Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 515
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 29 321
Всеки има притеснения като млад водач, но трябва да се работи върху по-доброто каране. Междувременно да се спазват правилата и да сме по-спокойни на пътя. Peace

Тази сутрин например една госпожа иска да спре на моето място, като тръгвам, обаче не се изнася да ми направи път, а седи напреки, като ме запушва. Въобще не мисли да даде напред, за да изляза и да си паркира назад. Тя си е решила, че там ще застане и това е.... Едвам се измъкнах.

# 496
  • Мнения: 5 059
Не,не ,има разлика между неопитен и неумеещ.
Тази жена,по това което е написала,не умее да шофира.Изобщо.
Това е опасно както за нея,така и за околните.
И аз съм минавала курсове все пак,знам за какво става дума.
Трябва да имаш елементарни умения ,да не ти гасне колата непрекъснато,да знаеш как да си пуснеш светлините и изобщо...да шофираш!
Не мога да си обясня как авторката е била допусната да вземе книжка.
Казвам го от гледната точка на един много неопитен и страхлив бивш млад шофьор.Мен също ме беше страх и не бях много уверена,но това тук е просто някакъв абсурд.Думите и са като на човек,който се е качвал не повече от 2-3 пъти в кола.

# 497
  • Мнения: X
Скрит текст:
Не,не ,има разлика между неопитен и неумеещ.
Тази жена,по това което е написала,не умее да шофира.Изобщо.
Това е опасно както за нея,така и за околните.
И аз съм минавала курсове все пак,знам за какво става дума.
Трябва да имаш елементарни умения ,да не ти гасне колата непрекъснато,да знаеш как да си пуснеш светлините и изобщо...да шофираш!
Не мога да си обясня как авторката е била допусната да вземе книжка.
Скрит текст:
Казвам го от гледната точка на един много неопитен и страхлив бивш млад шофьор.Мен също ме беше страх и не бях много уверена,но това тук е просто някакъв абсурд.Думите и са като на човек,който се е качвал не повече от 2-3 пъти в кола.
Сериозно ли питаш?
Купуват си ги, как.....има такива, които дори не стъпват на шофьорски курс.После таткото или батката им "подаряват" по един черен джиБ и ги пускат на пътя.А мацката, понеже и понятие си няма от шофьорлък, бибитка на пешеходци, пресичащи си на зелено.Идиоти/ки колкото щеш на пътя....
Сори за тона, ама като всеки ден някоя кокошка, мислеща се за поне Шумахер, прави чутовни глупости на пътя, как да реагира човек!
Вчера една такава, бързайки да изпревари пешеходците (да я питаш закъде се е разбързала, гробището няма да й избяга), завивайки надясно на кръстовище, се качи на тротоара и щеше да отнесе едно бабе....Как да не й "пожелаеш" първото дърво да е нейно.Така поне няма да отнесе невинни със себе си.....
Ай спирам, че взех да "набирам" пак....


# 498
  • Мнения: X
За мен шофьорския курс трябва да е сто часа, да включва много паркиране, изпреварване извънградско на еднолентов път, скоростно вземане на завои, малко есктремно каране и задължително на лед и сняг. Никой не е казал, че трябва да караш като състезател, но ако научиш тези умения общото ти шофиране се подобрява много.

За всичко са виновни курсовете и инструкторите.

# 499
  • София
  • Мнения: 2 919
Ми не, виновни са законотворците, чиито творения допускат съществуването на такива курсове и инструктори. Луд, баница, яде и т.н.

# 500
  • Мнения: 5 059
За мен шофьорския курс трябва да е сто часа, да включва много паркиране, изпреварване извънградско на еднолентов път, скоростно вземане на завои, малко есктремно каране и задължително на лед и сняг. Никой не е казал, че трябва да караш като състезател, но ако научиш тези умения общото ти шофиране се подобрява много.

За всичко са виновни курсовете и инструкторите.

Инструкторът и той е човек,пожали го .Чак такива нерви никой няма Grinning


Katerin*
обикновено тези,които си купуват книжки могат да карат...поне по-добре от авторката на тази тема.Аз силно се надявам все пак темата да е някаква шега и хумористично съчинение.
"започнах да превключвам скоростите,стигнах до трета"
Сериозно?!? Grinning Grinning Grinning

# 501
  • Мнения: 29 321
Помня в една от темите имаше една "шофьорка", която не можеше или не искаше да прави ляв завой. Пишеше, че си подбира така маршрута, че да не прави такъв. На мен ми се стори странно, а иначе доста я бяха оплюли... Peace

# 502
  • Мнения: X
Помня в една от темите имаше една "шофьорка", която не можеше или не искаше да прави ляв завой. Пишеше, че си подбира така маршрута, че да не прави такъв. На мен ми се стори странно, а иначе доста я бяха оплюли... Peace

Еми един приятел като си взе първото БМВ също беше така, ама още тогава започна да кара като истински БМВ-ист и като започна с левите завои спря да ползва мигачи Grinning

# 503
  • Мнения: 5 059
Помня в една от темите имаше една "шофьорка", която не можеше или не искаше да прави ляв завой. Пишеше, че си подбира така маршрута, че да не прави такъв. На мен ми се стори странно, а иначе доста я бяха оплюли... Peace

Имаме една такава колежка,която до ден днешен обикаля квартала за да не прави леви завои.
Честно казано това ми е единствения инцидент за 8 години-при ляв завой и за това и аз не ги харесвам,но не бих обикаляла квартала...

# 504
  • Мнения: 8 934
Помня в една от темите имаше една "шофьорка", която не можеше или не искаше да прави ляв завой. Пишеше, че си подбира така маршрута, че да не прави такъв. На мен ми се стори странно, а иначе доста я бяха оплюли... Peace

Еми един приятел като си взе първото БМВ също беше така, ама още тогава започна да кара като истински БМВ-ист и като започна с левите завои спря да ползва мигачи Grinning
Де да беше само той. Всички с джипове и по-скъпи коли, както и повярвали си пешлемета не ползват мигачи. Думи нямам да изразя колко е опасно това.

# 505
  • Мнения: 3 732
Не разбрах защо съм обвинена в купуване на книжка, но всеки има право на мнение.

На мен по - гаден от ляв завой ми е десен с пешеходна пътека. Правя и двата като се наложи.

Мигачите са ми проблем в кръгово. Не им схващам логиката.

# 506
  • Мнения: 29 321
Преди да навлезеш в кръговото, даваш мигач за къде ще си, а ако си направо - без мигач. След като навлезеш, изключваш и при излизането от кръга, даваш десен и излизаш.

# 507
  • Мнения: 8 934
В кръгово се влиза винаги с ляв мигач, освен ако не излизаш от първия изход, в този случай се влиза с десен и излиза с десен, винаги се излиза с десен.

# 508
  • Мнения: X
За влизане в кръгово не се дава мигач щото посоката е една, само на излизане Wink

# 509
  • Мнения: 29 321
Аз знам, че трябва да сигнализираш накъде ще вървиш преди да влезеш в кръговото:
 - ако излизаш от първия изход вдясно - десен мигач преди влизане;
- ако си направо - без мигач;
- ако си от последния изход - ляв мигач;

След като влезеш, гасиш мигача, въртиш, колкото се въртиш там и, като стигнеш до твоя изход, даваш десен за излизане.

Общи условия

Активация на акаунт