Помощ Мамии изпих много хапчета по време на бремнност !

  • 4 557
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, Дами ! Много съм притеснена , а времето ме притиска. Моя проблем е, че преди 3 месеца научих, че съм бременна и това ме втрещи, защото съм студентка предпоследна година.Уплашена предприех едно доста глупаво решение и то бе да направя медикаментозен аборт с ,,Цитотек'' това всъщност са хапчета за язва, но в медицината ги използват също и за предизвикване на контракции на матката, за да се изхвърли плода, поне така ми обясни моята гинеколожка. Аз приех тези хапчета още в начален етап, когато плода не беше все още в плодния сак, а в тръбата.Пих ги 8 дена, заедно с аналгин и валериан на гладно сутрин за по- добър резултат но уви то не можа да се махне .  По същото време се разболях и личната без да знае разбира се, че съм бременна ми изписа Изопринозин (анти-вирусни), Ердомед за кашлица и капки за нос , които приемах заедно с Цитотека.  Общо взето съм изпила една торба с лекарства преди да осъзная, че това дете иска мен и аз искам него!!! Моля Ви не ме съдете, защото аз сама се осъдих достатъчно и си плащам цената. Моля Ви, някой да ми даде съвет да го оставя ли, има ли вариант то да е здравичко или да не рискувам и да направя аборт. Трябва да съм взела това решение до 20.04. Sad Моля Ви Дайте Съвет !!!!

# 1
  • Мнения: 25 645
Консултирайте се лекар, специалист.
Много съжалявам за случилото се. Cry

# 2
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
Лекар най добре може да ти каже какви са рисковете да има увреждане.Успех!

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
И според мен търси мнение на специалист. Имам позната, която е приемала лекарства в начална бременност, без да знае за нея, но без последствия. Предполагам има и такива случаи, но наистина лекар само може да ти каже
Успех

# 4
  • Мнения: 25 645
Възможно е, всичко да е наред, но този цитотек не е шега работа...само специалист и ехография ще кажат, увреден ли е плода.

# 5
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Цитотек не е хапче, което може да се купи свободно от аптеката. Трябва гинеколожката да ти го е дала, защото даже не съм сигурна дали в България ги внасят легално. И как тя ей така ти подхвърля един блистер да речем, без да види аджеба как си след приема? И как за Бога 8 дена си ги пила?!?  #Crazy
Аз лично съм приемала Цитотек, но беше за планирано нормално раждане. От половин хапче, малкия се роди за нула време. За това съм изумена от незаинтересоваността на твоята гинеколожка.
Не знам как ще е бебето ти, потърси повече от едно лекарско мнение.

# 6
  • Мнения: 9
Специалист ми каза, че Цитотека не е толкова опасен, колкото Изопринозина който е анти-вируснен и води до невропатия на плода, но в друга статия пишеше, че именно изопринозин е изписан при бременна от доктор и то за 2 месеца въпреки бременноста й.

# 7
  • Мнения: 9 196
Нито вярвам, че си се сдобила с такова количество цитотек, нито че си го пила 8 дена ей така. По-добре напиши истинската история.

И как си разбрала, че си бременна, преди имплантация, просто нищо не се връзва.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
То историята си е като цяла от фантастичен роман

# 9
  • Мнения: 8 890
Ужас... Големи страхотии пише за този Цитотек в нета....  Консултирай се с доктор, дори с няколко. Едва ли във форума може някой да ти даде отговор.

# 10
  • Мнения: 25 645
Специалист ми каза, че Цитотека не е толкова опасен, колкото Изопринозина който е анти-вируснен и води до невропатия на плода, но в друга статия пишеше, че именно изопринозин е изписан при бременна от доктор и то за 2 месеца въпреки бременноста й.
На лекар мислиш ли да отидеш, стига си чела в нета, отивай при специалист.

# 11
  • Мнения: 9
Първо да поясни, че не лъжа защото нямам полза от това, второ не съм спряла да ходя по доктори. Исках просто добросъвестни майки да ми дадат съвет и от тяхната гледна точка, защото тук има жени които може би са минали по моя път по една или друга причина. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 25 645
Какво казаха докторите?

# 13
  • Мнения: 9 196
Кой доктор те зареди с цитотек за 8 дни, може ли името му и на клиниката? И кой разбра, че си бременна, преди имплантацията?

# 14
  • Мнения: 25 645
Кой доктор те зареди с цитотек за 8 дни, може ли името му и на клиниката? И кой разбра, че си бременна, преди имплантацията?
Нейната гинеколожка. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт