Ла Лече Лига Бг – срещи, лекции и информация

  • 222 606
  • 724
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 553
Аз лично съм ходила по описания от теб начин при майки във ВИП-овете поне няколко пъти. Но това са неща, с които болницата не е наясно и не е обвързана - ясно е, че няма как да контролира всички посетители и не може да забрани изцяло достъпа на външни хора. Но за да има явно присъствие на доброволци, регламентирано и обявено, тогава болницата е обвързана с нещата. И един взрив на инфекция като тоза, който вече имаше, води до много кофти последствия - винаги е по-лесно вината да се хвърли на някой друг, а не на персонала... особено предвид че доброволците също имат контакт с майките и бебетата. Става ти ясно колко много неща са в играта - и защо болниците са толкова въздържани към немедицинските кадри в грижите за майките и бебетата.
Дали ЛЛЛ ще е съгласна името й да се обвързва си зависи отсамото начинание - в случая говорим чисто хипотетично, така че нищо конкретно не може да се каже. Просто не може всеки да работи от нейно име и то да се ползва произволно - което е нормално, предвид че организацията работи на 5 континента и се стреми навсякъде да представя единен образ.

права си - както и да го погледнем е сложно  Sick Sick Confused Embarassed и трудно.

# 106
  • Мнения: 94
Здравейте момичета, аз съм от пловдив и имам бебче  почти на 4м. Кога и къде е следващата среща?

# 107
  • Мнения: 1 163
Ще има ли скоро среща във Варна. Имам нужда от среда с кърмещи мами за помощ и съвети....

# 108
  • Мнения: 2
Здравейте Simple Smile

От няколко дни се опитвам да намеря малко повече информация за Ла Лече в България, дори писах мейл на info@lalechebg.com, но не се получи. 
Та, всъщност се интересувам как мога да си купя от книгите на LLL, продават ли се някъде в България, могат ли да се поръчат и т.н.  За съжаление нямам много свободно време за срещи, но книгите определено си заслужават.   Когато се роди дъщеря ми, бях взела назаем една книга на LLL и тя много ми помогна да се справя с кърменето въпреки всички подмятания "май ще трябва да се дохранваме", "май детето нещо не наддава" (тя наддаде близо 2 кг за първия месец, но за бабите това не беше достатъчно) и т.н.- предполагам, че сте достатъчно запознати...  В днешно време ми се струва, че ситуацията доста се е подобрила, но пак е трудно да намериш вярна информация и подкрепа.

Имам и още една причина да търся книги: моя приятелка е бременна за първи път и бих искала да и подаря една книга на LLL (на български или на английски език, каквото има), за да има време да се информира преди раждането.

Благодаря ви предварително за информацията!

# 109
  • Мнения: 1 163
Къде и кога има -ще има срещи във Варна. Моля кажете!!!

# 110
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За момента няма срещи във Варна, десинико, съжалявам.

# 111
  • Мнения: 247
Здравейте. Бремена съм за първи път и съм в 25 седмица. Може за някой да е рано, но искам да кърмя детето си и да съм наясно как точно се прави. Ще има ли подобна среща и в София. Ще съм ви много благодарна за споделената информация. Благодаря ви.

# 112
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Здравейте. Бремена съм за първи път и съм в 25 седмица. Може за някой да е рано, но искам да кърмя детето си и да съм наясно как точно се прави. Ще има ли подобна среща и в София. Ще съм ви много благодарна за споделената информация. Благодаря ви.
Срещите в София са всяка трета събота от месеца в Център Съвременни родители от 11ч. Simple Smile Бъдещи майки са добре дошли!

Адрес на Центъра: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41
телефони: 02 962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97

Следваща среща в София е на 22 март Simple Smile Ще се видим там!

# 113
  • Мнения: 247
Здравейте. Бремена съм за първи път и съм в 25 седмица. Може за някой да е рано, но искам да кърмя детето си и да съм наясно как точно се прави. Ще има ли подобна среща и в София. Ще съм ви много благодарна за споделената информация. Благодаря ви.
Срещите в София са всяка трета събота от месеца в Център Съвременни родители от 11ч. Simple Smile Бъдещи майки са добре дошли!

Адрес на Центъра: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41
телефони: 02 962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97

Следваща среща в София е на 22 март Simple Smile Ще се видим там!


Много благодаря за информацията. Със сигурност ще дойда.

# 114
  • Мнения: 247
Мисля на 22-март да се включа и аз  Grinning малко се притеснявам ,обаче ще дойда.
Трябва ли да нося нещо и ,ако ми хареса може ли да си заплатя членски внос,а вие да ме включите?
Също така бебето може ли да е с мен понеже няма кой да го гледа?
Благодарско

# 115
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нищо не е нужно да носиш, освен ако сама решиш да вземеш нещо. Майките по принцип са с бебетата си на тези срещи Hug

# 116
  • Мнения: 660
Мисля, че този път и ние ще се класираме! Simple Smile  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 96
Каква е темата на срещата на 22ри?

# 118
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наред е първата серия от 4-те - т.е. ще е нещо, свързано с ползите от кърменето. Не че не си ги знаем, просто ще ги сложим в някой забавен формат и пак ще си говорим и за други неща покрай тях, които са свързани с кърменето.

# 119
  • Мнения: 96
Добре... че моят термин наближава и ще ми е ползено да науча повече неща от по-опитните майки за старта в кърменето Wink
Сега си чета домашното - "Книга за кърменето" и мисля, че ще съм добре подплатена като за начало Laughing

Демек - бройте ме!

Общи условия

Активация на акаунт