Няколко бързи въпросчета за гнойна ангина?

  • 19 729
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Джиджи,
Цитат
Като попитах какво-лимон, грейпфрут каза, защото дразнели лигавицата.

 - Грейпфрута има силно бактерицидно действие, верно горчи, но когато внимателно му се обелят кожичките, разреди се във вода и се добави мабко захар...

- Има мнного добра хомеопатична паста за зъби на базата на Грейпфрут - "Mildfresh" - тъмножълта кутийка,  не съдържа активен флуор нито оцветители.


Страхотно, не знаех за пастата, непременно ще я потърся, тъй като ме притеснява, че в момента му ги мия с флуорна(макар и детска), а той не я плюе.Благодаря.

# 31
Здравейте,майка съм на две деца.Миналата седмица синът ми се разболя от гнойна ангина.Отидох на лекар и лекарката ми изписа антибиотик ЗИНАТ.Аз я попитах защо не ми изписа Аугментин,а тя ми отговори че Аугментина видимо лекува ангината но не може да я излекува докрая а само я поттиска,и след най много две седмици пак ще бъдем с ангина.Това за аугментина съм го чувала и от доцент специалист уши нос гърло в Александровска болница.Ради Wink

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ради, през декември миналата година синът ми боледува от гнойна ангина и му изписаха Аугментин. Оправи се и после не е боледувал, докато не тръгна на ясла. Днес пак ходихме на лекар-отново гнойна ангина и пак му изписаха Аугментин. Не съм чувала нищо за това, което пишеш. Но няма да се учудя, ако е вярно.

# 33
най-ефикасно си остава Гранофорина newsm10 newsm10 smile3503

# 34
  • Мнения: 526
Това последното за гранофурина Laughing Ние също сме с гнойна ангина и пръскаме в гърлото Тантум верде, но е добре да се пият и имуностимулатори като Изопринозин, за скарлатината няма имунитет. Преди две години я изкарахме и имахме доста лоши последици. За гнойта във устата просто трябва много добра хигиена но може и да има нисък имунитет, от мои познати знам че има изследване за степента на имунинета нь детето. Меда също помага за афти. Бързо оздравяване.  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 984
афти много често прави аналгина. но може да са и нормален развои на вирусна инф.
сулфатиазола не е нишадър /амониев хлорид/ не правете подобни неща на децата си моля ви. в прахообразно състояние нишадъра може да предизвика изгаряния. а сулфатиазола не е чист а примесен с талк/ наи често/ последния попаднал в в дробчетата може да предизвика пневмония дори.
цефзила е не лош антибиотик. повече обаче не мога да помогна. 
а да когато имам проблем с афти обикновено водя моите хлапета на зъболекар.

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 01:06 от tonev

# 36
  • Мнения: 172
От една седмица детето ми е със зачервено гърло. Водих го до педиатъркат 4 пъти за тази една седмица. Първият път ми каза, че е само леко зачервено и да давам чай. Вторият път ми каза, че има малък налеп и да го мажа с мед със сода, за да се махне. Третият път ми кааз, че налепът вече го няма, но гърлото продължава да е леко зачервено и след два дни да го заведа пак. Днес го заведох и тя ми каза, че вече има доста налепи и има гнойна ангина. Гошко няма температура, весел е и не показва по никакъв начин да е болен. Изписаха ни антибиотик и аз съм силно притеснена. 
Може ли гнойната ангина да е без температура?

# 37
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Сливиците на децата, като предна бойна линия и Лабораторията на Имунната система и от където Т-лимфоцитите вземат генетичен материал, за изработването на Специфичния имунен отговор е нормално отвреме на време да са зачервени и да наболяват, и педиатърката ви правилно ви е казала в началото да изчакате с АБиотиците.

 Вижте и тук за Жизнената Сила – План за действие:

 Връзка към сайта

# 38
  • Мнения: 1 984
От една седмица детето ми е със зачервено гърло. Водих го до педиатъркат 4 пъти за тази една седмица. Първият път 
Може ли гнойната ангина да е без температура?

може. аз лично предпочитам да има температура. тя в повечето случаи не е нещо страшно.

# 39
  • Мнения: 172
А опасно ли е, ако няма температура? Това означава ли, че организмът не му се бори с болестта?
Иначе изглежда много жизнен и весел.

# 40
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А опасно ли е, ако няма температура? Това означава ли, че организмът не му се бори с болестта?
Иначе изглежда много жизнен и весел.

 В повечето случаи - не, особено пък когато детето е много жизнено. Може да е без температура, когато вирусът е близък до вече преболедуван щам или както се случи тази пролет с уж познат вирус, причиняващ много дразнеща ларингиална кашлица, но странно протичащ без висока Т., и по този начин успяващ подличко да проникне в белите дробове. Ето още един факт в ползата от висока Т. при вирусно заболяване.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт