висменка. Само да ти кажа, че тази манджа не се готви в гювеч, а в тава.
Аз прасе не гледам, ама девер ми и зет ми гледат, та и аз се облажвам покрай тях. Тази манджа е  най- вкусна в деня на коленето на прасето. Другият свински специалитет по нашия край, в този най- тържествен предколеден ден,  е праз с висменка и черен дроб.

Сега  да не речете, че съм стисната, ама  няма да мога да ви пратя по Еконт. Синът взе, че яде, поради липса на друго, a аз си сипах доволно голяма порция, въпреки че бях наядена предварително. Та има, ама само за една. Но мой принцип е, че щом няма за всички- няма за никой. Обещавам за  есента, когато родАта заколи прасетата.
Днес наистина мързелувах цял ден. Следобедът го проспах също като сутринта. Нощес не знам какви ще ги върша.
До скоро!

Последна редакция: сб, 21 апр 2018, 23:20 от K.A.G.

# 250
  • София
  • Мнения: 16 016
КАГ, мързелувай си - сега ти се е паднало.
Вкусно звучи манджата.
Днес цял следобяд се боря като прасе с тиква с нов телефон.
На Пл. вече сдава багажа, ще му пробутам 2 годишния мой.
А аз инвестирах в нов, нали имах подарени пари за рожденния ден от него и от Ани.
Още не съм прехвърлила всичко от стария на новия, сим картата трябва да се реже.
Фло, радвай се на гостите. Хубаво е, че може да си идват често.

# 251
  • София
  • Мнения: 5 074
К.А.Г. нали съм смотана. Върнахме се от свинското погребение. Не можах да си изпрося ...онова.  Амиии, ще чакам Еконта, ха ха ха.

# 252
  • Мнения: 5 346
Като спах цял следобед, сега съм с широко отворени очи и рекох да ви прочета.
Айша, честит НОВ телефон! За хубави разговори да го ползваш!
Аз не знам що е това нов телефон. Всичките ми са по наследство от моите дЯца. Сега съм с един наследен  от снахата, но си има всички екстри, та съм доволна.
Все пак, отивам да си легна в спалнята. Ще зяпам телевизор, ако намеря нещо интересно.
Лека нощ на будните и след малко Добро утро на вече заспалите.

# 253
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292

 Ха, добро утро!
За разлика от вчера днес се наспах рано. Пия кафе, правя планове за днес и то все слугинаж Joy

             

 И малко мечти за закуска на морския бряг!

# 254
  • София
  • Мнения: 8 369
Само щом усетих, че ЯНЧЕТО реди чашите за кафе, че закуската е сервирана, ей ме на - веднага идвам.
Добро утро, красавици Hug
Тази сутрун и аз не съм от поспаливите. Снощи замесих тесто за мекички и тази сутрин поглезих с това вкусище внучката. Е, няма да обсъждаме колко е полезно Wink От време навреме малки забежки са позволени Simple Smile
За днес пак по желание на внучката ще правя супа топчета и пържени кюфтета с картофки. Отново прегрешение-като си заминат, там мама следи за здравословното хранене.
В ранния следобед цялата рода ще сме на стадиона. Нашият лекоатлет ще бяга на финал - 60м. Ще стискаме палци. Дано успее, сериозно се отнася към тренировъчния процес.
Желая ви спорен ден. Която иска да поработи, която иска да помързелува-въпрос на избор. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт