Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 44

  • 56 575
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 013
Говорили сме и за локалния имунитет - той е важен. Колкото до общия - не помня откога не съм боледувала, антибиотик последно може би преди 15 год.
Но ето, че чпв се активира и да- при наличие на ерозио.

А какво да правя за локалния имунитет занапред?
Има ли превантивна имунотерапия за гинекологичната част от тялото?

# 31
  • Мнения: 4 872
Cherry^Blossom , прегръдки Hug и кураж. Много от нас са носители, но ще се справим и ще сме здрави занапред!
 Моето непрофесионално мнение е, че ЧПВ се е активирал по-скоро заради трихомоните. Чести вагинални инфекции са предпоставка за активиране на вируса.
 Скоро ли беше конизацията? Пишеш февруари 2018 3Б- предполагам тогава сте я направили?

 Аз на думи гледам да съм  по-отракана, но истината е , че се притеснявам от следващата контрола и усещам, че пак ще съм висока група Sad

# 32
  • Мнения: 4 087
На мен ми изписаха ГЛИЗИГЕН СПРЕЙ, той е имуностимулатор, пръска се във влагалището. Редувам с Силаут гел.

Трихомони установиха още далечната 2011-2012, от тогава съм си 2а-б цито, само през бременността я вдигнах на 3а, но след това падна. 3Б стана след едномесечен курс от Секнол, който буквално ми разказа играта, аз се усетих, че след него рухнах буквално, почти ми беше ясно, че нещо не е наред.

8 март ми беше конизацията. Много малка, но се надявам навреме хваната.

# 33
  • Мнения: 640
ana stoyanova ,
Ако има шанс да изнегнеш letz, според мен , трябва да пробваш.. Колкото и да е щадяща, все пак си е операция...
Още повече, щом лекарката е склонна са опита.
На колко години си?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 46
Здравейте отдавна следя групата. Искам да помоля за съвет и мнение относно резултат от цитонамазка групата ви е 2Б, в забележка пише клетки от сквамозен и ендоцервикален епител, кариомегалия, предимно интермедиерни, цилиндрични и метапластични клетки. Това ми е втора цитонамазка след отстраняване на десен яючник с фибром от 7см. Искам да попитам този вид клетки нормални ли са да са там. На колпоскопа пише зона на трансформация тип2,CIN

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 75
ana stoyanova ,
Ако има шанс да изнегнеш letz, според мен , трябва да пробваш.. Колкото и да е щадяща, все пак си е операция...
Още повече, щом лекарката е склонна са опита.
На колко години си?
Благодаря!
На 38 години съм с едно дете на 17!Понеже това ходене до София,вече ни измори понеже сме от Бургас!Вече искаме със съпруга ми,да премина през ЛИЙТЦ да го махаме и да си живеем живота и само профилактика.То човек не може да се зарадва,като знае ,че нещо не е наред:)И след две операции на пъпна херния за 12 месеца и сега пак нови ядове!Докторката каза,че е с местна упойка!Няма да е най-приятното изживяване,но ще се преживее накакси:)

# 36
  • Мнения: 341
Здравейте отдавна следя групата. Искам да помоля за съвет и мнение относно резултат от цитонамазка групата ви е 2Б, в забележка пише клетки от сквамозен и ендоцервикален епител, кариомегалия, предимно интермедиерни, цилиндрични и метапластични клетки. Това ми е втора цитонамазка след отстраняване на десен яючник с фибром от 7см. Искам да попитам този вид клетки нормални ли са да са там. На колпоскопа пише зона на трансформация тип2,CIN
Сквамозните , ендоцервикалните и метапластичните клетки са съвсем нормални клетки от маточната шийка. Кариомегалията означава, че някои ядра са по- големички. Това е единственото, което си заслужава внимание. Ядрата могат да бъдат увеличени , поради много причини, без да значи сериозен проблем, щом са ти дали втора група. Промените, които би трябвало да притесняват се класифицират в трета и нагоре група.
Не си публикувала групата си по Бетезда. Не са ли ти дали? Според стандартите от няколко години насам, на намзаката трябва да има и група по Бетезда( NIL, ASC- US, LSIL и т.н.). В София, Варна и Бургас гледам лабораториите си ги дават. Ти откъде си?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 46
От Варна съм. Не от тази лаборатория нищо не са обозначили. От миналогодишната цитонамазка си пишеше и вероятни причини на тази нищо.... .И може ли след 2. Месеца пак да повторя в др лаборатория.

# 38
  • Мнения: 640
ana stoyanova ,
Ако има шанс да изнегнеш letz, според мен , трябва да пробваш.. Колкото и да е щадяща, все пак си е операция...
Още повече, щом лекарката е склонна са опита.
На колко години си?
Благодаря!
На 38 години съм с едно дете на 17!Понеже това ходене до София,вече ни измори понеже сме от Бургас!Вече искаме със съпруга ми,да премина през ЛИЙТЦ да го махаме и да си живеем живота и само профилактика.То човек не може да се зарадва,като знае ,че нещо не е наред:)И след две операции на пъпна херния за 12 месеца и сега пак нови ядове!Докторката каза,че е с местна упойка!Няма да е най-приятното изживяване,но ще се преживее накакси:)
Много ли е голям участъкът?  Не може ли само да се обгори?

# 39
  • Мнения: 4 872
Понеже от четири години ходене по лекари за това и последни две цито 3А за шест месеца ,вече ми се иска да отдъхна и затова предложих,да се вземат радикални мерки:)Притеснявам се вече много,раздвоена съм!
Направи Летз, щом ще се почувстваш по-спокойна. Приеми го като по-обширна биопсия , с цел и премахване на проблемния участък.
На мен ми го правиха с пълна упойка ,но имах и абразио на канала- 3 дневен престой в болницата. Чувствах само дискомфорт няколко дни след това .

# 40
  • Мнения: 640
Ана
Дори и след letz, няма гаранция, че пак няма да се появи Sad

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 75
Да!За съжаление и аз това разбрах:)

# 42
  • Мнения: 196
Аз съм доста запозната с ЧПВ, изследвала съм всички възможни опасни фактори, бях с положителни 16,18,66. Имах абсолютно здрава шийка, която гледаха на колкоскоп. Тоест - просто бях носител на вируса. В един момент преди месец на контролен преглед ми намериха изменения на клетки - нещо като ерозио, обясниха ми, че ЧПВ се е активирал и е започнал да разрушава клетки. Именно и затова на всеки 6м съм ходила на контроли. През цялото време са ми обяснявали, че ЧПВ започва да руши здрави клетки, ако имунитета е слаб. Строго индивидуално е.
Сега си лекувам изменението, началото на другия месец съм пак на контроли да видим дали се е махнало.
Пиша тези редове една идея по-спокойна,но притеснението си го има. Като ми казаха, че имам изменение и колабирах на стола. Не съм раждала и честно казано страха ми от болести и по-опасни неща доста се засили..
Пожелавам на всички само хубави резултати Simple Smile

# 43
  • Мнения: 341
От Варна съм. Не от тази лаборатория нищо не са обозначили. От миналогодишната цитонамазка си пишеше и вероятни причини на тази нищо.... .И може ли след 2. Месеца пак да повторя в др лаборатория.
Мисля, че няма смисъл намазката да се повтаря толкова често. Дори за предполагаеми проблемни клетки препоръките са след 3- 6 месеца да се прави нова.
Особено, ако нещо си правила като лечение или манипулация вече. Смятам, че трябва да се остави шийката "да се успокои" и после да направиш контрола.
Аз не живея във Варна, но съм оттам и съм чувала от близки и приятелки, че др. Огнян Младенов бил много добър гинеколог. Мисля, че и с онкология се занимавал и много сериозно се отнасял към онкологичната профилактика. Преглежда в МЦ Нова. Аз бях ходила преди години при една млада и много хубаво обясняваща в ДКЦ Чайка- мисля Желева, но не съм сигурна

# 44
  • Мнения: 196
Аз също живея във Варна - за онко гинеколог препоръчвам др.Филев. Иначе аз ходя при доц. Янева в майчин дом, тя първа ми видя изменението. Много добър специалист е.

Общи условия

Активация на акаунт