Ла Лече Лига Бг – срещи, лекции и информация

  • 222 737
  • 724
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 947
   Благодаря, Бу, за отговорите! За съжаление намерих само един лидер тук и
тя говори само английски Crazy и ми е доста далечко, но ще задвижа нещата. Simple Smile
   Имах предвид курс за обучение - предполагам, че трябва помагачките да
"изповядват една религия", някакъв кодекс има, струва ми се. А за България
имах предвид не да ходя на сбирки, а да помагам директно на нуждаещи се,
защото във Варна е пълна скръб... А дори и оттук да помагам, като имам един кетап
да го вея пред начетени свекърви, зълви, майки и съседки, може да кандисат,
да рекат, че пó знам от тях. Simple Smile Иначе не вярват.
   Извинявам се, че не съм видяла тази тема, но не отделям много време да разглеждам темите и сега ще я прочета.

# 136
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Анна В. и аз има същите желания, даже ми се налага от септември да се местя в Германия за известно време. Извинете, ако раздвоявам темата.

# 137
  • Мнения: 1 947
   Deni k, ето немският сайт на ЛЛЛ, ако искаш да прочетеш как стоят нещата тук - http://www.lalecheliga.de/ . Simple Smile

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 41
Здравейте,няма ли срещи на ЛЛЛ в Бургас или някъде по-наблизо?

# 139
Да, и аз искам да питам има ли такива срещи в Бургас?
Ако няма аз третата събота на Април съм в София при наще, така че може и да дойда, ако има среща че нали са Великденски празници.
Благодаря!

# 140
  • Мнения: 5 401
... има group workers - членове, които помагат по различни начини на групата (поддържане на библиотеката, поддържане на финансите на групата, публикации и т.н., кой с каквото и колкото може)

Как се става такъв работчик? Акъл иска ли се?  Wink

# 141
  • Германия
  • Мнения: 8 099
   Благодаря, Бу, за отговорите! За съжаление намерих само един лидер тук и
тя говори само английски Crazy и ми е доста далечко, но ще задвижа нещата. Simple Smile
   Имах предвид курс за обучение - предполагам, че трябва помагачките да
"изповядват една религия", някакъв кодекс има, струва ми се. А за България
имах предвид не да ходя на сбирки, а да помагам директно на нуждаещи се,
защото във Варна е пълна скръб... А дори и оттук да помагам, като имам един кетап
да го вея пред начетени свекърви, зълви, майки и съседки, може да кандисат,
да рекат, че пó знам от тях. Simple Smile Иначе не вярват.
   Извинявам се, че не съм видяла тази тема, но не отделям много време да разглеждам темите и сега ще я прочета.
Анна, аз си сложих този "таралеж в гащите". Цялото обучение трае някъде 2 год. Предполагам заради немският навик да си определят термини. Напр. термин за срещата ми с ЛЛЛ консултантка е чак след 1 месец. Тя те посвещава в тайните на ЛЛЛ. Ходиш редовно на срещи (интересни са, там се чувствах добре сред кърмещи и носещи в слинг майки) Водиш постоянна кореспонденция с "обучителката" ти; обсъждаш задължителната литература, отделно на срещите има комуникационни курсове. Накрая има нещо като изпит, в което те поставят в "консултантска" ситуация и ти трябва да се докажеш, че ставаш за консултантка.
Честно казано, очаквах повече ентусиазъм към кандидатките, и..по-малко бюрокрация.

# 142
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
pepelyashka, права си, че обучението отнема време. Не знам как е в Германия Simple Smile но по принцип зависи от майката и от обучителката, т.к. и в двата случая личните нужди и семейството се поставят на първо място.
Срокът на обучение е много индивидуален - на мен ми отне около година, без да съм припирала Blush случваше се да си давам доста големи почивки или обучителката ми да е заета. При всички положения обаче, обучението заема поне няколко месеца (няколко - 8-9 и повече), за да е сигурно, че майката отговаря на, как да го кажа, изискванията, че действително приема и споделя философията на ЛЛЛ и може да се справи с отговорностите, които предстоят. Обучението може да трае и много по-дълго, пак според индивидуалните нужди. Най-дългият срок, за който знам, е 3-4 години Simple Smile
Останалото от обучението (присъствие на срещите, кореспонденция, обсъждане на книги, ролеви игри) е точно както си го описала.
'Бюрокрацията' е задължителна - най-малкото защото това е много голяма организация с клонове по цял свят и се цели навсякъде имиджът й да е единен, т.е. всички, които я представляват (лидерите), да отговарят на изискванията, за да се постигне това. Периодът на проучване и взаимно опознаване също е важен, за да няма после взаимно разочарование, да няма недоразбиране и всички да са наясно какво се включва в отговорностите и задълженията.
Иначе мога да те уверя, че ентусиазъм към нови майки, изявили интерес да станат лидери, има  Grinning Особено в страни, където ЛЛЛ е отдавна установена - много лидери в западни страни искрено се радват, когато има желаещи Simple Smile Но има определени формалности, които са от значение и които неслучайно трябва да се спазят.

Надявам се все пак да не си се обезкуражила и скоро да споделиш още Simple Smile

# 143
  • Мнения: 1 947
   Ами аз няма да си го сложа този таралеж, защото най-близката среща на ЛЛЛ
ми е на час и 40 минути с 2 влака, като трябва да стана в зори, за да стигна до
9:30 и просто няма да се получи. Жалко... Дори няма местна група, към която
да се запиша като член. Sad

# 144
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Анна, ти можеш да станеш член на която си искаш група. Ако се абонираш за немско, можеш да получаваш тамошното списание - видях го, ама пусто, като нищо не разбирам... Confused
По принцип можеш да се обучаваш дистанционно. Едно от изискванията е майката-кандидат да е присъствала на т.нар. series meetings, т.е. поредица от 4 срещи на различните теми - но с уточнението where available.
Това го пиша информативно, не те навивам Simple Smile

# 145
  • Мнения: 518
И аз съм от Варна - имам желание да се присъединя към местна група ако има такава Peace Как стои въпроса с варненските майки - можем ли да сме от полза за ЛЛЛ - Бг???

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 21:36 от samorasliche

# 146
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Анна, тук в моята провинция също няма кърмаческа група, затова или Саксония или Баварско ми остават като опции.


Бу, няма бе, за кърмене и подробностите около него винаги имам ентусиазъм. В първото писмо точно този форум посочих като пръв помощник за моето кърмене в началото  Heart Eyes

# 147
  • Мнения: 1 947
   Пепеляшке, не те разбрах, но ако искаш ми пиши на лс, че тук е само за България.
Аз съм навита, ама нали ви казвам, че няма къде да ги правя тия миитингс.  newsm78

# 148
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
И аз съм от Варна - имам желание да се присъединя към местна група ако има такава Peace Как стои въпроса с варненските майки - можем ли да сме от полза за ЛЛЛ - Бг???
Няма варненска група или лидер във Варна за момента. Ще се надяваме това да се промени Grinning


Аз съм навита, ама нали ви казвам, че няма къде да ги правя тия миитингс.  newsm78
Да ги правиш или да ги посещаваш? Ако е второто, то дистанционно обучение е вариант. Ако е първото, е, знаеш ми мнението Simple Smile

# 149
  • Мнения: 1 947
   Да ги посещавам. Simple Smile Ако успея да вляза в релси и да реша какво искам, 'фърлям багажа на самолета и се прибирам във Варна, ама не ми стиска.
За себе си виждам смисъл да се обучавам и помагам, само ако ще живея там, но това са лични въпроси и мнооого трудни за решаване.

Общи условия

Активация на акаунт