Сув до 12-13 хиляди

  • 13 801
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 524

Само махни душегуба, че още 11к няма да стигнат да го оправи...

И Тигуан 2.0тди от първите години са с много дефектна серия на двигателите, много народ плака там..

Кое е "душегуба" Joy

# 46
  • Мнения: 2 998
И аз вчера се образовах какво е това чудо http://audibg.com/forum/index.php?/topic/180576-%D0%B4%D1%83%D1% … 0%BC%D0%BE%D1%89/

# 47
  • Мнения: X

Само махни душегуба, че още 11к няма да стигнат да го оправи...

И Тигуан 2.0тди от първите години са с много дефектна серия на двигателите, много народ плака там..

Кое е "душегуба" Joy


2.5тди, 3.0тди е по-известен като гулемия душегуб и 4.2тди е мастър душегуба Simple Smile

# 48
  • Мнения: 15 524

Само махни душегуба, че още 11к няма да стигнат да го оправи...

И Тигуан 2.0тди от първите години са с много дефектна серия на двигателите, много народ плака там..

Кое е "душегуба" Joy


2.5тди, 3.0тди е по-известен като гулемия душегуб и 4.2тди е мастър душегуба Simple Smile

VW????? Защо е душегуб?


Тук пък Аудито го изкарват душегуб. Т.е. VW груп е пълен с "душегуби"? Това ще рече, че са им слаби двигателите или, че се чупят много?

# 49
  • Мнения: 2 998
Това важи са старите TDI двигатели на VW и то е нормално като се има предвид, че повечето такива са на над половин милион километра. Ауди както още няколко марки от концерна ползват двигателите на VW.

# 50
  • Мнения: X

Само махни душегуба, че още 11к няма да стигнат да го оправи...

И Тигуан 2.0тди от първите години са с много дефектна серия на двигателите, много народ плака там..

Кое е "душегуба" Joy


2.5тди, 3.0тди е по-известен като гулемия душегуб и 4.2тди е мастър душегуба Simple Smile

VW????? Защо е душегуб?


Тук пък Аудито го изкарват душегуб. Т.е. VW груп е пълен с "душегуби"? Това ще рече, че са им слаби двигателите или, че се чупят много?

Ти за 2.5тди не си ли чувала Simple Smile Това е барутник неземен. Освен, че харчи много и не върви много, е много капризен на подръжка. Ако около 200к не му се сменят едни неща, маслото започва да не достига до горните части на мотора и започват големи драми после.

С две думи скъп и капризен на обслужване, което повечето хора не са правили и като дойде на 400+к километра в БГ се сещаш какво става Simple Smile

А при по-новия 3.0тди проблема е, че около 200к километра трябва да се сменят няколко вериги, заради които се вади целия мотор и при най-евтиния майстор удоволствието с частите и труда излиза над 3 бона.

# 51
  • Мнения: 1 970
Чета, че за Тигуан сте споменали, да добавя за бензиновите, защото миналата година продадохме такъв, 2009 беше, карахме го от 2012, направих му към 100К - 2.0 170 коня, автомат, много вървеше, 4-ка, не мръдва на пътя, независимо в какво караш, но харчеше като змей - единствено около 90 ако го караш е нормално - 8-9 на дълъг път, иначе качиш ли нагоре - стигал съм и до 12.5 на сто среден разход - София Любляна. Бързах...
Има и едни мотор 1.4 с две турбини, затова вади към 150 коня, пак бензинов - бягай далече от него. Форсиран е, има случаи не стига и 20К кипометра, чупи вал, къса верига, абе драма...
И един мотор на  БМВ сега масово се предлага от дилърите - става дума за N47 2.0 d 177 hp, 9(Монтират от 2008-09 до 2011 и на Х1 и Х3 и леките тройки)там проблемът е страшен, ако уцелиш, минимумът на профилактиката е 4 бона, максимума е в небето. Скъпо, зашото при профилактиката се сменя ангренажна верига, а за целта инженерите на БМВ не са го предвидили като нещо за обслужване и са я проектирали веригата в частта  към купето на надлъжния двигател, та се сваля целия мотор... А Ако стане белята (къса верига и вала се чупи) , сменяш мотора....
Има колективно дело заведено на Острова срещу БМВ по този повод, още го влачат...
Ето тука например можеш да прочетеш неща, дето ти се изправя косата за него.
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=125&t=334981&a … 2736&start=30

Колкото до ръждясалия ми Мерцедес, колата е верно с ръжда, но все пак е 2001 год, аз я карам от 2008 и като седнах в нея беше на 31.000, стояла непалена 3.5 години в гараж. Оттогава до днес (на 162.000 стана) особен проблем не съм имал. И както важи, че който седне в джип трудно слиза на ниска кола отново, така (поне за мен) важи, че като си карал или имаш мерцедес, друго трудно може да ти хареса. Имаме още две коли, едната е новият Тигуан, другата джип, а карам и други, какво ли не, но Бенца ми е слабост, сега се оглеждам за някой МЛ или ГЛК на малко километри, или в краен случай Цетка или Е, но форматик, задното вече не ми върши работа...  

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 13:17 от StefanB

# 52
  • Мнения: 15 524
Бенца ми е слабост, сега се оглеждам за някой МЛ или ГЛК на малко километри, или в краен случай Цетка или Е, но форматик, задното вече не ми върши работа...  

Веднага се включвам с препоръка /от много, много скромен вече опит/ за GLK. Преди седмица се сдобих с такъв - 220 CDI, Bluetec, 4 matic, 170 коня, автоматик, AMG пакет - 2013 година. Вярно е, че нямам достатъчно личен опит, за да изкажа мнение относно ремонти и това дали дава някакви ядове, но пък удоволствието да се кара това чудо е уникално. Първоначалното обслужване ми излезе около 3 000 лв. /смяна на масло на двигател, масло на скоростна кутия, филтри, антифриз, спирачна течност, предни и задни дискове и накладки, пълна диагностика на двигател и ходова част/. Сега останаха само две предни гуми да вземем, че са зле - задните, обаче са екстра. Малко са попрекалили с размерите на гумите де, та и цената им ще е "интересна" /предните са 235/50/19 , задните - 255/45/19/ но това май е заради спортния пакет. Може и да греша. Та накратко - ако не търсиш голям джип горещо го препоръчвам Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 998
Честита придобивка! Какъв е на цвят?

# 54
  • Мнения: 15 524
Честита придобивка! Какъв е на цвят?

Благодаря Simple Smile Черен е. Знам, че се цапат много по-бързо от другите цветове, но на мен си ми харесва много Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 998
Важното е, че не е сребрист. Grinning

# 56
  • Мнения: X
Бенца ми е слабост, сега се оглеждам за някой МЛ или ГЛК на малко километри, или в краен случай Цетка или Е, но форматик, задното вече не ми върши работа...  

Веднага се включвам с препоръка /от много, много скромен вече опит/ за GLK. Преди седмица се сдобих с такъв - 220 CDI, Bluetec, 4 matic, 170 коня, автоматик, AMG пакет - 2013 година. Вярно е, че нямам достатъчно личен опит, за да изкажа мнение относно ремонти и това дали дава някакви ядове, но пък удоволствието да се кара това чудо е уникално. Първоначалното обслужване ми излезе около 3 000 лв. /смяна на масло на двигател, масло на скоростна кутия, филтри, антифриз, спирачна течност, предни и задни дискове и накладки, пълна диагностика на двигател и ходова част/. Сега останаха само две предни гуми да вземем, че са зле - задните, обаче са екстра. Малко са попрекалили с размерите на гумите де, та и цената им ще е "интересна" /предните са 235/50/19 , задните - 255/45/19/ но това май е заради спортния пакет. Може и да греша. Та накратко - ако не търсиш голям джип горещо го препоръчвам Simple Smile

Честито, къде я обслужи и помниш ли колко литра масло е глътнала?

# 57
  • Мнения: 15 524
Бенца ми е слабост, сега се оглеждам за някой МЛ или ГЛК на малко километри, или в краен случай Цетка или Е, но форматик, задното вече не ми върши работа...  

Веднага се включвам с препоръка /от много, много скромен вече опит/ за GLK. Преди седмица се сдобих с такъв - 220 CDI, Bluetec, 4 matic, 170 коня, автоматик, AMG пакет - 2013 година. Вярно е, че нямам достатъчно личен опит, за да изкажа мнение относно ремонти и това дали дава някакви ядове, но пък удоволствието да се кара това чудо е уникално. Първоначалното обслужване ми излезе около 3 000 лв. /смяна на масло на двигател, масло на скоростна кутия, филтри, антифриз, спирачна течност, предни и задни дискове и накладки, пълна диагностика на двигател и ходова част/. Сега останаха само две предни гуми да вземем, че са зле - задните, обаче са екстра. Малко са попрекалили с размерите на гумите де, та и цената им ще е "интересна" /предните са 235/50/19 , задните - 255/45/19/ но това май е заради спортния пакет. Може и да греша. Та накратко - ако не търсиш голям джип горещо го препоръчвам Simple Smile

Честито, къде я обслужи и помниш ли колко литра масло е глътнала?

Благодаря Simple Smile
В Ивайджет.
http://www.ivaijet.com/
Страхотни са. Предложиха ми да остана и да си я взема още същия ден, но аз нямах възможност и я взех на следващия. За маслото нямам никаква представа - после ще погледна фактурата, за да видя какво пише там и ще ти пиша

# 58
  • Мнения: X
При този дето ти дадох щеше да ти излезе с около 600лв надолу Simple Smile

# 59
  • Мнения: 15 524
При този дето ти дадох щеше да ти излезе с около 600лв надолу Simple Smile

Вярвам ти. Но ти, като каза, че има много работа и е много зает в момента изобщо не му звъннах. Ние трябваше да вкараме и двете коли за пълно обслужване и ни трябваха възможно най-бързо, защото оставахме без нито една кола. А тези ни ги препоръча един познат, та решихме да ги пробваме

Общи условия

Активация на акаунт