Страх ме е от нормалното раждане!

  • 16 818
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 146
Ами че то си е за страх.

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: mama kenga
Ами че то си е за страх.

Недей така, съвсем ще я уплашиш...
За мен за страх е медицинското обслужване. Докато бях бременна втория път, не веднъж и дваж ми минаваше мисълта - какво ще стане, ако се скрия като котката в гардероба и родя тайно от всички...???
Накрая все пак се оказа, че мога да родя при лекарка, с която се чувствам спокойна, така че на гардероба му се размина  Grinning
Колкото по-нормално - толкоз по-малко намеса на екипа - толкоз по-малко възможности да оплескат нещо...

# 32
Az pak shte se vkliucha...
Znachi az si napravih neshto kato planovo rajdane- termina mi beshe na 20ti avgust a bebka niamashe nikakvo namerenie da se rodi i vliazoh v bolnica na 20ti i mi dadoha hapche i se pochna - ne pojelavam nikomu "priatnite" momenti posle - rezultata beshe che ne biah spala pochti 3 denonoshtia, rajdaneto beshe adski olezneno- mnogo po bolezneno ot estestveno zapochnaloto i si rajdah 12 chasa. Vuprosa e che sled tova oshte kato vidiah bebeto biah gotova za sledvashtoto  Stuck Out Tongue Ujasno e hubavo - i se cuvstvah kato prerodena...
Za upoikite se biah konsultirala s niakolko lekari i te mi kazaha che pri epiduralnata mogat da se poluchat dosta uslojnenia - poradi tova che se otpuskat malko muskulite na tazovoto duno i moje daje bebo da se oburne po vreme na rajdaneto! A i doktora koito me izrajda mi kaza che triabva anesteziologut koito ti ia slaga da vleze s teb v rodilna zala i da nabliudava cialoto rajdane do kraia za da reagira ako se naloji - no tozi koito beshe kogatpo az biah na topa na ustata ne vlizal - taka che za men tova si beshe dosta silen argument protiv. Osven tova poneje ne useshtash tochno koga triabva da se napuvash triabva da slushash mnogo lekarite i pak ednoto momiche koeto rajda zaedno s men i beshe s upoika beshe zadurjalo malko i bebeto se rodi s hematomche koeto do niakolko meseca se raznasia, no vse pak...
Sekcio?! Znachi poneje se reje kojata i posle i matkata, triabva pri vtoro i treto rajdane mnogo da se vnimava da ne se sreje na sushtoto miasto matkata, zashtoto tukanite tam iztuniavat, tochno i zaradi tova triabva da mine dostatuchno vreme za da zarastne hubavo zashtoto ima opasnost da se otvori miastoto kudeto e zashita predi i ako ne ti se nalaga - po dobre nedei.
Lichnoto mi mnenie e che pri polojenie che prirodata go e suzdala po opredelen nachin, to znachi triabva da soi bude taka.
Gadno bolezneni sa samo poslednite kontrakcii - samoto rajdane ne boli- togava si iztrupnala do takava stepen che ne useshtash veche bolka i ti se iska da go izpliuesh beboka po-burzo.
Na men sushto mi napraviha epizotomia i vuzstanoviavaneto ne e 3 meseca - oshte kum kraia na 1ia mesec niamashe i sleda ot shevovete nito ot bolkata-samo v nachaloto beshe gadnichko zashtoto dokato kurmish po 1 chas bebeto sedish vurhu tezi shevove no se ponasia..
Pogovori si pak s muja ti no ti si tazi koiato shte rajda i reshenieto triabva da si e lichno tvoe-prosto procheti povechko neshtica i si suzdai vutreshna ubedenost kakvo iskash! #Onfire

# 33
  • Мнения: 637
Цитат на: firebird
За мен за страх е медицинското обслужване. Докато бях бременна втория път, не веднъж и дваж ми минаваше мисълта - какво ще стане, ако се скрия като котката в гардероба и родя тайно от всички...???
Накрая все пак се оказа, че мога да родя при лекарка, с която се чувствам спокойна, така че на гардероба му се размина  Grinning
Колкото по-нормално - толкоз по-малко намеса на екипа - толкоз по-малко възможности да оплескат нещо...


Все пак жената не е котка. Насаждането на недоверие в медицинското обслужване и в професионализма на лекарите може да има фатални последици. Не разбирам защо го правиш. Момичето и без това се страхува от раждането. Остава да загуби и вяра в съпруга си ... Ти самата знаеш, че има добри лекари, нали? Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз опитах да родя нормално, със спинална упойка, но не се получи, защото имам тесен вътрешен таз, а бебето ми беше относително големичко (3,550кг.). Мога да ти препоръчам раждането със спинална упойка-от кръстана долу тялото е напълно безчувствено, не се усеща абсолютно нищо, когато дойде времето за напъните действието й отминава малко, но дотолкова, доколкото все пак се възвръща някакво усещане за тялото (дори и тогава не мога да кажа, че съм изпитвала болка). Ако това е страхът ти-избери такова обезболяване. Аз лично го препоръчвам горещо на де що приятелка забременее  
Болката след секциото също я има. Не че искам да те плаша, но все пак-не я забравяй. Коремна операция си е, първият ден си боли-няма какво да се заблуждаваме. Аз си слагах едни обезболяващи свещички (Профенид), които страхотно облекчаваха-пиша ти за тях в случай, че все пак се наложи или решиш да родиш със секцио.
ЛЕКО РАЖДАНЕ-КАКВОТО И ДА ИЗБЕРЕШ!

# 35
  • Мнения: 5 250
tonimam извини ме за любопитството,но мъжът ти в коя "кухня" работи и как се казва.А и ти по принцип в коя болница мислиш да раждаш  Confused:

# 36
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Колкото до болката... всичко е въпрос на настройка, права е boo. Ако се настроиш, че е страшно и ще боли - наистина ще те боли, ако се настроиш, че всичко е нармално и ще мине леко, ами няма да усещаш толкова болка. Кой от двата начина на раждане боли по-малко - всичко е индивидуално, от раждане до раждане при една и съща жена има разлика, камо ли при различни... Свикни с мисълта за раждането, мисли за бебчето, настрой се по-положително и ще премине по-леко. Всичко в голяма степен е психика и настройка  Rolling Eyes .
Лично аз раждах секцио, карах тежка бременност с постоянни болезнени контракции, на легло и в непрекъснат страх дали ще си износя бебето. Всички казват след операцията, като те отпусне упойката - боли, като се раздвижваш - боли... Ами честно казано толкова бях щастлива, че всичко най-накрая е наред, че е свършило проклетото лежане, хапчетата и че бебчо е добре, че болка, почти не усещах. Болеше вярно, но определено не много. Пък при раздвижването, скокнах още на другата сутрин, момичетата в интензивното още пъшкаха, болеше, ама к`во от това, аз бях лежала 8месеца  Shocked , та сега ли няма да ходя... Така че всичко е въпрос на настройка, просто за мен болката беше на второ място, то и така се стекоха нещата...
Както и да раждаш, важното е да имаш сигурен лекар до себе си, на когото можеш да разчиташ. Хайде, успех и стига го мисли толкова  Wink .

# 37
  • Мнения: 216
mislia da rajdam v ag bolnica varna,tam raboti majat mi i ekipa,koito sme izbrali.pak i nali predi niakolko meseca otkriha vip etaj,s  dobri uslovia za rajdane,.

# 38
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: Meli
Цитат на: firebird
За мен за страх е медицинското обслужване. Докато бях бременна втория път, не веднъж и дваж ми минаваше мисълта - какво ще стане, ако се скрия като котката в гардероба и родя тайно от всички...???
Накрая все пак се оказа, че мога да родя при лекарка, с която се чувствам спокойна, така че на гардероба му се размина  Grinning
Колкото по-нормално - толкоз по-малко намеса на екипа - толкоз по-малко възможности да оплескат нещо...


Все пак жената не е котка. Насаждането на недоверие в медицинското обслужване и в професионализма на лекарите може да има фатални последици. Не разбирам защо го правиш. Момичето и без това се страхува от раждането. Остава да загуби и вяра в съпруга си ... Ти самата знаеш, че има добри лекари, нали? Simple Smile


Да, съгласна съм, че има и добри лекари... и не са малко...
Извинявам се, ако така е прозвучало...

# 39
И аз щях да пускам подобна тема, и мен ме е страх  Confused

# 40
# 41
  • Мнения: 216
strah ne strah,6te mu dojde vremeto ,a ot tova ne ni e zabolekar,da stane6 ot stola i da si tragne6 ,6toto te e strah (az  taka pravq) .nqma mardane ...6te se rajda. Grinning  coolcool

# 42
  • Мнения: 260
мисля 4е няма нужда да се страхуваш
секциото ве4е е общодостъпно,но ако после мислиш 4е ще се  самообвиняваш ,4е не си родила нормално.........недеи

# 43
  • Мнения: 35 961
Цитат на: tonimam
naistina me e strah ot normalnoto rajdane .imam vazmojnost da rodia obezbolena(s epiduralna ili spinalna anestezia).moga da rodia ,sas sekzio.prosto neznaia koe 6te e nai-dobre za men i bebeto.ne,4e se glezia prosto me e strah ot bolkite, ot vsi4ko ,koeto slu6am za estestwenoto rajdane.triabva li da izma4vam sebe si i bebeto ili e po dobre da izbera sekcioto.n?neznam,molia vi daite savet ,kat po opitni, ve4e minali po tozi pat

защо мислиш, че секциото е по-малко "страшно"?
просто там болката е "после", когато бебо ще се нуждае от теб

# 44
  • Мнения: 781
I az dulgo biah pred dilemata "normalno" ili "nenormalno" Grinning (t.e. sektzio) rajdane Neutral Face Sega ....edna sedmitza predi sektzioto, koeto izbrah se chuvstvam napulno uverena i spokoina!!! Simple Smile Ne che te ubejdavam - to si e vupros na vutreshno useshtane i kakvoto i  da reshish v kraina smetka, shte ima mnogo "za" i "protiv" tova reshenie. Vsushtnost ima mnogo uspeshni i leki rajdania, kakto i super travmirashti - nikoga niama garantzia i ne mojesh da znaesh predvaritelno...no kakvoto i da reshish USPEH!!! Simple Smile Znam mnogo dobre kak se chuvstvash, zashtoto predi mesetz i az biah pred sushtata dilema sektzio ili epidural...sigurna sum che shte vzemesh nai - pravilnoto reshenie - prosto ne slushai nikoi drug osven vutreshnoto si useshtane Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт