Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 4

  • 68 370
  • 760
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 973
Аз също след масленото ползвам друго измиващо.  В момента съм с Muji Mild Cleansing Oil и CeraVe Hydrating Cleanser. После слагам милтипептиден серум, третиноин и след около час - овлажнител.

# 601
  • Мнения: 25
Здравейте 😊 Извинявайте, че сигурно ще разводня темата, но все пак ще си задам въпроса. Искам да използвам ето този крем : https://remedium.bg/anti-imperfections/noreva-actipur-3in1-corre … g-cream-30ml.html
Но тази съставка Keratozin A не ми говори нищо. Дали сте запознати има ли общо с ретинола ? Смятам да го ползвам за дневен крем, а отгоре да слагам минерална слънцезащита.

# 602
  • Мнения: 18 542
Няма ретиноиди в този крем.
Има съставка, която е с доказани качества за борба с розацеа и кожни раздразнения. Изглежда подходящ за проблемна кожа, но има бензил алкохол и парфюм, които пък не са много подходящи за чувствителни кожи.

# 603
  • Мнения: 25
Благодаря ти, Миоки 😙 Извинявайте за неадекватното включване.

# 604
  • София
  • Мнения: 2 431
Аз също след масленото ползвам друго измиващо.  В момента съм с Muji Mild Cleansing Oil и CeraVe Hydrating Cleanser. После слагам милтипептиден серум, третиноин и след около час - овлажнител.
Catalano, кой е този милтипептиден серум?

# 605
  • Мнения: 1 973
Еми, мултипептиден, извинявам се.  Този

# 606
  • София
  • Мнения: 2 431
Еми, мултипептиден, извинявам се.  Този.  
Благодаря, Catalano, помислих си, че съм пропуснала за съществуването на  някое вълшебно, противобръчково средство. Съставът му е интересен. Grinning

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 1 741


Режимът от няколко месеца ми е следния:



Благодаря за подробния отговор bouquet!

# 608
  • Мнения: 683
Аз сега сериозно се чудя дали да продължавам с трет. Започнах в началото на май, много бързо минах на ежедневно мазане. Но досега, вече 4 месеца, не усещам някаква промяна в лицето си. Дори вместо очакваната сухота, стана доста мазно. А сега като се стопли времето, треперя постоянно, мажа се със слънцезащитни и пак ми е неспокойно... Та се чудя, възможно ли е при мен трет да не действа и да няма нужда да продължавам Rolling Eyes

# 609
  • Мнения: 18 542
Струва ми се доста рано, за да очакваш сериозен видим ефект, особено ако нямаш сериозни неща да бориш.
Понякога си трябват едни 6 месеца, за да се усети положителен резултат, особено, ако не си водиш снимков дневник.
Вероятност да не ти действа има разбира се, но е доста нищожна.

# 610
  • Мнения: 337
При мен също през първите месеци с третиноин кожата доста се омазни, отделно имаше един период, през който излизаха пъпки, някакви бели точици и други "хубости", но с времето всичко се изчисти. Всъщност след първата година видях същинската разлика с третиноин. Ползвам го от година и половина, а през последната половин година вече съм с 0.1 % на лицето.

# 611
  • София
  • Мнения: 105
Взех си ареол от Гърция. Моля за съвет кога да го почвам,дали наесен след септември или отсега. Ползвам слънцезащита 50+,но от морето,въпреки периодично подновяване съм с петна.

# 612
  • Мнения: 18 542
Ти сама трябва да си прецениш дали да го започнеш сега или да изчакаш.
Аз моят не съм го спирала и до сега, повече или засилване на петната нямам, но и на море не съм ходила.
Разбира се слънцезащитата ми е на възможно най-високо ниво - разбирай подновавяне на 2 часа, обилно количество и не се излагам продължително на слънце, дори когато съм добре намазана.

# 613
  • София
  • Мнения: 38 431
Аз съм склонна към петма и определено ще изчакам да се смрачи малко времето, за да започна пак Аирол.

# 614
  • София
  • Мнения: 38 431
Пиша пак тук, че съм си свикнала.
Мацки, благодаря че ми казахте за CeraVe!
Спрели са всичките евтини продукти с хиалуронова, които ползвах. Търсех алтернатива, но навсякъде втората съставка е Алкохол!
Само СераВе е с хиалуронова, серамиди и без алкохол. Лосиона ми пасна и ще си го ползвам за всичко - лице и тяло.

Общи условия

Активация на акаунт