бучка в гърдата?

  • 534
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
имам бучка в гърдата появи се след като се роди бебока не ме боли и като се изцедя хубяво като че ли става по-малка какво ли може да е ,на вас случвало ли ви се е  #Crazy защото напоследък започнах да си мисля лоши работи за това дано да не е това което си мисля baby_neutral

# 1
  • Мнения: 398
Обади се на гинеколкожката ти да те види. Не се шашкай, но и не пренебрегвай тази бучка. Виж дали има зачервяване на мястото. Ако да - на лекар. Също така следи дали имаш температура. Аз съм пила антибиотик, а и редувах топли и студени компреси на мястото на бучката с цедене. Дано да съм ти помогнала.   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Еее, не е чак толкова притеснително.Получила си запушване на каналче - топчето е от застояла кърма.Случвало ми се е, да, няма кърмачка, на която да не се е случало Simple SmileВероятно ще се разнесе от само себе си.Ако не и започне да те наболва, можеш да подпомогнеш процеса със следното:
-докато кърмиш прави лек масаж по посока от бучката към зърното - съвсем нежно и без натиск;
-преди кърмене слагай топъл компрес на гърдата, може и да цедиш с цел по-бързо разнасяне;
-между кърменията, ако чувстваш мястото болезнено и подуто - студени компреси;
-и най-силната карта Mr. Green - зеленцето.Прилагай го само в случай, че нещата отиват към мастит - ако нястото се зачерви и подуе, ако много те боли, ако вдигнеш температура и те разтресе.Вземаш едно зелево листо, изрязваш му голямата жилка, понамачкваш го, охлаждаш в хладилника и си го мушкаш в сутиена, така че само зърното да остане непокрито.След час-два или когато се сетиш, като се стопли зелето, сменяш с друго.На другия ден нищо няма да ти има Peace
-можеш да пиеш лецитин профилактично.Това е хранителна добавка и по никакъв начин няма да навреди нито на теб, нито на бебето.

# 3
  • Мнения: 8 917
имам бучка в гърдата появи се след като се роди бебока не ме боли и като се изцедя хубяво като че ли става по-малка какво ли може да е ,на вас случвало ли ви се е  #Crazy защото напоследък започнах да си мисля лоши работи за това дано да не е това което си мисля baby_neutral
Най-вероятно е кърма - изцеждай се докато омекнат Peace

# 4
  • Торонто
  • Мнения: 837
зелето защо само в краен случай?

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Защото при продължителна употреба зелето понижава лактацията, а и е гадничко да миришеш на салата Mr. Green

# 6
  • Мнения: 74
благодаря ви за отговорите на мен в началото така ми се образуваха болезнини бучки но като ги изцеждах хубаво изчезваха а тая си остана като я пипам се движе наляво надясно и вече 5 месеца си стои дори и след като съм стискала кърма

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако бучката не се променя в зависимост от кърменето, е хубаво да идеш да те погледне доктор. Не си мисли всякакви лоши неща - просто иди, най-вероятно е нещо безобидно, но това може да го разбереш със сигурност само след преглед.

# 8
  • Мнения: 619
мила, и аз имам същия проблем и тези дни ще ходя на док за преглед.като изцеждам -омеква и по-някое време направо усещам как се втвърдява и боли за момент...и така всеки път-не минава и не минава,мисля да пробвам със зелето и аз...(моята е от преди раждането,ама както я описваш е същата)

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
МОже да канал или е т.н мастопатия - изменение на гърдата зависимо обикновено от хормоните. Само се следи 1 годишно обикновено. Безобидно е и често се получава при кърмили жени. Прави се преглед - МАМОЛОГ, ехо и обикновено няма мужда от рентген.
НО бъди спокойна и не се плаши без нужда!

# 10
  • Мнения: 74
другата сряда съм на видеозон да видим какво ще кажат лекарката ми каза че ще ми вкарват игла и ще ми изсмукват течност от там малко неприятно ама ще го изтърпя

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Спокойно!
Хубави неща да ти кажат и да ти олекне!

Общи условия

Активация на акаунт