Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 апр. 2018, 22:44 ч.

Сватба, булките на 2019

• 25 023
  • 332
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
Здравейте, булкии!
Малък "ъпдейт" относно сватбата ни!
Лека полека успяхме да преброим гостите и се оказаха около 120, като винаги трябва да си имаме една резерва от +/- 10 човека. Изпратила съм запитвания за Адмирал и Арена мар на Златни пясъци( ние сме от Варна, та затова). За Арена мар разбрах, че отскоро правят сватби,  кувертите им не са високи и може да се вкарва алкохол. Като ми върнат оферти и от двете места, ще споделя с вас.
Не можах да си харесам друг ресторант, който да събере толкова души. Бялата къща е страхотен, но няма начин да се съберем. Имам позната, чиято майка има сватбена агенция от много години, а и наскоро и предложиха и на нея, така че обсъждаме нещата заедно. За фото и видео ни препоръчаха Лорета Видео- фото и видео,  Тони Терев- фотограф и Енис Узунов- фотограф. Да си кажа честно, май не ми се иска да имаме видео на сватбата, освен някакви къси клипчета, които да съберем после в едно. Във фамилията имаме два дрона, така че това лесно ще се уреди, но пък друго си е от очите на професионалист. Спира ме факта, че когато алкохола се намеси, се случват комични.. и не толкова комични неща, които ми се иска да ги нямам запечатани. В случая(например), Бай Иван се напил до козирката и постоянно се вре пред камерата да покаже колко е страхотен и невероятен. Все си мисля, че няма да имаме такива хора, но знае ли човек. Grin Та така... за DJ нямаха две мнения и с две ръце ни препоръчаха Румен Черкезов, скоро ще се чуем и с него, за да се срещнем и ще споделям впечатления.

Цветово сме се спрели на два варианта- единия е тюркоаз и сиво, а другия е тъмносиньо с корал или циклама. Pinterest app изигра много голяма роля тук, защото бях дала "фира" вече за тези цветове, не че нямам много време, просто ми се иска да го изберем отсега, за да можем да видим и в ресторанта как ще стои съответната комбинация. И така, май от много приказки нищо не казах, но се надявам да съм полезна на някоя от вас! Ако имате предложения относно засегнатите теми по-горе, ще се радвам да ги прочета!

Поздрави! Blue Heart

# 31
На нас ни предстои да кумуваме в "Арена Мар" и младоженците ни са очаровани от всичко по подготовката, така че вярвам, че сте се насочили в много правилна посока Heart
За фотограф - ние сме си запазили Тони Перец - страхотна е, били сме на сватба, на която е снимала, изобщо не се е усещало присъствието ѝ, а в същото време страхотни кадри. При срещата с нея беше изключително позитивна и даде прекрасни идеи, та я капарирахме без много да му мислим Grinning
За видеото не мога да кажа, защото засега и ние сме с идеята да нямаме, но нещо започваме да се замисляме в обратна посока напоследък, та ще видим.
По въпроса за DJ - нашият е DJ Joy - много е весел, водещ и DJ е едновременно, досега не сме били на сватба с него, но и това предстои преди нашата, но сме работили с него по друг повод и човекът е чудесен професионалист Simple Smile

# 32
  • United Kingdom
Привет момичета,
И аз ще съм булка догодина, нашата сватба ще е на 1 юни в Балчик. За сега имаме само дата, място и фотограф. В процес на избиране на водещ и dj сме, но нямам никаква представа на кого да се спра. Имате ли отзиви за Димитър Горчев и dj Пацони? Ние държим да имаме видео от сватбата, но все още не сме спрели на видеограф, някакви идеи? 😊

Ще ни кумуват наши много близки приятели, а детенцето им ще ни бъде шаферче. Изключително вълнуващо е всичко, нищо че започвам с подготовката 1 година в аванс. 😊👰🏻📸

# 33
Имате ли отзиви за Димитър Горчев и dj Пацони?

Димитър Горчев го видяхме на един мастърклас за младоженци и ни остави много хубаво впечатление. Изглежда забавен, но по някак изчистен, ненатрапчив начин, има много свеж хумор и съм чувала доста положителни мнения за него, но за съжаление не сме били на сватба, която да е водил.  Simple Smile

# 34
  • Варна
Здравейте, момичета- кокичета!

За ресторанта:
Ходихме на оглед в Естрея( Дружба), много приятен управител! За съжаление обаче, не се съгласява сватбата ни да бъде навън, затова няма да се случи там. Залата вътре събира 120човека( мисля, че и малко повече), но цветово въобще не ни подхожда- вътре е червено и златно! Нашите цветове ще са тъмносиньо и цикламено!
От Арена Мар не са ни върнали отговор, а все не успяваме да стигнем до Златни Пясъци, за да разпитаме.

Мястото, от което сме очаровани за момента е Свети Никола( ресторант, хотел). Намира се под Бризовете- шефа е страхотен, капацитета е точно 120 места, има вентилация вътре, обаче ми се струва, че наистина няма да се съберем толкова хора. Когато отидохме, имаше абитуриентска с около 40-50 човека и не можах да си представя 120 вътре :O Навън събира около 50. Интериора е в цвят шампанско и кафеникаво. За менюто, каза че разпечатва цялото меню и ние си сглобяваме всичко, като сумата на куверт, не трябва да е по-малка от 28лв. Ценово е страхотно, мястото наистина е красиво, зелено- приказно!
Единственото, което ме притеснява е капацитета. Някоя от вас да в ходила там на по-голямо събитие?
Препоръчаха ни Тримата мускетари в село Звездица. Някой да има наблюдения? От снимките изглежда много добре, но снимки на сватби има отпреди 2 години. Тази шатра ми хареса много, обаче дали ще издържи на евентуален дъжд, не искам да разбирам Grinning

За ДЖ: Имахме уговорена среща с ДЖ Дидо, но поради ангажиментите му около абитуриентските- не се видяхме! Надявам се до края на другата седмица да успеем да се срещнем.

За Видеооператора: Най-накрая получих отговор от Красимир Ламбов, който за съжаление се оказа зает на 01.06( каза и че на 15.06 също ще е зает). В мейла си спомена, че е решил вече повече от 10 сватби на година да не поема, така че който записал- записал! Grinning Бях го помолила за оферта, но не ми е пратил, ако сменим датата да му пишем за оферта, такъв беше отговора му. Аз малко по-рано разбрах всъщност на какви цени работи горе-долу и леко ми приседна. Наистина работата му е прекрасна, но това са много пари!

За фотограф: Препоръчаха ни Тони Перец, но не съм сигурна, че искам да е точно тя. Има нещо, което не ми харесва в работата и , обаче не знам какво точно Grinning Иначе за 10ч снимачен ден - основна обработка на кадрите, художествена обработка на 100кадъра и издаване на диск- 1190лв, а за 1490- всичко от предния пакет + фотоалбум с индивидуален дизайн с 15 разгъва. За двама фотографи- първия пакет идва пак 1490лв. Има и икономичен пакет за делнични дни- 4ч снимачен ден- 490лв.
Какво мислите за цените? На мен нещо не ми се струват много нормални сякаш, но може и да греша.

Студио "Румар" снимаха аботуриентския ми бал и бяхме доста доволни по онова време( преди 5-6 години). Не мога обаче да разбера дали още се занимават, защото от 2 години насам не са слагали никакви снимки в страничката си и още чакам да получа отговор от тях!

Ами това е засега относно "ъпдейта". Надявам се да е бил полезен на някого!

И понеже тази седмица го дават да вали при нас- дръж се Варна, пардон...Венеция Wink Поздрави! Simple Smile

# 35

За фотограф: Препоръчаха ни Тони Перец, но не съм сигурна, че искам да е точно тя. Има нещо, което не ми харесва в работата и , обаче не знам какво точно Grinning Иначе за 10ч снимачен ден - основна обработка на кадрите, художествена обработка на 100кадъра и издаване на диск- 1190лв, а за 1490- всичко от предния пакет + фотоалбум с индивидуален дизайн с 15 разгъва. За двама фотографи- първия пакет идва пак 1490лв. Има и икономичен пакет за делнични дни- 4ч снимачен ден- 490лв.
Какво мислите за цените? На мен нещо не ми се струват много нормални сякаш, но може и да греша.

Аз както споменах по-горе - Тони е нашата фотографка. Simple Smile Цените са си напълно в рамките на нормалното поне според това, което аз прегледах, докато търсех нашия човек. (А повярвайте ми много гледах Grinning ) Не е евтина услуга със сигурност, но Тони далеч не е и от най-скъпите фотографи, а качеството и отношението, което предлага е страхотно. На нас лично не ни се рискуваше да търсим бюджетен вариант и после цял живот да съжаляваме за гадните си снимки, защото и такива познати имаме Simple Smile

# 36
  • Варна

Аз както споменах по-горе - Тони е нашата фотографка. Simple Smile Цените са си напълно в рамките на нормалното поне според това, което аз прегледах, докато търсех нашия човек. (А повярвайте ми много гледах Grinning ) Не е евтина услуга със сигурност, но Тони далеч не е и от най-скъпите фотографи, а качеството и отношението, което предлага е страхотно. На нас лично не ни се рискуваше да търсим бюджетен вариант и после цял живот да съжаляваме за гадните си снимки, защото и такива познати имаме Simple Smile

Оо,далеч съм от мисълта, че е много скъпо, историята помни много по-скъпи подобни услуги.Ппросто отвътре не я чувствам да е моя човек. Прегледах работата и- наистина е много добра, но има нещо, което не мога да обясня, което не ми харесва.

# 37
Нормално, то това си е субективно - просто трябва да намериш своя си човек. Simple Smile Ние бяхме на среща с младежите от Lights Photography и също мога да ги препоръчам с 2 ръце - много са лъчезарни и изглеждат големи професионалисти, просто в последствие се спряхме на Тони. Може да погледнете и тях, ако искате Simple Smile

# 38
Здравейте момичета, аз съм готова със следното: ресторнт, църква, фотографи и Dj. Мисля да направя една пауза до края на септември с подготовката, но тук можем да си споделяме идеики, за да направим мечтаните си сватби  Simple Smile

# 39
Здравей, сватбата ще е около 150 човека. Определено липсата на хотелско настаняване в Тера е минус. В парк хотел Москва бях скоро на сватба и бях ужасена от храната и обслужването. Тези дни прегледах доста места, за съжаление през май не мога да разчитам на градинска сватба и открити площи. Винаги съм искала Царско село, но като прочетох отзивите и се отказах. Имам другата седмица планувани огледи и за съжаление много малко време за мислене.
Привет на всички. Не съм булка, а бъдеща свекърва. По принцип пиша в темата за сватба 2018 т.к. през юли месец тази година, синът ми се жени в хотел Акорд. Включвам се, за да споделя, че хотела е един от най-предпочитаните за сватби в София, т.к. балансът цена -услуга е повече от добър. По тази причина там резервации се правят повече от година по-рано. Залата за сватби обаче е за не-повече от 100 - 110 човека. За зала Тера има отделна тема, ако някой иска да чете повече. Иначе, мога да кажа, какво се предлага. Висок куверт, в който не е включен никакъв алкохол, ограничен брой безалкохолни и храна, която се носи от вън, т.к. там няма кухня. Когато резервирате ресторант е добре да питате за нещата, които не са включени в куверта, като: какви такси взимат за внасяне на алкахол, безалкохолно, за часовете извън 5-те включени в услугата, за украса - ако такава се предлага от тях, за внасяне на торта и ядки от вън, за изнесен ритуал, ако такъв се предлага. За тези, които планират сватба на открито следва да обръщат внимание освен на тези неща, които написах и на следните: До колко часа е позволена музика и шум навън, предлагат ли възможност след 22 -22.30 часа пренасяне не сватбата на затворено място и дали за това не се доплаща допълнително, дали има външно осветление при вечерни сватби, дали има стабилно покритие при дъжд, дали има съоръжиния срещу комари и мухи, какво е покритието на пода и дали е удобно за танци и придвижване с токчета, при лошо време дали има вариант сватбата да се проведе на закрито.  Фотограф, оператор, Dj, водещи, популярни гримьори и фризьори се резервират също поне 1 година по-рано. В София не се разрешават истински изнесени ритуали, т.е. не може да подпишете официално. Само бутафорни са и трябва да сте подписали преди това. Пожелавам ви много прекрасни емоции при подготовка на сватбите и разбира се приказни сватби!

# 40
Здравей fatalina, изчетох почти всичко от темата сватба 2018. Доста идеики си откраднах, ние тук сега стартираме и мисля, че всичките 9 теми, които сте изписали ще са ни много полезни  Simple Smile

# 41
Здравейте, и ние планираме сватба през 2019 но още нямаме никакви резервации. Мислех, че е още рано да почваме, но изглежда това ме е така!! Wink

# 42
  • София
Ох, здравейте, аз съм голям любител на сватбите и макар моята да беше през 2015 г всяка година с трепет чета и се включвам във всички сватбени теми, дано не досаждам.  Blush

Между другото изчетох ви и и доколкото знам вече са забранени фотографиите в Семинарията, поправете ме, ако греша.  Thinking

# 43
Ооо не, въобще не е рано. Аз бях в шок, когато при всеки оглед ми се казваше: за вашата дата имам 2-3 запитвания, не че ви давам зор, но... .... Привет sea.sea аз те помня от предната тема, аз нея я поизчетох  Simple Smile

# 44
Ние резервирахме през януари ресторанта и то при положение, че нашата сватба е за началото на м. март - тоест година и 2 месеца. Може да е рано, но не ни се рискуваше, а за летните дати мисля, че има доста по-голям наплив, така че никога не може да е прекалено рано, особен ако държите и на място, и на дата Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт