Раничка на шийката на матката - част 6

  • 47 938
  • 621
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 872
Цитат
Но аз съм много притеснена от какво може да бъде това възпаление, когато всичките изследвания за отрицателни? И от къде идват тези много левкоцити
От ЧПВ са. Макар и да са излезли отрицателни резултатите, явно е имала активна инфекция , но организма я е преборил .
Не се притеснявай - изключително адекватни действия от лекаря ти , което е похвално. Проведи си лечението и отиди на определената контрола след 6 месеца Simple Smile

# 76
  • Мнения: 39
Много благодаря, Marsia_K. Аз съм притеснена от факта,  че имам течение, но ще слушам лекарката и така. Simple Smile Дано всичко да завърши добре защото и аз искам бебче вече.

# 77
  • Мнения: 279
Не се  притеснявай, изследванията ти са добри, спокойно можеш да почвате с опитите за дете. Аз забременях преди да махнат раничката и пак казват, че няма проблем.

# 78
  • Мнения: 4 872
Много благодаря, Marsia_K. Аз съм притеснена от факта,  че имам течение, но ще слушам лекарката и така. Simple Smile Дано всичко да завърши добре защото и аз искам бебче вече.
Сега прочетох отново поста ти и видях, че не знаеш какво е обелването. Процедурата се нарича leep или lletz, което се прави на по-обширен участък. Използва се електрическа бримка и се 'обелва' притеснителната тъкан от шийката на матката. Може да се приеме за по-обширна биопсия.  Обикновено е нужно да има индикации за направата ѝ- висока група цитонамазка, колпоскопски атипизъм , резултат от биопсия. С твоите изследвания може би не е наложителна- според мен де, а аз не съм лекар Simple Smile  Hands V
 Успех!

# 79
  • Мнения: 1 078
Много благодаря, Marsia_K. Аз съм притеснена от факта,  че имам течение, но ще слушам лекарката и така. Simple Smile Дано всичко да завърши добре защото и аз искам бебче вече.
Сега прочетох отново поста ти и видях, че не знаеш какво е обелването. Процедурата се нарича leep или lletz, което се прави на по-обширен участък. Използва се електрическа бримка и се 'обелва' притеснителната тъкан от шийката на матката. Може да се приеме за по-обширна биопсия.  Обикновено е нужно да има индикации за направата ѝ- висока група цитонамазка, колпоскопски атипизъм , резултат от биопсия. С твоите изследвания може би не е наложителна- според мен де, а аз не съм лекар Simple Smile  Hands V
 Успех!

+1
Подкрепям мнението на Marsia_K

# 80
  • Мнения: 279
Преди да се пристъпи към обелването, аз бих потърсила друго мнение. Понякога е по добре да не се пипа.

# 81
  • Мнения: 39
Благодаря ви,  мили дами!  Със сигурност ще потърся още едно мнение,  въпреки,  че тази лекарка е с много добри отзиви в онко-гинекологията. Не знам защо така - но каза спокойно да си работим за бебче и че ще се видим след нова година. Абе направо не знам какво да правя. И това леееко вметване - можем да я обелим.

# 82
  • Мнения: 279
Щом ти е казала, че можете да правите опити за бебе, няма страшно. Според мен понякога лекарите се презастраховат. Просто се следи редовно.

# 83
  • Мнения: 39
Щом ти е казала, че можете да правите опити за бебе, няма страшно. Според мен понякога лекарите се презастраховат. Просто се следи редовно.
Много благодаря за успокоението!  Страхотни сте!  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен,

следя темата от известно време, защото и аз се сблъсках с този проблем. Преди година ми откриха раничка, като тогава нямаше проблем. Цитонамазката ми беше втора група, микробиологията чиста. Направих си и колпоскопия и нищо притеснително не излезе. Казаха ми да си следя раничката и да я третирам след като родя.
Лятото ходих на контролна цитонамазка, като тогава си пуснах и изследване за всички щамове на HPV, както и разширен пакет за Микоплазми/Уреаплазми/Хламидия-всичко отрицателно.
Преди седмица бях на контролен преглед, като пуснах цитонамазка и микробиология-излезе само микрото-имам вагинална дисбактериоза. Изписаха ми Арилин и Флоражин, сега очаквам с нетърпение и цитото.
Четейки отзивите в темите се замислям дали да не се подложа на обработка на раничката с лазер, за да забравя за този проблем. Въпросът е, че от няколко месеца правим опити за бебе и съм раздвоена дали третирането ще се отрази благоприятно на опитите. Ще съм благодарна за съвети относно евентуално третиране Simple Smile

# 85
  • Мнения: 39
Не мога да ти дам съвет - специално аз де,  но поне при моя случай реших да си работим за бебе и по-натам да мислим раничката. Тъй като има и други като мен,  които даже вече са успели да забременеят,  ще се радвам да споделят как се развиват при тях нещата. Sunipop,  беше споменала,  че си на преглед декември - надявам се всичко при теб да е наред BlushHugHugHug и весели празници на всички мили хора тук!

# 86
  • Мнения: 2 682
И аз не мога да кажа как би се отразило едно евентуално третиране на раничката, но аз забременях с моята. Вече имам щерка на годинка и раничката продължава да си е там. Без да създава проблеми. Цитонамазкатата ми е II b.

# 87
  • Мнения: 279
Не мога да ти дам съвет - специално аз де,  но поне при моя случай реших да си работим за бебе и по-натам да мислим раничката. Тъй като има и други като мен,  които даже вече са успели да забременеят,  ще се радвам да споделят как се развиват при тях нещата. Sunipop,  беше споменала,  че си на преглед декември - надявам се всичко при теб да е наред BlushHugHugHug и весели празници на всички мили хора тук!

Благодаря, добре съм предвид състоянието ми. Ще изкарам цялата бременност лежейки. За съжаление съм с плацента превия и след прокървяване лежах за задържане в болница. Така са нещата при мен, раничката не е проблем.   

# 88
  • Мнения: X
Какво е мнението ви за горене със Солкожин или с лазер?
Биопсията е добра, чакам HPV теста, но съм решила да я махам.
Преди време имах една махната с лазер, сега се появи нова.
Сегашната лекарка смята, че след като биопсията е добра, лазера бил по-агресивен откъм изгаряне , със Солкожин било по-добре.
При предишната раничка друг лекар беше на обратното мнение.
Имам 1 дете, но мисля и за второ след време обаче, не сега.

# 89
  • Мнения: 4 872
Не са ме третирали със Солкожин, но през времето прекарано в темата за Цитонамазките не съм прочела положително мнение за него от съфорумките. Та по-добре лазер или коагулация.

Общи условия

Активация на акаунт