Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 44

  • 55 011
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 206
Здравейте.. може ли да ми препоръчате добър онко гинеколог в София, при който няма да чакам много време за преглед? Откриха ми сериозна раничка и ми казаха да отида възможно най-бързо при специалист, но за най-споменаваните д-ри се чака по 2 месеца, което може да е фатално и не знам какво да правя.
Препоръчвам ти Маргарита Кюркчиева, работи в онкологията в София в Дървеница.Уникално добър доктор!
Отиваш сутрин и минаваш на преглед без проблем... веднага взима и часове не се записват!

Благодаря за препоръката, не трябва да имам направление нали? Всеки ден ли приема пациенти? Видях, че преглежда и в Св. Панталеймон.
Не, не ти трябва направление, прегледа е със заплащане!

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Имам въпрос. Трябва да отида на контролна цитонамазка след два пълни цикъла от лечение. Как ги броя?
Значи свърши кървете, започна лечение /25.03/ и след това ми дойде цикъл на 14.04 . Т.е. цикъла, който започна на 14ти, първия след слечение ли е или втория?
Объркано ми е в главата, но докторката държи на два пълни цикъла след лечение. А да и се обадя и да и забия такъв въпрос ми се струва тъпо.

За да не остана само с моя объркан въпрос: Поръчах си добавка ДИМ Плюс™ 208 mg. Изрових нета за разни добавки и се оказа, че има доста проучвания, че помага при дисплазия. Аз не знам дали имам дисплазия, защото цитото ми е 3А с лека дискариоза, а два колпоскопа не дават притеснителен резултат. Та ми лекуват бактериална вагиноза, липса на лактобацили и е.коли. Изпих си антибиотиците, слагах лактобацили и смятам от утре да започна и тази добвака. Изглежда помага при високи нива на естрогени, а аз засичам на 3ти ден от цикъла височки нива. Ако не помогне за шийката, то дано помогне на хормоните.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 861
Изчакай да мине още 1 менструация и на първите чисти дни отиди за цитонамазка. Simple Smile

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте имам въпрос, относно резултат от цитонамаска IIB. Понеже до сега съм била IIA  и ми стана интересно.Утре съм на преглед и ще ми обяснят най-вероятно,но ако има запознати ,ще се радвам да споделите...

# 94
  • Мнения: 4 872
Клетъчните промени са градирали с една степен в границите на групата.

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 5 802
Здравейте имам въпрос, относно резултат от цитонамаска IIB. Понеже до сега съм била IIA  и ми стана интересно.Утре съм на преглед и ще ми обяснят най-вероятно,но ако има запознати ,ще се радвам да споделите.
Възможно е да е "раничка", тоест участък с някакви клетъчни промени, а може и да е някакво възпаление. Когато за пръв път имах IIB, гинеколожката го остави така, защото на колпоскопа не се видя нищо притеснително, а и отделно си бях направила типизация за ЧПВ и всичко беше отрицателно. Но когато след време резултатът се повтори, и се появи ЧПВ (макар и нискорисков) тя предпочете да "изгори" раничката.

# 96
  • Мнения: 401
Здравейте!
Интересува ме типизацията на ЧПВ какво представлява-кръвно изследване на взета от вената кръв ли?
Поводът е цитонамазка с резултат 2 Б група, с пояснение -„ЧПВ”.
Къде в София може да се направи изследването, и ако може да ме ориентирате за цената?

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Здравейте!
Интересува ме типизацията на ЧПВ какво представлява-кръвно изследване на взета от вената кръв ли?
Поводът е цитонамазка с резултат 2 Б група, с пояснение -„ЧПВ”.
Къде в София може да се направи изследването, и ако може да ме ориентирате за цената?
Взимат материал като за течно базирана цитонамазка - с цито четка. После можеш да пратиш в Геника за типизация.
Аз правих преди години за високо рискови щамове. Дава положителен/отрицателен резултат за всеки изследван щам. Към 80-90лв мисля беше .

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 5 802
Не е кръвно изследване. Гинекологът взима проба, както е при цитонамазката. Аз моята проба я занесох в Геника, но сигурно има и други лаборатории, които правят типизиране на ЧПВ.

# 99
  • Мнения: 196
Момичета изписаха ми крем Силаут, по схема - 1 седмица 6те дозатора всяка вечер, след това само сряда и петък за месец и половина.
Аз сложих 6те дозатора, дойде ми и сега започнах схемата в понеделник и петък, общо са 12 дозатора.
Искам да попитам някой, който го е слагал - появи ми се някакво течение, което е като белтък безцветно, но е оцветено от крема. Това нормално ли е? И колко време след последния дозатор да отида на лекар, защото от порядъка сряда - неделя, на мен все още ми прицапва, и това го виждам само, като правя секс.
Това също нормално ли е? Не трабва ли да се изтече крема?
Много се притеснявам, че пак нещо не е наред...

# 100
  • Мнения: 4 872
При мен крема изтичаше постепенно между двете дози. Слагах си ежедневна превръзка,защото цапаше много и упорито бельото.
Според мен е добре да отидеш на преглед след цикъла при приключен курс с крема.

# 101
  • Мнения: 196
На какъв период слагахте крема? Аз също съм нон стоп с превръзки... ужасно е Sad

# 102
  • Мнения: 4 872
За 3 месеца общо 5 опаковки СилАут ми беше предписано.  Аз го слагах летните месеци и беше кошмар толкова време с превръзки,но нямаше друг начин.

# 103
  • Мнения: 668
4 опаковки за 1 курс ми изписаха. Една част остава вътре доста дълго. Лични впечатления - поне 2 седмици след последната канюла.

# 104
  • Мнения: 196
Благодаря, успокоихте ме. Аз се бях притеснила, че страшно дълго не се чистя от него... Simple Smile значи задължително трябва да отида след цикъл. А иначе ми е забранено да правя секс един ден преди поставяне, в деня на поставяне и един ден след деня на поставяне. Тоест - имам един петък.. 😄
Правим календарен секс...

Общи условия

Активация на акаунт