Кога минахте на памперс-гащи и защо?

  • 2 950
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 488
Излизайте с още оферти  Laughing акоро ще стигнем до 10 стотинки бройката  Joy
viki1, я кажи тези от 30 ст. къде ги намираш  Hug

# 16
  • Мнения: 219
Много са отговорите, но и аз да дам принос:
Та на тенировъчни гащи преминахме на година и половина - много по удобни за ходене и катерене, от памперсите - видимо е.
За модели - пробвали сме едни супер лукс на Хъджис - розови за момиченца, с принцеси, отстрани се залепват, а да не забравя според килограмите на детето е размера.
Но след това преминах на Либеро, защото не се залепват, а се късат, и се използват точно като гащички, при вече пишкащо на гърне дете.
На Хъджис съм купувала и за басейн - пак розови/вманиачени сме на тема розово/.

Последен стадий са памучните гащи, но ти като един интелигентен родител е добре да се въоръжиш с търпение и да го дочакаш, когато дойде тогава.

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 00:18 от brazilkata

# 17
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние сме на памперс-гащи от годинката. По-удобни са ми за слагане защото Мартин много шава и все не мога да сложа добре памперса. Пробвала съм почти всички марки на пазара и последно се спрях на Либеро и Прима. Примата са около 60 ст. бройката а Либерото около 65-70 ст. Има и  по-евтини на бебе Вики, те излизат от 25 до 30 ст. в зависимост от качеството. Купувам му и такива и ги слагам след като стане следобед до вечерното лягане защото я свърши нещо я не и не ми се ще да хабя от по-скъпите. 

# 18
  • София
  • Мнения: 9 848
Аз малко встрани от темата,ама да кажа...малката ми дъщеря на около 9 месеца пишкаше и акаше на гърне,е не винаги де,но определено и харесваше.Тя просто гледаше от кака си и правеше същото като нея.Сега е на 1,8г и сама си сваля гащите,пишка и си вдига гащите,не много добре,но ги вдига.Та идеята ми е ,че децата се учат от деца.Е,не казвам да гледат вас как ходите до тоалетна,просто ако имате някое по-голямо братовчедче или приятелче.Така е най-лесно.Но в никакъв случай насила.

# 19
  • Мнения: 4 195
martisun тези на Пиколо и на бебе ВИки са едни и същи, бебе Вики внасят пиколо и тук го пакетират, аз купувам памперсите на децата в дома в Перник както знаете от техния склад и купувам и на сина ми от там, макар че не ми ги давта на скалдови цени защото немога да му купя 1000 броя Mr. Greenно склада им се намира по диагонал на 30 поликлиника в Обеля, от там ги взимам като нашия размер е 14-22 и е 30 ст, по малките размери сда по евтини, а иначе аз съм много доволан от качетсвото им,но при всеки е разливно, позлвам само тях Grinning

# 20
  • Мнения: 46 488
... Е,не казвам да гледат вас как ходите до тоалетна,просто ако имате някое по-голямо братовчедче или приятелче.Така е най-лесно.Но в никакъв случай насила.

Абе точно си ме гледа, защото през деня не я оставям сама, а ходим заедно в тоалетната  Embarassed
Подражава, пишка и тя там, докато пишка казава "Пишшшш" даже после се трие с тоалетна хартия, обаче въпреки всичко, излиза и се напикава навън. Не знам, имам чувството, че бърза и не се изпишква до края, само и само да стихне до хартиятаи пускането на водата, защото й е интересно да я гледа как се върти  ooooh!

viki1, благодаря за склада  Peace

# 21
  • Мнения: 7 106

3ори, а ти непрекъснато ли слагаш памперс гащи или само, когато има достъп до тях  newsm78
Аз мисля да ги слагам само нощем, за да е може сутрин да ги свали и когато е вкъщи по-голичка newsm78

Не можах да разбера какво искаш да кажеш с това "когато има достъп до тях"  newsm78, но на този етоп - да, непрекъснато ги слагам. Тези дни (трябва да се настроя психически обаче  Laughing) мисля да ги сваля изцяло и да и обуя памучни гащичщи, памперса да го слагам само за спане,пък ще видим какво ще стане. Другият ми вариант е морето, където ще ходим в началото на юли, обмислям и варианта там да "зарежем" пампарс-гащите  Laughing.

# 22
  • Мнения: 46 488
Не можах да разбера какво искаш да кажеш с това "когато има достъп до тях"  newsm78 ...

Имам предвид например навън, когато е облечена с дрехи, тя нито вижда памперса, нито може да стигне до него.
Но това е, когато са скъпите, иначе ако са на цената на памперисте, няма смисъл Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 755
От около месец насам, започнах да купувам памперс-гащи, защото са много по-удобни, когато се правят опити за приучаване на детето, да използва гърне. По-бързо се свалят.
Използваме Либеро. Доволна съм от тях.

# 24
  • Мнения: 7 106
Не можах да разбера какво искаш да кажеш с това "когато има достъп до тях"  newsm78 ...

Имам предвид например навън, когато е облечена с дрехи, тя нито вижда памперса, нито може да стигне до него.
Но това е, когато са скъпите, иначе ако са на цената на памперисте, няма смисъл Simple Smile

Ааа, по всяко време е с тях. Просто няма шанс да и сложа обикновен памперс, защото врещи като заклана като го види.
Този следобед съм махнала памперса и сме 3:3  Laughing, тоест три попадения в гърнето на 3 мокри чифта гащи  Laughing.

# 25
  • Мнения: 176
мойто диване от 10 месечна е на гащички  Winkи съм много доволна и да се включа на кооперативния пазар в люлин на още едно място има на бебе вики по 35 ст аз само тях ползвам вече половин година и съм много доволна а склад има и в надежда и от там сме взимали но не винаги има че търговците веднага ги искупуват защото се харчат  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 974
Anim, тя няма нищо против да седи на гърнето или на тоалетната чиния, но проблемът е, че не си казва.

Хехе гледай ти сладката синеочка какви номера правила Joy
Ами нищо, нека ги прави,.... а ти как реагираш? Караш й се и хващаш парцала да чистиш, а детето в другата стая да си играе.... newsm78.
Ами май всичките минаваме през този етап, но от теб зависи да е по-кратък
Иска да спинка без памперс, ами не и слагай...купуваш подплатени чаршафи и сменяш, но задължително и тя да участва.....в махането на чаршафа, в слагането на нов, а защо не и в прането. Всичко съм правила, и не да чистя сама а и тя да хване гъбка и да търка килима. Така според мен детето осъзнава белята
А за казването, не става от раз, но се опитай да я наблюдаваш  децата не могат да са преструват и можеш да хванеш момента на изпускането.
При Криси- ставаше кротка и започваше да гледа много хитричко Joy
Айде успех   bouquet

# 27
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Преди месец купих първия пакет памперс гащи (Let's go). За мен основното беше, Нели да си казва поне, когато й се ака, защото ми се струваше трудно свалянето на пълен памперс. Освен това гледаше по-големите деца на площадката и няколко пъти сама ми казваше "има пиш" и съвсем съзнателно пишкаше в храстите като останалите.
Гащите се слагат много лесно, Нели също може да се справи сама. Все още не казва всеки път, но има много напредък в тази област и гащите много ме улесняват, особено навън.
м_е_р_и , точно така са и памперс-гащите, няма лепенки, а ластик от двете страни, който се къса, а ако детето иска да пишка на гърнето и пампата е суха, само се свалят като гащички  Grinning
Досега не съм виждала скъсан ластик на гащите. Винаги й си свалям като обикновени гащи, по същия начин й ги слагам Thinking

Общи условия

Активация на акаунт