Раничка на шийката на матката - част 6

  • 47 374
  • 621
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 872
Добре дошли в новата тема.

тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5

# 1
  • Мнения: 2 682
Записвам се и аз. В понеделник съм на преглед, да видим.

# 2
  • Мнения: 845
И аз успях да си издебна по-ранен час от събота. Утре съм на контролен най-накрая. Надявам се всичко е наред.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 373
Записвам се и аз. Бях на преглед и гинекологът видя раничка. Успокои ме, че не е страшно и когато имам време да отида да я "замрази". На мен обаче това хич не ми звучи успокоително... Някоя от вас подлагала ли се е на такава процедура? Боли ли? Pensive

# 4
  • Мнения: 26
Здравейте, някой знае дали ако си  направя цитонамазка и микробилогия при един лекар, после резултатите ще ги имам ли и за мен. Мисълта ми е дали мога да отида и при друг лекар за второ мнение с резултатите или отново ще трябва да се правят изследванията при другия лекар?

# 5
  • Мнения: 4 872
Да, трябва да ти дадат резултатите и с тях може да отидеш при друг лекар.

# 6
  • Мнения: 26
Благодаря, а знаете ли лечение на раничката с лазер къде в София има.. само в Токуда ли?

# 7
  • Мнения: 4 872
Не съм от София, но мисля, че само там има лазер.

# 8
  • Мнения: 1 849
Здравейте, момичета! Може ли някой да ми каже къде мога да открия д-р Илия Карагьозов и на какъв телефон мога да запиша час за преглед? Надявам се, че сред вас има негови пациентки!

# 9
  • Мнения: 15
Д-р Карагьозов приема пациентки във Вита 2 в Лозенец .Можеш да си запазиш час на регистратура.

# 10
  • Мнения: 1 849
Мерси! А дълго ли се чака за час?

# 11
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте, при мен се получиха резултати pvcu - PAP III a; cc - PAP II ...което не ми говори нищо каква е разликата между двете pvcu и cc..и никъде не мога да намеря информация. Някой ако може да сподели ще съм безкрайно благодарна! При прегледа (когато се вземаше тепърва цитонамазката) се установи че имам раничка (около 50ст монета), но погледната през колпоскоп, лекарката каза, че няма от какво да се притеснявам. Само че с този PAP 3а определено се притеснявам. Също така и ми направиха и микробиология, при която излезе и candida albicans - "значително". Та някой има ли представа от връзката между всички тези? Благодаря!

# 12
  • Мнения: 668
Първото е материал от шийката, второто - от канала на шийката.
Да, пряко свързани. Кандидата трябва да се лекува и аз след това бих си направила цитонамазка отново.


# 13
  • Мнения: 4 215
Да добавя и резултатите от изследванията си - кандида пише, масово Leuco, масово Левкоцити .. Докторката каза добре са изследванията,образувало се ерозио и трябвало да се обгори този епител, но не трябва ли да се лекуват тези горните неща преди горене.. Попитах я не е ли по-добре с лазер, тя отговори, че не.. Странно.Не знам какво да правя, второ горене с ток и ако пак се появи тази раничка.. Четох, че горенетос ток оставя ръбове и може да има проблеми при забременяване, износване и раждане /предполагам нормално/.

# 14
  • Мнения: 242
Здравейте! Много съм притеснена. Отидох на гинеколог, защото цикълът ми прави проблем този месец, а се оказах с раничка на шийката на матката. Дойде ми като гръм от ясно небе. Симптом си имам естествено - леко кръвотечение и зацапване след цикъл. Не е обилно, но при движение се засилва - не знам защо. Това ме накара да отида да се видя. Взеха ми цитонамазка. На памучето при взимането й, имаше кръв. Думите на док. бяха - кървиш и в момента. По време на прегледа много ме болеше. Едвам изтърпях спекулума. Направо се стресирах още повече. Откакто съм минала този преглед и си чакам резултатите от цитонамазката, никъде не излизам. Моля Ви, кажете ми, какви са изследванията, които се правят и в какви случаи се гори тази раничка? Също така, боли ли? Все пак не съм раждала, а съм на 37 години. Sad

Общи условия

Активация на акаунт