Некачествени храни в БИЛЛА!

  • 20 308
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте, от доста време се каня да споделя негативният си опит с храните от т. нар. топли витрини на БИЛЛА. Принципно, винаги съм смятал БИЛЛА за една от най-добрите вериги по отношение на качество и разнообразие на предлаганите продукти, и винаги съм пазарувал с удоволствие там. Преди няколко месеца обаче, останах силно разочарован! Накратко какво се случи. Живея в Шумен, но към края на декември ми се наложи да отскоча до Сливен. Свърших си работата, но ми се искаше да хапна нещо набързо преди да тръгна обратно и понеже избягвам разни дюнери, хамбургери и банички, натъпкани с възможно най-нискокачествени продукти, реших, че в БИЛЛА ще намеря каквото търся. Да, ама, не! Взех си картофени кюфтета, понеже много ги обичам, тези в БИЛЛА обаче, бяха отвратителни! Дори не изглеждаше в тях да има картофи. Бяха приготвени от някаква лепкава, блудкава и дразнеща лигавицата смес. На всичкото отгоре две имаха вкус на сапун! Изпратих писмо до БИЛЛА, с идеята, че ще обърнат някакво внимание, но 3 месеца по-късно същите картофени кюфтета си се продават в топлите витрини ( моите кюфтета си бяха напълно студени ). Има ги и в Шумен, и вероятно в магазините в цяла България! Производителят им е "Здрава храна" - Асеновград. Същата фирма доставя и голяма част от останалият асортимент. Него не съм го пробвал, но и през ум не ми минава. Явно в БИЛЛА доста са свалили контрола на качеството, падайки до нивото на квартален магазин от средата на 90-те.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Не знам от къде сте имали добро мнение за Билла. От топлата им витрина само можете или да не се нахраните или да получите киселини. Цените са им високи и никога сутрин като отворят магазина не е нареден със стока. Нищо хубаво не мога да кажа за този магазин.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 884
От топлата им витрина само можете или да не се нахраните или да получите киселини.

или да те прокара  Embarassed

# 3
  • Мнения: 3 985
Няма да направят нищо. Не купувам от там нищо, което е "тяхно" - дали е от тяхната марка, или сготвено там или просто нарязано и преопаковано - никакъв шанс, максимум някакви превръзки или пакет захар. Имаше един момент, в който нямах възможност да пазарувам другаде, освен най-близката Била, за месец върнах около 7 развалени продукта, както бутилирани и опаковани, така и от топлата витрина, мухлясали сирена, сурови шницели, вмирисани меса и т.н. Писах им в сайта и във фейсбук, отговориха ми - да, добре, ще пратим проверка, не предложиха нищо в замяна, освен връщане на парите. В един момент се ядосах и писах на БАБХ, отчетоха се с проверка, но всичко си остана както преди - кашкавалите си бяха мухлясали, портокалите също,  лятото във витрината - мухи. Просто казвам на всички познати да не пазаруват там и това е...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 064
Пазарувам в Била, тъй като ми е на път прибирайки се. Вчера забелязах ванилови кремчета със срок на годност - 11.04.2018г. Обърнах внимание на първия служител, когото срещнах.

# 5
  • Мнения: 9 382
При нас кюфтетата винаги са се продавали в студената витрина. Купувала съм преди години, но не бях очарована.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 541
Топлата им витрина наистина е ужасна. Принципно от такава купувам само в магазини с голям оборот точно на тези храни - Фантастико, например. В Кауфланд също е ок, но цените им са високи. Много ме е яд, че направиха най-близкия ни магазин именно Била.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Чат-пат купуваме по нещо от топлите витрини, пу-пу, не сме се натровили.
Постът на автора ми изглежда твърде тенденциозен с това стократно упоменаване на името на магазина с големи букви.

# 8
  • Мнения: 2 049
Не разбирам хейта по БИЛЛА... Когато съм в България, купувам само от тях - всичко от топлата витрина ми харесва. Явно наистина си зависи къде точно се намира магазина - този, който е до нас, прави оборот от топлата витрина, защото наоколо е пълно с офиси и всички хора си взимат храна от там... Знам ли, явно е до късмет. Картофените кюфтенца са си за студената витрина - за първи път чувам, че трябва да се поднасят топли?!

# 9
  • Мнения: 3 985
Постът на автора ми изглежда твърде тенденциозен с това стократно упоменаване на името на магазина с големи букви.
Така е правилното изписване на марката.

# 10
  • София
  • Мнения: 22 477
Преди време за обяд си купувах храна от топлата витрина на Била. Два пъти ми се случи пилешкото да мирише ужасно. На мърша....  Mr. Green Ако пазарувам от Била, не припарвам до топлата витрина. Колеги обаче обядват там.

# 11
  • Мнения: 3 157
Билла+качество в едно изречение=смехотворна комбинация.И аз съм писала на БАБХ за развалена храна от там.Много важно-продават си я хората:kissing:

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 565
Билла+качество в едно изречение=смехотворна комбинация - тук съм съгласна на 300 %.

Наскоро реших пак да им дам шанс - е, спанак със суров ориз и малко пясък за разкош. Повръща ми се от всички тяхно.

# 13
  • Мнения: 1 050
Счупено зъбче след един обяд с основно и салатка Ill

# 14
  • Мнения: 884
Работих в магазин на веригата Била.Бях обслужващ персонал на плод зеленчук.Топлата витрина всичко сготвено там или е остаряло и опечено(като кренвирши наденици почнали да лепнат и опечени,пилета цели останали от промоция се правят на пилешка салата)Салатите са от брака(развалени)плодове и зеленчуци от отдела плод зеленчук.Манджите са от най-евтините продукти Clever и Billa. Просто ужас.Скъпо е много сравнение с всички други магазини.Кебапчетата и кюфтета хрупат отвътре и нямат вкус на месо.

Общи условия

Активация на акаунт