Проблем с менструацията

  • 829
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте дами. Това е първата ми тема и се надявам наистина да ми помогнете. Аз съм на 17г. Значи да започна с проблема,от почти  както мимам цикъл го имам този проблем. Проблема ми първо беше че 30/1 дни в всеки един месец аз съм в цикъл. Отидох на генеколог и той ми каза че не съм се доразвлиа още и било нормално и ми даде да пия хапчета Дуфастон,след приема им се оправих за година и нещо самоо. От ноември някъде пак го имам този проблем, но този път като ми идва продължава към 2 седмици и нещо 3 и след една седмица най-много седмица и нещо пак ми идва.Попринцип винаги като ми дойде цвета е много тъмно кафяво към черно почти,но този месец като ми свърши и след няколко дни пак ми дойде и цвета не беше кафяв, а нормално червено. Ще помоля за някакъв съвет, но без отиди на генеколог защото всички казват едно и също и ме карат да пия хапчета.Сещам се сега и за още един въпрос. След приема на Дуфастон спрях да се овлажнявам при полов акт  и да ви питам това страничен ефект ли е и има ли някоя друга със същото?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 41
Друг начин освен да отидеш на гинеколог няма как да разбереш от какво се получава така щом не са ти помогнали просто смени гинеколога явно това не е твоя гинеколог не мисля че някой ще може да ти помогне с друг съвет все пак трябва да се установи от къде идва проблема а освен доктор кой друг може да каже.. според мен не чакай а отивай при някой добър доктор

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Аз не знам друг начин за оправяне,без да е "отиди на гинеколог"!Но мога да ти пиша за една хранителна добавка,която при мен оправи проблема "закъсняващ с много цикъл".Мака на прах.От здравословните магазини може да се намери,струва към 8 лв за пакетче,което "отива" за месец-два ежедневна употреба.Може да се разтваря в смутита,кисело мляко,сокове или вода(но пък е малко гадно,ако го пиеш така).Виж в гугъл за мака и прочети какво оправя и как да се пие.Аз в момента го пия,всяка сутрин по 1/4 чаена лъжичка в смутито,като при 3 седмици употреба се прави една седмица почивка.Миналата година го пих и ми регулира цикъла само за месец пиене.Имах изписани и хапчета от гинеколог ,за период 6 месеца,но само с мака,хормоните ми се регулираха за един месец.Много съм доволна от маката.Дава и енергия,но внимавай, много ако не искаш да забременяваш,защото подобрвява плодовитостта.Много мои познати забременяха от него Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Аз няма да дам съвет, защото не съм лекар.
Но ще те попитам - като отиде на гинеколог гледаха ли те на ехограф (матка, яйчници), пуснаха ли ти хормони?
На мен ми прилича на някакъв хормонален дисбаланс. Консултирала ли си се с ендокринолог?

Общи условия

Активация на акаунт