Любовта угасна ли..?

  • 14 560
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 325
Все за мен да мисля... 😔 Тъжно ми е за дъщеря ми тя толкова го обича само докато му чуе гласът скача радва се пищи а толкова мъничка... Как да я леша от него. ТЯ не е виновна, че двама идиоти не знаят какво правят и не са мислили на време. Казвам идиоти защото аз се смятам за такава пълна глупачка!!! Докато има майки които мислят само за себе си децата ще продължават да се "развалят" без баща е трудно да се отгледа дете мама, мама но думата на тати тежи повече..
това са глупости, но си още много млада и ти е простено да си ги мислиш. тежи думата на адекватният родител, не на бащата. аз родих на 21 от най-неподходящият от всички неподходящи. изгубих 10 години от живота си в опити да сме семейство. като дойде края той изчезна. отгледах детето си с вторият си мъж. в момента е на твоите години, говори няколко езика, учи добра спец. в университет. единственото за което съжалявам е, че не разкарах неставащият много по-рано.
един мъж може да е баща и без да е съпруг. детето ти ще има баща ако той не абдикира от задълженията си.

# 31
  • Мнения: X
Изобщо нищо странно няма в твоята история. Търсиш съвети за нещо, което няма лек. Тъй, че спокойно и мирно живей с избраника си

# 32
  • Мнения: 7 325
нали. и като я побийва пак да си го тачи щото това са нормални отношения. така де мъж е все пак.

# 33
  • Мнения: X
нали. и като я побийва пак да си го тачи щото това са нормални отношения. така де мъж е все пак.


Не разбирам защо се стараете, да превъзпитавате Вече Семеен Мъж?  Научете тези на, които им престои да създадат семейство. На тях им кажете кое как става. Семейния на какво ще го учите, как да сваля жена, как да се отнася с жената до него, какви грижи да полага за тази жена, от какво се нуждае и. т. н.

# 34
  • На Марс
  • Мнения: 8 713
Задай си въпроса дали ако сега все още нямахте дете би стояла с него. Въпреки така нареченото посягане. Ако отговорът е да значи наистина го обичаш. Ако е не значи седиш заради малката, а това винаги е до време и няма смисъл да удължаваш агонията.

Поне така мисля аз.

Имаше една умна приказака - как да разпознаеш дали си намерил твоят партньор в живота. Не си спомням точната формулировка но горе долу звучи така:
 - Взимаш един нормален ден от живота ви. Не екскурзия или излизане по барове, театри и т.н. а просто един съвсем нормален ден - работа, стрес, деца ако има, прибиране у дома готвене чистене, секс дай Боже и прочие. Ако искаш следващият ден да е същия значи си го намерил твоят човек/човечка Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 16 175
Ще се върна на заглавието.

Няма как да угасне нещо, което не го е имало. Имало е сексуално привличане. В пубертета е нормално то да е в изобилие, понеже хормоните бушуват. И понеже нямате житейски опит, не можете да направите разлика между сексуално привличане и любов. При второто има уважение един към друг, комуникация, грижа. старание, отговорност.

Вашите родители не са ли ви обяснявали защо и кога се слага презерватив? В 21 век в европейска държава е смешно да се оправдавате с "бебето стана случайно".

# 36
  • Мнения: 7 325
Скрит текст:
нали. и като я побийва пак да си го тачи щото това са нормални отношения. така де мъж е все пак.

Не разбирам защо се стараете, да превъзпитавате Вече Семеен Мъж?  Научете тези на, които им престои да създадат семейство. На тях им кажете кое как става. Семейния на какво ще го учите, как да сваля жена, как да се отнася с жената до него, какви грижи да полага за тази жена, от какво се нуждае и. т. н.
изобщо не се старая да превъзпитавам никой. този, който трябва да уча как да се държи с жените и кога да създава семейство - го уча, за момента успешно. в случая се коментира положението на авторката, която е достатъчно млада и неопитна. коментара ми беше към неадекватният ти съвет - да търпи насилие. знам - това са културни особености за определни групи , но не означава че са ок. и че трябва да ги търпим.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Сигурно са ги учили, Шарки, ама тя сама си каза, че е искала детето, не е случайно. Вече дали и той го е искал или не му е пукало твърде, не се знае.

# 38
  • Мнения: 15 619
нали. и като я побийва пак да си го тачи щото това са нормални отношения. така де мъж е все пак.


Не разбирам защо се стараете, да превъзпитавате Вече Семеен Мъж?  Научете тези на, които им престои да създадат семейство. На тях им кажете кое как става. Семейния на какво ще го учите, как да сваля жена, как да се отнася с жената до него, какви грижи да полага за тази жена, от какво се нуждае и. т. н.
Ай, Господ здраве да ти дава! Така не съм се смяла скоро.
Вече семеен мъж звучи толкова... стабилно, с установени порядки, навици в семейния живот. Откога казваш е това, че чета съпругата е на 19, с бебе. Той, вече семейният мъж, откога знае как да е семеен!?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Е, че какво, семейните мъже не подлежат ли на превъзпитание? Или това се отнася само за семейните жени?

# 40
  • Мнения: X
Откога казваш е това, че чета съпругата е на 19, с бебе. Той, вече семейният мъж, откога знае как да е семеен!?
Откак е женен и с дете. Сигурно вече дава акъл на приятелите си от висотата на положението си.
Изобщо не се шегувам.

# 41
  • София
  • Мнения: 16 175
Сигурно са ги учили, Шарки, ама тя сама си каза, че е искала детето, не е случайно. Вече дали и той го е искал или не му е пукало твърде, не се знае.
Разликата между "искам" и "мога" (да гледам дете). Да искат и да раждат могат и животните, и на тях хормони им го диктуват.

А тезата "детето да си има баща" е откровено забавна. За да стане "баща", оплодителят трябва да се научи първо на отговорност, да определя  бебето и майката на бебето за свое семейство, да се грижи за тях. Докато не го направи, си остава син на неговата си майка, но не и "баща", не и член на младото семейство.

Ние тук "сипем" мъдрости, обаче 19 г. майка няма да разбере и грам какво ѝ казваме - първо трябва тя самата да излезе от пубертета. Тя очаква от нас с вълшебна пръчица да ѝ променим оплодителя и той да стане както преди раждането, чаровен сваляч.

 

# 42
  • Мнения: X
нали. и като я побийва пак да си го тачи щото това са нормални отношения. така де мъж е все пак.


Не разбирам защо се стараете, да превъзпитавате Вече Семеен Мъж?  Научете тези на, които им престои да създадат семейство. На тях им кажете кое как става. Семейния на какво ще го учите, как да сваля жена, как да се отнася с жената до него, какви грижи да полага за тази жена, от какво се нуждае и. т. н.

Кой ти говори за превъзпитание не разбрах? Единсъвеното превъзпитание за мухльовци, мислещи си че имат право да посягат е шута със засилка и да хваща пътя, от където е дошъл ( като разбира се си плаща редовно издръжката). На нормалните "вече" семейни мъже им е ясно, че в този случай на първо място стоят жената и децата му, а не собствената му безценна персона.

# 43
  • Мнения: X
Не виждам смисъл да обсъждам Вашите избори, осъзнати или не като грешни. Да се прави това на този етап е след дъжд качулка.

Но не разбирам съвсем какво точно питате. Бащата на детето е този човек, който се грижи за това дете, има връзка с него, играе си с него, обръща му внимание, учи го, би дал живота си за него и т.н. и т.н. За съжаление в този форум почвам да се убеждавам, че в днешно време биологичният мъжки родител на детето все по-често е всичко друго, но не и баща. Осигуряването на витален сперматозоид и някакъв базов доход, с който да оцелява домакинството, не прави един мъж баща според мен.

Мисля, че част от това да си баща е и да уважаваш майката на детето си, дори да си я разлюбил. Не знам как точно се "посяга" без да "удря" (в разговорния български двете думи са синонимни), но това по всички дефиниции се смята за насилие И спрямо детето, което е свидетел.

Една от причините да не е много разумно човек да прави деца на 18- е, че подобни неща като разграничаване на връзката между партньорите от родителската връзка, която всеки от тях има (или няма) с детето сигурно изглежда много абстрактно философско разтягане на локуми и в този смисъл не знам какво да Ви посъветвам, а наистина не съм сигурен, че и Вие знаете какво всъщност питате или споделяте.

Единственият съвет, който ми хрумва, е - ако родителите Ви са поне малко читави хора, слушайте ги повече и търсете подкрепата и съветите им. Безкрайно силна е любовта на повечето родители към децата им, особено с напредването на възрастта.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Бг татко, много хубаво пишеш, кеф ми е да те чета ама тук ще трябва да снижиш малко стила и значително да опростиш речника си, ако се надяваш авторката да те разбере.

Наистина е малка още. Бас хващам, че не вдява и половината неща, които й се написаха.

Общи условия

Активация на акаунт