Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 566
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 2 919
Аз нещо се замаях от това клипче Simple Smile

# 526
  • Мнения: 5 059
За влизане в кръгово не се дава мигач щото посоката е една, само на излизане Wink

Това имах предвид.Идея си нямам  MapTo_D защо реши,че говоря за теб.
Може би имаш отчайваща нужда някой да ти каже не си пък прав! за да защитиш остроумно тезата си...
За съжаление леко се омота в желанието си Simple Smile

# 527
  • Мнения: 22 854
Аз нещо се замаях от това клипче Simple Smile


Реално това е правилното престрояване на теория, но на практика не става баш така ,особено при малко кръгово.

# 528
  • Мнения: 4 808
Има две кръгови в нашия град, където задължително давам ляв мигач, макар да съм за направо. С по две ленти са, дясната е за направо, лявата е за направо и наляво. За надясно си има отделен изход преди самото кръгово. Обаче тия, които чакат на следващия вход отдясно, като те видят в дясна лента и решават, че си за надясно и като нищо ще те отнесат. А едното кръгово, това на "Трапезица" е прекалено малко, няма как да се престроиш вътре, освен това маркировката ясно показва накъде може и не може... ама не гледат и не мислят!

# 529
  • Мнения: X
Е баш на Трапезица просто трябва да влезеш в лентата, от коята ще излизаш и без малко нахалство там няма как. Това кръгово е поредната тъпотия реализирана в Бургас за да се усвоят паричките, там конкретно знам колко пари са потънали по цялата верига.

# 530
  • Мнения: X
И аз ви съветвам да си прочетете правилника. Вариант без мигач в кръгово, няма.
Имам усещането за Дее*а вю, че глупостта която правя за да споря с човек който заради собствената си некомпетентност е убеден в правотата си, вече съм я правил.
Припомних си отново закона и правилника и пак не намирам нищо което да подкрепя твърдението ви за ляв десен мигач при навлизане в кръгово. Член 78 алинея първа, точка едно от правилника, която описва кога се подава ляв мигач все още е непроменена. Бихте ли ми съдействали и да ме насочите какво точно да си прочета за да намеря потвърждение на вашето твърдение за задължително навлизане в кръгово с мигач. Благодаря!

# 531
  • Мнения: 5 059
И аз ви съветвам да си прочетете правилника. Вариант без мигач в кръгово, няма.
Имам усещането за Дее*а вю, че глупостта която правя за да споря с човек който заради собствената си некомпетентност е убеден в правотата си, вече съм я правил.
Припомних си отново закона и правилника и пак не намирам нищо което да подкрепя твърдението ви за ляв десен мигач при навлизане в кръгово. Член 78 алинея първа, точка едно от правилника, която описва кога се подава ляв мигач все още е непроменена. Бихте ли ми съдействали и да ме насочите какво точно да си прочета за да намеря потвърждение на вашето твърдение за задължително навлизане в кръгово с мигач. Благодаря!

Пътна сигнализация при маневри свързани с кръговото кръстовище

При извършването на маневра за навлизане или излизане от КК трябва да обявите намерението си, като включите мигача.

https://uni-carrent.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/2016/10/28/%D0% … D0%B8%D1%89%D0%B5

# 532
  • Мнения: X
Интересно четиво. Но няма нищо общо със закона или правилника. Секретарката на рент-а-кар фирмата е проявила ентусиазъм.
На последното изречение не знам дали да се смея или да плача. Ако искам да се включа в лява лента на кръгово и пусна ляв мигач, останалите водачи в кръговото щели да ме пропуснат. Beers

# 533
  • Варна
  • Мнения: 995
Mr. Smith - няма нужда да си губиш времето. И на мен ми стана супер смешно това, което е постнала жената, изнамерила нещо, от някакъв източник, който няма нищо общо със Закона за движение по пътищата и мисли, че е права. Да, ама Не.
И все пак, нека сме толерантни на пътя, че сума и народ изпука там, хиляди почернени семейства. И всичко от избиване на комплекси и мисли, че сме безсмъртни...

# 534
  • Мнения: 5 059
Mr. Smith - няма нужда да си губиш времето. И на мен ми стана супер смешно това, което е постнала жената, изнамерила нещо, от някакъв източник, който няма нищо общо със Закона за движение по пътищата и мисли, че е права. Да, ама Не.
И все пак, нека сме толерантни на пътя, че сума и народ изпука там, хиляди почернени семейства. И всичко от избиване на комплекси и мисли, че сме безсмъртни...

Не те разбирам какъв ти е проблемът?Решил си да се заяждаш и това си е.
Аз лично знам какво са ме учили и го правя,а тази статия изобщо не твърдя дали е вярна или не,просто я намерих в нета.
Пазя си в колата книжката по която учих за кормуването и на лекциите ,ще го изровя и ще видя там какво пише.

# 535
  • Варна
  • Мнения: 995
О не, не се заяждам, нито искам да го правя. Просто мисля, че не си права, това е. Simple Smile

# 536
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Никога не съм пускала мигач при влизане във кръгово движение. Не съм и забелязала някой да пуска... То си е част от пътя по който се намираме а да продължиш по пътя не е маневра ( поне според мен)... Пускам само за престояване или излизане.

# 537
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Масово инструкторите учат кандидат шофьорите, че в кръгово се влиза с ляв мигач, освен ако не си направо.Моят също ме учеше така, изпитващите от ДАИ също държат на това, казвам го от личен опит.  Обаче на какво се натъкнах...

Знак № А29 "Кръстовище с кръгово движение" от чл. 42, ал.2 от ППЗДвП е от групата на предупредителните занаци, което означава, че ви предупреждават за навлизане в кръгово кръстовище и е необходимо да преминете през него. Затова не е необходимо, задължително и регламентирано да подадете сигнал.

# 538
  • София
  • Мнения: 2 919
И аз намерих нещо в правилника Simple Smile

Чл. 78. (1) Сигналите, подавани от водачите при маневри, са:
1. ляв пътепоказател или лява ръка, изпъната хоризонтално встрани - сигнализира потегляне от крайната дясна част на пътното платно, преминаване в съседна лява пътна лента, завой наляво, завиване в обратна посока или спиране за престой или паркиране в крайната лява част на пътното платно;

П.П. Нищо не се споменава за навлизане в кръстовище с кръгово движение.

# 539
  • Мнения: X
Със или без сигнализиране, една "шафьорка" отнесе майка с количка... Толкова за явлението "жена зад волана".

Общи условия

Активация на акаунт