Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 488
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 732
Като автор на темата вече имам нова тема:
http://m.bg-mamma.com/?topic=1034838.msg36679999#msg36679999

# 391
  • Варна
  • Мнения: 995
Аз в другата тема няма да взема участие. Ама...що мислиш, че си за смяна на двигател? Ти въобще откакто я взе, отиде ли до сервиз за обслужване, както ти написаха 20 човека?

# 392
# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Аз също не си обяснявам как реши, че си за смяна на двигател  newsm78

Моята кола е стара, както споделих по-рано в темата, капчица масло не доливам. Наистина си зависи от колата, имам познати да не кажа с чисто нови коли, които доливат масло.

Отделно от това, не е навързано, че при стара кола едва ли не си нон-стоп в сервиз. Аз съм нагледния пример: От края на 2016 съм сменила амортисьори, каре, външен накрайник, тампони на двигател и още нещо, което не се сещам, 4 нови гуми, имах спукан радиатор, и гърнето няколко пъти ми е заварявано. От моя си глупост и преден калник изправях. Останалите неща, които съм вложила са глезотии от типа розови калъфи на волана и седалките.

# 394
  • София
  • Мнения: 2 919

Явно всички ги мързи да мислят и да работят. За половин час се мери компресията на двигател (още повече на тревокосачка:)). Това е най-бързия начин за изясняване на евентуалните бъдещи разходи по ремонта на двигателя.

# 395
  • Мнения: X

Явно всички ги мързи да мислят и да работят. За половин час се мери компресията на двигател (още повече на тревокосачка:)). Това е най-бързия начин за изясняване на евентуалните бъдещи разходи по ремонта на двигателя.

Да но трябва да е студен, тоест колата да е преседяла в сервиза през нощта.

# 396
  • София
  • Мнения: 2 919
Напротив, трябва да е горещ Simple Smile!

# 397
  • Мнения: 3 732
Аз в другата тема няма да взема участие. Ама...що мислиш, че си за смяна на двигател? Ти въобще откакто я взе, отиде ли до сервиз за обслужване, както ти написаха 20 човека?
Да, отидох днес.
В новата ми тема пост номер 4 е техническото обяснение на станалото днес. Другото са мои размисли.

Иван обясни техническата част, а аз - моето положение като мислене и финанси.

Искате ли ми/ни да ни дадете съвет като по - опитни и можещи? Защо искате/не искате да ни помогнете на мен и Иван?

# 398
  • Мнения: 2 266
Двигателите и на мойта кола и на мъжът ми сменяме на пет години.Толкова им е гаранцията  и наистина отиват по дяволите.Не говоря за Бг.Купуваш нов и продължаваш.

# 399
  • Варна
  • Мнения: 995
Уат? Как така на 5години купувате нов двигател? Хаха. За каква марка автомобили стаеа дума, ако не е тайна? Защо не смените марката? Или на всичко що се продава там на 5 години им сменят двигателите? Grinning

# 400
  • София
  • Мнения: 2 919
Уат? Как така на 5години купувате нов двигател? Хаха. За каква марка автомобили стаеа дума, ако не е тайна? Защо не смените марката? Или на всичко що се продава там на 5 години им сменят двигателите? Grinning

Кое е чудното? Има хора, които всеки ден пътуват по 2 часа в едната посока, за да отидат на работа. Естествено не става дума за ГТ в София:laughing:. За 5 години са в състояние да навъртят и по 300к километра. Ако колата не е от премиум сегмента с няколколитровите мотори, при тези километри ще е в състояние на полуразпад. Е има и изключения като Шкода Октавия, парижско такси на половин милион км, което идва у нас като почти ново в идеално състояние, закупено от първи собственик и само на 5-6 години Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 401
  • Варна
  • Мнения: 995
За да пътуваш по толкова /евентуално/, значи се използват много магистрали/извънградски път. Там износването е много по-малко. Ако е някой трицилиндров еднолитров мотор мога да го приема, но 'нормален' автомобилен двигател да е за смяна след 300к км. някак не мога да си го обясня и да го повярвам. В България, колите масово са на реални над 300к, нищо че на километража пише друго, ама чак много хора да правят основен ремонт ило да сменят не съм видял.
Друг е въпроса, че един двигател можеш да го счупиш и за по-малко време, сипвайки кофти масло и гориво, несменяйки консумативи и т.нат.

# 402
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Има ли конкретна причина да се сменя двигател на 5 години? Да не би да не му сменяте масло или изобщо да не се поддържа колата, за да "ражда" на всеки 5 години?
За първи път чувам за подобно нещо наистина!

# 403
  • Мнения: 2 266
Уат? Как така на 5години купувате нов двигател? Хаха. За каква марка автомобили стаеа дума, ако не е тайна? Защо не смените марката? Или на всичко що се продава там на 5 години им сменят двигателите? Grinning
[/quote



Първата беше Хонда,чисто нова я купих,сега съм с Тойота,също чисто нова.Но просто тук е така и е съвсем нормално.Никой не се занимава с двигател,чупи се,купуваш нов и така.Маслото се сменя на всеки 10 000 мили .

# 404
  • Варна
  • Мнения: 995
Добре де, къде е това тук? Пишеш мили, САЩ? Ако е така - ами не е нормално. И там знам, че сменят масло на 5-6к мили. И като цяло не е нормално за 5 години да счупиш двигател. Но щом казваш, така да е.

Общи условия

Активация на акаунт